Dodaj do ulubionych

Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na or...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.06, 23:24
Żeby to tylko nie wyglądało jak wiejski odpust i żeby to nie było tak jak szczęki na bazarach.
Obserwuj wątek
    • Gość: jurek Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.06, 23:36
      biesiada jako uzupelnienie ale nie jako grunt tego swieta.
    • Gość: lolo Jestem za! polecam!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 23:36
      Oczywiscie pomysł doskonały. Koniecznie nalezy postawic tragan z piłeczkami na
      gumce, z wiatraczkami i z obwarzankami. Koniecznie też z głośników musi
      poleciec jakis znany hit "majteczki w kropeczki" "bo wszyscy kielczanie to
      jedna rodzina" itd.

      Miłe Panie nie zapomnijcie zabrac moherów i koniecznie zróbcie sobie krótką
      trwałą. Panowie zapuście lekki wąsik, wybijcie ze dwa przednie zęby, a na głowę
      przyodziejcie kapelusik a`la żółw. Radny Burzawa szykuje na mijeskim deptaku
      imprezę roku. Wszystkim polecam, a sam nie moge się już doczekać!!!
      • Gość: Storm Czyli wieś śpiewa i tańczy na odpuście kościelnym IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.06, 00:04
        Radny Burzawa, bierze przykład z prezydenta Lubawskiego. Cały czas kombinuje co
        by tu zrobić, aby się pokazać ludziom, a jednocześnie przypodobać klerowi.
        Niestety, pomysły na szopki i odpusty, pominiki dekalogu i oratoria, tylko
        pogrążają fatalny wizerunek Kielc jako grajdołu kulturalnego o mentalności
        klerykalno-wioskowej.
        Tak trzymać dalej chłopcy, a obudzimy się za parę lat jako najbardziej
        zapyziałe i sklerykalizowane miasto powiatowe w Małopolsce.
        • Gość: tomus smutny Storm IP: *.12.14.vie.surfer.at 08.02.06, 08:18
          a masz jakas konkretna, lepsza propozycje? podaj ja, a nie krytykuj tylko;
          Kielcom rzeczywiscie czegos brakuje, moze cos podpowiesz...
          • Gość: noto Re: smutny Storm IP: 81.26.5.* 08.02.06, 09:47
            kolego/koleżanko,
            miastu brakuje kultury przez duże "K" i "u",
            a nie szopek i biesiad przez małe "k" i "ó",
            ---
            1. Dobry repertuar w dobrej filharmonii.
            2. Kolejny - 3 teatr z prawdziwego zdarzenia z operą, operetką, baletem.
            3. Festiwalu małych i dużych form: teatralnych, muzycznych, etc.
            4. Imprez dla dzieci i młodzieży: igrzyska sportowe, konkursy etc. - jedna w
            wakacje to za mało - dzieci i młodzież żyją tu cały rok!!!
            ---
            skąd kasa:
            1. nie wypłacamy premii nierobom (czyli prawie wszyskim) z UM i spółek
            miejskich, nie windujemy im pensji, a jak im się nie spodoba to niech szukają
            pracy gdzie indziej - znajdą się na ich miejsce inni - lepsi, może w końcu nie z
            klucza partyjniackiego,
            2. dofinasowanie z UE (przy wkładzie własnym),
            3. właściwe podejście do szczodrych sposorów,
            4. liczne programy oszczędnościowe np. zakup nowych aut - dlaczego, gdy trzeba
            wymienić pasek rozrządu, to władcy kupują od razu nowe auto, dlaczego bazą nie
            może zająć się prawdziwy gospodarz, czy w naszych gospodarstwach domowych też
            tak postępujemy!!!
            • Gość: berta Re: smutny Storm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 11:20
              Zgadzam sie z Toba, ale... Jest to rowniez kwestia "zapotrzebowania". Jakos tak
              sie dzieje, ze odbiorcy kultury w naszym miescie (tej - jak to napisales -
              przez duze K:))), to bardzo nieliczna grupa. Wszyscy sie przy tym znaja z
              widzenia, bo spotykaja sie na tych samych imprezach:). Oby sie to zmienilo.
              Widac jednak, ze teraz jest wieksze zapotrzebowanie na jarmark...Bo cyrk juz
              mamy.
        • Gość: FanBabetki Re: Czyli wieś śpiewa i tańczy na odpuście koście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 22:59
          > Tak trzymać dalej chłopcy, a obudzimy się za parę lat jako najbardziej
          > zapyziałe i sklerykalizowane miasto powiatowe w Małopolsce.
          Pomyśleć,że byliśmy tak niedawno postępowi,awangardowi,oświeceni
          pod rządami Dlugoszów,Jaskierniów,Lisowskich,Stępniów,Jagiellów.
          Kwaśnogród kwitl,prezio mgr Olo kwaśnie nam panujący obściskiwal sie na
          Sienkiewce z Kuczmą/kolega z Ukrainy/.
          Jaka straszna ta demokracja,prokuratura surowa,spoleczeństwo
          moherowe.Ciemnogród.
        • Gość: xtrmntr Uwazasz ze CK jest bardziej zapyziale... IP: *.cable.mindspring.com 11.02.06, 00:25
          ...i sklerykalizowane od pokrakowa? Nie prawda.
    • Gość: bloo wybory do rady miejskiej powinny być co rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 09:41
      wybory do rady miejskiej powinny być co rok

      pomysł zajeżdża swieżością, jacy radni - takie pomysły

      mając galerie handlowe od świtu do nocy przez 365 dni w roku, ludzie pewnie przyjadą na sienkiewicza, oglądać Burzawę w drewnianej budzie za 10 zł

    • Gość: der Ritter Władek! Szopka była zajefajna, ale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 10:15
      Władek! Szopka była zajefajna, ale o ile się orientuję to Jarmark Dominikański
      już jest w Naszym Kraju. Może byśmy tak wydumali coś oryginalnego?
      Ps. A co Ty na to "r_z"
      • hamsterek Re: Władek! Szopka była zajefajna, ale 08.02.06, 10:34
        Mnie się najbardziej podobają budki z wędzonkami i do tego zine piwko. Zjeść,
        popić i jak by było jeszcze co poru.. to byłby luksus! ;-)
    • Gość: gen21 Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 11:05
      Korowód postaci z bajek powinien na trwale wpisać się w ul.Sienkiewicza.
      Nie tylko na święto Kielc,ale w czasie festiwalu harcerskiego i innych świąt.
    • Gość: jogi Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: 81.26.4.* 08.02.06, 13:12
      To dobrze, że są w Kielcach ludzie, którzy chcą coś zrobić i mają na to wpływ
      aby się coś w mieście działo. Pomysły nie zawsze są dobre, ale można je dopiero
      ocenić po faktycznej realizacji, dlatego popieram i życzę powodzenia, aby
      jarmarczne świeto Kielc nie okazało się klapą lecz imprezą cykliczną.
      Przeciwników i krytyków zachęcam do pracy, bo jak się uda to wszyscy
      powiedzą "Fajną imprezę zrobiliśmy", a jak się nie uda "Można się było tego
      spodziewać, że to IM się nie uda"
    • Gość: P.K. Dobry pomysł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 13:16
      W całej Europie w centrach miast organizowane są ciągle festyny, kiermasze itp.
      Ulice pełne są straganów, z których tak sie ktoś wyżej naśmiewa. Na straganach
      zaś sprzedaje się wszystko, w zależności od okazji. Ostatnio, gdy byłem we
      Francji, trwał sezon kiermaszy światecznych i na owych straganach sprzedawano
      słodycze, upominki i... grzane wino. Będąc w lecie w jednym z miast odwiedzałem
      (zamknięte dla samochodów całe centrum miasta) stragany z żywnością (sery,
      wędliny, owoce, wino). Wyższość zachodu polega na tym, że nie wstydzą się: -
      swojej tradycji, - handlu regionalnymi wyrobami. Do tego umieją się zachowywać
      bez kompleksów, czego u nas nie uświadczysz. Kompleksy ukrywa się pod chamstwem.
      Zapyziałość tego kraju polega na tym, że wciąż wielbi się markety i sztuczne
      żarcie, pseudozabawę, samochody i "biznesmenów", wstydzi się zaś tego, co
      naprawdę dobre.

      Pomysł radnego to doskonała rzecz - i chciałem spytać, dlaczego radni wcześniej
      na to nie wpadli.
      • Gość: berta Re: Dobry pomysł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 13:27
        Regionalne wyroby... To jest cos, co mi sie podoba. A "Swieto Scyzorykow"
        zrobione z sensem i promujace najlepsze nasze produkty (glownie spozywcze) moze
        byc trafione. I dalekie od tandety. W koncu mamy najlepszy na swiecie majonez,
        chleb, bulki, kielbase, salatke... wszystko kieleckie:).Ja sie chetnie na jakis
        maly obchodzik wybiore:).Mamy swoje zespoly muzyczne. Nasi mlodzi muzycy sa
        swietni... Mamy swoich artystow-plastykow. Mozemy miec artystow ulicznych...
    • Gość: noto Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: 81.26.5.* 08.02.06, 17:17
      Na samiuśki koniuszek radny pużafa (bez reklamy) będzie miał kolejnych wyborców,
      gdyż ci co znają "gościa" wiedzą, że gdyby był diabłem, to dla kolejnej kadencji
      wskoczyłby i do wody święconej.
      ---
      Dla przypomnienia, niektóre z pomysłów owego mózgowca:
      1. Hejnał (skąd go wziął nie będę przypominał).
      2. Szopka (skąd go wziął nie będę przypominał).
      3. Jarmarek (skąd go wziął nie będę przypominał)
      ---
      Może by tak za te parę kawałków miesięcznie, coś w końcu oryginalnego, do stu
      tysięcy hejnałów kieleckich, wymyślił!
      • Gość: ciotka z wychodka apage satanis IP: 82.139.11.* 08.02.06, 18:27
        We łbach wam wędzonki i piwko, powinny odbyć się codziennie pochody połączone z
        samobiczowaniem (na kolanach), potem wspólne spiewy z radiem maryja, zbiórki na
        tacę i na koniec publiczne kamienowanie resztki komunistów kieleckich. A jeżeli
        juz konkursy to w robieniu na drutach mochrowych beretów, rzucie kropidłem w
        komuszka, i parę innych w którym zgodnie z nową tradycją wygrywa ostatni. Ave
        • Gość: FanBabetki Re: apage satanis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 22:38
          Nie wychodż ciociu Gargamela skąd przyszlaś/eseldowski wychodek/.
          Dobre wychowanie nakazuje w wychodku milczeć.Jesteś we wlaściwym miejscu,
          w odpowiednim czasie i we wlaściwym towarzystwie tj. swoim.Czyli partner
          na twoim poziomie.Siedz i wspominaj Kwaśnopolskę.Nie wychodż.
      • Gość: bloo gdyby co roku były wybory IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 08.02.06, 22:43
        > Dla przypomnienia, niektóre z pomysłów owego mózgowca:
        > 1. Hejnał (skąd go wziął nie będę przypominał).
        > 2. Szopka (skąd go wziął nie będę przypominał).
        > 3. Jarmarek (skąd go wziął nie będę przypominał)

        gdyby co roku były wybory, to radny Burzawa wreszcie wymyśliłby koło
    • Gość: Gargamel Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: 81.6.130.* 08.02.06, 23:13
      Radny Władysław Burzawa (były członek "LPR" - przyszyty do "Pisuaru") jest
      zdolny wymyśleć WSZYSTKO. Jest tak pewnie dlatego, że jego ORGANIZM wraz ze
      szczątkową ilością ZWOJÓW MUZGOWYCH otrzymuje spore ilości białka - w pro-
      cesie odżywiania. Ostatecznie stać go na to przy jakiejś tam forsie z pracy
      zawodowej, diecie Radnego oraz 2.500 złotowej diecie w Międzygminnym Związku
      Wodociągów i Kanalizacji - gdzie dzięki ŻYCZLIWOŚCI naszego WEL-a jest człon-
      kiem Zarządu. Kielczanie powinni dziękować Bogu i Opatrzności za tekiego RAJCĘ.
      • Gość: Antygargamel Burzawa tyle nie zarabia a twoja inteligencja jest IP: 195.116.245.* 10.02.06, 08:52
        Burzawa tyle nie zarabia a twoja inteligencja jest.... taka sobie.
        gargamelu no zaproponuj coś, wyśmiewanie kogoś tylko dlatego , że ten ktoś
        jest uczciwy i chce coś zrobić to nie jest wyjście.
        Ile wynosi dieta radnego? 1300 zł ile ma członek zarzadu wodociagów? 2500?
        mylisz się słodki Gargamelu o wiele mniej SPRAWDŹ jesteś inteligentnym
        człowiekiem, albo inaczej ty to wiesz ale..... no właśnie. chodzi o to ale....
        Prawda jest taka iż miałeś trudne dzieciństwo. Szkoda ze jesteś zły na cały
        świat. tak naprawdę twoim przeciwnikiem jest ten osioł którego codziennie
        podczas mycia ( jeśli się myjesz) widzisz w lustrze. To on jest Twoim
        problemem. Nie przejmuj się nie takie rzeczy da się wyleczyć. Dzisiaj medycyna
        dokonuje cudów. Trzymam za ciebie kciuki.
    • Gość: Gość Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: *.orange.pl 10.02.06, 10:45
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=60&w=36480165&v=2&s=0
      • Gość: noto Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: 81.26.5.* 10.02.06, 12:13
        panie burzawa,
        przestań pan dopisywać lukrecyje na własny temat,
        wiem, że zbyt ... to pan nie jesteś,
        ale bicie poniżej pasa to tylko golocie przystoji,
        ...
        dałbym panu pomysł na imprezę w kielcach, osadzoną jak najbardziej historycznie
        w regionalnych tradycjach polskich - nigdzie indziej nie realizowaną, bo nigdzie
        indziej tak się jak u NAS nie działo, ale czy pan byś posłuchał?
    • Gość: Gargamel Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: 81.6.130.* 11.02.06, 15:29
      Drogi "Antygargamelu" - natychmiast zrobiłem wszystko aby sprawdzić to "Ile tak
      naprawdę otrzymuje diety Radny Władysław Burzawa w MZWiK"? I niestety muszę ci
      przyznać rację - myliłem się podając kwotę 2.500 zł. Prawada jest inna, bowiem:

      WŁADYSŁAW BURZAWA otrzymuje miesięcznie jako Członek Zarządu Międzygminnego
      Związku Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach kwotę ponad 2.000 zł. Dokładając do
      tego te 1.700 zł. diety w Radzie Miasta /tyle bo jest Przewodniczącym Komisji
      Gospodarki Komunalnej, a nie 1.360 zł. jako zwyczajny Radny/ - z samej tzw.
      DZIAŁALNOŚCI SPOŁECZNEJ RADNEGO ma miesięcznie ponad 3.700 zł. A gdzie forsa z
      pisania do poczytnego Tygodnika "NIEDZIELA" ?

      Innym Radnym wynagrodzonym przez WEL-a Członkowstwem w Zgromadzeniu MZWiK też
      nie jest ŹLE, bo:

      Doktor STANISŁAW WIATROWSKI jako Przewodniczący Komisji w tym Zgromadzeniu
      bierze na rąsię co miesiąc ponad 1.000 zł. A plus 1.360 zł. z Rady Miasta - to
      za DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNĄ blisko 2.500 zł. miesięcznie. A gdzie DOCHODY lekarza,
      który potrafił sobie ZAŁATWIĆ dobry kontrakt w NFZ ?

      JAN RYK /głupek z zasadniczym wykrztałceniem/ w MZWiK ma ponad 800 zł., a w
      Radzie Miasta 1.360 zł. Razem za DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNĄ ponad 2.000 zł. miesięcz-
      nie. W dniu wyborów był BEZROBOTNY, a teraz jest ZATRUDNIONY /w robocie nikt go
      nie widuje/ jako OGRODNIK w Zieleni Miejskiej - ponad 1.200 zł. na rąsię.
      • Gość: Zenek Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.06, 00:10
        Niejaki 'noto' pisywał kiedyś, że zna radnego Burzawę,
        noto, noto, noto (sorki ale się jąkam) skrobnę coś i ja.
        Radny Burzawa, gdy nie był jeszcze radnym Burzawą, tylko zwykłym Burzawą, a może
        nawet nie był Burzwą, ale Pieniaczem z partii Korwina Mikke'go, mając w sobie
        moc procentów, był rzekł co następuje:
        - To nie do pomyślenia, żeby z pieniędzy podantików utrzymywać cóś takiego jak
        teatr, szkoły, służbę zdrowia i kupę radnych. Za wszystko np. wizytę u lekarza
        winno się płacić. Po prostu pracuję, to stać mnie na wszystko. Jeżeli coś na
        siebie nie zarabia - choćby teatr - należy go zamknąć - tak w ogóle komu jest
        potrzeby teatr - mnie na pewno nie.
        Tak to radny Burzawa w czasch obecnych postępuje, biorąc diety na lewo i prawo z
        pieniędzy podatników.
        • Gość: Gargamel Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: 81.6.130.* 12.02.06, 00:33
          Brawo Drogi "Zenku" - ten fragment ŻYCIORYSU wybitnego Działacza "LPR"-u, a
          teraz pewnie "Pisuaru" niewielu jest chyba znany. Ale trzeba przyznać, że
          SZYBKO dojrzał do tego aby być RASOWYM POLITYKIEM. W tym tempie to będąc w
          Zarządzie Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji może nam jeszcze
          zacząć sprzedawać WODĘ na stacjach CPN-u. Zdolny CHŁOPTAŚ.
        • Gość: Gość Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: *.orange.pl 12.02.06, 15:25
          Zenek a kiedy to Burzawa wypowiedział te słowa , znam człowieka od conajmniej 15
          lat i nigdy nic takiego nie słyszałem.
          • Gość: Gargamel Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: 81.6.130.* 12.02.06, 21:25
            Jak to kiedy - przecież "Zenek" wyraźnie pisze, że wtedy gdy był NAWALONY JAK
            STODOŁA. Jeśli go tak dobrze znasz /jak piszesz/ to postaraj się o to aby pono-
            wnie znalazł się w tym BŁOGOSŁAWIONYM STANIE - pewnie wtedy WYJDZIE z niego PRA-
            WDA. Ale ponieważ nie powodzi mu się ZBYT DOBRZE - będziesz musiał zaangażować
            własne środki finansowe na tej IMPREZIE. Jednak POZNANIE kolegi będzie tego WAR-
            TE. Może nie wyjdzie ZBYT DROGO bo W.Burzawa jako były Działacz "LPR" chętnie
            pija pewnie WINO MSZALNE. Powodzenia Drogi "Gościu".
            • miskorabol Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na 13.02.06, 08:24
              Witamy nastepne bazary tym razem na głownej ulicy miasta
              • Gość: Gość Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: *.orange.pl 13.02.06, 12:35
                Mylisz pojęcia ,nie bazar , a jarmark i to w ograniczonej formie , nie handel
                jajami i ciuchami , a sztuką ludową i artystyczną.
                • Gość: spekulant Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 21:45
                  a może, tylko cepelia wystawi ladę na sienkiewkę, a pewien radny będzie
                  przygrywał na dudach i to będzie zanotowane burzawie jako arcytrudną realizację
                  pomysłu na konsolidację rynku sztuki ludowej i artystycznej oraz cechu rzemiosł
                  róznych regionu kielckiego w skali powiatu, kraju, europy i świata,
                  wobec czego wybiorą go do sejmu, parlamentu krajowego i rady światowej
                  • Gość: Gargamel Re: Ciekawy pomysł radnego Władysława Burzawy na IP: 81.6.130.* 19.02.06, 12:12
                    Myślę Drogi "spekulancie", że BOGOBOJNY, POMYSŁOWY i CHCIWY Radny Władysław
                    Burzawa byłby doskonałym kandydatem na Prezydenta Kielc.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka