Dodaj do ulubionych

ile zarabiają kielczanie ?

10.12.01, 15:04
do założenia tego wątku skłoniła mnie dyskusja w jednym z poprzednich. Kilka
osób pisało tam, że w Kielcach to zarabiaja tyle i tyle, a w Wawie to tyle i
tyle. Wtedy sobie pomyslałem: "skąd ci ludzie sie zerwali ?". Kto zarabia w
Kielcach - 6 -7 tys. złotych ? Dla mnie to abstrakacja.
Znajoma była kilka dni temu na rozmowie w sprawie pracy w Mustangu (Real).
Zaproponowali jej 760 zl (najnizsza krajowa) za pracę 7 dni w tygodniu w
godzinach pracy Reala (np. sobota,niedziela 9-20).
Rozumiem, że w rożnych branzach rożnie się zarabia (wyksztalcenie już nie jest
decydujące) i dlatego chcialbym poznać kieleckie zarobki - bez ściemy. Można
podawac branżę (jak ktoś chciałby więcej szczegółów mile widziane) - kwote -
netto - ile bierzesz na rekę + ew. dodatki (auto, komóra itp.).

Ja zaczynam. 1800 stanowisko kierownicze - branża wydawnicza.

Pozd. :-)
Obserwuj wątek
    • Gość: msz Re: ile zarabiają kielczanie ? IP: *.gazeta.pl 11.12.01, 08:11
      6-7 tys. to lekkie przegięcie, no chyba że ktoś ma własną firmę. Ja w chwili
      obecnej zarabiam tyle że nie mam powodów do narzekań, ale chciałbym więcej.
      • doktorbzik Re: ile zarabiają kielczanie ? 11.12.01, 08:51
        Kazdy chcialby wiecej. A ile wedlug ciebie wysrtarcza
        do zadowolenia?
      • Gość: msz Re: ile zarabiają kielczanie ? IP: *.gazeta.pl 12.12.01, 09:30
        Za ten rok powinno być 2200/mies. na łapkę.
        • doktorbzik Re: ile zarabiają kielczanie ? 12.12.01, 12:53
          Calkiem niezle. Rozumiem, ze plus premia? I jakie
          stanowisko?
          Nie wiedzialem, ze Gazeta tak dobrze placi.
          Ogolnie uwazam, ze zarabiajac powyzej 2000 zl nie
          oplaca sie wyjezdzac z Kielc.
          • Gość: pm Re: ile zarabiają kielczanie ? IP: 195.116.245.* 12.12.01, 13:23
            doktorbzik napisał(a):

            > Calkiem niezle. Rozumiem, ze plus premia? I jakie
            > stanowisko?
            > Nie wiedzialem, ze Gazeta tak dobrze placi.
            > Ogolnie uwazam, ze zarabiajac powyzej 2000 zl nie
            > oplaca sie wyjezdzac z Kielc.


            też tak uwazam, dlatego tu na pewno przez jakis czas zostane :-)
    • doktorbzik Re: ile zarabiają kielczanie ? 11.12.01, 08:49
      Co sie dziwisz? Do bycia sprzedawczynia nie trzeba miec
      zwyt wysokich kwalifikacji. To powinna byc praca dla
      ludzi uczacych sie/studiujacych, zeby sobie dorobili.
      • muzi Re: ile zarabiają kielczanie ? 11.12.01, 15:10
        doktorbzik napisał(a):

        > Co sie dziwisz? Do bycia sprzedawczynia nie trzeba miec
        > zwyt wysokich kwalifikacji. To powinna byc praca dla
        > ludzi uczacych sie/studiujacych, zeby sobie dorobili.

        Tzn kiedy ma studiowac, jak mialby pracowac codziennie 7 dni w tygodniu - od 9,10
        do 20-tej. ????

        • doktorbzik Re: ile zarabiają kielczanie ? 11.12.01, 15:27
          To jest niezgodne z Kodeksem Pracy.
          • Gość: maam Re: ile zarabiają kielczanie ? IP: *.acn.waw.pl 13.12.01, 22:23
            doktorbzik napisał(a):

            > To jest niezgodne z Kodeksem Pracy.

            cha cha cha
            jak się nie podoba, to do widzenia!!!

    • doktorbzik Re: ile zarabiają kielczanie ? 11.12.01, 08:53
      3000 + premia z zysku. Specjalista od sieci SDH, zadne
      tam stanowisko kierownicze.
    • nick_tymczasowy Re: ile zarabiają kielczanie ? 11.12.01, 09:20
      prywatna dzialalosc. Czasem uda mi sie zarobic 2000. Smiech , ale to zalosne
    • muzi Re: ile zarabiają kielczanie ? 11.12.01, 15:02
      cos cienko to idzie. Spodziwałem sie, że u nas informacja o tym ile sie
      zarabia jest kompletnym tabu (na zachodzie nikt tego tak nie ukrywa,
      przynajmniej ja sie z tym nie spotkałem), ale bez przesady...
      Może zeby was rozruszac:
      - moj koles - pracuje jako specjalista od marketingu w kieleckiej spólce
      akcyjnej - 1300 zł
      - dyrektor operacyjny w tej samej spólce - 7.500
      - kolega z jednego z kieleckich mediów (2300 - szef działu)
      - urzednik panstwowy (nominowany) - Urząd Centralny w Kielcach - 1200
      - pracownik budowlany podwykonawcy Mitexu - 800

      na razie tyle, moze jeszcze kogos ośmiele.. :-)
      • Gość: Nowy Re: ile zarabiają kielczanie ? IP: 100.1.1.* 11.12.01, 16:06
        Specjalista ds... w spółce 2500 pln - stanowczo za mało - za tyle godzin w
        pracy!
    • Gość: eReS Re: ile zarabiają kielczanie ? IP: 172.24.50.* 11.12.01, 16:07
      kielczanin pracujacy w W-wie:
      mam ponad 7tys. brutto + dodatki (samochod, telefon itp.) - stanowisko nie
      kierownicze
      • Gość: Rafi Re: ile zarabiają kielczanie ? IP: *.radiopogoda.pl 11.12.01, 16:24
        To daj cynk, gdzie pracujesz... :)
        • Gość: eReS Re: ile zarabiają kielczanie ? IP: 172.24.50.* 12.12.01, 10:22
          chyba zartujesz........?
          i tak za duzo napisalem ........
    • yaa Re: ile zarabiają kielczanie ? 12.12.01, 13:05
      Jestem raczej byłym Kielczaninem (wyprowadziłem się z Kielc ponad 20 lat temu).
      Obecnie w Warszawie. Pracuje w jednym z ministerstw - główny specjalista
      (prawnik) na 3/4 etatu - 1650 brutto.
      Pozdrawiam
      Yaa
      • doktorbzik Re: ile zarabiają kielczanie ? 12.12.01, 13:29
        To sie ciesz. Moj kolega na SGH dostaje 1000 zl na caly
        etat.
        Dobrze, ze zona duzo zarabia. Jak zrobi doktorat to im
        sie zasmieje w nos i poszuka lepszej pracy.
    • Gość: agent Re: ile zarabiają kielczanie ? IP: 10.0.0.* 13.12.01, 13:14
      Witam, chciałbym zająć, przedstawić swój głos w sprawie wszędzie jest teraz
      ciężko mam masę znajomych którzy wynieśli się za pracą do W-wy tam też jest
      ciężko lecz kiedy kolega odpowie ci że zarabia 3000 na rękę spytaj się o
      szczegóły czas pracy, dojazdy, cenę mieszkania, wyżywienie to nie jest takie
      piękne.
      Jestem kierownikiem firmy spedycyjnej 1300 na rękę plus ryczałt na sam.500
      (komórka sł.)
      Pozdrawiam
      • Gość: xxxxxxxx Re: ile zarabiają kielczanie ? IP: *.pkobp.pl 13.12.01, 14:34
        Gość portalu: agent napisał(a):

        > Witam, chciałbym zająć, przedstawić swój głos w sprawie wszędzie jest teraz
        > ciężko mam masę znajomych którzy wynieśli się za pracą do W-wy tam też jest
        > ciężko lecz kiedy kolega odpowie ci że zarabia 3000 na rękę spytaj się o
        > szczegóły czas pracy, dojazdy, cenę mieszkania, wyżywienie to nie jest takie
        > piękne.
        > Jestem kierownikiem firmy spedycyjnej 1300 na rękę plus ryczałt na sam.500
        > (komórka sł.)
        > Pozdrawiam


        czas pracy 8 godzin, dojazdy 25-30min. w jedną stronę, wynajem (25m kw.) 900 zł.
        Pozdrawiam

    • Gość: gaspar Re: ile zarabiają kielczanie ? IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.12.01, 19:15
      wyjechałem do Wawy, obecnie 5500 netto+komórka, stanowisko nie kierownicze,
      firma płaci za wynajem mieszkania, dojazd metrem 15 min, pracuje 7 godz
    • Gość: Wojtek D Chemarowcy IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 14.12.01, 07:41
      Chciałem pocieszyć, że niewolnik w CHEMARze w biurze konstrukcyjnym z wyższym
      wykształceniem oczywiście nie przekroczy tysiąca na rękę.
      • Gość: stan Dobra praca ! IP: 192.88.212.* 14.12.01, 17:20
        wiem zabrzmi to jak banal ale oprocz tego ze masz kaske jeszcze cie praca
        powinna interesowac - pracowalem prze rok za 3500 na reke - ale praca nudna, do
        tego firma zdechla :-) (wawa oczywiscie)

        teraz ciekawa praca duzo nauki - siedze za oceanem - na reke w polsce kolo 2300
        +diety w usa okolo 40$ za dzien - firm aplaci za mieszkanie i wynajme samochodu
        +paliwo.

        na pyatnie jaka szkole skonczylem - ju zmowie PSK w kielcach - za ocename
        praucje z ludzmi ktorzy konczyli rozne uczelenie - Virginia TEch czy MIT miedzy
        innymi - nie powiem zebym mial za duzo kompleksow :-)

        Po powrocie do Polski planowana podwyzka.

        przekalkulujcie to sami sobie

        ps. moja firma caly czas szuka pracownikow - inzynierowie mechanicy z
        angielskim i znajomoscia MESu mile widziani - ANSYS, Unigraphics, Patran -
        jakiklowiek doswiadczenie z takimi lub podobnymi programami potrzebne. Pisalem
        juz o tym wczesniej ale nikt sie nie odezwal :-(

        • Gość: whoknows Re: Dobra praca ! IP: *.dial.sovam.com 14.12.01, 19:31
          "KADRY RESZAIUT WSIO"
          :))))

          na ten pomysl wpadl, w latach 30 zeszlego stulecia, nie kto inny oczywiscie ale
          wodz wielkiego sasiedniego narodu Iosif Visarionowicz.

          WSZEDZIE I ZAWSZE sa potrzebni ludzie kompetentni z inicjatywa.
          WSZEDZIE I ZAWSZE

          Biadolenie nt zarobkow wynika z ogromnego obciazenia walka o przezycie,
          obciazenia tak wielkiego, ze po prostu nie ma czasu na spokojne
          przeanalizowanie sytuacji, zastanowienia sie nad wykorzystaniem swoich
          mozliwosci i wykoania najprostszego rachunku ekonomicznego. Oprocz tego nalezy
          dodac dziedzictwo kielckiego myslenia - niestety.
          Ludzie - specjalisci - sa potrzebni wszedzie.

          Tak w ogole to jestem autorowi tego programu szczerze zobowiazany, poniewaz
          wypowiedzi pozwalaja mi dokladnie oszcowac poziom kosztow sredniej kieleckiej
          rodziny.

          No i w ogole dla wszystkich:

          WESOLYCH SWIAT
          OPTYMIZMU W NOWYM ROKU
          SWIAT JEST WASZ
          TO PRAWDA

          (a pieniadze naprawde leza na ulicy)

          whoknows

          do autora: odezwij sie, moze cos wspolnego zrobimy, dlaczego nie?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka