Dodaj do ulubionych

formalnosci

IP: 81.210.21.* 12.07.04, 16:31
jakie formalnosci zalatwia sie w kosciele? ile to kosztuje? jakie trzeba miec
ze soba dokumenty? co z kursem przedmalzenskim? dziekuje
Obserwuj wątek
    • k.chojecka Re: formalnosci 12.07.04, 17:02
      Kurs przedmałzeński to jakieś 10 lekcji, do tego dodatkowow 3 w poradni
      małżeńskiej, do tego skupienie kościelne i 2 spowiedzi... Z tego co wiem, można
      większość tych rzeczy załatwić w jeden weekend..

      Kościół...
      Jeśli ślub konkordatowy musisz najpierw udać się Twojego albo Twojego
      narzeczonego USC (potrzebney do tego akt urodzenia i dowód = oczywiści eopłaty
      skarbowe).. Dostaniesz tam pozwolenie na ślub cywilny..
      Z tym pozwoleniem idziesz do swojej parafii. Oczywiście już po naukach..
      (Zanosisz to pozwolenie, swój dowód, zaświadczenie o skonczeniu nauk itp, akt
      chrztu i bierzmowania)
      Ze swojej parafii otrzymujesz info do parafii męża o zapowiedziach. On bierze
      tą kartę , jedzie potulnie do swojej parafii i zgłasza księdzu , że chce slub i
      tp i ksiądz ustala termin zapowiedzi. PO zapowiedziach u lubego , zabierasz z
      parafii tą samą kartę, z tym ,że już podpisaną i biegniesz spowrotem do swojej
      parafii, gdzie ksiądz wydaje Ci licencję na slub... Pozwól, że nie będę
      opisywać, co się dzieje, jeśli slub bierzesz w nie swojej parafii (można wtedy
      przestac wierzyć w madrośc księży...) smile))

      Ale zanim to wszystko się wydarzy powinnaś isc do KOścioła w którym chcesz
      śłubowac zeby "zaklepać" termin . POlecam taką wędrówkę min pół roku wcześniej.
      Potem spokojnie uczęszczasz na nauki, wysłuchujesz tych bzdur , a potem cała ta
      szopka, którą opisałam wyżej...

      Koszty:
      Zapowiedzi różnie - u mnie 150, u mojego narzeczonego : 50,
      licencja - jeszcze nie wiem...
      ślub - w sensie msza - od 50 zł do 2000 (tyle u mnie) !!!!!!!
      Oczywiście takiej kwoty nigdzie nie usłyszysz.... usłyszysz tych cudownych
      kilka slów: co łaska, nie mniej niż.......

      Pozdrawiam i życze cierpliwości..:-0)))
    • wojtow Re: formalnosci 13.07.04, 08:26
      Koszty:
      --------------------------------------------------------------------------------

      zapłaciłam 350 zł za uroczystość w kościele i 150 zł za organistę....

      • Gość: Aneta Re: formalnosci IP: 81.15.254.* 13.07.04, 08:35
        Nasze koszty kształtowały się następująco:
        zapowiedzi 50 zł, bo jedna parafia
        ślub 500 zł
        organista 80 zł
        kościelny był już wliczony w koszta ślubu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka