Dodaj do ulubionych

Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega

02.06.16, 16:05
Witam, wiem, że sa tu osoby z okolic Tarnobrzega i przede wszystkim do nich kieruję ten watek, pozdrawiam. Dzwoniłam dzis do MOPR-u ale nie podali mi danych rodziny. Przygotowałam paczkę, najwięcej ubrań dla 11 latki i 7 latka oraz matki. Dla najmlodszej nic nie mam. Matka nosi rozmiar 36-38 a ojciec L-XL. Taką informację dostałam telefonicznie od MOPR-u. Zamieściłam prośbę o pomoc dla tej rodziny na tarnobrzeskim forum, w moim wątku.
To ta informacja z mojego wątku:

Witam, potrzebna jest pomoc dla rodziny, która straciła wszystko w pożarze. Skopiowałam informacje na ten temat. Pomagajmy, uczynione dobro zawsze powraca.

"Z płomieni nie udało się niczego uratować. Stracili wszystko, dach nad głową, cały dobytek życia? Na szczęście w pożarze domu, do jakiego doszło 31 maja na tarnobrzeskim osiedlu Miechocin, nie stracili tego, co najważniejsze - nie ucierpiał nikt z pięcioosobowej rodziny. Mama, tata i trójka dzieci?

Są cali i zdrowi, ale tamtego dnia nie zapomną pewnie już nigdy. Nie pozwólmy, by kolejne dni były nie mniej dramatyczne?.

31 maja br. na tarnobrzeskim osiedlu Miechocin spłonął dom rodzinny. Na szczęście rodzicom i ich trójce dzieci nic się nie stało. Jednak pożar zniszczył cały dorobek życia tej rodziny. Ogień strawił budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem. Dzieci straciły wszystkie zabawki, ubrania, przybory szkolne. Spłonęły meble, urządzenia agd i rtv, artykuły codziennego użytku. Strażakom niczego nie udało się uratować.

Dlatego Prezydent Tarnobrzega oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu zwracają się z ogromną prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta, a także innych miejscowości, o przekazywanie darów dla tej rodziny.

Rodzina otrzymała tymczasowy lokal mieszkalny. Teraz potrzebne są przede wszystkim rzeczy dla trójki dzieci ? dwóch dziewczynek w wieku 4 i 11 lat oraz chłopca w wieku 7 lat. Oczywiście potrzebne są ubrania, zabawki i przybory szkolne. Potrzebne są także ubrania dla rodziców, sprzęt gospodarstwa domowego, środki czystości, meble, podstawowe artykuły chemiczne, wszystko, co używane jest w każdym domu.
Prosimy o przekazywanie rzeczy używanych, ale będących w dobrym stanie, niezniszczonych.

Zbiórka darów będzie prowadzona w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Dary będzie można przynosić do pokoju 214 w godzinach pracy ośrodka, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 lub poza godzinami pracy MOPR i wówczas zostawiać na portierni. Telefon kontaktowy do pracownika koordynującego zbiórkę: 15 823-07-38 wew. 214.

Info: UM. "
Obserwuj wątek
    • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 04.06.16, 12:05
      Mam nowe, dokładne informacje:

"Są kolejne szczegóły - rozmiary odzieży i butów dla dzieci, jest również numer konta.

W nawiązaniu do apelu o pomoc dla pięcioosobowej rodziny z Tarnobrzega, która we wtorkowym (31 maja) pożarze domu straciła cały dobytek i dach nad głową śpieszymy z dalszymi informacjami.

W odpowiedzi na liczne pytania dotyczące zarówno rozmiarów potrzebnej odzieży, jak również możliwości przekazywania pieniędzy, informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu udostępnił swoje konto, na które można wpłacać darowizny

nr rachunku: 41 1240 2744 1111 0000 3991 0006

KONIECZNIE z dopiskiem DLA POGORZELCÓW Z MIECHOCINA

Wciąż apelujemy o dary rzeczowe. Potrzebne są przedmioty codziennego użytku - pościel, ręczniki, środki czystości, art. chemiczne, naczynia, drobne agd, meble, ubrania (niekoniecznie nowe, ale koniecznie w dobrym stanie, czyste, wyprane, wyprasowane). Zbiórka prowadzona jest w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Dary będzie można przynosić do pokoju 214 w godzinach pracy ośrodka, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 lub poza godzinami pracy MOPR i wówczas zostawiać na portierni.

Telefon kontaktowy do pracownika koordynującego zbiórkę: 15 823-07-38 wew. 214.

Potrzebne są:

UBRANIA DLA DZIECI
      - chłopiec lat 7, rozmiar butów 33,
      - dziewczynka lat 4, rozmiar butów 27,
      - dziewczynka lat 11, rozmiar butów 37

UBRANIA DLA RODZICÓW
      - kobieta rozmiar 38, rozmiar buta 39 - 40,
      - mężczyzna wzrost 176, waga około 100 kg, rozmiar buta 43

Info: UM. "
    • antoszkowa Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 06.06.16, 22:57
      palacz67, ja miałabym kilka par spodni dla taty, rozmiarowo byłyby chyba jak ulał. Mąż mi się odchudził i zrobił czystkę w szafie, rzeczy w bardzo dobrym stanie. Poradź, czy wysłać paczkę do MOPSu? Ja co prawda będę jechała w najbliższych dniach z Wawy do Rzeszowa, ale Tarnobrzeg będę mijać albo w czwartek bardzo późnym wieczorem (nie znam miasta i wolę nie błądzić nową w poszukiwaniu MOPRu) albo wracając w sobotę po południu (czy ewentualnie wtedy będzie można zostawić na portierni MOPRowej? doradź)
      • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 07.06.16, 07:17
        Witam w sobotę raczej jest nieczynne. Jest podany telefon, ja też dopytam. Ja nie jestem z Tarnobrzegu, ale wiesz, będę w sobotę po południu w Tarnobrzegu, bo mamy spotkanie klasowe ( piękna rocznica matur). Mamy mszę o 18 i później spotkanie w lokalu. Mogłabym podjechać wczesniej i np. umówić się z Tobą pod nowa galerią, tzn dworzec autobusowy lub w innym miejscu, tam, gdzie Ci najwygodniej. Nie znam na razie adresu tej rodziny, nie chcieli mi podać. Przekazałabym paczkę tej rodzinie, mam zamiar zdobyć w jakiś sposób adres, by im bezpośrednio przekazywać rzeczy. Mój kolega z liceum pochodzi z Miechocina, będzie w sobotę na tym spotkaniu, może czegoś więcej się dowiem. Może nawet przez Niego udaloby się przekazac tę paczkę, ostatnio podwoziłam go pod dom w Miechocinie. Pozdrawiam
              • antoszkowa Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 10.06.16, 00:22
                Dzięki za informację, wypadłam z rzeczywistości na chwilę. Jeszcze w weekend mąż przejrzy szafy, za tydzień też robię tę samą trasę, to podrzucę ubrania. Jeśli w międzyczasie zdobędziesz namiary na tę rodzinę, to daj znać, równie chętnie mogę wysłać paczkę.
                • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 10.06.16, 06:50
                  Witam, postaram się załatwić kontakt do tej rodziny, bo sama mam dużo ubran zimowych do wydania. Na razie im tego nie dawałam, bo zajmują sporo miejsca a mieszkają obecnie w lokalu zastępczym. Zostawiłam im w podanej paczce mój nr telefonu, może oddzwonią. Napisałam też, że są inne osoby chcące im pomóc. Pozdrawiam i dziękuję, miłego weekendu.
                  • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 13.06.16, 21:06
                    Witam, znalazłam dokładną informację, gdzie są podane rozmiary ubrań:
                    "
                    Rodzina otrzymała tymczasowy lokal mieszkalny. Teraz potrzebne są przede wszystkim rzeczy dla trójki dzieci ? dwóch dziewczynek w wieku 4 (na wzrost 116/122, rozmiar buta 27) i 11 lat (na wzrost 158-164, rozmiar buta 37) oraz chłopca w wieku 7 lat (na wzrost od 140 cm, rozmiar buta 33). Oczywiście potrzebne są ubrania, zabawki i przybory szkolne. Potrzebne są także ubrania dla rodziców (kobieta rozmiar 38, (szczupła), wzrost ok. 164, rozmiar buta 39 - 40, mężczyzna wzrost 176, waga około 100 kg, rozmiar buta 43), sprzęt gospodarstwa domowego, środki czystości, meble, podstawowe artykuły chemiczne, wszystko, co używane jest w każdym domu.

Prosimy o przekazywanie rzeczy używanych, ale będących w dobrym stanie, niezniszczonych.

Zbiórka darów będzie prowadzona w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Dary będzie można przynosić do pokoju 214 w godzinach pracy ośrodka, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 lub poza godzinami pracy MOPR i wówczas można zostawiać na portierni.

Telefon kontaktowy do pracownika koordynującego zbiórkę: 15 823-07-38 wew. 214."
                  • amia Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 20.06.16, 09:24
                    Dziś ode mnie wychodzi paczka do MOPRu dla tej rodziny. Jakbyś miała informacje dodatkowe, co jeszcze jest potrzebne - szczególnie w późniejszym okresie, gdy pierwszy zapał pomocowy minie - daj proszę znać na priv. Zorganizuję jakaś zbiórkę wśród znajomych u siebie, w Łodzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka