waldek.usa 13.07.08, 06:06 www.filmpolski.pl/fp/ Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pan666 Re: Zmarl Wienczyslaw Glinski... 13.07.08, 07:10 www.filmpolski.pl/fp/ niebo wzbogacilo sie o kilku wspanialych ludzi sztuki Odpowiedz Link Zgłoś
edytkus Re: Zmarl Wienczyslaw Glinski... 13.07.08, 08:43 Kupilam kiedys dla corki Dziadka do orzechow dla corki, ktorego kiedys sama ogladalam w dziecinstwie. To bylo tyyyyle lat temu, czlowiek na co dzien nie zdaje sobie nawet sprawy jak szybko mija czas. Ten drugi aktor nie wystail przypadkeim w Akademii Pana Kleksa? Obejrzalabym obie bajki dla wspominek ale jak na zlosc odtwarzacz z PAL sie zepsul. Moze ktos poleci cos niedrogiego (do dzieciecego pokoju)? Odpowiedz Link Zgłoś
edytkus Re: Zmarl Wienczyslaw Glinski... 13.07.08, 08:50 czy to prawda ze odtwarzacze blue ray sa zone free i w amerykanskim bedzie dzialac polskie zwykle dvd? Odpowiedz Link Zgłoś
waldek.usa Blu-ray sa zone free 13.07.08, 10:00 edytkus napisała: > czy to prawda ze odtwarzacze blue ray sa zone free i w amerykanskim bedzie dzialac polskie zwykle dvd? ► jest to jedna z zalet formatu. Odpowiedz Link Zgłoś
maciekqbn Re: Blu-ray sa zone free 13.07.08, 12:07 waldek.usa napisał: > ► jest to jedna z zalet formatu. Nie tyle formatu, co przyjętego sposobu zabezpieczeń. Zwykły odtwarzacz DVD też może być "zone-free" jeśli ma odpowiednio napisany/zmodyfikowany firmware. Zwykle jednak organizacje typu RIAA pilnują, by zabezpieczenia istniały. Podejrzewam zatem, że jest tylko kwestią czasu gdy blokady pojawią się i w blue ray. Większość najtańszych chińskich odtwarzaczy DVD/DIVX (w cenie ca. 100-200 PLN) jest zone-free. Odpowiedz Link Zgłoś
waldek.usa Region codes istnieja 13.07.08, 17:00 maciekqbn napisał: > waldek.usa napisał: > > > ► jest to jedna z zalet formatu. > > Nie tyle formatu, co przyjętego sposobu zabezpieczeń. > Zwykły odtwarzacz DVD też może być "zone-free" jeśli ma odpowiednio > napisany/zmodyfikowany firmware. Zwykle jednak organizacje typu RIAA > pilnują, by zabezpieczenia istniały. Podejrzewam zatem, że jest > tylko kwestią czasu gdy blokady pojawią się i w blue ray. ► na wszelki wypadek. Jak do tej pory nie mialem z nimi do czynienia. Sony ma monopol i od Sony zalezy, czy pojawia sie czy nie...$ ma sie rozumiec. > > Większość najtańszych chińskich odtwarzaczy DVD/DIVX (w cenie ca. > 100-200 PLN) jest zone-free. > ► o tym formacie mozna zapomniec. Fakt, ze one sa zone-free jest podyktowany koniecznoscia wydojenia max$, zanim pojda na smietnik. Ja sprawe nowego formatu zalatwilem za pomoca Vaio z full HD Blue i HDMI. Odpowiedz Link Zgłoś
jphawajski Re: Blu-ray sa zone free 14.07.08, 10:27 trend jest calkiem odwrotny. firmy filmowe zrezygnowaly z rejonizacji. ten system zabezpieczen juz nie wroci. zabiezpiecza sie jedynie przed kopiowaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
edytkus Re: Blu-ray sa zone free 13.07.08, 16:32 Dzieki za odpowiedz, czyli problem mam rozwiazany Odpowiedz Link Zgłoś
adept_itd Re: Zmarl Wienczyslaw Glinski... 13.07.08, 11:21 Obok Andrzeja Lapickiego przedmiot westchnien mych kolezanek... Odpowiedz Link Zgłoś