Dodaj do ulubionych

Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii

    • Gość: zdziwiony Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.chello.pl 09.02.08, 01:27
      Ludzie opamiętajcie się, za jaką spódnicą mamusi kryje się dr
      Markiewicz. Jakim prawem plujecie na jedną z najbardziej prawych
      osób takich jak Pani Profesor Zahorska - Markiewicz. Zastanówcie
      się, że gdyby było inaczej to przed jej odejściem na emeryturę
      doktor Markiewicz nie byłby doktorem tylko docentem. Poza tym każdy
      zorientowany wie, że dorobek Pana Doktora bez pomocy mamy jest
      imponujący, a na urlopie miał prawo być bo były ferie, lekarze też
      mają dzieci.
      • julaniek Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog 09.02.08, 08:52
        Proszę państwa myślę iż w tej całej niezdrowej sytuacji najbardziej poszkodowani
        sa pacjenci , którzy chca być leczeni w spokoju . Pani profesor jest wybitnością
        w swej dziedzinie tak jak i Pan Wojnar . Panie Wojnar czy Pan nie widzi że osoby
        odchodzące wprowadziły Pana w konflikt , czy pani Watoła jest z siebie
        zadowolona rozpętała piekło w którym powina się znaleść. Jak Pani się czuje
        teraz widząc że rozpętała pani polowanie na czarownice . Myślę że osoby
        najbardziej zainteresowane dojdą do porozumienia w tej kwestii i okaże że są
        mądrzejsze od nas wszystkich .Pani profesor głowa do góry jestem z Panią całym
        sercem
    • Gość: PACJENTKA z perspektywy pacjentki IP: *.eranet.pl 09.02.08, 09:54
      Ktoś napisał, że nigdy nie widział na oddziale Pani Prof. Krzemień.
      Ja leżałam w klinice parę lat temu i szczerze mówiąc, to nigdy nie
      spotkałam doc. Wojnara. Tak więc równie dobrze mogłabym napisać, że
      się mną w ogóle nie interesował i guzik go obchodziło moje leczenie.
    • Gość: SNAP klinika w katowicach to osrodek translantologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 10:19
      a kto jest najbardziej cenionym specjalistą w tej dziedzinie? do
      kogo wszyscy lekarze zwracaja sie kiedy maja problem z pacjentem po
      przeszczepie? Niejednokrotnie lekarze w poradni konsultowali sie w
      mojej sprawie z PANEM DOCENTEM niejednokrotnie moi znajomi czekali
      na radę PANA DOCENTA bo sytuacja była niezwykle trudna.NA PROBLEMY
      ZAWSZE DOCENT WOJNAR.Gdyby nie swiadomosc ze w klinice katowickiej
      znalazł sie tak wspaniały człowiek jak docent wielu z pacjentów nie
      fatygowałoby sie aby jechac setki kilometrow bo hematolodzy sa w
      wielu osrodkach w Polsce .Piszacy na forum wiedza o tym
      doskonale.Nie pisze tych słow aby krytykowac prof Krzemien ale głos
      pacjentów wydaje mi sie w tej w kWestii kluczowy.UWAŻAM ZE KLINIKA
      POWINIEN KIEROWAC TRANSPLANTOLOG doc Wojnar
    • Gość: ja to ja Czyżby hrabia? IP: *.eranet.pl 09.02.08, 10:21
      Rzuciwszy okiem na to forum, od razu widać, że 'ktoś' trzyma tutaj
      rękę na pulsie. Odpisuje aż mu się klawisze pod paluszkami gotują.
      Na darmo piszesz mój drogi. Prawo jest prawem i choćbyś się przed
      tym Twoim komputerem zakotłował i zapalił, to i tak nic nie pomoże.
      Tzeba się pogodzić z naturalną koleją rzeczy i ustąpić wreszcie
      miejsca NOWEMU. Korona Ci z głowy nie spadnie. Tzymaj się zdrowo, bo
      zdrowie jest przecież najważniejsze.
      • Gość: LEX Re: Czyżby hrabia? IP: *.eranet.pl 09.02.08, 10:59
        prawo na tej uczelni chyba kpisz mój drogi
    • Gość: ciekawski Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.chello.pl 09.02.08, 10:54
      Kogo to na Radzie Wydziału zastraszała Pani Profesor? Też tam byłem
      i wydaje mi się, że to było wręcz przeciwnie, gniewnym wzrokiem kto
      podnosi rękę w pierwszej części głosowania po sali wodził Pan
      Profesor H. Głosowanie w którym nie przeszedł Pan Docent było tajne
      więc jak tu sprawdzić kto jak głosował.
    • Gość: SOL Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 11:44
      Znam Prof. Krzemień od lat, znam jej zaangażowanie, pracowitość.
      Jest przede wszystkim wrażliwym, dobrym, doświadczonym lekarzem.
      To osoba która wykazała dużą siłę , wytrwałość i trzymała kurs w
      sytuacjach mobingu w Klinice, prawie nie do wytrzymania. Przeszła
      ciężką drogę, która mogła złamać. Ją wzmocniła. Potrafiła wypracować
      dorobek, który doprowadził ją do tytułów.Nie są to tytuły naukowe z
      układu. To jej konsekwencja, wysiłek i "kręgosłup".

      Prof. Krzemień zasłużyła na objęcie kierownictwa Kliniki! Powodzenia!
      Pełne poparcie.
      • Gość: kala Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.eranet.pl 09.02.08, 12:02
        zgadzam się w 200% z tą opinią.Reszta nie dorasta do piet Pani
        Profesor. Tak trzymać!
    • Gość: pacjent - k. wiem, że będzie lepiej! IP: *.eranet.pl 09.02.08, 12:44
      Myślę, że za kadencji Pani Prof. na pewno będzie lepiej. Znam ją od
      kilku lat, gdyż sam leżałem na jednym z oddziałów kliniki
      hematologii. Sam najlepiej wiem jak wyglądały obchody z SZEFEM i jak
      paraliżująca atmosfera panowała na oddziale. PODZIWIAM PANIĄ
      PROFESOR, ŻE TYLE LAT WYTRZYMAŁA Z TAKĄ OSOBOĄ. ja już daaaaaawno
      bym wymiękł...Pani Profesor na pewno dokona wielu pozytywnych zmian.
    • Gość: poplecznik jestem za IP: *.eranet.pl 09.02.08, 12:54
      jestem pewien, że kandydat prof. Holowieckiego - doc. Wojnar - to
      najlepsza partia na to stanowisko. Nie znam osobiście docenta, ale
      jeśli jest takim dobrym specjalistą, jak narciarzem i nurkiem, to
      sukces kliniki murowany.
    • Gość: madafaka Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: 83.238.169.* 09.02.08, 13:05
      Czy ten gość nie wie jak odejść z honorem? Widzę, że sztab ludzi
      pana margrabiego wytrwale pracuje przy produkcji bezsensownych
      postów, które i tak NIC nie zmienią. Za tydzień nikt nie będzie
      pamiętał o tym forum. Koniec i bomba, a kto trzyma z hrabią ten
      TRĄBA!!!
    • Gość: madafaka Hrabia jest żałosny! IP: 83.238.169.* 09.02.08, 13:08
      Czy ten gość nie wie jak odejść z honorem? Widzę, że sztab ludzi
      pana margrabiego wytrwale pracuje przy produkcji bezsensownych
      postów, które i tak NIC nie zmienią. Za tydzień nikt nie będzie
      pamiętał o tym forum. Koniec i bomba, a kto trzyma z hrabią ten
      TRĄBA!!!
    • Gość: koliber Gruby czarny kot! IP: 83.238.169.* 09.02.08, 13:16
      Gruby czarny kot przebiegł Hołowieckiemu drogę. A ch.. mu w d...
      nawet trzynastego w piątek! ;-)
    • Gość: Senator RP Senator RP IP: *.eranet.pl 09.02.08, 13:25
      Szanowni Państwo, poznałem osobiście Panią Profesor Krzemień. Jest
      to osoba o wysokiej kulturze osobistej i reprezentuje najwyższy
      poziom kadry profesorskiej. Popieram ją i życzę dalszych sukcesów.
    • Gość: sokrates gratulacje dla Pani Profesor i Kliniki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 14:12
      Poswiecila cale zycie klinice. Po uniewaznieniu nieprawidlowo
      przeprowadzonego glosowania, Pani Profesor zostala wybrana na szefa
      Kliniki Hematologii. Gratuluje i zycze dalszych wspanialych sukcesow
      dla Pani Profesor i Kliniki.
    • Gość: POSEŁ RP Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 14:34
      na forum wpisuja się głównie lekarze i osoby związane z kliniką i
      SUM-em.Pacjenci dowiadują się o takich faktach o jakich nie mieli
      pojecia i nigdyby się nie dowiedzieli.Obraz jaki sie jawi jest
      zalosny.Widac ze nienawisc do PROF H jest niewyobrazalna tylko
      Drodzy Panstwo gdyby nie prof H o klinice nikt by pewnie nie
      usłyszał Zal i rozczarowanie to główne motywy wypowiedzi mysle
      jednak ze gdyby nie rządy silnej reki to pacjenci byliby traktowani
      jak w wiekszosci szpitali w POLSCE.Znam klinki gdzie wszyscy lekarze
      patrza sobie w oczy darza sie ciepłymi słowkami kwitnie kumoterstwo
      i 'PRZYJAZNIE' a pacjenci gasna jeden po drugim po sa na samiutkim
      koncu szeregu.Chciałbym aby klinika utrzymała swój poziom.Watpie
      jednak szczerze czy prof k bedzie w stanie sprostac temu zadaniu.
      • Gość: Ryba Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 15:30
        I to jest sedno sprawy. Chodzi o dobro Kliniki i jej pacjentów. Na czele takiej placówki powinien stanąć człowiek, który nie roztrwoni jej potencjału i utrzyma poziom świadczeń medycznych na wysokim, europejskim poziomie. Doskonale na to stanowisko nadaje się docent Jerzy Wojnar. Jest bardzo dobrym lekarzem pełnym empatii i ciepła, a oprócz tego doskonałym ekonomistą i organizatorem. Dzięki przemyślanym posunięciom finansowym, ze środków zarządzanej przez niego fundacji, klinika znacznie się rozbudowała i unowocześniła, wzbogacając się o nowe urządzenia, sprzęty, itp. Z tego samego żródła pochodziły środki na zakup trzech mieszkań rotacyjnych dla pacjentów i ich rodzin w okresie przed i po przeszczepach. Docent Wojnar należy do zanikającego gatunku "ludzi renesansu", potrafi twardo negocjować warunki kontraktu, a równocześnie być cierpliwy i łagodny dla pacjentów, i zawsze tam, gdzie jest potrzebny, gdzie może się przydać, zrobić coś dobrego. Takiego gospodarza potrzebuje katowicka klinika.
        • Gość: pacjentka kilinikI Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 15:54
          bardzo mądre słowa ktos napisał.Dla mnie i nie tylko dla mnie ale
          dla wszystkich pacjentów najwazniejsze jest aby szefem kliniki był
          człowiek pełen empatii i zrozumienia chorego stojącego na krawędzi-
          doswiadczony specjalista a jednoczesnie doskonały organizator i
          manager.I takiego wyboru dokonano.Pani profesor to PANI ROZPETAŁĄ TE
          BURZĘ.Nie umiała się PANI POGODZIC Z PORAZKA. PROSZE O TROCHĘ
          GODNOSCI KTOREJ TAK BARDZO BRAK W OTACZAJĄCYM NAS SWIECIE
          • Gość: inna pacjentka Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.eranet.pl 09.02.08, 16:12
            z jaką porażką? przecież to Pani Profesor Krzemień jednogłośnie
            wygrała ten konkurs. A co do rozpętania burzy, to winnych trzeba
            szukać gdzie indziej.
          • Gość: emilian Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: 193.238.200.* 09.02.08, 16:59
            o jakiej porażce kobieto mówisz chyba ci mózg wypłukało. ciekawe skoro jesteś
            pacjetką to w sytuacji gdy będzie szefem Pani profesor , zakładam że stamiesz
            przed nia i powiesz że prosisz o trochę ,,proszę się podpisać , teraz pani
            szczeka , następnie będzie pani lizać tyłek co niektórym godności'' i że ,, to
            pani razpętała te burzę'Myślę że przemyślała pani sobie pewne rzeczy. Pani
            Profesor proszę sie nie martwić , wiem że łatwo powiedzieć ale jutro terz
            będzie słońce pozdrawiam terz pacjętka kliniki'
          • Gość: pacjentka Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.08, 20:57
            Nie wierzę,że to pisze pacjentka! O jakiej godności mowa? Będąc w
            klinice, jeśli osiągamy sukces leczenia to zawdzięczamy to prawie
            całemu ZESPOŁOWI.Skąd tyle jadu w stosunku do tak wybitnych i
            zaangażowanych ludzi?Pzdrawiam cały PERSONEL Kliniki a szczególnie
            serdecznie Panią Prof.Wiele Jej zawdzięczam.
      • Gość: A Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 16:26
        Proszę nie wątpić Panie Pośle. Pani Profesor jest wyjątkową osobą o
        olbrzymiej wiedzy, doświadczeniu i z poświęceniem zajmuje się swoimi
        pacjentami.
        • Gość: abc Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 17:40
          Szanowna Pani Prof. gratuluję!Martwi mnie wielki ferment w klinice.
          Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy,że przeleje się fala
          nienawiści i zazdrości.
      • Gość: wannabe Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.08, 20:36
        Panie Posle ... nie ma to jak wyrywkowe spojrzenie na problem i
        zobaczenie tylko tego co jest wygodne ... Pan Prof. H. to wybity
        lekarz specjalist i Tworca potegi Katowickiej Kliniki
        Transplantologii i Hematologii ... jak rowniez calego brudu i zasad
        jakie w niej istnialy. Fakt ze przez lata nie wychowal godnego
        nastepcy swiadczy ze widzial tylko koniec wlasnego nosa ...
        ewentualnie wlasnej corki. Pan doc. W. to doskonaly specjalista ...
        uwiklany przez BYLEGO szefa w wojne podjazdowa miedzy H i K.
        Wiem ze wybor Pani Profesor K. to NAJLEPSZY WYBOR jakiego moglo
        dokonac gremium powolane przez Rade Wydzialu.
        Po tylu latach szykanowania ... WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PANI PROFESOR
    • Gość: Redaktor Naczelny nagroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 14:36
      Oglaszam powstanie nowego tabloidu, nazywa sie "katowickie wydanie
      Gazety Wyborczej". Metoda stosowana to wentylator i to drugie przez
      grzecznosc zwane "wsadem". Na poczatek mielismy wpadke, otoz mimo ze
      artykul od poczatku do konca pisany pod dyktando, mimo ze spelnia
      wszelkie wymogi artykulu sponsorowanego, przez gapiostwo naszej
      dziennikarki nie pozyskalismy naleznej zaplaty. Coz dopiero
      zaczynamy. I na dobry poczatek mamy konkurs/zagadke dla Panstwa.
      Otoz prawdziwy autor schowal sie w trojce osob, ktore "odmowily"
      komentarza. On tez nie wzial honorarium, co wiecej dostarczyl
      wentylator z wlasnej kolekcji. Kto odgadnie kim jest ta
      bezinteresowna postac? Zwyciezca otrzyma "Dziela zebrane" pani
      redaktor Watoly oprawione w skore - do uzgodnienia w czyja. A
      propos, wszystkich zatroskanych o dalsze losy naszej kolezanki
      redakcyjnej wyjasniam, ze nikt jej nie wpychal. Sama rzucila sie w
      ten wentylator. Byc moze przez gapiostwo, byc moze. Zyczcie nam
      Panstwo powodzenia uwarunkowanego przez wlascicieli sprawnych
      wentylatorow i rzeszy bezkrytycznych czytelnikow.
      • Gość: Sami swoi Re: nagroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 16:39
        Radosna twórczość, nie ma co. Gratuluję pomysłu, ale jest w złym guście. Może
        zaczniesz pisać książki? Zastanów się jednak czy znajdziesz czytelników.
      • Gość: E Re: nagroda IP: *.chello.pl 09.02.08, 16:54
        Świetny tekst Panie Redaktorze, odpowiedź na pytanie konkursowe
        brzmi zdjęcie sponsora jest obok artykułu. Mam jeszcze jedną
        propozycję odnośnie konkursów na ŚUM, niech prowadzi je na łamach GW
        pani Watoła, a metoda najpierw napisze odpowiednio podyktowany
        artykuł a potem będziemy dzwonić pod numer (10 PLN+VAT)lub wysyłać
        SMS (5 PLN+VAT), kto zdobędzie najwięcej głosów idzie do Rektora po
        mianowanie. Zarobione w pieniądze przeznaczy się na dofinansowanie
        jego jednostki. Nie będzie mataczenia, kumoterstwa i innych takich,
        jak kandydata stać będzie sobie mógł sam na siebie głosować do woli,
        a także jego rodzina i znajomi. Powodzenia.
      • Gość: Pechowa Re: nagroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 17:50
        pociąg miał spóźnienie a też znałam odpowiedź. Wyprzedził mnie ten
        spryciarz gość:E. OK trudno ale nie tracę nadziei bo wiem, że dopóki
        istnieją "sami swoi", dopóki mają samą swoją gazetę, samą swoją
        redaktorkę i swój wentylator dopóty jest powód do następnych
        konkursów. A gdy zabraknie kiedyś "samych swoich"? Jakoś sobie
        poradzimy i może nawet zaczniemy sprzyjać innym.
        Fajny tekst, fajny pomysł na myślenie. Chętnie jeszcze poczytam
        Redaktora, nawet książkę ... kupię. A może jakieś felietony?
      • Gość: ciemna masa Re: nagroda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 18:15
        tak jest Panie Redaktorze! juz sie cieszymy z kolejnego medium ktore
        tak ladnie wyprasowalo faldy mozgowe!
    • Gość: obserwator Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.chello.pl 09.02.08, 17:25
      Przeczytałem wszystko. Przemyślałem. Tak już jest, że gdy następuje
      zmiana władzy, ci, kórym, było trochę lepiej niż innym, będą walczyć
      o zachowanie dawnego układu. A w katowickiej klinice niektórym było
      łatwiej, a innym o wiele trudniej.
      Myślę, że płaszczyzna walki nie przebiega między prof.K. i doc.W.,
      a raczej między prof.H. i prof.K. i najprawdopodobniej nie zaczęła
      się w ostatnim czasie.
      To prof. K. została najpierw zaatakowana w artykule GW, a potem
      dostała na tym portalu stek 'opinii'. Po kilku godzinach zaczęła się
      bronić. Gratuluję pani dziennikarce. Nie ma to jak złapać nośny
      temat.
      A może by tak, kiedy już pierwszy impet tej dyskusji minął, postawić
      grubą kreskę
      ------------------------------------------------------
      i bez dalszych inwektyw, na spokojnie zastanowić się, co dalej ? To
      jest ten moment, kiedy pewne rzeczy można naprawić. W imię spokoju
      pacjentów.
      Przecież nawet politycy potrafią się dogadać.


      • Gość: jar Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 18:00
        W ostatniej wypowiedzi na forum było dużo prawdy, chociaż nie do końca. Jaka
        wojna między profesorami? Prof. Hołowieckiego już prawie nie ma, ale to on
        najlepiej wie, kto z jego zespołu nadaje się na kierownika Kliniki, kto ma do
        tego predyspozycje i odpowiednią wiedzę. Przez lata zgodnie współpracował z doc.
        Wojnarem tworząc aktualny wizerunek placówki. Szkoda tylko, że władze uczelni
        przestały liczyć się z jego zdaniem, coś na kształt "Murzyn zrobił swoje, Murzyn
        może odejść". I nie miało racji bytu tłumaczenie, że dla Kliniki to rozwiązanie
        najlepsze z najlepszych.
        Co do prof. Krzemień - przecież u prof. Hoł. robiła doktorat, zaczynała swoją
        karierę naukową, dlaczego więc miałby być jej zagorzałym wrogiem?
    • Gość: beata Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 18:52
      Jestem pacjentem Kliniki Hematologii i lekarzem.Mam szczęście być
      pacjentką Pani Profesor Krzemień.Rok temu,kiedy dowiedziałam się o
      chorobie,Pani Profesor była jedyną osobą która podjęła się mojego
      leczenia.Zabrzmi to patetycznie,ale to Jej wiedzy,wysiłkowi i
      zaangazowaniu zawdzięczam nie tylko życie,ale i zwykłą ,ludzką
      nadzieję.W swojej ocenie jestem wciąż nie tylko pacjentem,ale i
      nadal lekarzem.Podziwiam Panią Profesor za wielki dar jaki dzień po
      dniu ofiarowuje swoim pacjentom-dar serca.To wielka sztuka,by nie
      tylko wiedzieć,ale umieć o tym rozmawiać z chorym człowiekiem. Pani
      Profesor Krzemień jest osobą o uznanej renomie i pozycji i mimo
      wielu trudności ze strony władz Kliniki zdobyła tytuł,który świadczy
      sam za siebie.To osoba mądra i prawa i pozostaje mi mieć nadzieję,że
      nigdy nie przeczyta tych niesprawiedliwych i obelżywych słów
      pisanych pod jej adresem.Wykształcenie i osobowość to wystarczająca
      rekomendacja na stanowisko szefa kliniki !
      • Gość: ego Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:45
        Ważne jest, że starego sku..ela Hołowieckiego juz nie będzie...
    • Gość: Final cut For you pieni się obficie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 19:24
      kiedys w trudnych czasach bylo mydelko o nazwie For you z dopiskiem
      pieni sie obficie. Slabo mylo ale w zamian mocno pienilo. Zupelnie
      jak ta dyskusja. Tym, ktorzy dotad sie nie zorientowali dopowiadam:
      A/ Część Krytyczna:
      1. Artykuł w GW to produkt na zamowienie, o rzetelności rodem ze
      stanu wojennego.
      2. Ponowiono konkurs nie z woli "rywalki" a wylacznie z powodu
      wykrytego istotnego naruszenia prawa i regulaminu konkursu. I chwala
      Komisji i Radzie za odwage i zdolnosc do samonaprawy.
      3. Juz z lektury tych wpisow widac, ze prof. Krzemień rozwijala sie
      systematycznie a co najwazniejsze wbrew woli Pryncypała tj. prof.
      Holowieckiego. Doceniajac siłe obstrukcji prof. H. ktorą musiala
      latami pokonywac daje to gwarancje, ze prof. Krzemien poradzi juz
      sobie z kazdym problemem
      4. Docent Wojnar od zawsze zaś był czymś w rodzaju prawej ręki,
      raczej adiutanta (nie mylic z adiunktem)Pryncypała. I doznał w ciągu
      ostatnich dwoch trzech lat zastanawiajacej iluminacji,
      przyspieszenia naukowego wskazujacego na jedno, ze Pryncypal pozno
      ale jednak zauwazyl, ze klinika moze sie wymknac i trzeba szybko
      podstawic kogos kim bedzie mozna sterowac z tylnego siedzenia.
      B/ Część Konstruktywna:
      1. I bez magicznych zaklec typu IF wiemy, ze dorobek i pozycja
      naukowa prof. Krzemien jest bez porownania wieksza, inna liga po
      prostu.
      2. Docent Wojnar bezsprzecznie jest bardzo dobrym lekarzem
      niepotrzebnie pozwalajacym Pryncypalowi wciaz soba kierowac.
      3. Profesor H. to wielki autorytet, pionier, tworca i fantastyczny
      organizator. To bez wątpienia wybitna postać. Jest mu nalezne
      miejsce w historii medycyny i nie będzie narazac swego imponujacego
      dorobku na szwank i ryzyko nieslawy.
      C/ Część optymistyczna:
      1. Docent Wojnar pozbył sie uzależnienia. Jego deklaracja aktywnej
      współpracy z Panią Profesor Krzemień została przyjęta serdecznie.
      2. Profesor H. przyjął prośbę nowej szefowej o wspieranie Kliniki w
      jej dalszym rozwoju.
      3. Powstanie atmosfera współpracy i wzajemnego wspierania sie w
      dobrze pojetym interesie pacjenta.

      Epilog:
      Klinika znow zaczela sie dynamicznie rozwijac, odzyskiwac nalezne
      jej miejsce w medycynie.
      A co z Wami?
      Idzcie na spacer, porozmawiajcie z mezami, zaproscie zony do kina,
      na kolacje, zapytajcie dzieci co u nich, moze nawet zafundujcie psu
      spacer. A na spacerze pomyslcie nie czy a jak pomoc innym. pomyslcie
      tez jak nie pozwolic soba manipulowac poprzez plotki, intrygi i
      takie artykuly jak ten w GW. Znów uzywajcie mozgu, logiki, doceńcie
      tolerancję. Odrzucajcie chwytne hasełka, filtrujcie puste slogany a
      przede wszystkim powierzchowne opinii. Sprawdzajcie, myślcie.
      Będziecie dumni, ze nie pozwalacie soba manipulowac. Z tej dumy
      polubicie siebie a zaraz potem innych. Podajcie sobie znak pokoju :)
      Dyskusja skonczona a magiel przeniesiono ... na Berdyczów.
      • Gość: ego Re: For you pieni się obficie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 19:53
        Ot, głupiś...
      • Gość: śledcza Re: For you pieni się obficie IP: *.eranet.pl 09.02.08, 20:08
        Gratuluję tak analitycznego i światłego umysłu. Pozdrawiam!
        • Gość: ego Re: For you pieni się obficie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:23
          Jedno pewne...starego sku..ela Holowieckiego już nie bedzie...
      • Gość: fafiki Re: For you pieni się obficie IP: *.eranet.pl 09.02.08, 20:12
        ja proponuję żeby osoba, która napisała powyższy tekst została
        szefem kliniki;) Pozdrawiam!
      • Gość: Sumienie polityka napuszczania IP: *.eranet.pl 09.02.08, 20:28
        obecne władze uczelni stosuja polityke napuszczania na siebie
        pracowników ,panuje zła atmosfera nikt nie wie kto będzie
        następny,panuje atmosfera swoistego teroru ,donosicielstwa,konkursy
        albo przeprowadzana w tak kompromitujacy sposób albo tajne w
        kameralnym gronie , odwoływane jak nie ma swojego kandydata
        oficjalnie z powodu braku kandydatów,ale kandydaci nawet ci z
        uczelni nie maja informacji o konkursie bo oficjalnie nigdzie nie
        jest ogłaszany,w tym przypadku nie wiem kto jest lepszy czy
        prof.Krzemien czy doc.Wojnar, wiem że z winy władz tej uczelni
        środowisko jest bardzo podzielone i nie tylko w klinice ale i w
        całej uczelni ,jesli o to chodziło władzom to majstersztyk,czy ta
        uczelnia w ogóle ma jakis prawnikow oprocz samozwańca
        Kuraszewskiej , bo to kompromituje ta uczelnie na caly kraj.Dosc
        tyle złego się już wydarzyło za kadencji JM Rektor
        ubezwlasnowolnionej wlasnie przez Kuraszewska ,ze z nadzieja
        patrzymy na zblizajace sie wybory aby temu nieszczesnemu tandemowi
        powiedziec dosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: sumienie sumienia Re: polityka napuszczania IP: *.chello.pl 09.02.08, 21:10
          Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo. Wybierzcie Profesora P.
          to wtedy zobaczycie IV RP w ŚUM, może niektórym by się to przydało
          ale czemu jeżeli tak by się zdarzyło mają cierpieć wszyscy.
          Wykorzystywanie wojny rozpętanej przez Proferora H do kampani
          wyborczej to właśnie styl "wybitnego naukowca" Profesora P.
          sprawdźcie jak osiągnął swój IF - głównie Letter to Editor prawie
          wogóle prace badawcze, no cóż ale liczy się wynik a nie to jak
          uzyskany, to właśnie jego styl. Lejcie mu dalej wodę na młyn a
          jeszcze zapłaczecie za Panią Rektor krokodylimi łzami.
          • Gość: Re Re: polityka napuszczania IP: *.eranet.pl 09.02.08, 21:18
            A czemusz to biedaku jesteś taki rozstrzęsiony ,i robisz pod
            siebie,prawdy o tym co sie dzieje w tym folwarku zwierzecym nie
            zakrzyczysz i nie zatupiesz,nawet przez infantylne insynuacje
            klakierom juz dziekujemy a na marginesie jakiez to żona przy męzu
            prof.Tenderowa ma osiągniecia naukowe
            • Gość: sumienie sumienia Re: polityka napuszczania IP: *.chello.pl 09.02.08, 21:33
              Nikt się nie boi i nie trzęsie nie jestem już od dłuższego
              pracownikiem SUM tylko innej uczelni więc nie mam się czego bać, ani
              potrzeby nikomu przyklaskiwać. Jakbyś nie wiedział ta jak to
              napisałeś żona przy mężu jest cenionym w Europie Endokrynologiem
              Dziecięcym, zasiadającym w wielu Europejskich Gremiach, sprawdź
              sobie jej dorobek w PUBMED albo MEDLINE to się dowiesz. Pediatria to
              inna dziedzina możesz o niej nic nie wiedzieć.
              • Gość: Klara Re: polityka napuszczania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 22:21
                Głabie i tchórzu zasiadanie w europejskich gremiach i towarzystwach
                medycznych jak sie ma jako zona przy męzu stopien profesora nie jest
                niczym szczególnym a normalna sprawą,nie ma u nas profesora który
                gdzies by nie zasiadal a z dorobkiem naukowym to już całkiem
                przesadziłes spytaj gdzies w Polsce o opinie o tym wybitnym
                pediatrze,endokrynologiem wybitnym to była pani prof.Kohler.Nie
                zakrzyczysz i nie zatupiesz prawdy chocbys nie jedna bujde pieniaczu
                puscil w obieg,tak ci sie wszystko w glowce pomieszało , że już nie
                mozesz sie zdecydowac czy pracujesz na tej uczelni czy nie ale to
                stres moj drogi, boisz ot co.Dużo zdrowia psychicznego ci zycze.
                • Gość: ego Re: polityka napuszczania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:28
                  Jedno pewne...starego sku..ela Holowieckiego juz nie będzie...
        • Gość: ciekawski Re: polityka napuszczania IP: *.chello.pl 09.02.08, 21:12
          Co to za złe się wydarzyło???
      • Gość: Barbara Re: Absolutnie się zgadzam IP: 217.97.169.* 10.02.08, 18:05
        Absolutnie się zgadzam.
        • Gość: ego Re: Absolutnie się zgadzam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:22
          Jedno pewne...starego sku..ela Holowieckiego juz nie będzie...
    • Gość: obserwator Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.chello.pl 09.02.08, 19:53
      Gratuluję, Final cut, konstruktywnego podsumowania dyskusji. O to
      chodziło. Teraz wszystko w rękach zainteresowanych. Czy potrafią
      okazać się wielcy ? Będziemy obserwować.
    • Gość: leon Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 20:10
      a moją kolezanke wyleczyła prof krzemień . I moja koleżaqnka jest
      zadowolona . Co profesor to profesor a noie doceńt
    • Gość: salowa co to się porobiło?! IP: *.eranet.pl 09.02.08, 20:19
      ludzie ludzie! co to się porobiło, tak sie kłucą te doktory! a jo
      tzam wszystkich lubie.
    • Gość: Była i obecna pac. Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 22:18
      Uważam,że Docent J.Wojnar jest kapitalny w tym co robi i pamieta
      pacjentów z przed lat i wie co im dolega i jak im pomagać mimo iż są
      już po przeszczepie parę lat.A przepraszam ,że powiem ale nie
      kojarzę prof. Krzemień mimo że już tam tyle lat chodzę na kontrolę.
    • Gość: stanley123 Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 22:19
      Dziwię się, iż można takie bzdury pisać na temat prof. Krzemień.
      Nieumniejszając prof. Hołowieckiemu, bo pomógł wielu ludziom, ale
      jak można na siłę wpychać swoją rodzinę i dyskredytować panią
      profesor, która mimo, iż jest niekwestionowanym fachowcem to jeszcze
      wspaniałym człowiekiem.
      • Gość: tez pacjent Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.eranet.pl 09.02.08, 22:28
        święta racja. Tez myślę, że Pani Prof. jest SUPEEEEEEEERRRRRRRRRR!
        • Gość: ego Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:25
          Jedno pewne...starego sku..ela Hołowieckiego juz nie będzie...
      • Gość: ? Re: na temat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 00:07
        Nikt p.prof. Krzemień nie dyskredytuje. Ona po prostu nie nadaje się na
        kierownika Kliniki. Nabyta wiedza i stopień naukowy to za mało. Nie zawsze
        "chcieć, to móc". Tu trzeba czegoś więcej, trzeba mieć wrodzone predyspozycje i
        je w umiejętny sposób wykorzystywać. Czasami zwykły lekarz może okazać się
        lepszym kandydatem niż doktor, a docent przeskoczyć profesora. Tego nie można
        się nauczyć, to trzeba mieć.
        • Gość: mufasa Re: na temat IP: *.eranet.pl 10.02.08, 10:04
          to coś,tzn? Może chodzi o urok osobisty, albo o brodę lub czarne
          włosy, a może wąsy? A może trzeba być po prostu poddanym i
          wazeliniarzem? Tak, masz rację, że tutaj chodzi o to "coś".
    • Gość: gość- pracownik Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 22:23
      Za pania tenderową nikt nie zapłacze. Nikt też nie będzie od niej
      gorszy. A co będzie robić nowa władza zobaczymy. To, co zrobiła
      obecna władza woła o pomstę do nieba. Nie naprawiła nic, nie
      pozyskała żadnych pieniędzy na zadłużoną uczelnię, skrzywdziła wielu
      ludzi, a politykę kadrową oparła na kłamstwie, manipulacjach,
      niesprawiedliwości i konfliktach personalnych i intrygach
      opisywanych w prasie. I ta nieszczęsna kuraszewska. Biedna
      psychopatka, z samopoczuciem dobrego prawnika. Nie wierzę w to, że
      będzie gorzej.
      • Gość: Itaka Re: i stała się jasność IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 23:42
        Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Przy okazji nagłośnienia atmosfery
        wokół dwóch konkursów na stanowisko kierownika Kliniki Hematologii w Katowicach,
        pod lupą znalazł się też Sląski Uniwersytet Medyczny. Może te wiadomości dotrą
        do Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia, premiera? Dobrze by było, gdyby
        się ktoś tym zajął.
      • Gość: ego Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:26
        Jedno pewne ...sterago sku..ela Holowieckiego juz nie będzie...
      • Gość: ego Re: Krew się leje w katowickiej Klinice Hematolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:35
        Jedno pewne...starego s...syna juz nie bedzie...
    • elziczek Krew się leje w katowickiej Klinice Hematologii 09.02.08, 23:52
      Siedem lat temu Pani profesor Krzemień uratowała mi życie.Do śmierci o tym nie
      zapomnę.Kilkakrotnie przebywałem w Klinice Hematologii w Katowicach i zawsze
      spotykałem się z serdeczną BEZINTERESOWNA i pełną oddania opieką Pani
      profesor.To co się dzieje w tej chwili wokół Jej osoby jest brutalną i
      bezpardonową nagonką ludzi nie mogących pogodzic się z tym,że PRZYZWOITY
      CZłOWIEK i WSPANIAłY LEKARZ-NAUKOWIEC O SAMODZIELNIE ZDOBYTYM DOROBKU będzie
      kierownikiem Kliniki.Sercem jestem z PANIą PROFESOR-wdzięczny pacjent z
      CZęstochowy
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka