Dodaj do ulubionych

Kacperek potrzebuje nowego serca

28.12.08, 12:29
Dziewczyny, ciężko chory 4 letni Kacperek Zagrodny od 2 lat czeka na
przeszczp serca. Z powodu braku serca tu w Polsce, konieczna jest
operacja za granicą, jednak jest to strasznie drogi zabieg. Kacperek
ma 4 latka, a waży tyle co niemowę - 8 kilo. Wskutek nieprawidłowego
funkcjonowania układu krażenia inne organy przestały prawidłowo
pracować. Sprawa jest bardzo pilna dziecko strasznie cierpi.
Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji Polsat
Invest Bank S.A

numer konta 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem "dla Kacpra
Zagrodnego”.

Obserwuj wątek
        • hypatia69 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 29.12.08, 00:21
          O ile wiem w zasadzie formalnie zgoda na bycie dawcą nie jest
          niezbędna. Raczej jeśli ktoś się absolutnie nie zgadza to moze
          wyrazić. A trudno mi uwierzyć, ze jacyś rodzice odmówiliby...
          Chociaż kto wie.
          Niemniej dalej to nie wyjaśnia aspektu, czy za granicą jest dawca.
          --
          Hypatia: "Nie robię wrażenia jednostki normalnej i poważnej?"
          W.s2: "Jak najbardziej poważnej..."
          • anies3 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 29.12.08, 01:20
            Rodzice robią jednak wszystko, by zdążyć z przeszczepem. Napisali
            błagalny list do Niemieckiego Centrum Serca w Berlinie. Otrzymali
            stamtąd deklarację, że w ciągu 75 dni znajdzie się serce dla Kacpra.
            Operacja kosztuje aż 295 tys. euro. Ale żeby pojechać do kliniki,
            trzeba wpłacić chociaż 100 tys. Takich pieniędzy państwo Zagrodni
            nie mają.
            • dudlina Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 12.02.09, 19:01
              anies3 napisała:
              > Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji Polsat
              > Invest Bank S.A
              >
              > numer konta 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem "dla Kacpra
              > Zagrodnego”.
              >

Lub słać SMSy na nr 7138 z hasłem Serca
              W odpowiedzi dostaniecie link do strony z tapetą. nie musicie jej pobierać, za
              wejście też pobierane są drobne kwoty. Koszt SMSa 1,22 z vat
              ----------
              POMÓŻKACPERKOWI
    • tylko-aga3 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 02.01.09, 14:57
      Na konto Kacperka wysłałam w ubiegłym tygodniu 1.850 zł.Pieniądze te
      zarobili uczniowie sprzedając swoje prace. Dzisiaj zostaną wysłane
      pieniądze ze zbiórki w kościele w mojej parafii (ponad 7 tys. zł.)
      Rozmawiałam z księdzem jeszcze z innej parafii też zostanie tam
      przeprowadzona zbiórka pieniędzy. Myślę, że gdyby każdy poprosił
      księdza w swojej parafii to pieniądze bardzo szybko by siś znalazły.
      Wystarczy tylko tym się zająć. Więc nie traćmy czasu i udajmyu się
      po pomoc do księży.
      • pablisia Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 02.01.09, 16:30
        Niezupełnie się z Tobą zgodzę. W każdej parafii znajdzie się jakieś chore,
        potrzebujące dziecko, więc niekoniecznie księża tak chętnie zorganizują zbiórkę
        akurat dla Kacperka. U nas np ksiądz sam zaproponował pomoc dla synka. My nie
        prosiliśmy o nic. Popytał co potrzebujemy, zanotował i jak na razie jesteśmy
        zasypywani worami maskotek od dzieci, które zostały namawiane do pomocy na
        roratach. I przyznam , że pomoc choć jak najbardziej szczera, trochę
        nietrafiona, ponieważ toniemy w stercie zupełnie niepotrzebnych pluszaków. I
        głupio mi nawet wystawić je na aukcjach, ponieważ to prezenty. Nie sądzę, że
        gdybym poprosiła o pomoc finansową, natychmiast zorganizowano by zbiórkę. A tym
        bardziej dla dziecka, o którym przeczytałam na forum, czy w innych mediach.
        Gdyby księżą byli tacy chętnie do takiej formy pomocy, to w każdej gazecie
        wyborczej codziennie jest jakiś apel o pomoc. Wystarczy zebrać pieniądze na mszy
        i wpłacić na konto, a jednak tego się nie praktykuje.
        --
        aukcje charytatywne dlaPawełka
          • bj32 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 04.01.09, 21:42
            Chętnie Ci dam namiary na księży z naszej parafii, gdzie od
            ćwierćwiecza budują sobie nową katedrę i jej wykończyć nie mogą. Na
            tyle skutecznie złupili i zniechęcili parafian, a przy tym są
            tak "mili i uczynni", że ja z nimi gadać nie będę. O czym mam gadać
            z panami, którzy nie zgodzili się, żeby moje dziecko poszło do
            komunii, bo... niedosłyszy?

Nie, zeby to była Twoja winawink Ale klerowi nie ufam.
            --
            "Czlowiek, a do tego grona zaliczamy takze matki, bywa zmeczony. O zgrozo, bywa zmeczony nawet tak wspaniala sprawa jak macierzynstwo." by Dee.angel
            "Zapnijcie pasy, lecimy na Osła." by Mali.sa
      • anies3 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 04.01.09, 21:40
        Aga3, to piękne,że z takim zaangażowaniem włączyłaś się w pomoc dla
        Kacperka. Przykre, że wobec choroby dziecka rodzice i wrażliwi
        ludzie zostają całkiem sami, walcząc z czasem, bez wsparcia NFZ,
        Państwa, kiedy tyle pieniędzy jest marnotrawionych.
        • tylko-aga3 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 06.01.09, 21:45
          Nie ważne co inni myślą na temat księży. Ja załatwiłam zbiórkę
          pieniędzy już w kilku kościołach. Myślę, że niedługo wpłyną na konto
          Kacperka. Żaden ksiądz mi nie odmówił.Wręcz przeciwnie mówili, że to
          piękny gest i że to dobrze, że się ktoś zajął.
          • joanna240581 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 10.01.09, 23:07
            A ja dokonalam malej symbolicznej wplaty na konto i serce mi sie
            raduje ze moglam pomoc mam nadzieje ze nie jedna mama wzruszy sie
            tym i malym gestem pokaze ze ma serce i cholerne szczescie
            posiadajac zdrowe dziecko bo rodzice Kacperka cierpia-zrobmy cos
            emamy by juz nie cierpieli.
          • izabellr Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 11.01.09, 16:13
            Aga czy masz jakikolwiek kontakt z rodzicami Kacperka lub moze znasz kogos kto ich zna. Chcialabym wiedziec na chwile obecna czy sa szanse na wyslanie Kacperka do Kliniki w Berlinie.Czy juz zebrano chociaz 100 tys Euro aby mogl tam jechac. Dzwonilam tydzien temu z mezem do Fundacji Polsat. POwiedziano nam ze nie uzbierano jeszcze wystarcajacej sumy aby przekazac pieniadze klinice na operacje Kacperka. Bardzo jestem tym faktem zmartwiona ze to wszystko tak dlugo trwa. Moze do tej pory juz uzbierano...
            Dwa miesiace temu kolezanka wyslala mi linka ze pewna dziewczynka ( z mojego miasta) potrzebuje pieniedzy na przeszczep serca. Operacja miala rowniez odbyc sie w klinice w Berlinie i rowniez rodzice musieli zaplacic miazdzaca sume 300tys Euro + koszt pobytu rodzica. Odziwo pieniadze bardzo szybko zostaly zebrane i dziewczynke szybko poddano operacji.
            Bardzo chcialabym aby Kacperkowi udalo sie tak jak tej dziewczynce.Podobno Kacperek jest juz bardzo slaby ze juz nie ma sily podniesc reki-tak nam powiedziano w Fundacji. W tej chwili liczy sie tylko czas aby jak najszybciej zebrac pieniadze.
            Myslalam aby napisac o Kacperku na forum gazety.pl kazdego miasta.( tutaj na ten dzial nie kazdy zaglada) Jeszcze raz przypomniec ludziom ze Kacper naprawde potrzebuje pomocy. Co wy na to?
            • olkan22 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 13.01.09, 20:30
              Masz bardzo dobry pomysł aby tą informację rozgłośnić. Każda kwota jest
              potrzebna. Ja również zainteresowałam się sercem Kacpra i chce napisać na
              wszystkich forach aby ludzi zachęcić. Myślę,że nikt nie zbiednieje jeśli wpłaci
              na konto, a może pomóc tak potrzebującemu, bardzo smutnemu dziecku.
                    • izabellr Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 15.01.09, 16:10
                      Slyszalam duzo o tej fundacji i mysle ze powinni rowniez tam zadzwonic rodzice
                      Kacpra. Jednemu dziecku juz pomogli - zobacz www.serceantosi.pl

Dziekuje olkan22 ze podejmie sie rozpowszechnieniu tego problemu na wszystkich
                      forach regionalnych gazety wyborczej.
                      Ja juz wyslalam linki ze strona o Kacperku do znajomych i postaram sie jeszcze
                      wyslac kilka maili do duzych firm w moim miescie.

www.slowopodlasia.pl/index.php?b=art&ID=18647 - znalazlam nowy artykul o
                      Kacperku (ze stycznia). Przeczytajcie go sobie i podeslijcie kazdemu kogo znacie.
                      Dziekuje kazdemu kto chce pomoc temu chlopcu. Mnie rowniez szkoda jest tego
                      malenstwa i bardzo bym chciala aby jak naszybciej rodzice zebrali pieniadze na
                      operacje.
                      Pomozemy im, prawda?
                  • morelka80 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 13.01.09, 23:18
                    hmm, może faktycznie na Polsacie, włączyłam przez przypadek i przepłakałam pół
                    wieczoru. Nie uwierzysz, ale pomyślałam sobie wtedy, żeby o tym chłopczyku
                    napisać na tym forum. Zaraz zrobię przelew i wyślę maila z prośbą do rodziny i
                    znajomych.
                    Fajnie, że się zajęłaś tą sprawą - dziękuję.
                    --
                    Nigdy nikt przed Tobą nie uczynił świąt zezwykłych dni ...
              • sbozenka1 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 20.01.09, 19:40
                Miło mi dołączyć do Waszej grupy , która zajęła się problemem mojego ukochanego
                Kacperka. Poznałam go osobiście , jestem z jego rodzicami w stałym kontakcie. W
                tej chwili Kacperek przebywa w Szpitalu w Zabrzu. Musimy spieszyć się z pomocą,
                jego stan jest ciężki. Proszę o modlitwę w intencji jego uzdrowienia.
    • izabellr Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 15.01.09, 16:22
      Dziewczyny a moze rozeslac wiadomosc o Kacperku na naszej klasie?

Jeszcze jedno: jesli ktokolwiek napisal juz watek o chorobie Kacpra na forum
      gazety.pl to prosilabym zeby napisal tutaj w jakim miescie umiescil, zeby nie
      dublowac sie.
    • the_michael Nowe wiadomości od taty Kacperka 16.01.09, 19:52
      Cześć Wam !

Dzisiaj rozmawiałem z tatą Kacperka. Rzeczywiście obecna kwota to ok 130 tys zł, co jest sumą marną jak na takie poruszenie w mediach. Postanowiłem z żoną troche bardziej się w tą sprawę zaangażować, bo tak niska suma nienajlepiej świadczy o naszym społeczeństwie. Nie chodzi mi o to że za mało daliśmy, tylko że tak mało osób się do tego zebrało. 130000 , powiedzmy średnio po 5 zł to daje wg założenia 26000 osób. Wierzę, że reakcją łańcuchową dotrzemy szybko do znacznie większej ilości pomocnych ludzi. Na głupiej "naszej klasie" użytkownicy liczą się w milionach.

O emocjach chyba nie trzeba więcej pisać, za każdym razem kiedy patrzy się na jego zdjęcie to oczy zaczynają szczypać. Ten chłopczyk musi siedzieć na miękkich poduszkach i tylko chwile dziennie bo sprawia mu to ból. Jednym słowem, działamy i to szybko.

Moja żona pewnie popilotuje sprawę na niektórych forach. Ja zbuduje na szybko jakąś stronę ze świeżymi informacjami i zdjęciami Kacperka. Jego tata to sympatyczny gość, rzeczowo się z nim gada, więc chyba moge liczyć na bieżące informacje. Oto co zaplanowaliśmy:

1) Mówić o tym wszystkim napotkanym znajomym. Zawsze może Wam się wydawać, że niektórych może to niezainteresować, ale ku naszemu miłemu zaskoczeniu nie spotkała nas jeszcze obojętna reakcja.
      2) Spróbuje namówić jedną z redaktorek na napisanie artykułu w częstochowskiej GW.
      3) Spytam znajome firmy czy kapną coś od siebie, tu dużo zależy od osobowości tych ludzi, bo oni zazwyczaj mają sporo kontaktów.
      4) Postaram się na bieżąco informować o sprawie na specjalnej stronie. Zrobie przez weekend. Bloga nie umiem założyć, choć byłby lepszy bo dałoby się pisać odpowiedzi. No chyba że to jest proste,nie wiem jeszcze musze poszperać w necie. Niestety jutro mnie nie ma i zaczne dopiero od niedzieli.

Aha, fundacja "Cor Infantis" zajmuje się dziećmi, które są poddawane zabiegom wykonywanym przez prof. Malca. Rodzice Kacperka prosili go o pomoc, ale Robert (jego tata) powiedział mi, że kontakt im się urwał. Profesor miał zadzwonić, ale nie zadzwonił. Nie wypytywałem o szczegóły, nie chciałem być natrętny. Różnie też bywa z tą pomocą miedialną. Niektóre gazety przeprowadzały z rodzicami Kacperka wywiady, a część wogóle nie została opublikowana. Pytałem czy sprawdzali w innych klinikach (chodziło mi o koszt), ale prawdopodobnie jest to granica kosztów poniżej której ciężko będzie zejść.

Kurcze nie wiem czy dobrze zapamiętałem, ale chyba już w poniedziałek Kacperek jedzie do kliniki do Zabrza. Jakiś lekarz sam zaoferował pomoc.Może wyjdzie z tego coś dobrego.

Musimy sami się tym zająć, bo oni nie mają komputera, nie mają możliwości komunikowania się przez emaila. Jedyny kontakt to telefon.

Jeśli ktoś z Was potrafi to chwytliwie skleić i napisałby na forum innego miasta, to proszę wpisywać w tym wątku gdzie wątek jest zaczęty z podaniem linka. Jak uda mi się skończyć tą stronę to sie to tam przeniesie. Tu jest świeży link o nim :
      www.slowopodlasia.pl/index.php?b=art&ID=18647
      Najlepsze jest to , że Kacperek po przeszczepie mógłby być w pełni zdrowy. Całkowity koszt szacuje się na 500tys euro (zabieg , rehabilitacja, koszty pobytu w szpitalu w Niemczech). To jest ok 2mln złotych. Dużo ? Jeśli informacja szybko się upowszechni to może nie jest to kwota nieosiągalna. Co 20 Polak daje złotówke i sprawa załatwiona, ale tak można sobie tylko zakładać. Nie jest to mało, ale przy dobrym rozgłosie można taką kwotę uzbierać. Myśle, że część sfinansuje NFZ. Jeśli udałoby się jakimś cudem przeprowadzić zabieg w Polsce koszty na pewno byłyby niższe.

Pomagajcie, pamiętajcie że my nie zbiedniejemy. Jeśli się uda, naprawde będzie się z czego cieszyć. Uważam , że stać nas na ratowanie takich dzieciaków przynajmniej raz w miesiącu. Jest to tylko kwestia skutecznej informacji.

Aha, rodzice mają dostęp do konta fundacji Polsat, gdzie Kacperek ma osobne konto. Oczywiście dostępu do pieniędzy nie mają, ponieważ mogą one tylko być przelane przy opłacie za zabieg. Niedługo dostanę prywatny nr konta rodziców Kacperka. Kto będzie miał ochotę może przelać im pare złotych, oni potrzebują na telefony, transport itd. Nie duże sumy, ale sami sporo nie zarabiają, w zasadzie to tylko Robert pracuje. Zapewnił mnie, że zarówno na prywatnym koncie ani na koncie fundacji polsat pieniądze przeznaczane są tylko i wyłącznie na sprawę Kacperka. Ja mu wierze.

• the_michael Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 21.01.09, 15:42
            Cześć, przepraszam, że tak znikłem ostatnio. Jakiś czas nie było mnie na miejscu, później praca z klientem i nie miałem kiedy się tym zająć, ale już wracam. Wczoraj juz przygotowałem strone w formie bloga, żeby można było pisać komentarze. Uzupełnie treść i za godzine powinna być w sieci. Wejde tu jeszcze dzisiaj i podam adres i może jakies nowe wiadomości.
              • the_michael Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 22.01.09, 01:14
                Właśnie kupiłem domene www.pomozkacperkowi.pl Bedzie łatwiejsza do zapamiętania dla kogoś komu powiemy o sprawie np na ulicy. Jak tylko mi uaktywnią tą domenę, to przeniosę zawartośc i Was powiadomie. Na razie działa na starej domenie:

www.hopittravel.com/kacperekzostajeznami/
                • matylda355 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 22.01.09, 13:40
                  Ta strona to bardzo dobry pomysł. Świetnie, że są informacje dot.
                  możliwości wpłaty 1% podatku na Kacperka, za pośrednictwem Fundacji
                  Polsat. Myślę, że każdy ma znajomych, którzy będą wypełniać PIT i
                  chętniej przekażą 1% na "polecony" cel niż na na jedną z setek nic
                  nie mówiących Fundacji. Myślę, że tak łatwiej będzie znaleźć
                  potencjalnych darczyńców niż poprzez rozpowszechnianie zwykłych
                  maili z prośbą o wpłaty. Wynika to, niestety, z obawy ludzi przed
                  oszustami i naciągaczami (sama miałam takie doświadczenia).
                  • the_michael Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 22.01.09, 19:49
                    Dzieki za uznanie. Też niestety miałem przykre doświadczenia z pseudofundacją. Opisywałem kiedyś tą historię na forum. Prawdę poznałem, jak odwiedziłem chorą dziewczynkę na którą zbierane były pieniądze. Na szczęście tutaj jest lepiej. Tzn jestem pewien, że te pieniądze są na koncie i rodzice znają stan tego konta. Szkoda tylko że nie ma na stronie Fundacji Polsat infromacji o Kacperku, chociaż sam nie wiem na ile by to pomogło. Mocno wierze w potencjał internautów.

Próbuje to zrobić tak jak to powinno wyglądać. Wg mnie jak największa ilość informacji powinna być jawna , bo to po prostu motywuje ludzi. Gdybym miał dostęp do konta, to pewnie uaktualniałbym te dane częściej, ale i tak nie jest źle. Jak zadzwonie do Fundacji to podają mi zbliżony stan konta, poza tym to nie jest kluczem do sprawy. Wiadomo, że zbierać musimy i trzeba sie spieszyć, więc większy nacisk kłade na rozpowszechnianie tych informacji. Ciesze sie , że rodzice i znajomi Kacperka są na tyle kontaktowi że zawsze moge liczyć na świeże informacje od nich.

Na razie czekam na odp z GW i TVP Katowice (pisałem po materiał filmowy który emitowali). Jak w internecie poszłoby zbyt słabo, to spróbuje namawiać znajomych do zbiórki w szkołach. Niektórzy zbierają już w parafiach i podobno księża podchodzą do tego bardzo przychylnie.

Jutro sam będe w szkole podstawowej, spróbuje się zorientować jakie są szanse na przeprowadzenie zbiórki. Jedna nauczycielka poradziła mi kontakt z kurią. Podobno oni mogą wydać polecenie o wygłoszenie apelu w poszczególnych parafiach. Co o tym myślicie ?

Dostałem od znajomej Kacperka nowe zdjęcia, umieszcze je tam za 15 min. Zapraszam na stronę:

Nowa domena jednak ciągle nie jest zarejestrowana, może jutro już będzie.
                    • margonik Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 23.01.09, 00:05
                      > Szkoda tylko że nie ma na stronie Fundacji Polsat infromacji o Kacperku,
                      chociaż sam nie wiem na ile by to pomogło.

Myślę, żeby pomogło. Sama próbowałam rozpropagować info o Kacperku i niektórzy
                      chcieli tę informację sprawdzić, zanim wpłacili kasę. Na stronie fundacji jest
                      inny nr konta, co w niektórych osobach budziło wątpliwości.

Ja sama postanowiłam dla Kacperka przekazać wózek po swoim dziecku -tzn.
                      oczywiście pieniądze ze sprzedaży tego wózka. Niestety wciąż jeszcze tego nie
                      zrobiłam za co strasznie mi wstyd sad Czas w końcu płynie...

Czy nie myślałeś o zorganizowaniu jakichś aukcji charytatywnych na Allegro?
                      Myślę, że to byłaby dobra metoda. Sama przekazałabym kilka rzeczy, w tym ten
                      wózek. Można także wystawiać aukcje symboliczne z opcją "Kup Teraz", np. zdjęcie
                      Kacperka przez email za 5zł. Sporo jest takich auckji.

Do tego trzeba mieć zgodą Allegro i załatwić kilka formalności, ale skoro masz
                      kontakt z ojcem Kacperka, to nie powinno być z tym problemu. I tym lepiej, że
                      tato Kacperka ma wgląd w konto Polsatu.

Tu kilka linków z regulaminu Allegro:

allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=897
                      allegro.pl/help_item.php?item=912
                      allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=885

--
                      Basia ma już...
                      • the_michael Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 23.01.09, 02:46
                        Do Fundacji Polsta chyba napiszę, albo zadzwonię, może rzeczywiście dobrzeby było żeby coś mieli na swojej stronie.

Pomysł z allegro bardzo dobry, ale obawiam się, że nie dam już rady czasowo. Mierzyłem siły na zamiary i chyba sie zagalopowałem, za dużo rzeczy już sobie zaplanowałem i widzę , że się nie wyrabiam w czasie. Na razie przygotowuję tekst na fora wszystkich miast w Gazecie Wyborczej. Jest ich prawie 200. Sam z żoną nie bedę w stanie tego kontrolować, a dobrzeby było żeby ktoś czasami sensownie to podbijał. Pewnie poproszę kogoś z forum o pomoc. Może jakoś podzielimy się tymi miastami, no nie wiem jeszcze, zaplanuje to jutro po pracy.

Przed chwilą skończyłem przenoszenie strony na nowy serwer. Bo dopiero po półoncy zarejestrowali mi domenę. Teraz strona jest pod łatwiejszm adresem, wystarczy napisać:

pomozkacperkowi.pl
                        • margonik Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 23.01.09, 23:22
                          Ja niestety też nie dam rady czasowo z Allegro sad
                          Może ktoś inny by sie znalazł?

Z tym podbijaniem wątków na stronach "miejskich", to możesz mi przydzielić z 10.
                          Niech każdy weźmie po trochę i będzie z głowy.

--
                          Basia ma już...
                          • margonik Proponuję... 23.01.09, 23:25
                            Niech zgłosi się kilka chętnych osób, a Ty zrób dla nas listę mailingową. Jak
                            będziesz miał świeże wiadomości, to roześlij do nas, a my umieścimy w
                            odpowiednich wątkach - każdy w tych za które odpowiada.

--
                            Basia ma już...
      • the_michael Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 22.01.09, 19:53
        (Do matylda355: Nie chce mi umieścić tego posta pod Twoim jako odpowiedź, dlatego próbuje tutaj)

Dzieki za uznanie. Też niestety miałem przykre doświadczenia z pseudofundacją. Opisywałem kiedyś tą historię na forum. Prawdę poznałem, jak odwiedziłem chorą dziewczynkę na którą zbierane były pieniądze. Na szczęście tutaj jest lepiej. Tzn jestem pewien, że te pieniądze są na koncie i rodzice znają stan tego konta. Szkoda tylko że nie ma na stronie Fundacji Polsat infromacji o Kacperku, chociaż sam nie wiem na ile by to pomogło. Mocno wierze w potencjał internautów.

Próbuje to zrobić tak jak to powinno wyglądać. Wg mnie jak największa ilość informacji powinna być jawna , bo to po prostu motywuje ludzi. Gdybym miał dostęp do konta, to pewnie uaktualniałbym te dane częściej, ale i tak nie jest źle. Jak zadzwonie do Fundacji to podają mi zbliżony stan konta, poza tym to nie jest kluczem do sprawy. Wiadomo, że zbierać musimy i trzeba sie spieszyć, więc większy nacisk kłade na rozpowszechnianie tych informacji. Ciesze sie , że rodzice i znajomi Kacperka są na tyle kontaktowi że zawsze moge liczyć na świeże informacje od nich.

Na razie czekam na odp z GW i TVP Katowice (pisałem po materiał filmowy który emitowali). Jak w internecie poszłoby zbyt słabo, to spróbuje namawiać znajomych do zbiórki w szkołach. Niektórzy zbierają już w parafiach i podobno księża podchodzą do tego bardzo przychylnie.

Jutro sam będe w szkole podstawowej, spróbuje się zorientować jakie są szanse na przeprowadzenie zbiórki. Jedna nauczycielka poradziła mi kontakt z kurią. Podobno oni mogą wydać polecenie o wygłoszenie apelu w poszczególnych parafiach. Co o tym myślicie ?

Dostałem od znajomej Kacperka nowe zdjęcia, umieszcze je tam za 15 min. Zapraszam na stronę:

Nowa domena jednak ciągle nie jest zarejestrowana, może jutro już będzie.
        • joanna240581 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 22.01.09, 23:57
          Mieszkam w Londynie o Kacprze dowiedzialam sie ze strony
          MM,pozwolilam sobie na wyslanie maila do redaktora naczelnego
          Cooltury jest polski tygodnik z prosba o zamieszczenie informacji o
          dramatycznej sytuacji Kacperka mam ndzieje ze odp bedzie pozytywna i
          przez to sprawa bedzie naglosniona poza granicami kraju a tu sporo
          nas rodakow jest mam nadzieje ze kwota na koncie powiekszy sie.jak
          tylko otrzymam odp dam znac.trzymajmy kciuki!!!
          • the_michael Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 23.01.09, 02:50
            Super ! Zapomniałem że mam kilku znajomych w Irlandii, dam im też znać, jeden z nich prowadzi tam jakieś forum. Euro skoczyło , to może będzie im łatwiej pomóc smile Gdybyś potrzebowała materiałów, korzystaj z tych na stronie :

www.pomozkacperkowi.pl

Tam dodałem dzisiaj nowe zdjęcia, są też linki do ciekawszych artykułów w prasie.
            • anies3 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 23.01.09, 07:29
              Pierwsze co zrobiłam po obejrzeniu w TV materiału o Kacperku, to
              spojrzałam na stronę Fundacji Polsat i rzeczywiście bardzo
              zaskoczyło mnie to, że nie mają strony z podopiecznymi. Wcześniej
              odwiedzałam stronę Fundacji Anny Dymnej i tam każdy podopieczny jest
              opisany i jest podane subkonto na które trzeba wpłacać, jeśli chce
              się pieniądze przekazać konkretnej osobie. Może Polsat zgodziłby się
              zamieścić chociaż jakiś link, kwota do zebrania jest tu tak
              ogromana, że szkoda tracić tych co rezygnują z braku możliwości
              potwierdzenia, a żeby zadzwonić i sprawdzić, to juz ktoś musi się
              bardziej zaangażować niż tylko kliknąć.
              Myślę, że pomysł ze szkołami, kurią i parafiami jest bardzo dobry,
              potrzeba tyle pieniędzy na operacje i rehabilitację. Jeśli są tylko
              życzliwe osoby, które się na to zgodzą, a dużo tu zalezy, jak
              napisał the_Michael, od wrażliwości poszczególnych osób, to warto.
              The_Michael,jak roześlecie wiadomości po forach, to kilka wezmę.
        • matylda355 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 23.01.09, 15:54
          A moze warto uzupełnić stronę o Kacperku linkami do artykułów
          prasowych i spotów telewizyjnych o nim. W sumie wszyscy jesteśmy
          wzrokowcami i widok chorego dziecka rusza nas bardziej niż
          najbardziej dramatyczny apel słowny (tak myślę). A poza tym od razu
          uwiarygadnia pilność sprawy. I jeszcze jedna refleksja, zwiazana z
          Fundacją Polsatu. Zgadzam sie w 100%, ze upublicznienie informacji o
          Kacperku (aktualny stan zdrowia, przebieg zbiórki) BARDZO by pomogło
          i zmotywowało ludzi. Michael, może masz jakieś nowe informacje od
          rodziców. Napisz. Myślę, ze parafie to b. dobry pomysł, a apel z
          kurii na pewno sie przyda. Ale oni podobno mają dużo takich próśb i
          dlatego sprawę trzeba dobrze udokumentować (zdjęcia, artykuły itp.).
          Gdyby udało sie mocniej zaangazować lokalne telewizje... To podobno
          najskuteczniejsze media w takich przypadkach.
    • the_michael Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 23.01.09, 17:43
      Dziewczyny (może i chłopaki tez tu są smile zamieszczam apel na wszystkich regionalnych forach Gazety wg tego spisu :

forum.gazeta.pl/forum/0,80312,4131079.html?x=1270804

Ja robie teraz Dolnośląskie i Lubelskie, a żona (izabellg) Kujawsko-Pomorskie, ale można umieścić tylko jeden wątek na 3 min, a miast jest prawie 200. Jak będziecie wolne prosze o pomoc. Moj tel : 514-953-661 a numer GG:2098282. Najlepiej wstawiajmy ten sam tekst, jest po korekcie w miare dobrze napisany. Prosze o wcześniejszy kontakt, żebyśmy się nie dublowali, bo moderatorzy bedą grymasić. Trzeba odczekac te 3 minuty, bo wyskakują komunikaty że post jest powtórzony.
        • the_michael Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 23.01.09, 18:14
          Najlepiej tu troszke i tu, nigdzie nie są potrącane prowizje z wpłat z tego co
          mi wiadomo. Z konta fundacji pieniądze idą na transplantacje, gdyby na tym
          prywatnym pojawiły się konkretne sumy to pewnie też, póki co rodzice mają
          problem z budżetem domowym, więc pare groszy też im się przyda. Z tego co wiem
          mieszkają w jednym pomieszczeniu i na podstawowe rzeczy brakuje, a teraz mają
          więcej wydatków.

Dzięki
      • the_michael Kujawsko-pomorskie załatwione 23.01.09, 18:46
        Kujawsko-pomorskie:

bydgoszcz forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=90260739 Ten dzieciak jest...
        toruń forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=71&w=90260815 APEL do mieszkanców...
        chełmno forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=635&w=90260936 APEL do mieszkanców...
        grudziądz forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=225&w=90261172 APEL do mieszkanców...
        świecie forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=327&w=90261271 APEL do mieszkanców...
        brodnica forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=328&w=90261359 APEL do mieszkanców...
        Wąbrzeźno forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=453&w=90261557 Ten dzieciak jest...
        włocławek forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=243&w=90261736 Ten dzieciak jest...
        ciechocinek forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=331&w=90261850 Ten dzieciak jest...
        tuchola forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=242&w=90262022 Ten dzieciak jest...
        RADZIEJÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=25516&w=90262117 Ten dzieciak jest...
        czernikowo forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=33298&w=90262305 Ten dzieciak jest...

Proszę nie wpisujcie na tych miastach gdzie już jest bo sie zrobi mish mash i osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. Kto mógłby się zająć śledzeniem tych powyższych 12 wątków ? Sam nie dam rady będzie ich ok 200, dobrze by było sie podzielić, a jednak czasem ludzie mają pytania.

Póki co żona uzupełnia inne miasta, we dwójke nie możemy bo mamy 1 numer IP.Zaraz będzie gotowe całe Lubelskie
      • the_michael Lubelskie zrobione 23.01.09, 19:11

LUBELSKIE:

LUBLIN forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=90260623
        ZAMOŚĆ forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=100&w=90261050
        CHEŁM forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=253&w=90262388 Ten dzieciak jest
        BIAŁA PODLASKA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=118&w=90262532 Ten
        dzieciak jest
        PUŁAWY forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=236&w=90262849 Ten dzieciak jest
        ŚWIDNIK forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=339&w=90263106 Ten dzieciak jest
        BIŁGORAJ forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=448&w=90263273 Ten dzieciak jest
        KRASNYSTAW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=344&w=90263389 Ten dzieciak
        jest
        DĘBLIN forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=315&w=90263616 Ten dzieciak jest
        HRUBIESZÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=463&w=90263804 Ten dzieciak
        jest
        PARCZEW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=314&w=90264028 Ten dzieciak jest
        ŁUKÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23441&w=90264176 Ten dzieciak jest

Teraz wpisujemy Lubuskie. Jeśli ktoś chce też to robić , prosze o kontakt bo sie
        powtarzamy, poza tym tytuł i treść muszą być chwitliwe
      • the_michael Lubuskie zrobione: 23.01.09, 19:56
        LUBUSKIE:

gorzów wlkp forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=58&w=90264361 Ten dzieciak jest
        ZIELONA GÓRA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=73&w=90264617 Ten dzieciak jest
        ŻARY forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=149&w=90265008 Ten dzieciak jest
        LUBSKO forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=446&w=90265508 Ten dzieciak jest
        ŻAGAŃ forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15718&w=90265822 Ten dzieciak jest
        LORO ŚWIEBODZIN forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26183&w=90265983 Ten dzieciak jest
        KOSTRZYN NAD ODRĄ forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34859&w=90266137 Ten dzieciak
        NOWA SÓL forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=19369&w=90266294 Ten dzieciak jest
        SZPROTAWA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24236&w=90266494 Ten dzieciak jest

Teraz żonka pracuje nad łódzkim.
      • the_michael Łódzkie zrobione 23.01.09, 20:26
        ŁÓDZKIE:

ŁÓDŹ forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=63&w=90266597 Ten dzieciak jest
        PIOTRKÓW TRYB forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=164&w=90266771 Ten dzieciak jest
        SIERADZ forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=166&w=90266897 Ten dzieciak jest
        ZGIERZ forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=445&w=90267000 Ten dzieciak jest
        PABIANICE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=96&w=90267390 Ten dzieciak jest
        ŁOWICZ forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=173&w=90267610 Ten dzieciak jest
        SKIERNIEWICE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=263&w=90267721 Ten dzieciak jest
        BEŁCHATÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=221&w=90267914 Ten dzieciak jest
        KUTNO forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=330&w=90268088 Ten dzieciak jest
        ŻYCHLIN forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14630&w=90268196 Ten dzieciak jest

Żona uśpi dzieciaka i robi Małopolskie
        • joanna240581 Re: Łódzkie zrobione 23.01.09, 21:16
          Kochani jestescie wielcy!!!!!the michael wraz zona!!!!
          Smsowam z tata Kacperka niestety stan jest bardzo ciezki lezy na
          intensywnej terapii....bede wysylac paczke z ubrankami dla chlopcow
          chce w kazdy mozliwy sposob pomoc.Bardzo sie ciesze ze sa ludzie
          ktorzy chca pomoc.
          • anies3 Re: Łódzkie zrobione 23.01.09, 22:42
            To ja będę zaglądać na te, które do tej pory zrobiliście: kujawsko-
            pomorskie, lubelskie, lubuskie i łódzkie, chyba że Internet siądzie,
            co się zdarza.
            The_Michael, czy mógłbyś pogrubić czcionkę w nazwie Fundacja Polsat
            na stronie z kontami, tak żeby bardziej rzucała się w oczy? I moze
            porozdzielać trochę cyfry w numerze kont, tak jak u tylko-aga3, żeby
            było łatwiej bezbłędnie przepisać? I zamieść ten apel wójta w jakims
            widocznym miejscu. Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych i dziękuję,
            że tu jesteście.
            • the_michael Re: Łódzkie zrobione 24.01.09, 00:08
              Dzięki za pomoc z tymi forami, może napisz do mnie (dafimperator@poczta.fm), nie będziemy musieli wszystkich drobiazgów dotyczących podziału pracy publikować na forum, bo bardzo wydłużymy wątek informacjami które nic nie wnoszą. Może ktoś do nas jeszcze dołączy to się jakoś podzielimy tymi forami regionalnymi.
              Zastanawiam się czy jest sens umieszczać ten apel wójta. Gest jak najlepszy , ale te infromacje są albo mocno nieaktualne albo wzięte z księżyca. Przecież nie chodzi o kwoty które tam są wymienione, podobnie stan konta zbiórki , przecież jest co najmniej 2 razy większy. Nie wiem czy niepotrzebnie nie zdezorientuje to odwiedzających.
        • biserka1 Re: Łódzkie zrobione 23.01.09, 23:06
          Kto ma kontakt z rodzicami Kacperka? We Wrocławiu prawdopodobnie jest serce do
          przeszczepu od 4-letniej dziewczynki. Podaję link do artykułu o jej tragedii
          miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35768,6195939,Skatowana_dziewczynka_mogla_byc_molestowana.html
          • the_michael Re: Łódzkie zrobione 23.01.09, 23:22
            Trudno się w tej sytuacji cieszyć, ale trzeba korzystać, to mógłby być ratunek dla Kacperka. Co do tego gościa, to nie mam słów, ale znając realia polskich więzień będzie cierpiał wielokrotnie dłużej niż ta dziewczynka. Teraz jest za późno , ale jutro zadzwonie do taty Kacpra i opowiem mu o tym.

• anies3 Re: Łódzkie zrobione 23.01.09, 23:37
              The_Michael, co do czasu, gdyby nie było innych przeszkód, to i tak
              nie wiem czy juz nie jest za późno, bo czas odgrywa ogromną rolę.
              Straszne, co się dzieje.
              • beti_1975 Re: Łódzkie zrobione 23.01.09, 23:44
                Popłakałam się jak przecyztałam ten artykuł. Biedna malutka sad
                A jeśli chodzi o Kacperka to czy nei jest tak, ze kilka razy było
                wspomniane, ze on musi mieć serce od młodszego od siebie dziecka,
                ważącego nei więcej niż zadaje sie 10 kg? Ona ma 4 latka, jak
                Kacperek...
                • joanna240581 Re: Łódzkie zrobione 23.01.09, 23:49
                  ja czytalam ze musi to byc 12-15 m-cznego dziecka bo wieksze nie
                  zmiesci sie w klatce piersiowej Kacperka sadale decyzja i tak nalezy
                  do lekarzy wiec badzmy dobrej mysli.
                  --
                  dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez
                  powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił -
                  tego, czego pragnie... smile))
                • the_michael Re: Łódzkie zrobione 23.01.09, 23:56
                  Kacperek tez 4, więc pewnie by pasowało, chociaz nie mnie to oceniać.

do anies3:
                  Przed chwilą dzwoniłem do Roberta (taty Kacperka). Powiedział mi, że logistyką zajmuje się specjalna organizacja poltransp czy coś takiego, nie pamiętał dokładnej nazwy, ale chyba chodziło mu o to :

www.poltransplant.org.pl/.

Oni mają natychmiastowe informacje ze szpitali o dawcach, więc trzymają ręke na pulsie bo Kacperek jest na liście pilnych przypadków. Uspokajał mnie, że nie musimy tam dzwonić, bo oni pierwsi się dowiedzą (ta organizacja poltransplant czy coś tam) o tym czy takie serce gdzieś jest i czy się nadaje i prawdopodobnie już o tym przypadku wiedzą.

Robie juz te poprawki na stronie...
      • the_michael Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie zrobione 24.01.09, 00:40
        MAŁOPOLSKIE:

KRAKÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=61&w=90277673 Ten dzieciak jest
        ZAKOPANE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=170&w=90277972 Ten dzieciak jest
        TARNÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=92&w=90278167 Ten dzieciak jest
        NOWY SĄCZ forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=131&w=90278316 Ten dzieciak jest
        NOWY TARG forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=259&w=90278443 Ten dzieciak jest
        GORLICE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=455&w=90278557 Ten dzieciak jest
        CHRZANÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=457&w=90278668 Ten dzieciak jest
        LIMANOWA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=323&w=90278811 Ten dzieciak jest
        WIELICZKA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=465&w=90279103 Ten dzieciak jest
        BOCHNIA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=464&w=90279362 Ten dzieciak jest
        OŚWIĘCIM forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=233&w=90279463 Ten dzieciak jest
        SUCHA BEZKIDZKA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=466&w=90279572 Ten dzieciak jest

MAZOWIECKIE:

PŁOCK forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=66&w=90281562 Ten dzieciak jest
        WARSZAWA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=51&w=90281900 Ten dzieciak jest
        RADOM forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=68&w=90279801 Ten dzieciak jest
        SIEDLCE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=262&w=90279896 Ten dzieciak jest
        ŁOMIANKI forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=229&w=90279982 Ten dzieciak jest
        CIECHANÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=557&w=90280097 Ten dzieciak jest
        PRUSZKÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=132&w=90280185 Ten dzieciak jest
        MARKI forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=450&w=90280276 Ten dzieciak jest
        PIASECZNO forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=234&w=90280398 Ten dzieciak jest
        ZĄBKI forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=97&w=90280516 Ten dzieciak jest
        LEGIONOWO forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=93&w=90280586 Ten dzieciak jest
        SULEJÓWEK forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=447&w=90280688 Ten dzieciak jest

OPOLSKIE:

OPOLE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=65&w=90280833 Ten dzieciak jest
        KĘDZIERZYN-KOŹLE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=129&w=90280910 Ten dzieciak jest
        GŁUBCZYCE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=143&w=90281022 Ten dzieciak jest
        KLUCZBORK forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26289&w=90281119 Ten dzieciak jest
        STRZELCE OPOLSKIE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=16759&w=90281186 Ten dzieciak
        BRZEG forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=35777&w=90281254 Ten dzieciak jest
        NAMYSŁÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34848&w=90281338 Ten dzieciak jest
        NYSA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=25548&w=90281415 Ten dzieciak jest

Anul1 będzie zaglądać na :

kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie i małopolskie

My póki co na resztę. Jak będzie nas więcej chętnych to się podzielimy.

Internet coś klęka i sami troche siadamy, ciężkawy dzień, reszte dokończymy jutro. Ja chyba jeszcze troche posiedze, ale żona już spada do wyrka.
      • the_michael Podkarpackie, Zachodniopomorskie, Śląskie zrobione 24.01.09, 17:29
        PODKARPACKIE:

RZESZÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=69&w=90294617 Ten dzieciak jest
        PRZEMYŚL forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=165&w=90294904 Ten dzieciak jest
        TARNOBRZEG forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=329&w=90294749 Ten dzieciak jest
        JASŁO forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=226&w=90294834 Ten dzieciak jest
        STALOWA WOLA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=101&w=90294995 Ten dzieciak jest
        LEŻAJSK forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=145&w=90295096 Ten dzieciak jest
        SANOK forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=460&w=90295496 Ten dzieciak jest
        BIRCZA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23313&w=90295871 Ten dzieciak jest
        PODKARPACKA UKRAINA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=45535&w=90295978 Ten dzieciak jest
        DĘBICA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22691&w=90296096 Ten dzieciak jest
        KROSNO forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=349&w=90296194 Ten dzieciak jest
        MIELEC forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=230&w=90296320 Ten dzieciak jest

ZACHODNIOPOMORSKIE:

SZCZECIN: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=90293720 Ten dzieciak jest
        KOSZALIN forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=83&w=90296828 Ten dzieciak jest
        ŚWINOUJŚCIE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=240&w=90297044 Ten dzieciak jest
        STARGARD SZCZECIŃSKI forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=238&w=90297149 Ten dzieciak jest
        SZCZECINEK forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=167&w=90297257 Ten dzieciak jest
        KOŁOBRZEG forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=123&w=90297326 Ten dzieciak jest
        POLICE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=235&w=90297503 Ten dzieciak jest
        DARŁOWO forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=254&w=90297594 Ten dzieciak jest

ŚLĄSKIE:

KATOWICE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=59&w=90297713 Ten dzieciak jest
        GLIWICE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=94&w=90297900 Ten dzieciak jest
        BIELSKO BIAŁA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=53&w=90298026 Ten dzieciak jest
        ZABRZE forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=120&w=90298150 Ten dzieciak jest
        RUDA ŚLĄSKA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=90298218 Ten dzieciak jest
        SOSNOWIEC forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=264&w=90298326 Ten dzieciak jest
        TARNOWSKIE GÓRY forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=102&w=90298403 Ten dzieciak jest
        TYCHY forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=322&w=90298523 Ten dzieciak jest
        DĄBROWA GÓRNICZA forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=334&w=90298784 Ten dzieciak jest
        CIESZYN forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=321&w=90298880 Ten dzieciak jest
        CHORZÓW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=324&w=90299488 Ten dzieciak jest

I jeszcze jeden poszedł na Wrocław
        WROCŁAW forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=72&w=90297796 Ten dzieciak jest

Musimy zaraz spadać, 2 dni nas nie będzie. Jeśli ktoś ma ochotę powielić ten tekst na pozostałych , to proszę bardzo, tylko jakoś się umówcie, żeby się nie powielać, bo nie wszyscy to tolerują, czasami musimy dyskutować z opornymi adminami. W razie czego skończymy w poniedziałek.
    • arioso1 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 24.01.09, 17:19
      Dzisiaj wklejam posty a fora ślubne, w całej polsce ok 10,wkleiłam
      juz na NOWORODKU,a także na forum prawo jazdy,mysle o podejsciu do
      szkoly okolicznej i o zorganizowaniu balu karnawałowego dla
      wszystkich dzieci po np 3zl ,
      zamierzam równiez dac plakat na targach slubnych W Tarnowie ale
      to dopiero 8 lutego -pojdzie informacja na telebimie i bedzie
      naglosnione przez dj-a -tylko zeby sie organizator zgodził bo dj sie
      zgodził.
    • zona_mi Przepraszam, że się wtrącam 24.01.09, 19:23
      ale spam na forum jest niedopuszczalny bez względu na wagę
      sytuacji. Kolejne wątki na ten temat będą usuwane.

Jeżeli chcecie rozprzestrzeniać informacje o akcji, proszę sobie
      wstawić do sygnaturki link do tego wątku i normalnie się
      udzielać na innych forach.
      • arioso1 Allegrowicze nam pomogą 24.01.09, 22:10
        Obstawiłam wszystkie mozliwe moje fora, ystawilam aukcje
        harytatywna dla Kacperka-mam nadzieje ze mnie adminowie z tamtad nie
        pogonią.
        najwyzej jak mi zabraknie maskotek-bede was prosiła o nie.
        kilka osób z allegro juz wplacila pieniazki na konto fundacji.
        oto link do aukcji-zrobionej na mega szybciocha.
        podalam tam wlasne konto zeby miec jsnośc komu i o wysłac -musze
        miec wglad do stanu konta czy kupujacy wplacili=oczywiscie w razie
        watpliwosci wszelkie informacje n udostepnie i pieniazki przeleje
        na konto fundacji.

www.allegro.pl/item538790705_maskotki_pomoc_dla_kacperka_priorytet.html
        • margonik Re: Allegrowicze nam pomogą 25.01.09, 20:46
          Napisałam już na ten temat post poniżej - tzn. zwróciłam się do Polsatu z prośbą
          o dokumenty wymagane przez Allegro.
          Co do Twojej aukcji, to troszkę bez sensu, że ktoś płaci 5 zł na rzecz Kacpra +
          10 zł za przesyłkę na rzecz Poczty Polskiej...
          Przy takich drobnych kwotach lepiej sprzedawać coś symbolicznego, np. zdjęcie
          przesyłane mailem.

Jeśli maskotki, to radzę dopisać, że jeśli ktoś chce, może wygraną maskotke
          zostawić do dalszej odsprzedaży, domyślnie maskotek nie wysyłasz, chyba, że ktoś
          sobie tego zażyczy. Tak ludzie prowadzą niektóre aukcje charytatywne.

• arioso1 Re: Allegrowicze nam pomogą 26.01.09, 08:22
            dzisua\iaj zajme sie dostarczeniem dokumentów-we czwatek bede w
            szpitalu i dokumenty wezme od rodziców-wszystkie sprzedane maskotki
            nie zostały wysłane-ludzie licytuja i nie chca maskotek.
            moja aukcja bedzie przekrztałcona w charytatywną tylko czkamy na
            papiery.
            dziei tej aukcji pozło juz pare tysiecy zł na konto fundacji-ludzie
            pisza do mnie na maila i mowia ile wplacaja- odkupilismy niezbedny
            koc od jednj sprzedajacej za połowe ceny,pieniazki z aukcji tyl ile
            ludzie wplaca na moje konto,i przz platnosci allegro zawioze
            rodzicom lub po konsulacji z nimi wpłace na konto fundacji.
            Na szybkiego owszem-ale dzieki temu cos sie dzieje.
            aukcja ze zdjeiem jest takze.
            duzo ludzi nie licytuje a wplaca na konto.
            nikt tez nie wpłaca kosztów wysyłki
            --
            POMOC DLA KACPERKA- POMÓZ -ZAJRZYJ NA AUKCJE
              • arioso1 Re: Arioso1 26.01.09, 11:24
                wiem-przepraszam-juz zmieniam sygnaturke-przepraszam-lece odebrac
                pocztę
                --
                POMOC DLA KACPERKA- POMÓZ -ZAJRZYJ NA AUKCJE
              • arioso1 Re: Allegrowicze nam pomogą 26.01.09, 11:45
                dzięki- wystawiłam kolejną.
                JADE DO KACPERKA WE CZWARTE RANO Z DWRORCA GLÓWNEGO W KRAKOWIE-JEST
                KTOS CHETNY??MOJE GG 8454174
                KACPEREK MA 3 LETNIEGO BRACISZKA-ZAWIOZE MU KILKA DROBIAZGÓW
                DOWIEDZIAŁAMS EI ROWNIEZ ZE KACPEREK UWIELBIA BAJKI O GOTOWANIU,LUBI
                SIE BAWIC W GOTOWANIE
                DUDLINA SUPER- JA DZIALAMZ TAKA AUKCJA-NAJWYZEJ ZAMKNĄ MĘZOWI
                KONTO-ALE WARTO!
                SZKODA TYLKO ZE ZABIERAJA PROWIZJE OD SPRZEDAZY I PLATNOSCI ALLEGRO-
                ALE TEZ TO NIC dobre i tyle
                juz na moje konto wpłynelo 300zł, za rada pani ktora zna osobiscie
                i dziś z nią rozmawiałam-zawioze te pieniązki mamie Kacperka
                --
                • arioso1 Re: Allegrowicze nam pomogą 26.01.09, 11:52

najgorsze jest to,ze poczta mi sie zawiesza i nie mam jak nieraz
                  odpisywac allegrowicom- dostaje mnóstwo maili od ludzi a\kazdemu
                  wypada odpisac i musi to byc indywidualny tekst.
                  MOZECIE WYSYŁAC LISTY DO KACPERKA NA POCZTE luftar.artur@interia.pl

rysunki, cokolwiek-mam kolorowa drukarke-to zawioze wydruki z poczty
                  dzieku- ucieszy sie bbardzo
                  • dudlina Re: Allegrowicze nam pomogą 28.01.09, 11:16
                    Czy Kacperek ma tyle siły, by kolorować? Jakich bohaterów lubi?
                    Wyślę Tobie na pocztę obrazki do kolorowania.
                    Moja córcia od momentu, kiedy dowiedziała się o Kacperku każe sobie rysować
                    serduszka i koloruje je dla Kacperka. Zeskanuję i też wyślę.
                    Kacperek zostanie z nami!
                    • arioso1 Re: Allegrowicze nam pomogą 28.01.09, 11:35
                      A JAKZE-PEWNIE ŻE ZOSTANIE.
                      kACPERKA STAN ZDROWIA SIE POLEPSZYŁ DZIS W NOCYto dobry znaksmile
                      dziewczyny moze macie jakies bajki na cd?
                      moge odebrac na poczcie i zgrac ze swojego kompa.
                      niestety męzowski laptop jest w uzywaniu przez niego a ja korzystam
                      z dzieci komputeru dlatego nie mam mozliwosci zgrywania bajek z netu-
                      bo mi sie zawiesza-jak na złosc
                      --
                      POMOC DLA KACPERKA
                • ela82 Re: Allegrowicze nam pomogą 26.01.09, 11:54
                  Hm...to ja prosilam o wlaczenie platnosci alllegro, ale dzieki temu
                  mozna placic tez karta kredytowa. Dobre dusze na ogol dorzucaja na
                  prowizje.
                  Poprosze o nowe aukcje smile
                  --
                  Kochaj mnie
                  Serce dla Kacpra
                  Dla Mateusza
                • matylda355 Re: Allegrowicze nam pomogą 26.01.09, 16:22
                  Arioso1,
                  Nie mam dostępu do GG i komputera w domu, wiec zapytam przez Forum.
                  Jak moge Ci podesłać rzeczy dla Kacperka (puzzle, książeczki)? Masz
                  stały kontakt z rodzicami? Jeśli do czwartku nie zdążę, czy mogę
                  wysłać Ci paczkę z prośbą o jej przekazanie podczas następnej wizyty
                  w szpitalu lub z rodzicami.
    • margonik Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 25.01.09, 20:42
      Napisałam do fundacji Polsat prośbę o przysłanie kompletu dokumentyów wymaganych
      do uruchomienia aukcji charytatywnych. Nie ma sensu robić tego na wariata, bo
      Allegro prędzej, czy później wykasuje taką aukcję.

--
      Basia ma już...
    • laska251 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 25.01.09, 22:07
      witaj ANIES3.mam pytanie-mianowicie chodzi o to zeby pomocą dla
      Kacperka zajął sie expres reporterów programu 2 TVP.ja ogladam w
      kazdy wtorek i odzew ludzi jest tam naprawde wielki.oczywiscie sama
      wpłace pieniaki na konto.oglądajac zdjecia Kacperka serce mi pęka z
      bolu.pozdrawiam i trzymam kciuki aby sie udalo.
      • ela82 Magazyn ekspresu Reporterow 25.01.09, 22:36
        To jest swietny pomysl.
        Czy ktos, kto jest blizej w temacie, moglby to zglosic?
        Tu jest link konktaktowy

www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/kontakt
        --
        Kochaj mnie
        Serce dla Kacpra
        Dla Mateusza
        • laska251 Re: Magazyn ekspresu Reporterow 25.01.09, 23:02
          ja ze swojej strony powiadomie nasza gazete w Koszalinie oraz
          postaram sie podejsc do proboszcza z prosba o pomoc.taka moja
          sugestia-jak najwiecej zdjec KACPERKA-SAME MOWIA ZA SIEBIE-mysle ze
          nikt nie pozostanie obojetny.jesli sie czyta apele o pomoc a nie ma
          zdjecia to róznie do tego podchodzimy.natomiast widzac np.Kacperka-
          te jakże smutne oczy-serce sie kraje...obysmy pomogli wielu
          dzieciom...
      • marta_w85 UWAGA 26.01.09, 16:50
        hej, zalozylam kacperkowi profil na naszej-klasie i jest to niesamowite, co sie
        dzieje. bardzo duzo ludzi chce pomoc! mam pytanie, czy ktos ma kontakt z
        rodzicami kacperka?? jesli tak, to prosze przekazac, aby rodzice jak najszybciej
        zadzwonili pod ten nr tel:506 700 274 (pani Barbara), chodzi o pomoc dla kacperka.

druga sprawa to taka, ze moze byloby lepiej przeniesc to forum na strone
        kacperka? pomagam rowniez w ratowaniu malej martynki kruk i wiem, ze o
        wszystkich akcjach, aukcjach itp. mozna przeczytac u niej na forum - komentarze.
        jest to o tyle lepsze, ze linkujemy kacperka strone gdzie sie da i gdy ludzie ja
        odwiedzaja to widza od razu co sie dzieje i jak moga pomoc.

to narazie tyle... smile

pozdrawiam
        marta
    • matylda355 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 26.01.09, 16:17
      Super, ze tyle osob włączyło sie w sprawę. Ja tylko nieśmiało
      przypominam o agitacji wśród znajomych ws. odliczenia w PIT 1% na
      Kacperka. Sama namówiłam w ten weekend kilku znajomych, którzy mieli
      problem "na kogo 1%"? Pieniadze pewnie dotrą za kilka miesięcy, ale
      pewnie i tak się przydadzą, choćby na rehabilitację. Jak ktoś będzie
      się wybierał do rodziców Kacperka, proszę o kontakt, mam do
      przekazania piękne puzzle i książeczki.
      • arioso1 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 26.01.09, 16:21
        ja jade we czwartek do zabrza-a jesli mi dzieciarnia nie pozwoli to
        juz na 100% w niedziele.
        10 minut temu rozmawialam z mama Kacperka-biedaczka nawet nie ma jak
        wyjsc ze szpitala do sklepu.chlopuec nosi ubranka na 98 ale tylko
        podkoszulki i pizamki rozpinane.Napisalam prozby do kilku
        handlujacych pizamkami na all-moze ktos odstapi lub taniej sprzeda.
        MATYLDA skad jesteś?moje gg 8454174
        --
        POMOC DLA KACPERKA- POMÓZ -ZAJRZYJ NA Aukcje allegro

TUTAJ WATEK NA TEMAT
          • arioso1 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 26.01.09, 16:38
            powinna dojsc-ale prosze wloz tylko niezbedne rzeczy-bo sie nie
            zabiorę-jade pociagiem - z ubrań jesli juz to tylko
            podkoszulki,puzle i bajeczki -moj mail-
            luftar.artur@interia.pl
            odezwij sie to dam ci adres.
            po wizycie bede miala zdjęcia Kacperka to się pochwalę nowym
            przyjacielemsmile
            --

TUTAJ WATEK NA TEMAT
            • marta_w85 Re: Kacperek potrzebuje nowego serca 26.01.09, 17:09
              hej, zalozylam kacperkowi profil na naszej-klasie i jest to niesamowite, co sie
              dzieje. bardzo duzo ludzi chce pomoc! mam pytanie, czy ktos ma kontakt z
              rodzicami kacperka?? jesli tak, to prosze przekazac, aby rodzice jak najszybciej
              zadzwonili pod ten nr tel:506 700 274 (pani Barbara), chodzi o pomoc dla kacperka.

druga sprawa to taka, ze moze byloby lepiej przeniesc to forum na strone
              kacperka? pomagam rowniez w ratowaniu malej martynki kruk i wiem, ze o
              wszystkich akcjach, aukcjach itp. mozna przeczytac u niej na forum - komentarze.
              jest to o tyle lepsze, ze linkujemy kacperka strone gdzie sie da i gdy ludzie ja
              odwiedzaja to widza od razu co sie dzieje i jak moga pomoc.

to narazie tyle... smile

pozdrawiam
              marta
        • arioso1 Re: APELdo wszystkich myślących o odwiedzeniu Kac 27.01.09, 08:13
          nie jedziemy do niego z wycieczką-jade sama.
          Rozmawiałam z Moniką wczoraj i powiedziala ze bez zadnego probemu
          mozna przyjechac=ona az czeka na kogokolwiek-nikt do niej nie
          przychodzi- ma ograniczone mozliwosci wyjścia.Kacperek jest
          przeniesiony na osobna sale .Wiadomo,ze nikt z grypa nie smiałby
          pojechać.
          paczka wysłana na adres szpitala zagineła-dlatego lepiej samemu
          podrzucic -nawet jsli zostawie ja Monce pod brama szpitalna to bede
          pewna ze oni ja dostali.
          --

TUTAJ WATEK NA TEMAT
          • the_michael Re: APELdo wszystkich myślących o odwiedzeniu Kac 27.01.09, 11:23
            Świetnie, że znalazłaś czas na odwiedziny, Monika na pewno się ucieszy, bo
            rzeczywiście ma kłopot nawet żeby wyskoczyć do sklepu. Poza tym są podbudowani,
            że znów ktoś im pomaga. Te pare złotych też jej się przyda, bo z tego co wiem na
            czas jakiegoś zabiegu, który byc może będzie wykonany na dniach (usuwanie płynu
            z jamy brzusznej) musi gdzieś wynająć pokój na nocleg. Podziel się wrażeniami
            jak wrócisz.

Miałem sporo mail do odpisania, pewnie jak każdy z Was kto się w sprawę troche
            zaangażował. Dziś spróbuję pouzupełniać stronę na ile czas mi pozwoli. Jest
            materiał video, zamieściłem linka na stronie
            • arioso1 Re: APELdo wszystkich myślących o odwiedzeniu Kac 27.01.09, 11:50
              michael-pisalam do ciebie na pocztęsmile
              jest szanSa na zabieg w innym miescie-nie mówie zeby nie zapeszyć-
              Bozenka zna szczegóły-jedna z foremek ma dojscia.
              Druga rzecz-prawdopodobnie ruzy w niedzielę tramwaj z kwestą w
              krakowie- czekam na informacje czy da sie cos zalatwic.
              jak sie władze supermarkety zgodza wysle moje dzieciaki i dzieciaki
              sasiadów na zbiórke w niedziele w markeciE

--

TUTAJ WATEK NA TEMAT
              • matylda355 Re: APELdo wszystkich myślących o odwiedzeniu Kac 27.01.09, 12:36
                (Do Arioso1),
                Wysłałam dzisiaj rano paczke z drobiazgami dla Kacperka. Mam
                nadzieje, ze dojdzie i zdazysz ja zabrac. Szczególy w mailu.
                KONIECZNIE napisz tu nam wszystkim szczegolowa relacje z podrozy.
                Jestem troche przygnębiona, po informacji od Michaela ws. aktualnego
                stanu konta. Ze mimo tak szerokiego apelu zebrano tak (relatywnie)
                niewiele pieniedzy.
    • margonik Ludzie, róbcie sobie stopki... 27.01.09, 18:49
      Udzielamy sie w końcu na różnych forach...
      A z taką stopką można napisać byle post na jakimkolwiek innym forum
      i nikt go nie wykazuje z powodu spamu...

--
      BARDZO WAŻNE! Pomóż 4-letniemu Kacperkowi! On z dnia na dzień jest słabszy. Trzeba rozpropagować akcję zbierania funduszy na przeszczep serca.

W linku powyżej znajdziesz nr konta na który można wpłacać
      pieniądze, ale pomóc możesz także na inne sposoby - chociażby przez
      podobną stopkę lub roznosząc ulotki na temat Kacperka, wywieszając
      je na tablicach ogłoszeń etc.
      • dudlina Re: Ludzie, róbcie sobie stopki... 28.01.09, 11:35
        Bardzo chętnie zrobię, ale nie potrafię.
        U Ciebie stopka jest aktywna, u arioso nie. Lepiej, żeby była taka jak u Ciebie.
        Jak to zrobić?
        I jeszcze:
        napisałam na konto Kacperka na n-k, może ktoś (ja?) zrobiłby ulotki, które
        zachęcają do odliczenia 1%. Mogłabym się pokusić, ale nie bardzo wiem, co
        miałoby się tam znaleźć...
        • margonik Re: Ludzie, róbcie sobie stopki... 28.01.09, 15:37
          Tekst stopki przesłałam Ci w pliku tekstowym na Twój email gazetowy.

Musisz wejść w Ustawienia i przekleić go do pola "Sygnaturka".

Tutaj w poście chyba nie da sie napisać go wprost, chociaż spróbuję -
          (dużymi literami może się uda):

<A HREF="pomozkacperkowi.pl/" target="_blanc">BARDZO WAŻNE!
          Pomóż 4-letniemu Kacperkowi! On z dnia na dzień jest słabszy. Trzeba
          rozpropagować akcję zbierania funduszy na przeszczep serca.</a>

"A HREF" zamień na małe litery.

--
          BARDZO WAŻNE! Pomóż 4-letniemu Kacperkowi! On z dnia na dzień jest słabszy. Trzeba rozpropagować akcję zbierania funduszy na przeszczep serca.

W linku powyżej znajdziesz nr konta na który można wpłacać
          pieniądze, ale pomóc możesz także na inne sposoby - chociażby przez
          podobną stopkę lub roznosząc ulotki na temat Kacperka, wywieszając
          je na tablicach ogłoszeń etc.
          • margonik STOPKA - instrukcja raz jeszcze 31.01.09, 00:48
            To, co dużymi literami zamienić na małe i jeszcze usunąć znak # po http. Teraz
            powinno być dobrze.

<A HREF="http#://pomozkacperkowi.pl/" target="_blanc">BARDZO WAŻNE! Pomóż
            4-letniemu Kacperkowi! On z dnia na dzień jest słabszy. Trzeba rozpropagować
            akcję zbierania funduszy na przeszczep serca.</a>

--
            BARDZO WAŻNE! Pomóż4-letniemu Kacperkowi! On z dnia na dzień jest słabszy. Trzeba rozpropagowaćakcję zbierania funduszy na przeszczep serca.

W linku powyżej znajdziesz nr konta na który można wpłacać pieniądze, ale pomóc
            możesz także na inne sposoby - chociażby przez podobną stopkę lub roznosząc
            ulotki na temat Kacperka, wywieszając je na tablicach ogłoszeń etc.