Dodaj do ulubionych

Tulipany w sierpniu

29.06.06, 21:50
Wymarzyłam sobie bukiecik z tulipanów. Z tym, że ślub 26.08., a pani w
kwiaciarni powiedziała, że będę miała problem z dostaniem ich( bo to nie
sezon na nie), a jeśli już, to będą b.drogie. Czy to prawda?? Tulipanow chyba
nie da się ususzyć?
Obserwuj wątek
    • belly1111 Re: Tulipany w sierpniu 30.06.06, 05:15
      Witam, smile

dwa lata temu kupowałam tulipany w październiku idąc na ślub kumpeli - dodam, że
      kwiaty nie były na zamówienie, po prostu były dostępne w kwiaciarni i nie były
      drogie...

może nie warto rezygnować, ale zapytać w innej kwiaciarni...
      • justynam24 Re: Tulipany w sierpniu 30.06.06, 07:10
        Witajcie! Tulipany to moje ulubione kwiatki, slub mam we wrzesniu i spytalam
        sie czy bedzie mozliwe - odpowiedziala mi kobitka ze tak...chociaz po
        obejrzeniu katalogow pewnie wybiore cos innego...tulipany kupuje i dostaje w
        miare czesto. Wiekszosc bukietow slubnych jest z jakis udziwnionych kwiatkow
        ktore trzeba zamawiac, tak samo bedzie z tulipanami
    • danka-i Re: Tulipany w sierpniu 30.06.06, 07:42
      tulipnay to moje ulubione kwiaty, miałam juz nawet wybrany bukiet, niestety w
      kwiaciarni powiedziano mi, że mogą być ale nie jest to pewne ( ślub 26.08) , że
      polskich na pewno nie ma, że jeśli będą to holenderskie, że w sierpniu tulipany
      sa bardzo słabe i za długo nie wytrzymaja. no i zmieniłam plany, będe miła
      bukiet ze storczykówsmile
    • ilekobietamalat Re: Tulipany w sierpniu 30.06.06, 07:49
      czesto bywam na gieldzie kwiatowej i jakos tulipany w sierpniu a nawet pozniej
      sa..
      moze pani w kwiaciarni po prostu nie chce sobie problemu robic, i chce cie
      namowic na inny bukiet do ktorego nie bedzie musiala specjalnie sie wysilac.
    • iw.75 Re: Tulipany w sierpniu 30.06.06, 08:19
      ja także wymarzyłam sobie bukiet z tulipanów - ślub 15.VIII w kwiaciarni
      dowiedziałam się, ze trzeba wcześniej zamówić i bedą. Nie chce rezygnowac z tego
      dodatku bo właściwie nie mam innego pomysłu na kwiaty więc zaufam florystce. A
      że niby slabsze - cóż to przeszkadza - bukiet przecież ma wytrzymać uroczystaość
      kościelną i ewentualnie wieczór/popołudnie w dniu ślubu - później może zwiędnąć.
      pozdrawaiam
    • azanna Re: Tulipany w sierpniu 30.06.06, 10:13
      Mój bukiet "suszy" się już ponad dwa miesiące i tulipany wyglądają naprawdę
      fajnie. Myślałam, że wszystkie płatki poodpadają, więc jestem teraz naprawdę
      pozytywnie zaskoczona tak dobrą kondycją mojego bukietu. Po weselu włożyłam
      bukiet do wazonu bez wody i tak sobie stoi do dziś.
    • aw122 Re: Tulipany w sierpniu 30.06.06, 14:00
      ja uwazam , ze dla chcacego nic trudnego . moja kolezanka brala w tamtym roku
      slubw pazdzierniku a bukiet miala z bialych tulipanow i wrzosu. z tulipanami
      jest jednak jeden problem: one nawet bez wody "troche rosna" tak wiec wiazanka
      musi byc przygotowana w ostatniej chwili (doslownie). Mojej kolezance przez
      wesele urosly jakies 3cm i wystawaly nad reszte bukietu smile , ale w kosciele
      byly ok smile
    • kati_t Re: Tulipany w sierpniu 30.06.06, 14:46
      uważaj na tulipany bo może się okazać że ich faktycznie nie będzie a dowiesz
      sie o tym tak jak ja w piątek o 19:00 dzień przed ślubem!

Miałam ślub 10 czerwca tego rokusmile

Moje ulubione kwiaty to również tulipany... i taką wiązankę sobie zamówiłam 25
      tulipanków koloru czerwono białego... byłam jeszcze w czwartek przed ślubem w
      kwiaciarni zamówić płatki róż i Pani nic nie wspomniała ze będzie problem z
      tulipanem do mojej wiązanki...

W piątek o godzinie 19:00 miałam telefon że tulipanów nie było na giełdzie i że
      mam do 22:00 przyjść i wybrać inne kwiaty, straszne rozczarowanie sad wybrałam
      białe maleńkie (miniaturowe) różyczki, wiązanka była śliczna ale nie taka jaką
      sobie wymarzyłam.

Wiec z tulipankiem trzeba uważać...

pozdrawiam
      Kasia
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka