Dodaj do ulubionych

Kiedy zapisy do przedszkola???

30.01.09, 11:22
Witam drogie mamy, moj synek w marcu skończy 2 latka. Chciałabym
posłać Go do przedszkola za rok 2010, będzie wtedy miał 3,5 roku.
Kiedy powinnam zacząć szukać przedszkola, i czy to prawda że muszę
zapisać Go juz teraz?? Myślałam że mam jeszcze czas ale znajoma
twierdzi że jest tak ogromne przepełnienie że muszę zapisywać już w
tej chwili. Druga sprawa to taka że nie wiem co wybrać, jakie
przedszkole jest dobre i pomocne rodzicom na Grunwaldzie ok.Łazarza?
Pozdrawiam Gosia
Obserwuj wątek
    • joll26 Re: Kiedy zapisy do przedszkola??? 30.01.09, 13:47
      Z tego co się orientowałam w zeszłym roku to nabór jest w marcu wtedy sa drzwi otwarte ale zajrze jeszcze na dniach i się dowiem bo moja córka idzie w tym roku we wrześniu i tez nie chiałabym pzregapic czegoś. Ja myslałam o przedszkolu na Dmowskiego lub Limanowskiego zależy gdzie się dostanie.Pozdrawiam. Jola
    • nellyssima Re: Kiedy zapisy do przedszkola??? 30.01.09, 20:59
      Jeżeli chcesz zapisać do przedszkola państwowego, to w marcu 2010
      roku musisz zapisać. Jeżeli do prywatnego, to radziłabym już,
      najlepsze przdszkola mają już listy prawie pozamykane.
    • mamadyzi Re: Kiedy zapisy do przedszkola??? 30.01.09, 23:57
      do państwowego masz czas ...nabór jest w scisle określonym terminie
      a jeśli masz na oku prywatne to...ostatni dzwonek by cos zarezerwowac
    • josephina Zapisy do poznańskich przedszkoli w marcu ! 31.01.09, 10:00
      Zapisy do poznańskich przedszkoli są TYLKO w marcu, od 1 do 31 dnia miesiąca
      (chyba że jest niedobór dzieci to wtedy i poza tym terminem można dziecko
      zapisać), na odpowiednim formularzu. Wyniki w okolicy maja - czerwca.

      Dni otwarte są bardzo różnie - w przedszkolu mojego syna były 29-30 stycznia, a
      druga tura w czerwcu. Nie ma też obowiązku organizowania drzwi otwartych, ale
      zawsze można iść sobie przedszkole oglądnąć, porozmawiać z rodzicami,
      nauczycielkami.

      Każda gmina może mieć nabór do przedszkoli wg. własnego harmonogramu, kryteriów.
      Dlatego warto się upewnić w swoim Urzędzie Miasta czy Gminy co do kwestii naboru
      do przedszkoli, bo "zasłyszane"
      informacje mogą okazać się nieprawdziwe a skutkiem może być już brak miejsc w
      przedszkolach.
    • josephina zapisy do poznańskich przedszkoli - cd. 31.01.09, 10:15
      Zapomniałam napisać że dotyczy to TYLKO przedszkoli państwowych - w prywatnych
      bywa baaardzo różnie.

      Ale jeżeli chcesz zapisać do państwowego przedszkola, to nie masz możliwości
      zapisania dziecka z rocznym wyprzedzeniem - przyjmowane są zgłoszenia dzieci
      tylko z danego rocznika czyli obecnie do maluszków przyjmowane sa dzieci
      urodzone w 2006 roku. Q ramach wolnych miejsc pewnie przyjmą także dzieci z
      początku 2007 roku, ale to tylko wtedy gdy będzie taka możliwość.
      • anulkas80 Re: zapisy do poznańskich przedszkoli - cd. 31.01.09, 21:15

    • josephina Nabór 2009/2010 31.01.09, 22:50
      To jest stronka Wydziału Oświaty UMP
      nabor.pcss.pl/poznan/przedszkole/nabor/?service=page/eduPreschoolInfo:Home
      dotycząca naboru do poznańskich przedszkoli.
      Nie ma jeszcze szczegółowych informacji dot. terminu naboru, ale można się
      zapoznać z ofertą placówek, wiele ma odnośniki do indywidualnych stron www.

      Polecam !
      • earl.grey Re: Nabór 2009/2010 15.02.09, 21:04
        pamietaj, że przedszkola niepubliczne działaja jak prywatne, chociaż płaci sie
        tyle co w publicznych. Wyglądaja też jak publiczne, bo zazwyczaj działaja w
        budynkach po przedszkolach publicznych
        Zapisywałam obie córki do niepublicznego (Grunwald - Kłuszyńska) z wyprzedzeniem
        rocznym
        Lepeij rozejrzeć się naprzód
        • 4_beata Re: Nabór 2009/2010 25.02.09, 22:51
          W tym roku nabór 2009/2010 dzieci z rocznika 2006 zaczyna się od 16
          marca do 10 kwietnia - ogłoszenie wyników naboru około 15 maja.
          Drzwi otwarte w przedszkolach które mam na oku (75 Przyjaciele
          Włóczykija i 66 Zaczarowany Ogród) są 7 marca, ale każde przedszkole
          wyznacza swój termin drzwi otwartych. Może ktoś z rodziców też
          wybrało te przedszkola?
          • viola311 Re: Nabór 2009/2010 02.03.09, 15:02
            Nam zaproponowano Zaczarowany Ogród,ale boje się ,że możemy się nie
            dostać gdyż ja nie pracuję...Na Mielżyńskiego odradzono nam
            przedszkole...Bynajmniej 7 marca idziemy na dni otwarte.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka