Gość: zdziwiony Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.chello.pl 09.02.08, 01:27 Ludzie opamiętajcie się, za jaką spódnicą mamusi kryje się dr Markiewicz. Jakim prawem plujecie na jedną z najbardziej prawych osób takich jak Pani Profesor Zahorska - Markiewicz. Zastanówcie się, że gdyby było inaczej to przed jej odejściem na emeryturę doktor Markiewicz nie byłby doktorem tylko docentem. Poza tym każdy zorientowany wie, że dorobek Pana Doktora bez pomocy mamy jest imponujący, a na urlopie miał prawo być bo były ferie, lekarze też mają dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
julaniek Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog 09.02.08, 08:52 Proszę państwa myślę iż w tej całej niezdrowej sytuacji najbardziej poszkodowani sa pacjenci , którzy chca być leczeni w spokoju . Pani profesor jest wybitnością w swej dziedzinie tak jak i Pan Wojnar . Panie Wojnar czy Pan nie widzi że osoby odchodzące wprowadziły Pana w konflikt , czy pani Watoła jest z siebie zadowolona rozpętała piekło w którym powina się znaleść. Jak Pani się czuje teraz widząc że rozpętała pani polowanie na czarownice . Myślę że osoby najbardziej zainteresowane dojdą do porozumienia w tej kwestii i okaże że są mądrzejsze od nas wszystkich .Pani profesor głowa do góry jestem z Panią całym sercem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PACJENTKA z perspektywy pacjentki IP: *.eranet.pl 09.02.08, 09:54 Ktoś napisał, że nigdy nie widział na oddziale Pani Prof. Krzemień. Ja leżałam w klinice parę lat temu i szczerze mówiąc, to nigdy nie spotkałam doc. Wojnara. Tak więc równie dobrze mogłabym napisać, że się mną w ogóle nie interesował i guzik go obchodziło moje leczenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SNAP klinika w katowicach to osrodek translantologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 10:19 a kto jest najbardziej cenionym specjalistą w tej dziedzinie? do kogo wszyscy lekarze zwracaja sie kiedy maja problem z pacjentem po przeszczepie? Niejednokrotnie lekarze w poradni konsultowali sie w mojej sprawie z PANEM DOCENTEM niejednokrotnie moi znajomi czekali na radę PANA DOCENTA bo sytuacja była niezwykle trudna.NA PROBLEMY ZAWSZE DOCENT WOJNAR.Gdyby nie swiadomosc ze w klinice katowickiej znalazł sie tak wspaniały człowiek jak docent wielu z pacjentów nie fatygowałoby sie aby jechac setki kilometrow bo hematolodzy sa w wielu osrodkach w Polsce .Piszacy na forum wiedza o tym doskonale.Nie pisze tych słow aby krytykowac prof Krzemien ale głos pacjentów wydaje mi sie w tej w kWestii kluczowy.UWAŻAM ZE KLINIKA POWINIEN KIEROWAC TRANSPLANTOLOG doc Wojnar Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja to ja Czyżby hrabia? IP: *.eranet.pl 09.02.08, 10:21 Rzuciwszy okiem na to forum, od razu widać, że 'ktoś' trzyma tutaj rękę na pulsie. Odpisuje aż mu się klawisze pod paluszkami gotują. Na darmo piszesz mój drogi. Prawo jest prawem i choćbyś się przed tym Twoim komputerem zakotłował i zapalił, to i tak nic nie pomoże. Tzeba się pogodzić z naturalną koleją rzeczy i ustąpić wreszcie miejsca NOWEMU. Korona Ci z głowy nie spadnie. Tzymaj się zdrowo, bo zdrowie jest przecież najważniejsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LEX Re: Czyżby hrabia? IP: *.eranet.pl 09.02.08, 10:59 prawo na tej uczelni chyba kpisz mój drogi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciekawski Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.chello.pl 09.02.08, 10:54 Kogo to na Radzie Wydziału zastraszała Pani Profesor? Też tam byłem i wydaje mi się, że to było wręcz przeciwnie, gniewnym wzrokiem kto podnosi rękę w pierwszej części głosowania po sali wodził Pan Profesor H. Głosowanie w którym nie przeszedł Pan Docent było tajne więc jak tu sprawdzić kto jak głosował. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SOL Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 11:44 Znam Prof. Krzemień od lat, znam jej zaangażowanie, pracowitość. Jest przede wszystkim wrażliwym, dobrym, doświadczonym lekarzem. To osoba która wykazała dużą siłę , wytrwałość i trzymała kurs w sytuacjach mobingu w Klinice, prawie nie do wytrzymania. Przeszła ciężką drogę, która mogła złamać. Ją wzmocniła. Potrafiła wypracować dorobek, który doprowadził ją do tytułów.Nie są to tytuły naukowe z układu. To jej konsekwencja, wysiłek i "kręgosłup". Prof. Krzemień zasłużyła na objęcie kierownictwa Kliniki! Powodzenia! Pełne poparcie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kala Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.eranet.pl 09.02.08, 12:02 zgadzam się w 200% z tą opinią.Reszta nie dorasta do piet Pani Profesor. Tak trzymać! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pacjent - k. wiem, że będzie lepiej! IP: *.eranet.pl 09.02.08, 12:44 Myślę, że za kadencji Pani Prof. na pewno będzie lepiej. Znam ją od kilku lat, gdyż sam leżałem na jednym z oddziałów kliniki hematologii. Sam najlepiej wiem jak wyglądały obchody z SZEFEM i jak paraliżująca atmosfera panowała na oddziale. PODZIWIAM PANIĄ PROFESOR, ŻE TYLE LAT WYTRZYMAŁA Z TAKĄ OSOBOĄ. ja już daaaaaawno bym wymiękł...Pani Profesor na pewno dokona wielu pozytywnych zmian. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poplecznik jestem za IP: *.eranet.pl 09.02.08, 12:54 jestem pewien, że kandydat prof. Holowieckiego - doc. Wojnar - to najlepsza partia na to stanowisko. Nie znam osobiście docenta, ale jeśli jest takim dobrym specjalistą, jak narciarzem i nurkiem, to sukces kliniki murowany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: madafaka Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: 83.238.169.* 09.02.08, 13:05 Czy ten gość nie wie jak odejść z honorem? Widzę, że sztab ludzi pana margrabiego wytrwale pracuje przy produkcji bezsensownych postów, które i tak NIC nie zmienią. Za tydzień nikt nie będzie pamiętał o tym forum. Koniec i bomba, a kto trzyma z hrabią ten TRĄBA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: madafaka Hrabia jest żałosny! IP: 83.238.169.* 09.02.08, 13:08 Czy ten gość nie wie jak odejść z honorem? Widzę, że sztab ludzi pana margrabiego wytrwale pracuje przy produkcji bezsensownych postów, które i tak NIC nie zmienią. Za tydzień nikt nie będzie pamiętał o tym forum. Koniec i bomba, a kto trzyma z hrabią ten TRĄBA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koliber Gruby czarny kot! IP: 83.238.169.* 09.02.08, 13:16 Gruby czarny kot przebiegł Hołowieckiemu drogę. A ch.. mu w d... nawet trzynastego w piątek! ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Senator RP Senator RP IP: *.eranet.pl 09.02.08, 13:25 Szanowni Państwo, poznałem osobiście Panią Profesor Krzemień. Jest to osoba o wysokiej kulturze osobistej i reprezentuje najwyższy poziom kadry profesorskiej. Popieram ją i życzę dalszych sukcesów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sokrates gratulacje dla Pani Profesor i Kliniki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 14:12 Poswiecila cale zycie klinice. Po uniewaznieniu nieprawidlowo przeprowadzonego glosowania, Pani Profesor zostala wybrana na szefa Kliniki Hematologii. Gratuluje i zycze dalszych wspanialych sukcesow dla Pani Profesor i Kliniki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: POSEŁ RP Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 14:34 na forum wpisuja się głównie lekarze i osoby związane z kliniką i SUM-em.Pacjenci dowiadują się o takich faktach o jakich nie mieli pojecia i nigdyby się nie dowiedzieli.Obraz jaki sie jawi jest zalosny.Widac ze nienawisc do PROF H jest niewyobrazalna tylko Drodzy Panstwo gdyby nie prof H o klinice nikt by pewnie nie usłyszał Zal i rozczarowanie to główne motywy wypowiedzi mysle jednak ze gdyby nie rządy silnej reki to pacjenci byliby traktowani jak w wiekszosci szpitali w POLSCE.Znam klinki gdzie wszyscy lekarze patrza sobie w oczy darza sie ciepłymi słowkami kwitnie kumoterstwo i 'PRZYJAZNIE' a pacjenci gasna jeden po drugim po sa na samiutkim koncu szeregu.Chciałbym aby klinika utrzymała swój poziom.Watpie jednak szczerze czy prof k bedzie w stanie sprostac temu zadaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ryba Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 15:30 I to jest sedno sprawy. Chodzi o dobro Kliniki i jej pacjentów. Na czele takiej placówki powinien stanąć człowiek, który nie roztrwoni jej potencjału i utrzyma poziom świadczeń medycznych na wysokim, europejskim poziomie. Doskonale na to stanowisko nadaje się docent Jerzy Wojnar. Jest bardzo dobrym lekarzem pełnym empatii i ciepła, a oprócz tego doskonałym ekonomistą i organizatorem. Dzięki przemyślanym posunięciom finansowym, ze środków zarządzanej przez niego fundacji, klinika znacznie się rozbudowała i unowocześniła, wzbogacając się o nowe urządzenia, sprzęty, itp. Z tego samego żródła pochodziły środki na zakup trzech mieszkań rotacyjnych dla pacjentów i ich rodzin w okresie przed i po przeszczepach. Docent Wojnar należy do zanikającego gatunku "ludzi renesansu", potrafi twardo negocjować warunki kontraktu, a równocześnie być cierpliwy i łagodny dla pacjentów, i zawsze tam, gdzie jest potrzebny, gdzie może się przydać, zrobić coś dobrego. Takiego gospodarza potrzebuje katowicka klinika. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pacjentka kilinikI Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 15:54 bardzo mądre słowa ktos napisał.Dla mnie i nie tylko dla mnie ale dla wszystkich pacjentów najwazniejsze jest aby szefem kliniki był człowiek pełen empatii i zrozumienia chorego stojącego na krawędzi- doswiadczony specjalista a jednoczesnie doskonały organizator i manager.I takiego wyboru dokonano.Pani profesor to PANI ROZPETAŁĄ TE BURZĘ.Nie umiała się PANI POGODZIC Z PORAZKA. PROSZE O TROCHĘ GODNOSCI KTOREJ TAK BARDZO BRAK W OTACZAJĄCYM NAS SWIECIE Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inna pacjentka Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.eranet.pl 09.02.08, 16:12 z jaką porażką? przecież to Pani Profesor Krzemień jednogłośnie wygrała ten konkurs. A co do rozpętania burzy, to winnych trzeba szukać gdzie indziej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emilian Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: 193.238.200.* 09.02.08, 16:59 o jakiej porażce kobieto mówisz chyba ci mózg wypłukało. ciekawe skoro jesteś pacjetką to w sytuacji gdy będzie szefem Pani profesor , zakładam że stamiesz przed nia i powiesz że prosisz o trochę ,,proszę się podpisać , teraz pani szczeka , następnie będzie pani lizać tyłek co niektórym godności'' i że ,, to pani razpętała te burzę'Myślę że przemyślała pani sobie pewne rzeczy. Pani Profesor proszę sie nie martwić , wiem że łatwo powiedzieć ale jutro terz będzie słońce pozdrawiam terz pacjętka kliniki' Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pacjentka Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.08, 20:57 Nie wierzę,że to pisze pacjentka! O jakiej godności mowa? Będąc w klinice, jeśli osiągamy sukces leczenia to zawdzięczamy to prawie całemu ZESPOŁOWI.Skąd tyle jadu w stosunku do tak wybitnych i zaangażowanych ludzi?Pzdrawiam cały PERSONEL Kliniki a szczególnie serdecznie Panią Prof.Wiele Jej zawdzięczam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 16:26 Proszę nie wątpić Panie Pośle. Pani Profesor jest wyjątkową osobą o olbrzymiej wiedzy, doświadczeniu i z poświęceniem zajmuje się swoimi pacjentami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 17:40 Szanowna Pani Prof. gratuluję!Martwi mnie wielki ferment w klinice. Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy,że przeleje się fala nienawiści i zazdrości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wannabe Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.08, 20:36 Panie Posle ... nie ma to jak wyrywkowe spojrzenie na problem i zobaczenie tylko tego co jest wygodne ... Pan Prof. H. to wybity lekarz specjalist i Tworca potegi Katowickiej Kliniki Transplantologii i Hematologii ... jak rowniez calego brudu i zasad jakie w niej istnialy. Fakt ze przez lata nie wychowal godnego nastepcy swiadczy ze widzial tylko koniec wlasnego nosa ... ewentualnie wlasnej corki. Pan doc. W. to doskonaly specjalista ... uwiklany przez BYLEGO szefa w wojne podjazdowa miedzy H i K. Wiem ze wybor Pani Profesor K. to NAJLEPSZY WYBOR jakiego moglo dokonac gremium powolane przez Rade Wydzialu. Po tylu latach szykanowania ... WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PANI PROFESOR Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Redaktor Naczelny nagroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 14:36 Oglaszam powstanie nowego tabloidu, nazywa sie "katowickie wydanie Gazety Wyborczej". Metoda stosowana to wentylator i to drugie przez grzecznosc zwane "wsadem". Na poczatek mielismy wpadke, otoz mimo ze artykul od poczatku do konca pisany pod dyktando, mimo ze spelnia wszelkie wymogi artykulu sponsorowanego, przez gapiostwo naszej dziennikarki nie pozyskalismy naleznej zaplaty. Coz dopiero zaczynamy. I na dobry poczatek mamy konkurs/zagadke dla Panstwa. Otoz prawdziwy autor schowal sie w trojce osob, ktore "odmowily" komentarza. On tez nie wzial honorarium, co wiecej dostarczyl wentylator z wlasnej kolekcji. Kto odgadnie kim jest ta bezinteresowna postac? Zwyciezca otrzyma "Dziela zebrane" pani redaktor Watoly oprawione w skore - do uzgodnienia w czyja. A propos, wszystkich zatroskanych o dalsze losy naszej kolezanki redakcyjnej wyjasniam, ze nikt jej nie wpychal. Sama rzucila sie w ten wentylator. Byc moze przez gapiostwo, byc moze. Zyczcie nam Panstwo powodzenia uwarunkowanego przez wlascicieli sprawnych wentylatorow i rzeszy bezkrytycznych czytelnikow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sami swoi Re: nagroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 16:39 Radosna twórczość, nie ma co. Gratuluję pomysłu, ale jest w złym guście. Może zaczniesz pisać książki? Zastanów się jednak czy znajdziesz czytelników. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: E Re: nagroda IP: *.chello.pl 09.02.08, 16:54 Świetny tekst Panie Redaktorze, odpowiedź na pytanie konkursowe brzmi zdjęcie sponsora jest obok artykułu. Mam jeszcze jedną propozycję odnośnie konkursów na ŚUM, niech prowadzi je na łamach GW pani Watoła, a metoda najpierw napisze odpowiednio podyktowany artykuł a potem będziemy dzwonić pod numer (10 PLN+VAT)lub wysyłać SMS (5 PLN+VAT), kto zdobędzie najwięcej głosów idzie do Rektora po mianowanie. Zarobione w pieniądze przeznaczy się na dofinansowanie jego jednostki. Nie będzie mataczenia, kumoterstwa i innych takich, jak kandydata stać będzie sobie mógł sam na siebie głosować do woli, a także jego rodzina i znajomi. Powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pechowa Re: nagroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 17:50 pociąg miał spóźnienie a też znałam odpowiedź. Wyprzedził mnie ten spryciarz gość:E. OK trudno ale nie tracę nadziei bo wiem, że dopóki istnieją "sami swoi", dopóki mają samą swoją gazetę, samą swoją redaktorkę i swój wentylator dopóty jest powód do następnych konkursów. A gdy zabraknie kiedyś "samych swoich"? Jakoś sobie poradzimy i może nawet zaczniemy sprzyjać innym. Fajny tekst, fajny pomysł na myślenie. Chętnie jeszcze poczytam Redaktora, nawet książkę ... kupię. A może jakieś felietony? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciemna masa Re: nagroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 18:15 tak jest Panie Redaktorze! juz sie cieszymy z kolejnego medium ktore tak ladnie wyprasowalo faldy mozgowe! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.chello.pl 09.02.08, 17:25 Przeczytałem wszystko. Przemyślałem. Tak już jest, że gdy następuje zmiana władzy, ci, kórym, było trochę lepiej niż innym, będą walczyć o zachowanie dawnego układu. A w katowickiej klinice niektórym było łatwiej, a innym o wiele trudniej. Myślę, że płaszczyzna walki nie przebiega między prof.K. i doc.W., a raczej między prof.H. i prof.K. i najprawdopodobniej nie zaczęła się w ostatnim czasie. To prof. K. została najpierw zaatakowana w artykule GW, a potem dostała na tym portalu stek 'opinii'. Po kilku godzinach zaczęła się bronić. Gratuluję pani dziennikarce. Nie ma to jak złapać nośny temat. A może by tak, kiedy już pierwszy impet tej dyskusji minął, postawić grubą kreskę ------------------------------------------------------ i bez dalszych inwektyw, na spokojnie zastanowić się, co dalej ? To jest ten moment, kiedy pewne rzeczy można naprawić. W imię spokoju pacjentów. Przecież nawet politycy potrafią się dogadać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jar Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 18:00 W ostatniej wypowiedzi na forum było dużo prawdy, chociaż nie do końca. Jaka wojna między profesorami? Prof. Hołowieckiego już prawie nie ma, ale to on najlepiej wie, kto z jego zespołu nadaje się na kierownika Kliniki, kto ma do tego predyspozycje i odpowiednią wiedzę. Przez lata zgodnie współpracował z doc. Wojnarem tworząc aktualny wizerunek placówki. Szkoda tylko, że władze uczelni przestały liczyć się z jego zdaniem, coś na kształt "Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść". I nie miało racji bytu tłumaczenie, że dla Kliniki to rozwiązanie najlepsze z najlepszych. Co do prof. Krzemień - przecież u prof. Hoł. robiła doktorat, zaczynała swoją karierę naukową, dlaczego więc miałby być jej zagorzałym wrogiem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beata Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 18:52 Jestem pacjentem Kliniki Hematologii i lekarzem.Mam szczęście być pacjentką Pani Profesor Krzemień.Rok temu,kiedy dowiedziałam się o chorobie,Pani Profesor była jedyną osobą która podjęła się mojego leczenia.Zabrzmi to patetycznie,ale to Jej wiedzy,wysiłkowi i zaangazowaniu zawdzięczam nie tylko życie,ale i zwykłą ,ludzką nadzieję.W swojej ocenie jestem wciąż nie tylko pacjentem,ale i nadal lekarzem.Podziwiam Panią Profesor za wielki dar jaki dzień po dniu ofiarowuje swoim pacjentom-dar serca.To wielka sztuka,by nie tylko wiedzieć,ale umieć o tym rozmawiać z chorym człowiekiem. Pani Profesor Krzemień jest osobą o uznanej renomie i pozycji i mimo wielu trudności ze strony władz Kliniki zdobyła tytuł,który świadczy sam za siebie.To osoba mądra i prawa i pozostaje mi mieć nadzieję,że nigdy nie przeczyta tych niesprawiedliwych i obelżywych słów pisanych pod jej adresem.Wykształcenie i osobowość to wystarczająca rekomendacja na stanowisko szefa kliniki ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ego Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:45 Ważne jest, że starego sku..ela Hołowieckiego juz nie będzie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Final cut For you pieni się obficie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 19:24 kiedys w trudnych czasach bylo mydelko o nazwie For you z dopiskiem pieni sie obficie. Slabo mylo ale w zamian mocno pienilo. Zupelnie jak ta dyskusja. Tym, ktorzy dotad sie nie zorientowali dopowiadam: A/ Część Krytyczna: 1. Artykuł w GW to produkt na zamowienie, o rzetelności rodem ze stanu wojennego. 2. Ponowiono konkurs nie z woli "rywalki" a wylacznie z powodu wykrytego istotnego naruszenia prawa i regulaminu konkursu. I chwala Komisji i Radzie za odwage i zdolnosc do samonaprawy. 3. Juz z lektury tych wpisow widac, ze prof. Krzemień rozwijala sie systematycznie a co najwazniejsze wbrew woli Pryncypała tj. prof. Holowieckiego. Doceniajac siłe obstrukcji prof. H. ktorą musiala latami pokonywac daje to gwarancje, ze prof. Krzemien poradzi juz sobie z kazdym problemem 4. Docent Wojnar od zawsze zaś był czymś w rodzaju prawej ręki, raczej adiutanta (nie mylic z adiunktem)Pryncypała. I doznał w ciągu ostatnich dwoch trzech lat zastanawiajacej iluminacji, przyspieszenia naukowego wskazujacego na jedno, ze Pryncypal pozno ale jednak zauwazyl, ze klinika moze sie wymknac i trzeba szybko podstawic kogos kim bedzie mozna sterowac z tylnego siedzenia. B/ Część Konstruktywna: 1. I bez magicznych zaklec typu IF wiemy, ze dorobek i pozycja naukowa prof. Krzemien jest bez porownania wieksza, inna liga po prostu. 2. Docent Wojnar bezsprzecznie jest bardzo dobrym lekarzem niepotrzebnie pozwalajacym Pryncypalowi wciaz soba kierowac. 3. Profesor H. to wielki autorytet, pionier, tworca i fantastyczny organizator. To bez wątpienia wybitna postać. Jest mu nalezne miejsce w historii medycyny i nie będzie narazac swego imponujacego dorobku na szwank i ryzyko nieslawy. C/ Część optymistyczna: 1. Docent Wojnar pozbył sie uzależnienia. Jego deklaracja aktywnej współpracy z Panią Profesor Krzemień została przyjęta serdecznie. 2. Profesor H. przyjął prośbę nowej szefowej o wspieranie Kliniki w jej dalszym rozwoju. 3. Powstanie atmosfera współpracy i wzajemnego wspierania sie w dobrze pojetym interesie pacjenta. Epilog: Klinika znow zaczela sie dynamicznie rozwijac, odzyskiwac nalezne jej miejsce w medycynie. A co z Wami? Idzcie na spacer, porozmawiajcie z mezami, zaproscie zony do kina, na kolacje, zapytajcie dzieci co u nich, moze nawet zafundujcie psu spacer. A na spacerze pomyslcie nie czy a jak pomoc innym. pomyslcie tez jak nie pozwolic soba manipulowac poprzez plotki, intrygi i takie artykuly jak ten w GW. Znów uzywajcie mozgu, logiki, doceńcie tolerancję. Odrzucajcie chwytne hasełka, filtrujcie puste slogany a przede wszystkim powierzchowne opinii. Sprawdzajcie, myślcie. Będziecie dumni, ze nie pozwalacie soba manipulowac. Z tej dumy polubicie siebie a zaraz potem innych. Podajcie sobie znak pokoju :) Dyskusja skonczona a magiel przeniesiono ... na Berdyczów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ego Re: For you pieni się obficie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 19:53 Ot, głupiś... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: śledcza Re: For you pieni się obficie IP: *.eranet.pl 09.02.08, 20:08 Gratuluję tak analitycznego i światłego umysłu. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ego Re: For you pieni się obficie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:23 Jedno pewne...starego sku..ela Holowieckiego już nie bedzie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fafiki Re: For you pieni się obficie IP: *.eranet.pl 09.02.08, 20:12 ja proponuję żeby osoba, która napisała powyższy tekst została szefem kliniki;) Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sumienie polityka napuszczania IP: *.eranet.pl 09.02.08, 20:28 obecne władze uczelni stosuja polityke napuszczania na siebie pracowników ,panuje zła atmosfera nikt nie wie kto będzie następny,panuje atmosfera swoistego teroru ,donosicielstwa,konkursy albo przeprowadzana w tak kompromitujacy sposób albo tajne w kameralnym gronie , odwoływane jak nie ma swojego kandydata oficjalnie z powodu braku kandydatów,ale kandydaci nawet ci z uczelni nie maja informacji o konkursie bo oficjalnie nigdzie nie jest ogłaszany,w tym przypadku nie wiem kto jest lepszy czy prof.Krzemien czy doc.Wojnar, wiem że z winy władz tej uczelni środowisko jest bardzo podzielone i nie tylko w klinice ale i w całej uczelni ,jesli o to chodziło władzom to majstersztyk,czy ta uczelnia w ogóle ma jakis prawnikow oprocz samozwańca Kuraszewskiej , bo to kompromituje ta uczelnie na caly kraj.Dosc tyle złego się już wydarzyło za kadencji JM Rektor ubezwlasnowolnionej wlasnie przez Kuraszewska ,ze z nadzieja patrzymy na zblizajace sie wybory aby temu nieszczesnemu tandemowi powiedziec dosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sumienie sumienia Re: polityka napuszczania IP: *.chello.pl 09.02.08, 21:10 Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo. Wybierzcie Profesora P. to wtedy zobaczycie IV RP w ŚUM, może niektórym by się to przydało ale czemu jeżeli tak by się zdarzyło mają cierpieć wszyscy. Wykorzystywanie wojny rozpętanej przez Proferora H do kampani wyborczej to właśnie styl "wybitnego naukowca" Profesora P. sprawdźcie jak osiągnął swój IF - głównie Letter to Editor prawie wogóle prace badawcze, no cóż ale liczy się wynik a nie to jak uzyskany, to właśnie jego styl. Lejcie mu dalej wodę na młyn a jeszcze zapłaczecie za Panią Rektor krokodylimi łzami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Re Re: polityka napuszczania IP: *.eranet.pl 09.02.08, 21:18 A czemusz to biedaku jesteś taki rozstrzęsiony ,i robisz pod siebie,prawdy o tym co sie dzieje w tym folwarku zwierzecym nie zakrzyczysz i nie zatupiesz,nawet przez infantylne insynuacje klakierom juz dziekujemy a na marginesie jakiez to żona przy męzu prof.Tenderowa ma osiągniecia naukowe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sumienie sumienia Re: polityka napuszczania IP: *.chello.pl 09.02.08, 21:33 Nikt się nie boi i nie trzęsie nie jestem już od dłuższego pracownikiem SUM tylko innej uczelni więc nie mam się czego bać, ani potrzeby nikomu przyklaskiwać. Jakbyś nie wiedział ta jak to napisałeś żona przy mężu jest cenionym w Europie Endokrynologiem Dziecięcym, zasiadającym w wielu Europejskich Gremiach, sprawdź sobie jej dorobek w PUBMED albo MEDLINE to się dowiesz. Pediatria to inna dziedzina możesz o niej nic nie wiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Klara Re: polityka napuszczania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 22:21 Głabie i tchórzu zasiadanie w europejskich gremiach i towarzystwach medycznych jak sie ma jako zona przy męzu stopien profesora nie jest niczym szczególnym a normalna sprawą,nie ma u nas profesora który gdzies by nie zasiadal a z dorobkiem naukowym to już całkiem przesadziłes spytaj gdzies w Polsce o opinie o tym wybitnym pediatrze,endokrynologiem wybitnym to była pani prof.Kohler.Nie zakrzyczysz i nie zatupiesz prawdy chocbys nie jedna bujde pieniaczu puscil w obieg,tak ci sie wszystko w glowce pomieszało , że już nie mozesz sie zdecydowac czy pracujesz na tej uczelni czy nie ale to stres moj drogi, boisz ot co.Dużo zdrowia psychicznego ci zycze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ego Re: polityka napuszczania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:28 Jedno pewne...starego sku..ela Holowieckiego juz nie będzie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciekawski Re: polityka napuszczania IP: *.chello.pl 09.02.08, 21:12 Co to za złe się wydarzyło??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Barbara Re: Absolutnie się zgadzam IP: 217.97.169.* 10.02.08, 18:05 Absolutnie się zgadzam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ego Re: Absolutnie się zgadzam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:22 Jedno pewne...starego sku..ela Holowieckiego juz nie będzie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.chello.pl 09.02.08, 19:53 Gratuluję, Final cut, konstruktywnego podsumowania dyskusji. O to chodziło. Teraz wszystko w rękach zainteresowanych. Czy potrafią okazać się wielcy ? Będziemy obserwować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 20:10 a moją kolezanke wyleczyła prof krzemień . I moja koleżaqnka jest zadowolona . Co profesor to profesor a noie doceńt Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: salowa co to się porobiło?! IP: *.eranet.pl 09.02.08, 20:19 ludzie ludzie! co to się porobiło, tak sie kłucą te doktory! a jo tzam wszystkich lubie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Była i obecna pac. Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 22:18 Uważam,że Docent J.Wojnar jest kapitalny w tym co robi i pamieta pacjentów z przed lat i wie co im dolega i jak im pomagać mimo iż są już po przeszczepie parę lat.A przepraszam ,że powiem ale nie kojarzę prof. Krzemień mimo że już tam tyle lat chodzę na kontrolę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stanley123 Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 22:19 Dziwię się, iż można takie bzdury pisać na temat prof. Krzemień. Nieumniejszając prof. Hołowieckiemu, bo pomógł wielu ludziom, ale jak można na siłę wpychać swoją rodzinę i dyskredytować panią profesor, która mimo, iż jest niekwestionowanym fachowcem to jeszcze wspaniałym człowiekiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tez pacjent Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.eranet.pl 09.02.08, 22:28 święta racja. Tez myślę, że Pani Prof. jest SUPEEEEEEEERRRRRRRRRR! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ego Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:25 Jedno pewne...starego sku..ela Hołowieckiego juz nie będzie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? Re: na temat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 00:07 Nikt p.prof. Krzemień nie dyskredytuje. Ona po prostu nie nadaje się na kierownika Kliniki. Nabyta wiedza i stopień naukowy to za mało. Nie zawsze "chcieć, to móc". Tu trzeba czegoś więcej, trzeba mieć wrodzone predyspozycje i je w umiejętny sposób wykorzystywać. Czasami zwykły lekarz może okazać się lepszym kandydatem niż doktor, a docent przeskoczyć profesora. Tego nie można się nauczyć, to trzeba mieć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mufasa Re: na temat IP: *.eranet.pl 10.02.08, 10:04 to coś,tzn? Może chodzi o urok osobisty, albo o brodę lub czarne włosy, a może wąsy? A może trzeba być po prostu poddanym i wazeliniarzem? Tak, masz rację, że tutaj chodzi o to "coś". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość- pracownik Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 22:23 Za pania tenderową nikt nie zapłacze. Nikt też nie będzie od niej gorszy. A co będzie robić nowa władza zobaczymy. To, co zrobiła obecna władza woła o pomstę do nieba. Nie naprawiła nic, nie pozyskała żadnych pieniędzy na zadłużoną uczelnię, skrzywdziła wielu ludzi, a politykę kadrową oparła na kłamstwie, manipulacjach, niesprawiedliwości i konfliktach personalnych i intrygach opisywanych w prasie. I ta nieszczęsna kuraszewska. Biedna psychopatka, z samopoczuciem dobrego prawnika. Nie wierzę w to, że będzie gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Itaka Re: i stała się jasność IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 23:42 Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Przy okazji nagłośnienia atmosfery wokół dwóch konkursów na stanowisko kierownika Kliniki Hematologii w Katowicach, pod lupą znalazł się też Sląski Uniwersytet Medyczny. Może te wiadomości dotrą do Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia, premiera? Dobrze by było, gdyby się ktoś tym zajął. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ego Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:26 Jedno pewne ...sterago sku..ela Holowieckiego juz nie będzie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ego Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:35 Jedno pewne...starego s...syna juz nie bedzie... Odpowiedz Link Zgłoś
elziczek Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii 09.02.08, 23:52 Siedem lat temu Pani profesor Krzemień uratowała mi życie.Do śmierci o tym nie zapomnę.Kilkakrotnie przebywałem w Klinice Hematologii w Katowicach i zawsze spotykałem się z serdeczną BEZINTERESOWNA i pełną oddania opieką Pani profesor.To co się dzieje w tej chwili wokół Jej osoby jest brutalną i bezpardonową nagonką ludzi nie mogących pogodzic się z tym,że PRZYZWOITY CZłOWIEK i WSPANIAłY LEKARZ-NAUKOWIEC O SAMODZIELNIE ZDOBYTYM DOROBKU będzie kierownikiem Kliniki.Sercem jestem z PANIą PROFESOR-wdzięczny pacjent z CZęstochowy Odpowiedz Link Zgłoś