Dodaj do ulubionych

Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok

IP: 212.244.110.* 13.08.10, 20:12
Teraz to sobie mogą w nosie pogmerać.
Za takie nieudacznictwo - w regionie którego siłą ma być turystyka - głowy
powinny polecieć.
Obserwuj wątek
    • Gość: Em Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.olsztyn.vectranet.pl 13.08.10, 21:38
      Czarno widzę rozwiązanie problemów organizacyjnych jeżeli zabiera się za to
      pani Szulc. Rozwiązań jest kilka i są to standardy:
      na miejsca w bezpośrednim otoczeniu pomnika - karnety za stosowna cenę z
      podana godziną przyjazdu i wyjazdu. Dla pozostałych dojazd komunikacją
      publiczną z parkingów rozmieszczonych kilka - kilkanaście kilometrów od pola
      Grunwaldu, wahadłowo kilka składów na trasie kolejowej Olsztyn Nidzica i
      bezpośrednie autobusy z Olsztynka do Grunwaldu.
      • megasceptyk sami sobie nie poradzą, brak im doświadczenia 14.08.10, 11:14
        nie poradzi sobie ani Olsztyn ani Warszawa,
        niech poszukają kogoś, kto potrafi taką imprezę obsłużyć,
        myślicie, że przyznają, że są bezradni i zaczną szukać pomocy
        czy może zadufani w siebie spróbują coś głupiego zrobić?
      • Gość: gość Re: Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.olsztyn.mm.pl 15.08.10, 18:52
        Oblicz sobie ile czasu zajmie przewiezienie 180 tys ludzi zakładająć że
        autobus jedzie co 10 sekun i zabiera 100 ludzi . Następnie policz ile
        autobusów byłoby na trasie aby zapewnić komunikację co 10 sekund . Dodać
        należy że odjazd autobusu co 10 sekund to marzenie - realnie jest możliwe co
        10 minut . Ja bardzo wątpię czy kolej miałaby możliwośćprzewiezienia takiej
        masy ludzi w rozsądnym czasie .
    • Gość: Merek Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.08.10, 21:56
      Ta pani nie ma zielonego pojęcia o czymkolwiek. Prawdopodobnie z zawodu jest
      lekarzem, diagnoza do niczego - pacjent skonał.
    • Gość: arni Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.olsztyn.vectranet.pl 13.08.10, 22:06
      ta pani wie jak przekonać kierowcę urzędu marszałkowskiego jak przywozić i
      odwozić jaśnie panią z domu do pracy z pracy do domu
      przypomnienie : Pani szulc mieszka w nowym miescie lubawskim
      • Gość: lubawa Re: Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.10, 22:53
        Niepubliczny Zakład Zdrowia "Eskulap" z Nowego Miasta czy jakoś tam,który jest
        własnością córki pani J.Szulc- wicemarszałkowej a zarazem lekarki,otrzymał
        wsparcie unijne finansowe w wysokości miliona złotych(1000000 zł)od marszałka
        J.Protasa.
        • Gość: leczbark Re: Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 00:09
          Protas,Szulc i Żuchowski,teraz z Warszawy - to najlepsi odkorkowywacze
          Grunwaldów na świecie! Co nie widzieliście,korkociągi?
    • sikoramodra Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok 14.08.10, 00:39
      Byłam z rodziną (dorosłe dzieci) w tym roku obejrzeć tę
      inscenizację... przeżyliśmy dosłownie piekło wracając! takiej
      beznadziejnej organizacji nigdzie jeszcze nie spotkałam i nie
      widziałam! mam nadzieję, że to był pierwszy i ostatni raz...
      Dojazd w godzinach porannych był juz tragedią, od godz.9 był juz
      porządny korek w kierunku Grunwaldu... samochód zostawiliśmy zaraz
      na pierwszym dzikim parkingu, do miejsca inscenizacji mieliśmy parę
      kilometrów pieszo...
      W kwestii namiotu dla VIP-ów - takie usytuowanie to było zwykłe
      draństwo! bo jak zaprasza się tyle widzów, to trzeba pomyśleć gdzie
      Ci widzowie będą siedzieć... te 100 tysięcy ludzi NIE mogło zmieścić
      się tylko z jednej strony kotlinko-polany... tam jest za mało
      miejsca!
      Po drugie: trzeba było przewidzieć na podstawie prognozy pogody, że
      te 100 tysięcy ludzi będzie chciało w prawie 40 stopniowym upale
      pić! i nie to tylko piwo! dziwne bardzo, że prywatna inicjatywa w
      postaci rosłych panów z ogromnymi worami z popcornem, dawała radę i
      nieźle penetrowała ogromny tłum , docierali wszędzie.
      Po trzecie: jak się zaprasza tyle gości, to trzeba zabezpieczyć
      sanitariaty żeby mogli zaspokoić potrzeby fizjologiczne, gospodarze
      mieli szczęście, że w okół Grunwaldu były pola kukurydzy... jakoś
      trzeba było sobie radzić...
      Jak sobie przypomnę te pędzące bezpośrednio przez pola na sygnałach
      karetki pogotowia, to nie mogę wyjść z podziwu, jak wiele
      organizatorzy mieli szczęścia...
      Po czwarte: brak widocznych oznaczeń i porządnie wytyczonych dróg
      ewakuacyjnych! gdyby w trakcie inscenizacji rozpętała się burza,
      która przyszła nad ranem z soboty na niedzielę, całe uroczystości
      skończyłyby się wielkim dramatem! ludzie uciekając w popłochu
      zadeptaliby się nawzajem...
      Po piąte: brak porządnego nagłośnienia, które spowodowało, że
      komunikaty były kiepsko słyszalne, a ich treść pozostawiała wiele do
      życzenia! podawanie informacji, że sztab kryzysowy znajduje sie w
      pomarańczowym samochodzie to nie wszystko! trzeba było jeszcze
      dorzucić info GDZIE jest ten samochód!
      O policji pisać już nie będę... spuśćmy zasłonę milczenia, ich
      działania były żenujące!
      Jedno jest pewne, ja i moja rodzina na pewno nie wybierzemy sie
      więcej na Grunwald...
      A może organizatorzy mogliby sie poradzić pana Owsiaka i Fundacji
      jak modelowo można zorganizować mega imprezę, która odbywa się co
      roku w Kostrzynie n/Odrą?
    • Gość: juma za rok, to będzie padaczka, poza tym następna IP: 188.33.5.* 14.08.10, 01:12
      okrągła rocznica dopiero za 100 lat. I Państwo urzędnikowstwo, być
      może przyjadą napić się na ambonce dla vipów, tylko że wolontariusze
      nie przyjadą i nie będzie co oglądać....

      A całe działania należałoby rozpocząć od przeproszenia uczestników
      przedsięwzięcia i "kibiców". Absolutnie należałoby zwolnić ludzi
      organizujących tegoroczną imprezę.
    • Gość: Andrzej Trzeba przenieść bitwę do warszawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 07:37
      Najprostszym rozwiązaniem na odkorkowanie Grunwaldu jest przeniesienie bitwy do
      Warszawy.
    • Gość: hamor Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 10:25
      MEGA SKANDAL ORGANIZACYJNY.MARSZAŁEK Z SOBIE WŁASCIWYM REFLEKSEM
      ZBIERA SZTAB ,ZATROSKANY O TO CO SIĘ STAŁO .
      WAM KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ A NIE DO WŁADZY , MAŁE , PRZEROŚNIĘTE AMBICJAMI
      KARALUCHY.!!!!!
    • Gość: p Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 10:36
      panie, po tych korkach nie ma mowy zebym ja czy moi znajomi wrocili do
      tej dziury
    • ryszardwyrzykowski Jak schrzanić piękną rocznicę wielkiej sprawy 14.08.10, 11:20
      Nie ma to jak wielkie wydarzenie, piękną rocznicę czegoś naprawdę wielkiego
      zepsuć zwykłą niekompetencją i niedbalstwem.
      Jeśli nawet rycerze się skarżyli to pytam, jak bardzo musieliście (szanowni
      jaśnie organizatorzy) spitolić tę imprezę.... ??????
    • placebo_99 Na 700-ną rocznicę może zdążycie... 14.08.10, 12:47
      Polski bajzel.
    • Gość: warnijo Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 12:50
      W 1410 "7" była węższa a jednak jakoś sobie poradzili i nie narzekali na
      korki. Dziś najlepiej niech każdy podjedzie samochodem tak blisko by dziecko
      mogło dotknąć konika. Ludzie! w Polsce nie można wybudować porządnych
      autostrad a wy chcecie super drogę wykorzystywaną raz w roku.
      Pogański kraj pogańskie obyczaje
    • Gość: drzewko Źle ustawione auta wyjadą na lawetach... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 13:17
      ciekawe skąd wezmą tysiąc lawet ...
    • cetniewo_net może plaża w Cetniewie, a nie Grunwaldu za rok 14.08.10, 16:22
      może lepiej plaża w Cetniewie, a nie Grunwaldu za rok - wolne terminy na - cetniewo.biz
    • Gość: gość Urzędniczy pomysł jak z księzyca . IP: *.olsztyn.mm.pl 15.08.10, 15:45
      Wyznaczenie parkingów 10 km przed i dowóz turystów autobusami. Ktoś znowu
      upadł na głowę . Chcę zauważyć że aby dowieźć 180 tys ludzi i przeznaczając
      nawet 60 autobusów, które zabiorą po 100 osób i będą robiły jeden kurs w dwie
      strony w ciągu pół godziny zajmie 15 godzin. Wywiezienie tej masy turystów
      zajmie kolejne 15 godzin . Ciekawy jestem jak autobus będzie się przebijał
      przez tłumy turystów wedrujących cała szerokośćią dróg.
      Problemem tego roku była bezczyność policji i zła organizacja ruchu.Ja czułem
      kłopoty już wsobotę rano gdy na poboczach dróg dojazdowych widziałem
      zaparkowane samochody. Wielkim grzechem organizatorów było to że nie
      wyznaczono drogi dla pieszych obok drogi dojazdowej.Na dzień uroczystości ruch
      powinien odbywać się jednokierunkowo jak dotychczas ale dwoma pasami a wyjazdy
      z bezpośrednich okolic powinny zostać wyznaczone mozliwie daleko od siebie bez
      mozliwości zjazdu w innym kierunku przez Stębark tylko w kierunku 7-ki, przez
      Frygnowo w kierunku Ostródy i Lubawy (połączenie Stębark Frygnowo powinno być
      zamknięte), przez Samin w stronę Lidzbarka Welskiego .Kierowcy parkujący na
      poboczach w promieniu 10 km powinni być karani mandatami a samochody zostać
      usuwane . Nie może być tak jak w tym roku że każdy chce dojechać pod samo
      miejsce potyczki rycerzy a potem aby szybciej wyjechać jedzie na skróty pod
      prąd zaś policja jest bezradna bo ma za mało bloczków mandatowych .
    • Gość: Realista Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.08.10, 17:00
      Wniosek jest prosty: nie należy takich spędów organizować i tyle. Za rok
      nikogo tam nie będzie, następna okrągła rocznica jest za 100 lat. Jaśnie
      Państwo musieli dojechać swoimi wypasionymi brykami - bardzo dobrze, stójcie
      sobie w tych korkach, może w tych łbach się wam trochę przejaśni.
    • Gość: gość Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.olsztyn.mm.pl 15.08.10, 18:59
      tysiąc lawet może i ściągną ale czy biorą pod uwagę że te lawety ładując
      samochód zakorkują drogę ?

    • Gość: gość Rozwiązanie jest proste ! IP: *.olsztyn.mm.pl 15.08.10, 19:08
      Wszyscy którzy odpowiadali za organizację imprezy powinni stracić kierownicze
      stanowiska . Ci państwo patrzyli na uroczystość przez pryzmat możliwych do
      otrzymania premii na które mieli apetyt . Nie mieli zielonego pojęcia o
      problemach a chciwość nie pozwoliła oddać nagród w ręce innych mających
      doświadczenie w tym temacie osób . Organizacja uroczystości w Grunwaldzie
      wcale nie odbiegała od innych tematów np. organizacji ruchu drogowego w
      Olsztynie . To zawsze ci sami ludzie organizują nam wygodniejsze życie i ci
      sami ludzie trwają na stołkach dla kasy choć o wykonywanej robocie nie mają
      zielonego pojęcia .
    • Gość: JerzyM Namiot VIPów IP: *.olsztyn.vectranet.pl 15.08.10, 21:34
      Ludzie z tym namiotem to od lekko 5 lat jest problem. Arogancja władzy po
      prostu powala - stawiają namiot w takim miejscu, że drastycznie zmniejszają
      obszar z którego widać bitwę. TO NIE JEST AKCJA Z TEGO ROKU - TO SPRAWA KTÓRA
      CIĄGNIE SIĘ OD LAT. Bywam na inscenizacji od kilku lat i nie raz miałem ochotę
      obić twarz lokalnym watażkom za ten namiot. Normalnie ręce opadają, że temat
      tego namiotu wypływa dopiero po tylu latach.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka