Dodaj do ulubionych

Ile placicie niani ?

IP: *.* 04.03.03, 20:46
Od maja bede szukac niani, na 5 godzin dziennie.Ile sie placi opiekunce? Mieszkam w Poznaniu.No i JAK ZNALEZC UCZCIWA OSOBE???mika i paulina (3 mies)
Obserwuj wątek
      • Gość edziecko: guest Re: Ile placicie niani ? IP: *.* 11.03.03, 14:42
        To jest po prostu straszne, troszkę mnie "zatkało" po przeczytaniu wszystkim wypowiedzi. Mieszkam w 40-tys. mieście, pracuję w banku od 4 lat(teraz jestem na zwolnieniu lekarskim). Gdybym miała płacić niani za opiekę nad moim dzidziusiem(urodzi się w kwietniu)tyle co piszecie, musiałabym prosić albo o podwyżkę(co jest nierealne) albo mąż musiałby sporo dokładać.Wiem, że takie są czasy - okrutne, ale naprawdę mogę tylko Bogu dziękować, że moja mama jest na emeryturze i będzie zajmować się dzieciekm jak wrócę do pracy. Pozdrawiam Agata
    • Gość edziecko: guest Re: Ile placicie niani ? IP: *.* 05.03.03, 08:07
      Hej,ja płacę w Poznaniu 850 PLN za 9h dziennie. Za godziny wychodzi ok. 4,5 PLN. Za mniejszą ilość godzin pewnie chciałaby ok 5 PLN. Jak znaleźć? Najlepiej przejąć po kimś. Jak nie, to pozostaje ogłoszenie i odpytywanki... Jest tez agencja w P-niu, znajomi korzystali, mam gdzies numer jak chcesz.Aga
    • Gość edziecko: guest Re: Ile placicie niani ? IP: *.* 05.03.03, 11:21
      Słuchajcie ja gdybym miała zapłacić niani za opiekę 850,00 PLN to musiałabym pracować cały miesiąc tylko po to by te pieniądze dać za opiekę nad moją córeczką. Czy nie lepiej zostać w domu i przynajmniej mam pewność że córeczka ma dobrą opiekę!!!!!a poza tym jeśli niania żąda tyle kasy to musi mieć chyba super kwalifikacje, bo przecież to cała miesięczna wypłata nie jednego przeciętnego Polaka.
      • Gość edziecko: guest Re: Ile placicie niani ? IP: *.* 05.03.03, 12:13
        Widzisz, takie stawki sa w Poznaniu. Tyle płacą moje kolezanki. Gdybym nie była zadowolona z tej opiekunki, to bym ją po prostu wymieniła na inny model. To jest cała pensja nie jednego Polaka i to jest cała pensja mojej opiekunki - nie ma innego źródła dochodu. To jest praca na cały etat. Na szczęście nie jest to moja cała pensja, więc nie opłaca mi się siedzieć w domu, chociaż pozostawienie córeczki w domu z obcą badź co bądź kobietą kosztuje mnie bardzo wiele, nieraz wychodzę z domu ze łzami w oczach. Ale to temat na inny wątekpozdrAga
      • Gość edziecko: guest Re: Ile placicie niani ?-do Kasi IP: *.* 06.03.03, 10:12
        KasiuTo niezupełnie tak jak piszesz. I nie da się tego rozpatrywać bez wyszczególnienia miasta. I dlatego pewnie Cię to wzburzyło. W Twojej miejscowości 850 PLN zarabia człowiek z wyższym wykształceniem(np. nauczyciel), a wiemy, że opiekunki rzadko takowe posiadają i powiedzmy sobie szczerze nie jest im ono do niczego potrzebne, bo wybierając opiekunkę liczy się zupełnie coś innego. Na przykład w Warszawie za 800 Pln na pełny etat można znaleźć tylko Ukrainkę, ale to już specyfika tego miasta-najwięcej w Polsce się tu zarabia ale też najdrożej się płaci za wszystko.Pozdr,Renata
        • Gość edziecko: guest Re: Ile placicie niani ?-do Kasi IP: *.* 06.03.03, 10:28
          Witam Cię Renato!!!Oczywiście masz rację. Tam gdzie ja mieszkam jest bardzo duże bezrobocie, więc jeśli ktoś ma pracę /nie ważne jak płatną/ to bardzo się z tego cieszy. Najczęściej zarabia się naprawdę bardzo mało, a kwota 850,00 PLN to luksus - dlatego bardzo mnie to zdziwiło, że niani za opiekę trzeba płacić /w Poznaniu/ całą np. moją miesięczną wypłątę. Napisałam też, że wolałabym zostać z małą w domu niż oddawać całą moją pensję - może nie do końca tak jest, oczywiście bardzo chciałabym się poświęcić dla córeczki, ale życie jest takie jakie jest /okrutne/, więc muszę - nie chcę też realizować się zawodowo - nawet jeśli miałabym całą wypłątę przeznaczyć na opiekę dla córeczki.pozdrawiam Cię serdecznie - Kasia N.
    • Gość edziecko: emama Re: Ile placicie niani ? IP: *.* 05.03.03, 11:37
      Witaj mika.Ja szukałam opiekunki (jestem z Poznania) i panie chciały 800 zł za 7 godz dziennie. Studentki godziły się na początek za 3-4 zł/godz, ale ze studentkami jest tak, że muszą im godziny pasować do zajęć. Wywieszałam ogłoszenie na uczelni na Szamarzewskiego. Konieć końców (pracę dostałam nagle i musiałam znaleść opiekunkę w ciągu 3 dni) Mała wylądowała w żłobku. Jestem bardzo zadowolona, a moja córcia (wcześniej dzikusek) jest stale uśmiechnięta, jak widzi ciocie to wyciąga rączki.Pozdrawiam. Asik
      • akwa7 Re: Ile placicie niani ?-szukam teraz 05.03.04, 09:53
        Własnie szukam niani.-najlepiej z Piątkowa Jest jeszcze jakaś agencja
        wPoznaniu? Kiedyś była szukałam dla syna (4 lata temu) Teraz nie wiem. Ajak
        obecnie stawki na 8 h dziennie? Ze studentkami miałam złe doświadczenia. Moja
        mała ma tylko 5 miesięcy -do żłobka bym nie chciała jej wozić Pozdrawiam
    • Gość edziecko: iwo1 Re: Ile placicie niani ? IP: *.* 06.03.03, 15:21
      A ja nie płacę dużo ,od początku ustaliłam sumę na jaką nas stać Płacę 300 złotych miesięcznie za dwa lub trzy dni tygodniowo .Niania jest naprawde super ,myślę że nawet w większym miescie mozna znaleść tanią nianię ,trzeba tylko poszukać :)Pozdrawiam iwo
      • Gość edziecko: polaszea Re: Ile placicie niani ? IP: *.* 12.03.03, 10:50
        Hej,Ja mieszkam w Poznaniu i płacę mojej niani 600 zł miesięcznie za 8 godzin pracy 5 razy w tygodniu. Niania oproucz zajmowania się dzieckiem gotuje dla małej oraz robi drobne porządki w domu. Wiem, że znajomi płacą podobne kwoty. Tylko jedna koleżanka płaci 850 zł za 9h.Zgadzam się, że takie rzeczy jak wakacje czy chorobowe należy ustalać z góry. U nas ustaliliśmy, że płacimy jej pełną pensję podczas naszych wakacji lub gdy ma wolne z "naszej winy". Kiedy niania choruje, jeżeli jest to pojecynczy dzień to jej nie odciągam nic. Jeżeli jest to kilka dni to płacę jej 60-70% za ten okres.
    • Gość edziecko: guest Re: Ile placicie niani ? IP: *.* 07.03.03, 21:57
      Ja jestem z Warszawy i płacę mojej niani 1000 zł. za 10 godzin. Jestem z niej zadowolona i mam już ją drugi rok. Kilka rzeczy bym zrobiła trochę inaczej gdybym zaczynała od nowa ale teraz to mi trochę głupio zmieniać jej warunki płacy. Po prostu mam doświadczenie w tej materii i ewentualnie mogę służyć radą dla innych początkujących - poszukujących niań. Po pierwsze jasno ustalić wszelkie możliwe sytuacje życiowe - a więc np. twoje zwolnienie lekarskie - co wtedy? - czy za wolne płacisz jej 80% tak jak i tobie płacą - co z wakacjami? - lepiej takie rzeczy wcześniej ustalić, żeby nie było niedomówień. Albo sytuacja kiedy ona prosi o dzień wolny i ty musisz brać wolne, albo choroba niani - polecam ustalenie na samym początku jasnych reguł - ja niestety tego nie ustaliłam i mi strasznie głupio jej ucinać kasę jeżeli np. jestem w domu z mojej winy i ją zwalniam wcześniej do domu. Pozdrowienia i służę radą - Anola
    • mloda.mamuska Re: Ile placicie niani ? 25.08.04, 21:21
      od 1 września mój synek będzie przez 5 dni w tyg. 8 godzin pod opieką niani -
      będziemy jej płacili 650 zł. Niania przez okolo pierwsze 4 godzinki będzie u
      nas w domu (mój mąż pracuje w domu) a potem spacerek i będzie u niani blok
      dalej.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka