jp1112 15.02.07, 13:52 Drogie mamy doradźcie jakiej firmy wózek najlepiej kupić i żeby jego cena była rozsądna ( do 1500zł ). Zależy mi również żeby można było zamontować na nim fotelik 0-13kg. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pinkie5 Re: wózek 15.02.07, 14:24 Prawdopodobnie nie ma wózka idealnego dla każdego dziecka. My mamy Xlandera 3kołowego, 3 funkcyjnego (dostaliśmy też moskitierę, folię na gondolę, śpiworek na nóżki do spacerówki). Kupiliśmy go własnie za 1500zł, ale tak naprawdę bardzo zadowolona jestem tylko ze spacerówki. Każde dziecko jest inne, a nasze nienawidziło wręcz spacerów w gondoli (nie jest to wina wózka, ale wkurzały mi ete histerie na kazdym spacerze), od 4-go mies był wożony w spacerówce. Też koniecznie chcieliśmy zakładac fotelik na stelaz, ale wyobraź sobie, ze ta funkcja nie została użyta ani razu!!! Po prostu tak małe dziecko nie powinno za długo przebywac w foteliku, skoro wozisz je w samochodzie, to na spacer bierz je w gondoli albo w spacerówce. Nie mówiąc już o tym, ze w foteliku jest styropian i dzieciak grzeje się niemiłosiernie. Tez myślałam, ze bedziemy sobie z fotelikiem jeździć na chociażby zakupy - nic z tego, dziecko chorowało często i nie można takiego malucha zabierać do sklepów ze względu na zarazki. A stelaż sam zajmuje w bagażniku tyle miejsca co ze spacerówką. Niby ładnie się składa i koła tez się zdejmują, ale i tak zajmuje dużo miejsca. W porównaniu z innymi tego typu wózkami xlander jest dosyć lekki (14kg) i bardzo lekko się go prowadzi. Trochę trudne jest podnoszenie oparcia gdy dziecko jest w środku. Ale ten wózek podobno świetnie się sprawdza na plazy, w górach i w trudnym terenie. Ostatnio w słoniu widziałam jeszcze delikatniejsze wózki, ale nie sprawdziłam ceny, możliwe, ze były jeszcze droższe. Teraz może i kupiłabym xlandera, ale na pewno bez fotelika, bo można kupic to o wiele taniej i wydaje mi się, ze fotelik xlander nie jest zbyt wygodny ani dla dziecka ani dla rodzica. Za to sam stelaż bardzo lekko i przyjemnie się składa, koła tez sie łatwo wyjmuje i wkłada. PO roku czasu użytkowania z wózkiem nic się nie dzieje, działa jak na poczatku. Acha: xlander ze względu na to, ze jest bardzo stabilny nie ma niestety przekładanej na drugą stronę rączki, a czasami bardzo by się to przydało - gdy idzie się pod słońce lub pod wiatr. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
jp1112 Re: wózek 15.02.07, 21:40 dzięki, zaczęłam się zastanawiać bo rozjaśniłaś mi to trochę Odpowiedz Link Zgłoś
rubi21 Re: wózek 16.02.07, 15:40 Ja mam chicco 6WD tech, na wózku mozna montowac fotelik 0-13, funkcji tej używałam zwykle gdy jechalismy do dalej polozonego parku np. na Zdrowie, albo na działke, wtedy zabieram wózek i wpinam gondole zeby zabrac wszystko i wózek i dziecko z parkingu samochodowego itp. na spacery tylko w spacerówce rozkładanej na płasko - nie kuowalismy gondoli w ogóle. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś