Dodaj do ulubionych

nie podnosi główki

17.02.07, 02:20
Pani dr mój szkrab ma skończone 4 miesiące a wcale nie dźwiga głóki do góry.
Staram się go ćwiczyć i podaje mu rączki by mógł się poddźwignć ale efekty są
dziwne. Mały zamiast podnosić główkę to robi "mostki". Podnosi dupkę do góry
i robi typowy "mostek" opierając się na główce i nóżkach.Trochę to dla mnie
dziwne i niepokoi mnie. Co robić?
Obserwuj wątek
    • tigerino Re: nie podnosi główki 17.02.07, 15:17
      I ja podłaczam sie do pytania:
      Synek urodził sie 3tyg.przed czasem teraz zaczał 9 tydzień,I
      nadal nie chce leżec na brzuszku a pruby kończą sie czesto fiaskiem.jedynie aby
      leżał to gdy spi go obracam na brzuszek ale nie ćwiczy glowki tylko spi.A jak
      sie obudzi zaraz musze go obrusic bo krzyczy prezy sie i płacze
      histerycznie.zabawiania glaskanie plecków moja bliskosc nie działa.
      czy to ze nie cwiczy glowki mozę źle wplynac na jego rozwój cvzy po prostu jest
      za wczesnie.
      jego gloka jest ciezka bo czuje ją bardzo gdy karmie go butelka.i gdy sie mikus
      urodzil miala 37cm a teraz 41 i byla i nadal jest nieproporcjonalna do klatki.

      Czy są inne ćwiczenia abym mogla z nim ćwiczyc trzymanie glowki???
      Jak lezy na pleckach to obraca glowke z jednej strony na druga.
      • kika9927 Re: nie podnosi główki 17.02.07, 15:53
        Witam dZiewczyny! Moj synek jak maił 2 miesiące to nie dzwigał za dobrze główki
        na brzuchu i od razu wysłano nas na rehabilitacje. Leżenie jest bardzo ważne i
        nie chodzi tylko o główke ale o prawidłowy podpór pierw na
        łokciach,przedramionach a potem dłoniach. Aaaaaa nie obyło się oczywiście bez
        neurologa.
      • barbara.gierowska Re: nie podnosi główki 17.02.07, 20:18
        Witam,
        proponuje kłaśc go na brzuszku na pani kolanach i pokazywac mu zabawki.
        Wg tzw wieku korygowanego ma dopiero 6 tygodni - więc spokojnie .
        Pozdrawiam
    • barbara.gierowska Re: nie podnosi główki 17.02.07, 20:16
      Witam,
      proponuje skonsultowac się z fizjoterapeutą lub neurologiem,.
      Niewiele więcej moge poradzic bez osobistego zbadania dziecka.
      Pozdrawiam
    • niesiah Re: nie podnosi główki 18.02.07, 12:18
      Moi chłopcy w podobnym wieku też łapani za rączki robili mostek (podparcie na
      stopach i głowie pupcia do góry). Teraz leci im szósty miesiąc, ładnie siadają,
      rwą się do stania, sami "mostkują". Jeden z synów był pod kontrolą poradni
      neurologicznej lekarz nic niepokojącego nie stwierdził. Uważam, że dla
      spokojnego sumienia warto wybrać się do specjalisty.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka