Dodaj do ulubionych

PO przykrywa Smoleńsk

25.01.11, 15:29
Jednak koledzy z PO chyba przesadzili. By przykryć wrażenie spaprania kwestii katastrofy smoleńskiej podnieśli kwestię tzw odszkodowania dla członków rodzin tych co polegli w tym locie.
Chyle jednak głowę przed tym makiawelistycznym posunięciem. Sugestia ,że będą płacić i to z naszych podatków przyniosła zamierzony efekt.Wielu się oburza wielu dyskutuje wielu aż się zapluwa.

Jak zwykle koledzy z PO skuteczni!!Odwrócić uwagę doprowadzić do konfliktu do zawiści do kłótni byle dalej i dalej trwać u władzy dla samego trwania i przynależnych temu trwaniu apanaży .
Obserwuj wątek
    • privus Re: Nażłopałeś się świętych olejów 26.01.11, 10:36
     Sprawa jest nadzwyczaj prosta i oczywista dla każdego potrafiącego spojrzeć dalej poza własny ogon. Nie tylko Smoleńsk jest takim przykładem, że w środowisku PiS jest to nie osiągalne i nie chcę już dywagować, z jakich to jest względów. Przypomina to wycie watahy, która nie wie, co z sobą zrobić i dla drobnego sukcesu propagandowego gotowa jest rzucić się nawet na mysz polną. Są granice, której z wielu względów nie należy przekraczać. Jeżeli jeszcze to robią ludzie (nie wyłączając Ciebie) szermując dekalogiem i innymi tego typu wartościami, zupełnie to nie przystaje do realizowanych czynów na co dzień. Przykładem takiej hipokryzji jest środowiskowej jest wojujący zakon krzyżacki, który z modlitwą i pieśniami religijnymi na ustach mordował w imię swego Boga. Do Ciebie jednak to zupełnie nie dociera i wzorem Kaczyńskiego ciągle marudzisz, że czarne nie jest czarne.. Sprawa Smoleńska i zacietrzewienia wokół pisowskiego rozsiewania kłamstw wokół oczywistej jazdy PiS na tej tragedii tragedii do żłobu wywołuje już odruchy wymiotne.
     • kecawa Re: Nażłopałeś się świętych olejów 26.01.11, 11:54
      Ja zwykle przeszłość oceniasz miarą dzisiejszą. To co było powszechnie uznaną w owych czasach-XII-III oczywistością ( nawracanie na wiarę zbrojnie) Ty przenosisz w dzisiejsze czasy i się dziwisz!
      Tym sposobem też się dziwisz że polskie rycerstwo podobnie jak Krzyżacy mordowali z pieśnią chwalącą Boga ?


      ps
      nawet w takim niewielkim poście jaki napisałeś sięgasz po inwektywy ,,wycie watahy". Czy to jest Twoja metoda prowadzenie dyskursu z forumowiczami.Ponadto watek tu omawiany jest zupełnie odmienny od tego co tu piszesz
      • privus Re: Nażłopałeś się świętych olejów 26.01.11, 12:48
       kecawa napisał:

       > Ja zwykle przeszłość oceniasz miarą dzisiejszą. To co było powszechnie uznaną w
       > owych czasach-XII-III oczywistością ( nawracanie na wiarę zbrojnie) Ty przeno
       > sisz w dzisiejsze czasy i się dziwisz!

       Zapominasz o przeszłości i nie widzisz dnia dzisiejszego. Ksiądz Athanase Seromba został oskarżony (o spowodowanie śmierci ponad dwóch tysięcy Tutsi, przywalonych gruzami kościoła podczas rwandyjskiego holocaustu w 1994 roku,) przez Międzynarodowy Trybunał Karny i osadzony za udział w masowym ludobójstwie w Ruandzie. Ojciec Seromba opuúcił Rwandę w lipcu 1994 r., gdy do władzy powrócili Tutsi, ukrywając się w sąsiednim Zairze (obecnie Demokratyczna Republika Konga) i w Kenii. Następnie przeniósł się do Włoch, gdzie biskup diecezji we Florencji przydzielił go do pracy w jednej z parafii w Toskanii. Gdy na skutek presji międzynarodowych organizacji ochrony praw człowieka trybunał wydał nakaz jego aresztowania, początkowo nie chciano go honorować. Ostatecznie ksiądz oddał się w ręce Trybunału w lutym 2002 roku.

       W Brukseli odbył się bezprecedensowy proces czworga Ruandyjczyków, w tym dwóch sióstr zakonnych, podejrzanych o udział w ludobójstwie w Ruandzie w 1994 r., kiedy wymordowano tam co najmniej pół miliona osób. Jak byś się nie kręcił, tych moralnych efektów katolickiej ewangelizacji w żaden sposób nie przerzucisz na XII-XIII w.

       Watykan do dnia dzisiejszego oskarżany jest o ukrycie 50 duchownych, którzy
       splamili się udziałem w ludobójstwach w 1994 roku. Zarzuca się także, że znaleźli oni
       schronienie na terytorium państwa watykańskiego lub w klasztorach Francji,
       Włoszech i Belgii.
       (www.republika.pl/antinazi2/maj.htm)

       Jeżeli sądzisz, że to dotyczy tylko realizowanych form ewangelizacji w ostatnich czasach w Afryce, to zachęcam do bliższego zapoznania się z tym tematem.

       > Tym sposobem też się dziwisz że polskie rycerstwo podobnie jak Krzyżacy mordowali
       > z pieśnią chwalącą Boga ?
       Masz na myśli Grunwald?

       > nawet w takim niewielkim poście jaki napisałeś sięgasz po inwektywy ,,wycie
       > watahy". Czy to jest Twoja metoda prowadzenie dyskursu z forumowiczami.Ponadto w
       > atek tu omawiany jest zupełnie odmienny od tego co tu piszesz
       A jak można w końcu określić Twoje postępowanie na forum, skoro żadne fakty nie mówiąc już o logice ich zestawiania do Ciebie nie trafiają. Stałeś się po prostu natrętnum piso-moherem na tym forum odpornym na wszystko, co można ujmować jako dedukcja w oparciu o sprawdzone fakty i dowody. To, co robisz jest bliższe majaczeniu, niż pojmowaniu niekiedy paskudnej w swym wydaniu ale jednak rzeczywistości preparowanej przez fanatyzm, zachłanność i nie liczenie się z innym punktem widzenia.
       • kecawa Re: Nażłopałeś się świętych olejów 26.01.11, 14:55
        Ty ciągle to samo!
        Więc raz jeszcze jeden ci powiem-niesprawiedliwy jeden złoczyńca to zawsze jeden za dużo! Czy to w rządzie Tuska czy w PO czy w PiSie czy w Kościele ( katolickim, prawosławnym czy ateistycznym którego wydajesz się być członkiem)

        kecaw z przyjaznym kwa kwa
        • privus Re: Nażłopałeś się świętych olejów 26.01.11, 15:39
         kecawa napisał:

         > Ty ciągle to samo!
         Stwierdzam fakty, a one oceniają rzeczywistość.

         > Więc raz jeszcze jeden ci powiem-niesprawiedliwy jeden złoczyńca to zawsze jede
         > n za dużo! Czy to w rządzie Tuska czy w PO czy w PiSie czy w Kościele ( katolic
         > kim, prawosławnym czy ateistycznym którego wydajesz się być członkiem)
         "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego" (Mat. 7:3–5).
         Dla oceny sytuacji nie potrzebne mi są żadne wyliczanki w ramach usprawiedliwiania się, że gdzieś jest też źle. Jak można zarzucać komuś brak higieny, kiedy samemu obrasta się brudem?
         Będąc przedstawicielem określonej opcji walczącej na forum o prawdę, sprawiedliwość i moralność, jak możesz bagatelizować powszechne przecież zjawiska a nie pojedyncze we własnych szeregach:
         www.google.pl/#hl=pl&source=hp&biw=1076&bih=834&q=ksi%C4%85dz+zgwa%C5%82ci%C5%82&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&fp=6f92b5f212820d4a
         Tylko ten jeden aspekt wykłada na łopatki całą farsę hipokryzji dogmatów kościelnych i ich pisowskiego lennika. Jak można z otwartą przyłbicą zarzucać komuś błędy, skoro samemu własne zasady stosuje się tylko jako propagandową zasłonę dymną?

         Nie jestem wrogiem żadnej religii czy uprawianej filozofii, ale ludzi w sposób świadomy (bądź też najczęściej nie) ;pozbawionych z różnych względów możliwości samodzielnego myślenia poddających się bezmyślnie tresurze i indoktrynacji. O ile sobie dobrze przypominam, brałeś udział w dyskusji na temat mahometanizmu. A czym jest w swym rozwoju mahometanizm, jeżeli nie taką samą sektą chrześcijaństwa, jaką jest katolicyzm?

         O ile chcesz komuś zarzucać błędy, zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje sprawdzić, czy takich samych samemu się nie popełnia. W wypadku - bez sięgania do historii - Kościoła, LPR, Moździerzy Weszpolskiej, NOP i wielu takich, innych obserwuje się wyłącznie zamiatanie własnych brudów pod dywan i atakowanie za wszelką cenę innych pod byle pretekstem, byle tylko "swoje" pozostało na wierzchu. Komuś, kto chce reprezentować tak wzniosłe ambicje chyba nie wypada zmuszać innych do sprzątania własnej stajni Augiasza tylko dla tego, że nie mogą już znieść smrodu z niej płynącego. Nie mył więc etyki z moralnością kościelną, ponieważ jest to najzwyklejsza farsa. Bandyci i złodzieje też mają swoją zakorzenioną środowiskową moralność. Kościół i kaczyzm również. Mają ją także Świadkowie Jehowy, Buddyści, Aborygeni, mieli ją również wyrżnięci w imię Boga Indianie i wielu, wielu innych. Jak widzisz, negacja pewnych zjawisk z mojej strony ma trochę inne podłoże, niż indoktrynacja w imię jakiejś jedynie słusznej racji. A w tym względzie pewne zjawiska propagandowe mogę porównać - skoro nie chcesz wracać do historii - np. do Lenina czy Pol Pota też znajdujących przecież swoich zwolenników i tworzących historię.

         Jaką historię i jakim kosztem?
   • Gość: SD Re: PO przykrywa Smoleńsk IP: *.play-internet.pl 30.01.11, 12:45
    Chcieliście prawdy o Smoleńsku, to będziecie ją mieli - ale całą.
    250 tys. zł. to jednak za dużo, za te prywatną wycieczkę. Odszkodowań powinni dochodzić w sądzie od organizatora tej eskapady, w tym wypadku rodziny L.K.
    I niech w sądzie Marta np. udowodni, ze jej się materialnie pogorszyło z powou śmierci rodziców, albo rodzina takiego Krzyśka Putry.
    • kecawa Re: PO gość poratlu SD myśłi tylko o kasie 30.01.11, 14:34
     To rząd /nierząd tuskowy zaproponował owe odszkodowania.
     W kwestii prywatnej wycieczki widzę, że i ty jesteś wierzącym człekiem.Wierzącym w to, że Pan Prezydent nie był tam przedstawicielem uosobieniem państw polskiegoi że porwał samolot rządowy a premier tego rządu/nierządu bronił owgo samolotu jak niepodległości a pułk lotniczy został sterroryzowany a terrorystą był pan Prezydent i miał w ręku kłacha i zmusił załogę do próby podejścia na owe 100 metrów a biedni kontrolerzy z lotniska zostali sterroryzowani i podawali wbrew swojej woli fałszywe dane.Raz jeszcze podkreślam to ów rząd/nierzą wymyślił owe odszkodowania by skierować opinię [publiczną na ową kasę.Tak jak Ty podnieciłeś się tymi 250 tysiącami tak jeszcze kilkaset tysięcy Polaków to uczyniło.Widzisz tylko pieniądze które mogą dostać rodziny- katastrofa i totalna indolencja ( przed 10 kwietnia i po )owego rządu/nierządu przestała cie interesować- widzisz tylko kasę!! Czyli rząd/nierząd odniósł sukces zamiast myśli pojawiają siew twojej głowie pieniądze


     jak można wchodzić z tobą w dyskurs gdy jesteś od 10 kwietnia zwolennikiem tego co podały rosyjskie media a z nimi powtórzyła reżimowa prasa w Polsce.Jeszcze dobrze nie usłyszeli a już wszystko wiedzieli


     • Gość: SD Re: PO gość poratlu SD myśłi tylko o kasie IP: *.play-internet.pl 30.01.11, 14:43
      Tyle tylko, ze ja w dużej części uważam, ze tak było. Załoga Tu-154M została 10.04 sterroryzowana. Pewno nie jestem Polakiem. Ja już tylko staram się po polsku wypowiedzieć.
      Swoją drogą uważam, że jeśli ktoś zaczyna dyskusję, to powinien przede wszystkim opierać się na faktach (a nie głosić bzdury). Odszkodowania zaproponowała Prokuratoria, nie rzad Donalda Tuska. Szefa Prokuratorii mianował śp. Prezydent Lech Kaczyński.
      • kecawa Re: PO gość poratlu SD ma prawo.. 30.01.11, 15:02
       Masz prawo wierzyć , że to Lech Kaczyński sterroryzował załogę.Stal zapewne z kałachem w ręce żonę miał za zakładnika a w rękach dwa granaty....Masz prawo wierzyć a nawet pisać i upowszechniać to w TVN 24,Gazecie Wyborczej w Konsomolcu czy w TVP i w NIE owego człeka do ktorego chadzją ludzie z SLD czy z PO.Masz prawo- wolny kraj.Masz prawo wierzyć że prawidłowo byl sprowadzany samolot.Masz prawo wierzyć że piloci to samobójcy, masz prawo wierzyć że kontrolerzy zakazali lądowania, masz prawo wierzyć że zapis z radarów i innych urządzeń na wierzy uległ przypadkowemu niezapisaniu, masz prawo wierzyć że z powodów niezależnych wraku samolotu przez miesiące y nie przykrywano brezentem, masz prawo wierzyć w co chcesz ....Więcej masz prawo wierzyć , ze tam w Rosji panuje najlepsza z możliwych demokracja a rosyjska prasa to Himalaje niezależności.

       pozdrawiam cię kecaw
         • Gość: mix Re: Pewne jest jedno, IP: *.adsl.inetia.pl 30.01.11, 19:04
          że znowu kręcisz według znanych powszechnie zasad pozbawionego umiaru kaczyzmu.

          kecawa napisał:

          > Gdybyy nie Tusk rozgrywający Katyń razem z Putinem ....
          >
          > lecz teraz tzw odszkodowaniami zaproponowanymi przez polszewię tuskową chce pr
          > zykryć to wszystko

          Tusk zaproponował Kaczyńskiemu wspólny wyjazd ale obrażony Lechu jak zwykle postanowił zorganizować samodzielny wyjazd wchodząc ostro przez Katyń w kampanię wyborczą. Lot nie był przygotowany głównie z winy Kancelarii Prezydenta do ostatniej chwili i odbywał się w zasadzie na wariackich papierach do samego końca. Kto osobiście wyszedł z propozycją tak wielkich odszkodowań nie wiem. Wiem natomiast, że ze strony rodzin byłych działaczy PiS podniosły się bardzo krytyczne głosy żądające powiększenia tych kwot do prezentowanych ambicji. W zestawieniu z tragicznym brakiem pomocy dla wielu ofiar powodzi, postawę taką można zakwalifikować wyłącznie jako opartą na buraczanym chamstwie.
   • Gość: SD Re: PO przykrywa Smoleńsk pisowską głupotą IP: *.play-internet.pl 30.01.11, 22:27
    Uroczystości państwowe odbyły się 3 dni wcześniej. 10.04 to było widzimisię ówczesnego Prezydenta RP związane z zaczynającą się kampanią wyborczą.
    Bardzo żeśmy jednak odjechali od wątku początkowego. Ale niech tam.
    Zastanawiam się tylko, czy rok wcześniej pasażerowie lotu do do Tibilisi tez byli nieubezpieczeni. Co by było gdyby jednak pilot dał się sterroryzować Prezydentowi RP, wbrew procedurom poleciałby z prezydentami 4 państw, bezpośrednio przez strefę działań wojennych do Tibilisi i dostałby rakietą np. ziemia - powietrze ?
    Bardzo dobrze, że przynajmniej ten ten człowiek zachował się rozważnie i odważnie. Gdzie był później PiS, dlaczego zamiast bronić honoru polskiego żołnierza, pilota nazywał tchórzem ?
    • kecawa Re: PO przykrywa Smoleńsk pieniędzmi 31.01.11, 09:59
     Najpierw Lech zdecydował się na wyjazd 10 kwietnia.Następnie Tusk wespół z Putinem zorganizowali konkurencyjną uroczystość 7 kwietnia.To rząd od początku do końca odpowiadał i odpowiada poprzez niejakiego Klicha za ów pułk lotniczy i zorganizowanie wyjazdu

     oczywiście tzw leming czyli ktoś co tylko uznaje wybiórczą wiedzę z TVN czy z TVP głosi coś innego

     zaproponowanie przez reżim polityczny odszkodowania jest typowym chwytem by przykryć owe rządy/nierządy .Wszak już wcześniej puszczano informację o tym że rodzinom zależy na kasie!

     ohyda w wykonaniu kolegów z PO a nawet wręcz nekrofilia
  • Gość: Q Prof. Jadwiga Staniszkis specjalnie dla Wirtualnej IP: 212.34.145.* 30.06.11, 13:01

   Wszyscy dyskutują o Raporcie Millera, którego nikt nie widział. Rozumiem, że premier Tusk boi się zepsuć początek polskiej prezydencji w UE. Ale wyjaśnienia, że wpierw trzeba zrobić tłumaczenie na angielski i rosyjski są upokarzające. Najpierw Putin – potem Polacy? A może chodzi o czas potrzebny na wynegocjowanie, kto będzie w polskim rządzie kozłem ofiarnym? I jaka będzie proporcja między – bezsporną – winą obu stron?


   Cokolwiek więc się ustali, i tak nie będzie to wiarygodne. Bo wyjściowy błąd Tuska (nie powołanie międzynarodowej komisji z udziałem NATO, dającej szansę na natychmiastowe zabezpieczenie wraku i wykorzystanie najnowszych możliwości technicznych) doprowadził do zniszczenia przez Rosjan najważniejszego dowodu, samego samolotu. Cokolwiek więc się ustali, premier i tak jest winny utracie szans na prawdę.

   Dzisiejsza, z konieczności nie konkluzywna, dyskusja o Raporcie Millera (i dyskwalifikowanie w mediach ustaleń Macierewicza zanim ktoś je poważnie przeanalizował) ma też inny cel: przesłonić końcówkę prac dotyczących zmian w konstytucji. A przecież chodzi o procedury mające gwarantować, jeśli nie suwerenność, to przynajmniej szanse na obronę interesów naszego kraju!

   I jeszcze jedno: wczoraj wróciłam z terenów, gdzie bezrobocie przekracza 25% (zachodniopomorskie i północna część Wielkopolski). Znam historię gospodarczą tych obszarów – są zresztą ślady materialne (resztki zabudowań folwarcznych i przemysłowych). Obecnie jest tu gorzej niż w XIX wieku. Ale o tym kiedy indziej!

   tnij.info/staniszkis
    • Gość: z sieci Re: Prof. Jadwiga Staniszkis specjalnie dla Wirtu IP: *.adsl.inetia.pl 02.07.11, 19:53
     Warto pozwolić im mówić, oto w reakcji na Białą Księgę Zespołu Macierewicza głos zabrał Edmund Klich , który był z polskiej strony akredytowany przy MAKu. Poinformował on ,że :
     do rozbicia samolotu doszło w trakcie odchodzenia!!!!!! a nie lądowania.
     Informacja bardzo cenna, bo przeczy wersji o tym ,ze piloci lądowali!!!!.
     Kolejną informacją podaną przez Edmunda Klicha było stwierdzenie ,ze nawigator polskiego samolotu odczytywał wysokośc na jakiej znajdował się samolot z radiowysokościomierza a nie z wyskościomierza barycznego!!!. Zdaniem Klicha samolot w chwili odczytywania przez nawigatora wysokości 100 m leciał w wąwozie a zatem był poniżej płyty lotniska i to zdaniem Klicha było przyczyną , która spowodowała ,że pilotom w trakcie manewru doxchodzenia nie udało się wznieść na bezpieczną wysokość.

     Powyższe informacje Edmudna Klicha są jego wyłącznymi informacjami nie popartymi żadnymi dowodami , dowodem ma być fakt , iż samolot się rozbił.

     Otóż, w tej sytuacji trzeba postawić pytanie !??? CO WIDZIELI NA SWYM RADARZE PRACOWNICY WIEŻY W CHWILI GDY SAMOLOT ZNAJDOWAŁ SIE W ODLRGŁOŚCI CA 1,5 km od lotniska PONIŻEJ PŁTY LOTNISKA ,skoro zakomunikowali wówczas POLSKIM PILOTOM "NA KURSIE i ŚCIEŻCE " !!!!!!!( vide transkrypcja)?????

     Drugie pytanie brzmi, w jaki sposób polski samolot będąc poniżej płyty lotniska w wąwozie zdołal uniknąc uderzenia w zbocze wznosząc się prawie dwadzieścia m nad poziom płyty ??


     Warto jednak pozwolić im mówić, a autorm Białej Księgi nalezy podziękować za to ,ze pwodują przekazywanie informacji polskiej opinii publiczn
    • Gość: Tutejszy Honor to zginąć za granicą. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.13, 20:35
     Dlaczego Polacy wola umierać lub ginąć za granicą.
     Popatrzmy jakie to dziwny naród jesteśmy.Nasi "bohaterowie" ale także zwyczajni ludzie czyli Polacy wola umierać i ginąć za granicą naszego kraju.
     Od XVIII wieky to juz prawie tradycja.
     Za granicą ginie książę Poniatowski.Umiera Norwid,Mickiewicz,Słowacki a także wielu wielu innych.Trochę spokoju w II RP a później ponowny powrót do tradycji.Umieraja nasi wielcy w Anglii,Francji,gina na krańcach świata w słusznej i niesłusznej sprawie.Sikorskie i inne generały co wojne przegrały,premierzy prezydenci nawet ci kabaretowi czyli z Londynu.Na wschodzie od Katynia do Kołymy.
     Tylko nielicznym udaje się zginąć na rodzinnej ziemi.Nawet teraz popełniamy zbirowe sepuku jak w Smoleńsku gdzie ćwiczyli to dwukrotnie ćwiczyli to samo nasi wojskowi piloci ginąc na własnej ziemi by premiera smoleńska była udana.
     A później przywożą to do kraju urządzając mniej lub bardziej udane stypy.
     Jednemu nawet pochowanemu w gaciach mundur generalski dali do trumny.Ciekawe po co.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka