Gość: mm IP: 212.244.110.* 13.08.10, 20:12 Teraz to sobie mogą w nosie pogmerać. Za takie nieudacznictwo - w regionie którego siłą ma być turystyka - głowy powinny polecieć. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Em Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.olsztyn.vectranet.pl 13.08.10, 21:38 Czarno widzę rozwiązanie problemów organizacyjnych jeżeli zabiera się za to pani Szulc. Rozwiązań jest kilka i są to standardy: na miejsca w bezpośrednim otoczeniu pomnika - karnety za stosowna cenę z podana godziną przyjazdu i wyjazdu. Dla pozostałych dojazd komunikacją publiczną z parkingów rozmieszczonych kilka - kilkanaście kilometrów od pola Grunwaldu, wahadłowo kilka składów na trasie kolejowej Olsztyn Nidzica i bezpośrednie autobusy z Olsztynka do Grunwaldu. Odpowiedz Link Zgłoś
megasceptyk sami sobie nie poradzą, brak im doświadczenia 14.08.10, 11:14 nie poradzi sobie ani Olsztyn ani Warszawa, niech poszukają kogoś, kto potrafi taką imprezę obsłużyć, myślicie, że przyznają, że są bezradni i zaczną szukać pomocy czy może zadufani w siebie spróbują coś głupiego zrobić? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.olsztyn.mm.pl 15.08.10, 18:52 Oblicz sobie ile czasu zajmie przewiezienie 180 tys ludzi zakładająć że autobus jedzie co 10 sekun i zabiera 100 ludzi . Następnie policz ile autobusów byłoby na trasie aby zapewnić komunikację co 10 sekund . Dodać należy że odjazd autobusu co 10 sekund to marzenie - realnie jest możliwe co 10 minut . Ja bardzo wątpię czy kolej miałaby możliwośćprzewiezienia takiej masy ludzi w rozsądnym czasie . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Merek Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.08.10, 21:56 Ta pani nie ma zielonego pojęcia o czymkolwiek. Prawdopodobnie z zawodu jest lekarzem, diagnoza do niczego - pacjent skonał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arni Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.olsztyn.vectranet.pl 13.08.10, 22:06 ta pani wie jak przekonać kierowcę urzędu marszałkowskiego jak przywozić i odwozić jaśnie panią z domu do pracy z pracy do domu przypomnienie : Pani szulc mieszka w nowym miescie lubawskim Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lubawa Re: Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.10, 22:53 Niepubliczny Zakład Zdrowia "Eskulap" z Nowego Miasta czy jakoś tam,który jest własnością córki pani J.Szulc- wicemarszałkowej a zarazem lekarki,otrzymał wsparcie unijne finansowe w wysokości miliona złotych(1000000 zł)od marszałka J.Protasa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leczbark Re: Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 00:09 Protas,Szulc i Żuchowski,teraz z Warszawy - to najlepsi odkorkowywacze Grunwaldów na świecie! Co nie widzieliście,korkociągi? Odpowiedz Link Zgłoś
sikoramodra Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok 14.08.10, 00:39 Byłam z rodziną (dorosłe dzieci) w tym roku obejrzeć tę inscenizację... przeżyliśmy dosłownie piekło wracając! takiej beznadziejnej organizacji nigdzie jeszcze nie spotkałam i nie widziałam! mam nadzieję, że to był pierwszy i ostatni raz... Dojazd w godzinach porannych był juz tragedią, od godz.9 był juz porządny korek w kierunku Grunwaldu... samochód zostawiliśmy zaraz na pierwszym dzikim parkingu, do miejsca inscenizacji mieliśmy parę kilometrów pieszo... W kwestii namiotu dla VIP-ów - takie usytuowanie to było zwykłe draństwo! bo jak zaprasza się tyle widzów, to trzeba pomyśleć gdzie Ci widzowie będą siedzieć... te 100 tysięcy ludzi NIE mogło zmieścić się tylko z jednej strony kotlinko-polany... tam jest za mało miejsca! Po drugie: trzeba było przewidzieć na podstawie prognozy pogody, że te 100 tysięcy ludzi będzie chciało w prawie 40 stopniowym upale pić! i nie to tylko piwo! dziwne bardzo, że prywatna inicjatywa w postaci rosłych panów z ogromnymi worami z popcornem, dawała radę i nieźle penetrowała ogromny tłum , docierali wszędzie. Po trzecie: jak się zaprasza tyle gości, to trzeba zabezpieczyć sanitariaty żeby mogli zaspokoić potrzeby fizjologiczne, gospodarze mieli szczęście, że w okół Grunwaldu były pola kukurydzy... jakoś trzeba było sobie radzić... Jak sobie przypomnę te pędzące bezpośrednio przez pola na sygnałach karetki pogotowia, to nie mogę wyjść z podziwu, jak wiele organizatorzy mieli szczęścia... Po czwarte: brak widocznych oznaczeń i porządnie wytyczonych dróg ewakuacyjnych! gdyby w trakcie inscenizacji rozpętała się burza, która przyszła nad ranem z soboty na niedzielę, całe uroczystości skończyłyby się wielkim dramatem! ludzie uciekając w popłochu zadeptaliby się nawzajem... Po piąte: brak porządnego nagłośnienia, które spowodowało, że komunikaty były kiepsko słyszalne, a ich treść pozostawiała wiele do życzenia! podawanie informacji, że sztab kryzysowy znajduje sie w pomarańczowym samochodzie to nie wszystko! trzeba było jeszcze dorzucić info GDZIE jest ten samochód! O policji pisać już nie będę... spuśćmy zasłonę milczenia, ich działania były żenujące! Jedno jest pewne, ja i moja rodzina na pewno nie wybierzemy sie więcej na Grunwald... A może organizatorzy mogliby sie poradzić pana Owsiaka i Fundacji jak modelowo można zorganizować mega imprezę, która odbywa się co roku w Kostrzynie n/Odrą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: juma za rok, to będzie padaczka, poza tym następna IP: 188.33.5.* 14.08.10, 01:12 okrągła rocznica dopiero za 100 lat. I Państwo urzędnikowstwo, być może przyjadą napić się na ambonce dla vipów, tylko że wolontariusze nie przyjadą i nie będzie co oglądać.... A całe działania należałoby rozpocząć od przeproszenia uczestników przedsięwzięcia i "kibiców". Absolutnie należałoby zwolnić ludzi organizujących tegoroczną imprezę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Trzeba przenieść bitwę do warszawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 07:37 Najprostszym rozwiązaniem na odkorkowanie Grunwaldu jest przeniesienie bitwy do Warszawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hamor Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 10:25 MEGA SKANDAL ORGANIZACYJNY.MARSZAŁEK Z SOBIE WŁASCIWYM REFLEKSEM ZBIERA SZTAB ,ZATROSKANY O TO CO SIĘ STAŁO . WAM KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ A NIE DO WŁADZY , MAŁE , PRZEROŚNIĘTE AMBICJAMI KARALUCHY.!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 10:36 panie, po tych korkach nie ma mowy zebym ja czy moi znajomi wrocili do tej dziury Odpowiedz Link Zgłoś
ryszardwyrzykowski Jak schrzanić piękną rocznicę wielkiej sprawy 14.08.10, 11:20 Nie ma to jak wielkie wydarzenie, piękną rocznicę czegoś naprawdę wielkiego zepsuć zwykłą niekompetencją i niedbalstwem. Jeśli nawet rycerze się skarżyli to pytam, jak bardzo musieliście (szanowni jaśnie organizatorzy) spitolić tę imprezę.... ?????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warnijo Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 12:50 W 1410 "7" była węższa a jednak jakoś sobie poradzili i nie narzekali na korki. Dziś najlepiej niech każdy podjedzie samochodem tak blisko by dziecko mogło dotknąć konika. Ludzie! w Polsce nie można wybudować porządnych autostrad a wy chcecie super drogę wykorzystywaną raz w roku. Pogański kraj pogańskie obyczaje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: drzewko Źle ustawione auta wyjadą na lawetach... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 13:17 ciekawe skąd wezmą tysiąc lawet ... Odpowiedz Link Zgłoś
cetniewo_net może plaża w Cetniewie, a nie Grunwaldu za rok 14.08.10, 16:22 może lepiej plaża w Cetniewie, a nie Grunwaldu za rok - wolne terminy na - cetniewo.biz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Urzędniczy pomysł jak z księzyca . IP: *.olsztyn.mm.pl 15.08.10, 15:45 Wyznaczenie parkingów 10 km przed i dowóz turystów autobusami. Ktoś znowu upadł na głowę . Chcę zauważyć że aby dowieźć 180 tys ludzi i przeznaczając nawet 60 autobusów, które zabiorą po 100 osób i będą robiły jeden kurs w dwie strony w ciągu pół godziny zajmie 15 godzin. Wywiezienie tej masy turystów zajmie kolejne 15 godzin . Ciekawy jestem jak autobus będzie się przebijał przez tłumy turystów wedrujących cała szerokośćią dróg. Problemem tego roku była bezczyność policji i zła organizacja ruchu.Ja czułem kłopoty już wsobotę rano gdy na poboczach dróg dojazdowych widziałem zaparkowane samochody. Wielkim grzechem organizatorów było to że nie wyznaczono drogi dla pieszych obok drogi dojazdowej.Na dzień uroczystości ruch powinien odbywać się jednokierunkowo jak dotychczas ale dwoma pasami a wyjazdy z bezpośrednich okolic powinny zostać wyznaczone mozliwie daleko od siebie bez mozliwości zjazdu w innym kierunku przez Stębark tylko w kierunku 7-ki, przez Frygnowo w kierunku Ostródy i Lubawy (połączenie Stębark Frygnowo powinno być zamknięte), przez Samin w stronę Lidzbarka Welskiego .Kierowcy parkujący na poboczach w promieniu 10 km powinni być karani mandatami a samochody zostać usuwane . Nie może być tak jak w tym roku że każdy chce dojechać pod samo miejsce potyczki rycerzy a potem aby szybciej wyjechać jedzie na skróty pod prąd zaś policja jest bezradna bo ma za mało bloczków mandatowych . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Realista Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.08.10, 17:00 Wniosek jest prosty: nie należy takich spędów organizować i tyle. Za rok nikogo tam nie będzie, następna okrągła rocznica jest za 100 lat. Jaśnie Państwo musieli dojechać swoimi wypasionymi brykami - bardzo dobrze, stójcie sobie w tych korkach, może w tych łbach się wam trochę przejaśni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Pomysły na odkorkowanie Grunwaldu za rok IP: *.olsztyn.mm.pl 15.08.10, 18:59 tysiąc lawet może i ściągną ale czy biorą pod uwagę że te lawety ładując samochód zakorkują drogę ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Rozwiązanie jest proste ! IP: *.olsztyn.mm.pl 15.08.10, 19:08 Wszyscy którzy odpowiadali za organizację imprezy powinni stracić kierownicze stanowiska . Ci państwo patrzyli na uroczystość przez pryzmat możliwych do otrzymania premii na które mieli apetyt . Nie mieli zielonego pojęcia o problemach a chciwość nie pozwoliła oddać nagród w ręce innych mających doświadczenie w tym temacie osób . Organizacja uroczystości w Grunwaldzie wcale nie odbiegała od innych tematów np. organizacji ruchu drogowego w Olsztynie . To zawsze ci sami ludzie organizują nam wygodniejsze życie i ci sami ludzie trwają na stołkach dla kasy choć o wykonywanej robocie nie mają zielonego pojęcia . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JerzyM Namiot VIPów IP: *.olsztyn.vectranet.pl 15.08.10, 21:34 Ludzie z tym namiotem to od lekko 5 lat jest problem. Arogancja władzy po prostu powala - stawiają namiot w takim miejscu, że drastycznie zmniejszają obszar z którego widać bitwę. TO NIE JEST AKCJA Z TEGO ROKU - TO SPRAWA KTÓRA CIĄGNIE SIĘ OD LAT. Bywam na inscenizacji od kilku lat i nie raz miałem ochotę obić twarz lokalnym watażkom za ten namiot. Normalnie ręce opadają, że temat tego namiotu wypływa dopiero po tylu latach. Odpowiedz Link Zgłoś