IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.06, 19:59
Chciałam się dowiedzieć czym różni się subwoofer aktywny od pasywnego i który
jest lepszy do kina domowego?
Obserwuj wątek
    • Gość: ian_curtis Re: google IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.06, 20:10
      www.frazpc.pl/b/137189
      www.kinodomowe.idg.pl/artykuly/33880.html

      peeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeełno jest o tym w sieci...
    • wojciech.domagala -s-u-b-w-o-o-f-e-r- uwielbiam swój -s-u-b-w-o-ofer 27.12.06, 20:27
      SUBWOOFER to taki głośnik, który wytwarza tony niskie a więc o
      częstotliwościach od 20 Hz do 200-400 HZ. Należy zaznaczyć przy tym, że
      człowiek tonów, dźwięków o częstotliwości poniżej 20 Hz już nie słyszy [Jan
      Sebastian Bach je tylko słyszał].

      Napiszę ważną rzecz, że nie każdy SUBWOOFER na którym jest napisane "SUBWOOFER"
      jest autentycznie "SUBWOOFEREM". Bardzo łatwo sprawdzić efektywność skrzynki
      rezonansowej z wbudowanym głośnikiem przykładając do otworu znajdującego się po
      prostopadłej stronie głośnika kartkę papieru,. Jeśli ta kartka intensywnie
      podczas głośnej muzyki jest poruszana przez wylatujące powietrze to znaczy, że
      SUBWOOFER jest dobry ;) im bardziej lata tym lepszy ;) Wiele "skrzynek" z malym
      głośniczkiem o mocy kilkanaście WAT jest nazywanych... SUBWOOFEREM.

      SUBWOOFER aktywny to taki SUBWOOFER, który ma wbudowany wzmacniacz. Czyli w
      wielu przypadkach można go bezpośrednio podłączyć do wyjścia liniowego
      odtwarzacza DVD. Oprócz tego jest wtyczka do kontaktu 220V. Uwaga, nie wyjścia
      wzmacniacza!

      SUBWOOFER pasywny to taki SUBWOOFER [sam głośnik w "skrzynce" bez wzmacniacza],
      który do prawidłowej pracy potrzebuje wzmacniacza z odpowiednim filtrem
      dolnoprzepustowym [dekoderami, etc...] który ma wyjście dużej mocy [np. 150
      WAT] na ten specjalny głośnik.

      Proponuję kupić kompletny zestaw kina domowego z głośnikami, wtedy nie będzie
      dylematów. Wiem, że to trudne bo wiele dobrych zestawów z dobrymi głośnikami
      nie czyta DIVX a te co czytają DIVX nie mają dobrych głośnikow itd... itp...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka