Dodaj do ulubionych

Kolonia Amandy

23.02.06, 15:52
Czy ktoś słyszał coś o tym miejscu?
Na planie Katowic jest zaznaczona ulica i kilka budynków (na południe od
Zawodzia). Kilka lat temu buszowałem w tamtych okolicach, ale żadnych domów
ani śladów po nich nie znalazłem. Czy jest to więc automatyczne przenoszenie
fragmentów planu bez sprawdzenia czy istnieją, czy faktycznie są jakieś
zabudowania schowane w lesie?
Obserwuj wątek
    • broneknotgeld Re: Kolonia Amandy 23.02.06, 16:01
      Amanda

      Na mapie Katowic jom ciynżko jest znolyść
      I niy mosz dyć richtig tam za czym tyż polyść
      Choć było tu kedyś dość gwarno i ludno
      Skończyła sie gruba zrobiyło sie nudno
      Kolonia i gruba jedne miały miano
      Przepiyknie je kedyś Amandom nazwano.
    • bartoszcze Re: Kolonia Amandy 24.02.06, 00:27
      Szaraniec pisze tak:
      "Zabudowę Amandy z poł. XIX w. stanowiły domki parterowe i piętrowe, w których
      mieszkania były ciasne i przeludnione. Nie miały wody i kanalizacji. Wg danych
      z 1871 roku mieszkało w nich przeciętnie 27 osób. Był to najwyższy wskaźnik
      zagęszczenia mieszkań w domach robotniczych na terenach wchodzących obecnie w
      skład Katowic".
      O teraźniejszości informacji brak:)
      • emerson Re: Kolonia Amandy 24.02.06, 13:08
        Dzięki za odzew. Jak stopnieją śniegi, to chyba się jeszcze pokręcę po tamtej
        okolicy...
        • jasiole Re: Kolonia Amandy 24.02.06, 20:03
          Mnie tam zaciągło, zanim spadły śniegi. I jedyne co na skraju zobaczyłem, to wielkie ciężarówki z jakimś popiołem, więc skapitulowałem z głębszej wycieczki.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka