Dodaj do ulubionych

Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega

02.06.16, 16:05
Witam, wiem, że sa tu osoby z okolic Tarnobrzega i przede wszystkim do nich kieruję ten watek, pozdrawiam. Dzwoniłam dzis do MOPR-u ale nie podali mi danych rodziny. Przygotowałam paczkę, najwięcej ubrań dla 11 latki i 7 latka oraz matki. Dla najmlodszej nic nie mam. Matka nosi rozmiar 36-38 a ojciec L-XL. Taką informację dostałam telefonicznie od MOPR-u. Zamieściłam prośbę o pomoc dla tej rodziny na tarnobrzeskim forum, w moim wątku.
To ta informacja z mojego wątku:

Witam, potrzebna jest pomoc dla rodziny, która straciła wszystko w pożarze. Skopiowałam informacje na ten temat. Pomagajmy, uczynione dobro zawsze powraca.

"Z płomieni nie udało się niczego uratować. Stracili wszystko, dach nad głową, cały dobytek życia? Na szczęście w pożarze domu, do jakiego doszło 31 maja na tarnobrzeskim osiedlu Miechocin, nie stracili tego, co najważniejsze - nie ucierpiał nikt z pięcioosobowej rodziny. Mama, tata i trójka dzieci?


Są cali i zdrowi, ale tamtego dnia nie zapomną pewnie już nigdy. Nie pozwólmy, by kolejne dni były nie mniej dramatyczne?.

31 maja br. na tarnobrzeskim osiedlu Miechocin spłonął dom rodzinny. Na szczęście rodzicom i ich trójce dzieci nic się nie stało. Jednak pożar zniszczył cały dorobek życia tej rodziny. Ogień strawił budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem. Dzieci straciły wszystkie zabawki, ubrania, przybory szkolne. Spłonęły meble, urządzenia agd i rtv, artykuły codziennego użytku. Strażakom niczego nie udało się uratować.

Dlatego Prezydent Tarnobrzega oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu zwracają się z ogromną prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta, a także innych miejscowości, o przekazywanie darów dla tej rodziny.

Rodzina otrzymała tymczasowy lokal mieszkalny. Teraz potrzebne są przede wszystkim rzeczy dla trójki dzieci ? dwóch dziewczynek w wieku 4 i 11 lat oraz chłopca w wieku 7 lat. Oczywiście potrzebne są ubrania, zabawki i przybory szkolne. Potrzebne są także ubrania dla rodziców, sprzęt gospodarstwa domowego, środki czystości, meble, podstawowe artykuły chemiczne, wszystko, co używane jest w każdym domu.
Prosimy o przekazywanie rzeczy używanych, ale będących w dobrym stanie, niezniszczonych.

Zbiórka darów będzie prowadzona w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Dary będzie można przynosić do pokoju 214 w godzinach pracy ośrodka, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 lub poza godzinami pracy MOPR i wówczas zostawiać na portierni. Telefon kontaktowy do pracownika koordynującego zbiórkę: 15 823-07-38 wew. 214.

Info: UM. "
Obserwuj wątek
  • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 04.06.16, 12:05
   Mam nowe, dokładne informacje:

   "Są kolejne szczegóły - rozmiary odzieży i butów dla dzieci, jest również numer konta.

   W nawiązaniu do apelu o pomoc dla pięcioosobowej rodziny z Tarnobrzega, która we wtorkowym (31 maja) pożarze domu straciła cały dobytek i dach nad głową śpieszymy z dalszymi informacjami.

   W odpowiedzi na liczne pytania dotyczące zarówno rozmiarów potrzebnej odzieży, jak również możliwości przekazywania pieniędzy, informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu udostępnił swoje konto, na które można wpłacać darowizny

   nr rachunku: 41 1240 2744 1111 0000 3991 0006

   KONIECZNIE z dopiskiem DLA POGORZELCÓW Z MIECHOCINA

   Wciąż apelujemy o dary rzeczowe. Potrzebne są przedmioty codziennego użytku - pościel, ręczniki, środki czystości, art. chemiczne, naczynia, drobne agd, meble, ubrania (niekoniecznie nowe, ale koniecznie w dobrym stanie, czyste, wyprane, wyprasowane). Zbiórka prowadzona jest w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Dary będzie można przynosić do pokoju 214 w godzinach pracy ośrodka, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 lub poza godzinami pracy MOPR i wówczas zostawiać na portierni.

   Telefon kontaktowy do pracownika koordynującego zbiórkę: 15 823-07-38 wew. 214.

   Potrzebne są:

   UBRANIA DLA DZIECI
   - chłopiec lat 7, rozmiar butów 33,
   - dziewczynka lat 4, rozmiar butów 27,
   - dziewczynka lat 11, rozmiar butów 37

   UBRANIA DLA RODZICÓW
   - kobieta rozmiar 38, rozmiar buta 39 - 40,
   - mężczyzna wzrost 176, waga około 100 kg, rozmiar buta 43

   Info: UM. "
   • izab_27 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 05.06.16, 18:59
    Palacz67, ja jestem z okolic Tarnobrzega. Będę miała ubranka dla chłopca po moim synku. Wystawiłam pakę na Allegro, ale natychmiast odwołam aukcję. We wtorek wyjeżdżam na kilka dni, ale po powrocie skontaktuję się z Tobą. Mam sporo ubranek, buty też się znajdą.
    • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 05.06.16, 19:41
     Witam, super, dzięki. Zgadamy się jak wrócisz, pozdrawiam.
  • antoszkowa Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 06.06.16, 22:57
   palacz67, ja miałabym kilka par spodni dla taty, rozmiarowo byłyby chyba jak ulał. Mąż mi się odchudził i zrobił czystkę w szafie, rzeczy w bardzo dobrym stanie. Poradź, czy wysłać paczkę do MOPSu? Ja co prawda będę jechała w najbliższych dniach z Wawy do Rzeszowa, ale Tarnobrzeg będę mijać albo w czwartek bardzo późnym wieczorem (nie znam miasta i wolę nie błądzić nową w poszukiwaniu MOPRu) albo wracając w sobotę po południu (czy ewentualnie wtedy będzie można zostawić na portierni MOPRowej? doradź)
   • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 07.06.16, 07:17
    Witam w sobotę raczej jest nieczynne. Jest podany telefon, ja też dopytam. Ja nie jestem z Tarnobrzegu, ale wiesz, będę w sobotę po południu w Tarnobrzegu, bo mamy spotkanie klasowe ( piękna rocznica matur). Mamy mszę o 18 i później spotkanie w lokalu. Mogłabym podjechać wczesniej i np. umówić się z Tobą pod nowa galerią, tzn dworzec autobusowy lub w innym miejscu, tam, gdzie Ci najwygodniej. Nie znam na razie adresu tej rodziny, nie chcieli mi podać. Przekazałabym paczkę tej rodzinie, mam zamiar zdobyć w jakiś sposób adres, by im bezpośrednio przekazywać rzeczy. Mój kolega z liceum pochodzi z Miechocina, będzie w sobotę na tym spotkaniu, może czegoś więcej się dowiem. Może nawet przez Niego udaloby się przekazac tę paczkę, ostatnio podwoziłam go pod dom w Miechocinie. Pozdrawiam
    • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 07.06.16, 07:19
     Zapomniałam podziękowaćsmile
     • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 07.06.16, 07:21
      Telefon kontaktowy do pracownika koordynującego zbiórkę: 15 823-07-38 wew. 214.
      • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 08.06.16, 12:58
       Witam, dopytałam dziś portiera, jest dyżur całodobowy. Możesz zostawić ubrania w sobotę na portierni, pozdrawiam.
       • antoszkowa Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 10.06.16, 00:22
        Dzięki za informację, wypadłam z rzeczywistości na chwilę. Jeszcze w weekend mąż przejrzy szafy, za tydzień też robię tę samą trasę, to podrzucę ubrania. Jeśli w międzyczasie zdobędziesz namiary na tę rodzinę, to daj znać, równie chętnie mogę wysłać paczkę.
        • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 10.06.16, 06:50
         Witam, postaram się załatwić kontakt do tej rodziny, bo sama mam dużo ubran zimowych do wydania. Na razie im tego nie dawałam, bo zajmują sporo miejsca a mieszkają obecnie w lokalu zastępczym. Zostawiłam im w podanej paczce mój nr telefonu, może oddzwonią. Napisałam też, że są inne osoby chcące im pomóc. Pozdrawiam i dziękuję, miłego weekendu.
         • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 13.06.16, 21:06
          Witam, znalazłam dokładną informację, gdzie są podane rozmiary ubrań:
          "
          Rodzina otrzymała tymczasowy lokal mieszkalny. Teraz potrzebne są przede wszystkim rzeczy dla trójki dzieci ? dwóch dziewczynek w wieku 4 (na wzrost 116/122, rozmiar buta 27) i 11 lat (na wzrost 158-164, rozmiar buta 37) oraz chłopca w wieku 7 lat (na wzrost od 140 cm, rozmiar buta 33). Oczywiście potrzebne są ubrania, zabawki i przybory szkolne. Potrzebne są także ubrania dla rodziców (kobieta rozmiar 38, (szczupła), wzrost ok. 164, rozmiar buta 39 - 40, mężczyzna wzrost 176, waga około 100 kg, rozmiar buta 43), sprzęt gospodarstwa domowego, środki czystości, meble, podstawowe artykuły chemiczne, wszystko, co używane jest w każdym domu.

          Prosimy o przekazywanie rzeczy używanych, ale będących w dobrym stanie, niezniszczonych.


          Zbiórka darów będzie prowadzona w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Dary będzie można przynosić do pokoju 214 w godzinach pracy ośrodka, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 lub poza godzinami pracy MOPR i wówczas można zostawiać na portierni.

          Telefon kontaktowy do pracownika koordynującego zbiórkę: 15 823-07-38 wew. 214."
         • amia Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 20.06.16, 09:24
          Dziś ode mnie wychodzi paczka do MOPRu dla tej rodziny. Jakbyś miała informacje dodatkowe, co jeszcze jest potrzebne - szczególnie w późniejszym okresie, gdy pierwszy zapał pomocowy minie - daj proszę znać na priv. Zorganizuję jakaś zbiórkę wśród znajomych u siebie, w Łodzi.
          • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 20.06.16, 11:10
           Witam, dzięki, dam Ci znać jak będę mieć więcej informacji, pozdrawiam.
           • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 22.06.16, 13:26
            Witam, mam potwierdzoną informację o tym, że nadal są przyjmowane dary rzeczowe dla rodziny, która straciła wszystko w pożarze. Można je zostawić w MOPR w Tarnobrzegu. Pozdrawiam.
            • bergamotka77 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 27.06.16, 00:22
             Miałabym ubrania i buty dla Pana i kalosze dla dziewczynki. Na jaki adres można to wysłać?
             • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 27.06.16, 06:47
              Witam, nie znam adresu tej rodziny ale dzwoniłam w ubiegłym tygodniu i pytałam, czy można jeszcze przynieść rzeczy dla nich. Pani powiedziała, że nadal zbierają i rodzina od nich zabiera to, co dostaną od ludzi. Masz telefon , dopytaj, czy mozna wysłać na adres MOPR-u paczkę. Jeśli będą jakieś trudnosći to możesz wysłać na mój adres a ja im zawiozę tę paczkę. Mam teraz wakacje i dużo wolnego czasu. Pozdrawiam i dziękuję smile

              15 823-07-38 wew. 214.
              • amia Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 28.06.16, 18:35
               Dziś rozmawiałam z ojcem, głową owej rodziny. Mówił, że pomoc przeszła ich najśmielsze oczekiwania i właściwie to już prawie nie mają gdzie trzymać tego wszystkiego ??. Ja umówiłam się z nim na kontakt na jesień, by sprawdzić, jak sytuacja u nich i czego im potrzeba. Ja wysyłałam kurierem do Mopru, więc spokojnie można słać na ich adres.
               • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 28.06.16, 18:44
                Witam, dziękuję za informację. Cieszę się, że ludzie nie są obojętni wobec takiej tragedii i potrafią podzielić się tym, co mają. Pozdrawiam i dziękujęsmile
                • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 30.06.16, 15:07
                 Witam, udało mi się załatwić adres tej rodziny, w razie czego służę pomocą, pozdrawiam.
                 • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 02.07.16, 11:50
                  Witam, dziś udało mi się zalatwić telefon do ojca, jeszcze do nich nie dzwoniłam ale zrobię to w najbliższym czasie i dam znać, czego najbardziej potrzebują, pozdrawiam.
        • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 03.07.16, 18:05
         Witaj, Antoszkowa, próbowałam do Ciebie napisać na maila gazetowego i do izab_27 ale dostałam odpowiedź zwrotną, że informacja nie może być dostarczona. Napiszcie na mojego maila: maria94w@wp.pl
         Pozdrawiamsmile
         • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 11.07.16, 17:32
          Witam, dziś dowiedziałam sie o rodzinie z Mielca, której spłonęło mieszkanie. Na tę chwilę nic nie wiem, ale dostałam dziś dużo fajnych ubranek na 116-128 i myślę, że będą na 5 latka. Mam dwójkę rodzeństwa w Mielcu, postaram się dowiedzieć jakiej pomocy ta rodzina potrzebuje.
          Zostawiam link, nic więcej poza informacjami z linku nie wiem. Chciałabym im bezpośrednio pomóc. Może mi się uda zdobyć kontakt do tej rodziny. Pozdrawiam

          www.nowiny24.pl/wiadomosci/mielec/a/pozar-mieszkania-w-mielcu-4-osoby-trafily-do-szpitala,10380587/
          • claudel6 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 11.07.16, 21:04
           hej, zajrzyj na maila pliz
           • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 11.07.16, 21:35
            Witam, dziękismile
            • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 12.07.16, 09:48
             Witam, dzwoniłam do MOPS w Mielcu przed chwilą. Organizują pomoc dla nich. Można przynosić rzeczy do pokoju nr 6, ul. Łukasiewicza 1c
             TELEFON 17 583 55 56.
             Pozdrawiam
             • palacz67 Re: Pomoc dla rodziny z Tarnobrzega 14.07.16, 18:05
              Witam, dostałam dziś paczkę od Claudel6: Kożuch, kurtkę skórzaną i płaszcz męski, kapcie męskie nowe, 3 pary spodni chłopięcych, 2 sukienki, sweter i spódniczkę. Przekażę te rzeczy kilku potrzebującym rodzinom w mojej wiosce. Dziękuję serdecznie i pozdrawiamsmile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka