Dodaj do ulubionych

Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje

IP: 77.223.195.* 13.08.08, 21:20
panie ładny Monaco sie tu nie zrobi
a za sołtysa to juz z cała pewnością
był syf i syf bedzie tyle że zamiast na betonie to na granicie
smutne ale taka jest katowicka rzeczywistosc
Obserwuj wątek
    • Gość: marta Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.chello.pl 13.08.08, 21:24
      tak. budzą. gorszego bezguścia w życiu nie widziałam. chrom, marmur
      i kratki jak w schronisku dla zwierząt. Wygląda na to że główny
      architekt pomyślał o wszystkich swoich znajomych, wliczając
      kamieniarstwo cmentarne i producentów pojemników na butelki PET.
      ŻENADA!
      • mike-great Proponuję architekta do tej klatki-zmądrzeje może! 14.08.08, 02:02
        Proponuję architekta do tej klatki-zmądrzeje może!
    • Gość: wujek barany, to cisy a nie tuje IP: *.centertel.pl 13.08.08, 21:51
      Mariacka to kolejna klęska sołtysa blaszoka
    • Gość: Kattowitzer Katowice - miasto debilnych pomyslów IP: 83.143.100.* 13.08.08, 22:11
      najpierw róż w mieście- teraz jakieś klatki. ciekawe na jaki jeszcze głupi
      pomyśl wpadną ludzie. czy ludzie w tym mieście nie maja szerszych
      horyzontów????????
    • Gość: dzioucha Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.altec.pl 13.08.08, 22:27
      No, te klatki to na moje oko innowacja.
      Chyba że się mylę: gdzie jeszcze na globie są takie ?
      Ciekawe co na to ciało doradcze od promocji ..
      • mike-great A złomiarze już się cieszą, psy leją przez kratki! 14.08.08, 02:04
        A złomiarze już się cieszą, psy leją przez kratki!


        Gość portalu: dzioucha napisał(a):

        > No, te klatki to na moje oko innowacja.
        > Chyba że się mylę: gdzie jeszcze na globie są takie ?
        > Ciekawe co na to ciało doradcze od promocji ..
    • helisiostra Re: Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje 13.08.08, 22:28
      Fajne klatki. Zostawić.
      • Gość: m Re: Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.adsl.inetia.pl 13.08.08, 22:43
        A możeby obsadzić te klatki bluszczem? Tylko po co te tujki w środku? Hmmmmmm....
    • Gość: Max Re: Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.dip.t-dialin.net 13.08.08, 23:02
      Minie parę dni, klatki pójdą na złomowisko a krzaczki na okoliczne działki.
      Mentalności ludzi nie da się zmienić remontując ulicę. Tym ludziom naprawdę
      styknie obszczana klatka, kiwające się płyty i dziury w asfalcie. Byleby na wino
      było. Sad but true ;)
      • Gość: he Re: Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.chello.pl 13.08.08, 23:12
        Swietny jest ten projekt przebudowy Marickiej, ulica bedzie oryginalna! A cisy podrosną i szczelnie wypelnia klatki tworząc zielone prostopadłościany! Czad! Nie wszystko musi byc stylizowane by bylo piękne! Uszoka nie trawie, to fatalny prezydent, ale Mariacka to jedna z niewielu rzeczy która mu muge na plus zaliczyc. Szkoda, ze dworzec jeszcze nie jest wyremontowany, no i, ze to wszystlo tak długo trwa...
    • Gość: Amadeusz Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.08, 23:20
      Może by w jednej z klatek zamknąć projektanta, to by dopiero budziło kontrowersje?
    • Gość: max Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.coig.katowice.pl 14.08.08, 06:41
      Psy srają też mi informacja, srają i leją bo muszą ;) pytanie gdzie są strażnicy
      miejscy aby przypilnować właścicieli psów, to jest organizacja nierobów.
      • Gość: ToB Re: Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.08, 12:22
        Dokładnie... straż miejska mogłaby się wreszcie czymś zająć - bo i generalnie
        zostali powołoni do pilnowania porządku w mieście, a tymczasem skupili się w
        swojej działalności na zakładaniu słoneczek na koła;-] hehe... zamiast straż
        miejska powinno być straż słoneczna... albo nawet słoneczny patrol;-)
    • Gość: fgj obciachowe są te ławeczki...każda inna IP: 194.126.165.* 14.08.08, 06:59
      futyrystyczne ale wydają sie zrobione z delikatnych ażurowych
      materiałów przecież za jakiś czas to bedzie zupełnie zdewastowane,
      niby nowoczesne ale mam mieszane uczucia i mam nadzieje że te ławki
      bedą tylko we fragmencie koło kościoła
    • Gość: rg Wiocha. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.08, 08:04
      Tego nikt nie zmieni. Jak ktoś wychował się tam, gdzie potrzeby załatwia się na podwórku to syf mu nie przeszkadza-powiem więcej-wręcz sprawia przyjemność. Swojskie klimaty. Takie coś(celowo nie nazwę tego człowiekiem) nie uszanuje niczego nowego, obco się w tym czuje. Niestety spora część mieszkańców Katowic taka właśnie jest. A tyle się pisze na forum GW o "sieczkobrzękach zza Buga", którzy nie widzieli na oczy łazienki. Zapewniam wszystkich, że ci, którzy tam się kręcą nie mówią z zaburzańskim akcentem, lecz czysto śląskim i uważają się za Ślązaków (niestety). Wiem, że w każdym społeczeństwie zdarzają się czarne owce, ale tu ich jest stanowczo zbyt dużo, a ich kumulacja jest włąśnie w centrum Katowic.
      Reasumując-uważam, że ten remont i przeróbka na deptak były zbędnym wydatkiem.
    • Gość: anty-tvn Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: 81.168.254.* 14.08.08, 08:37
      najpierw wysiedelic wszystkich meneli z centrum mieszkania dla
      normalnych czytaj czystych i kulturalnych ludzi jak jest to na calym
      swiecie ze centrum to wizytowka miasta a nie ladny chodnik pod
      gownami mieszkancow ....
      • Gość: rg Re: Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.08, 08:58
        Popieram.Od tego właśnie trzeba było zacząć.
    • Gość: maja Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.08, 09:06
      A może tak jak do klatek dorobić ideologię do psich kupek, śmieci, plam i innych wydalanych ciekawych rzeczy? Przecież tak jak popaprana kamienica różową farbą to też może być jakąś formą sztuki.
    • Gość: a [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.08, 09:20
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: rg Re: Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.08, 09:26
        Powiedziałbym raczej KLOATKI
    • Gość: kamil jak się zdejmie klatki IP: *.tktelekom.pl 14.08.08, 09:31
      jak się zdejmie klatki to psy zasr....ją tuje z mety.
    • Gość: Hesus Re: Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: *.chello.pl 14.08.08, 09:33
      > panie ładny Monaco sie tu nie zrobi
      > a za sołtysa to juz z cała pewnością

      To nie jest kwestia sołtysa tylko takich biernych malkontentów jak ty. Dopóki
      ludziom wydaje się, że jakikolwiek sołtys jest w stanie zmienić ich miasto w
      przyjazne (albo, że za gó.. na chodnikach odpowiada straż miejska, a nie oni
      sami i ich kundle, jak temu idiocie z COIGu), nigdy takie nie będzie.
    • Gość: miki Klatki na Mariackiej mają budzić kontrowersje IP: 212.160.172.* 14.08.08, 11:39
      te klatki są paskudne ale nie tylko klatki te pseudo miejskie meble
      to najbrzydsz rzecz jaka widziałam (a myslalam ze nic gorszego ode
      mnie;D) i ten meet point miały być piekne katowice a jest mi wstyd
      kurcze tyle fajnych projektów mebli miejskich widziałam dlaczego
      takie wlasnie postawili!!!!nie bede tamdety chodziła w ramach
      protestu
    • Gość: LLL Jeśli potomki wieśniaków IP: *.sti.net.pl 14.08.08, 12:01
      przybyłych tu za chlebem, nie umiejących upilnować swoich trzymanych w
      kamienicach psów, zachowują się jak świnie trzeba ogradzać i rozkładać maty.
      Popieram urzędników.
      • Gość: rg Re: Jeśli potomki wieśniaków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.08, 12:10
        To dlaczego mądralo ci wszyscy napływowi mówią czystą gwarą śląską? Tacy zdolni i się nauczyli? - Nie przypuszczam.
        Jak ktoś cham to odrazu napływowy-popatrzcie obiektywnie na siebie jeśli potraficie.
        MIeszkam tu od kilku lat i tylko w Katowicach widziałem na własne oczy jak facet srał na korfantego na chodniku. O sikających nie wspomnę, a plujących i smarkających mi pod nogi spotykam codziennie. To ciekawe, że większość z nich deklaruje śląskie pochodzenie.
        • Gość: Kattowitzer Re: Jeśli potomki wieśniaków IP: 83.143.100.* 14.08.08, 13:06
          nie bredz czlowieku, najgorsze mendy i menele to wlasnie ci przyjezdni. a co do
          gwary to opowiem ci pena historie- jakiś rok temu, gdy jechałem autobusem wsiadł
          pijany jak świnia stary facet , gadał po śląsku. gadał tak donośnie ze wszyscy
          słyszeli jak opowiadał historie swojego życia jak to przyjechał na slask w
          latach 80 na kopalnie żeby na chleb zarobić. wiec jak widzisz gorosltwo ,nawet
          to najbardziej parszywe jest w stanie nauczyć sie gwary. ów menel zapytał pewna
          panią czy poręcz to gelender, po czym ona odpowiedziała ze to on jest slazakiem
          , wiec powinien wiedzieć. on odparł ze on nie jest slazakiem tylko sie nauczył
          godać bo tyle lat juz tu mieszka......

          • Gość: rg Re: Jeśli potomki wieśniaków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.08, 13:42
            Powiem tyle: wyjątek potwierdza regułę. Żeby była jasność-nie mam nic przeciw Ślązakom to oni patrzą wrogo na mnie. Sam nie pochodzę z Katowic lecz z dużo większego i piękniejszego miasta. Nie przyjechałem tu za chlebem. Wręcz przeciwnie. Traktujecie wszystkich, którzy się tu nie urodzili, albo ich przodkowie jak wrogów więc nie dziwcie się, że ludzie nie darzą Was sympatią. Wiele przykrych rzeczy mnie tu spotkało i gdybym był Waszym wrogiem wyjechałbym z tego miasta, a jednak żyję tu i staram się dostosować do Waszych zwyczajów. Nie ukrywam , że nie jest to łatwe. Zupełnie inna kultura.
            Co do menelstwa, o którym pisaliśmy wyżej to wierzaj mi człowiecze, że poznałem bardzo wielu z nich i większość pochodzi ze Śląska, więc z łąski swojej nie mów mi, że bredzę. W przeciwieństwie do Ciebie wpisuję tu sprawdzone informacje. Nie ma się czego wstydzić. W każdym mieście są tacy jak tu, ale nikt nie mówi, że to tylko obcy. Obowiązkiem włądz jest to, aby tacy nieciekawi osobnicy nie mieszkali w centrum miasta i nie psuli jego wizerunku.
            • Gość: Kattowitzer Re: Jeśli potomki wieśniaków IP: 83.143.100.* 14.08.08, 14:26
              co do jednego sie zgadzamy- menelstwo,skądkolwiek by pochodziło, nie powinno
              zamieszkiwać zabytkowych kamienic w centrum miasta.
              a co do wrogosci do "obcych". musisz zrozumieć Slazaka ,jak on to widzi. po
              wojnie nazjezdzalo sie tu wiele niecywilizowanych ludzi, ktorzy w zyciu na oczy
              kranow nie widzieli, kartofle myli w ubikacjach , bo to tez byla dla nich
              nowosc i nie wiedzieli w gruncie rzyczy do czego sluzy. slazakow i przyjezdnych
              dzieliła czesto przepasc cywylizacyjna. wiec nie dziw sie tej niechęci. druga
              sprawa- wiela cierpień zaznali slazacy od przyjezdnych.od konca wojny nastapilo
              wynaradawianie slazakow. poza tym-to wlasnie takie zwyczaje przywiezli ze soba
              przybysze- gowno na ulicy, obsrane klatki schodowe, nawet kury hodowali na
              balkonach.....
              ja tez wpisuje SPRAWDZONE INFORMACJE. i uwierz mi takich przypadków o których
              pisałem jest multum!
              mi nie chodzi o to ze gardzę każdym kto nie jest slazakiem,to bylo by chore. i w
              tej ludności znajda sie czarne owce. nie mogę tylko znieść jak przez właśnie
              takich aspołecznych ludzi moje miasto ma taki wizerunek jaki ma. syfiaste ,
              śmierdzące , brudne.
              • Gość: rg Re: Jeśli potomki wieśniaków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.08, 15:21
                Pochodzę z Krakowa i obserwowałem podobne zachowania w Nowej Hucie, ale nie można uogólniać. Tak w Nowej Hucie jak i w Katowicach żyją ludzie napływowi (Huta jest cała napływowa), ale wśród nich żyją normalni,wartościowi ludzie, a menelstwo po prostu bardziej rzuca się w oczy. Nie uważam , aby wśród Krakowian nie było meneli-jest ich bardzo wielu, ale z centrum skutecznie ich się pozbyto. Myślę, że w Katowicach powinno się też o tym pomyśleć bo wszelkie inwestycje i akcje bez tego nie mają sensu.
                • Gość: Kattowitzer Re: Jeśli potomki wieśniaków IP: 83.143.100.* 14.08.08, 15:26
                  zgasdza sie, takie inwestycje nie mkaja sensu, bo niby dla kogo bedzie ten
                  deptak? juz widac kto tam przesiaduje. juz pisdalem dawno temu , najpierw
                  trzeba zrobic porzadek z menelami, nie z biednymi ale z MENELAMI. nie dla
                  nich wartosciowe kaminice i centrum.
                  a co do nowej huty- wniosek jeden - menelstwo jest wszedzie , było i będzie.
                  pozdrawiam.
                  • Gość: napływowy Re: Jeśli potomki wieśniaków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.08, 18:20
                    Oczywiście, sprawa jest prosta: MENEL nie płaci podatków z których potem
                    przeprowadza się takie inwestycje.
    • Gość: tomek l. w ramach komentarza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.08, 14:23
      w

      www.skyscrapercity.com/showpost.php?s=07599c95640407806d5b4693dfde7f07&p=23994400&postcount=674
    • Gość: mirek przecież klatki są po to IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.08, 17:40
      przecież klatki są po to, żeby się rośliny przyjęły i w początkowym stadium
      nikt ich nie zniszczył i z pewnością będą zdjęte. A tu wojna. Chyba z niewiedzy.
    • Gość: Katowiczanin Jeżeli Oszukowi się nie podoba IP: *.chello.pl 14.08.08, 19:18
      to mnie się podoba:)) Lepsza by była z sołtysem w środku i kataryniarzem obok!
    • Gość: Tauzen Lepsza by była z sołtysem w środku i kataryniarzem IP: *.chello.pl 14.08.08, 19:20
      obok...
    • a_rafal_na_to może w końcu właściciele bedą sprzatać psie kupy? 22.08.08, 13:05
      kiedy w koncu zobacze jak straż miejska wlepia mandat za niesprzątniętą psia
      kupę? dwa mandaty i właściciele by szybko sie nauczyli.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka