Dodaj do ulubionych

Pytanie do PIPu !

IP: *.ols.vectranet.pl 04.07.08, 18:06
Czy PIP kiedykolwiek kontrolował pracę w prywatnych małych firmach
pod wzgledem czasu pracy ?Mam na myśłi prawdziwą kontrolę tzn
sprawdzenie godzin logowania na komputer , odblokowania alarmu w
firmie , wydruków z kas fiskalnych ? Chodzi o firmy , sklepy gdzie
pracuje dwóch sprzedawców i w pewnym okresie jeden z nich jest na
urlopie lub zwolnieniu . Złożenie skargi na pracodawcę wiąże się z
utratą pracy ale z drugiej strony - moja żona dziś pracuje od
godziny 8-ej rano bo musi wykonać prace koleżanki która jest na
urlopie . Nie ma za to płacone nadgodzin ani nie otrzyma czasu
wolnego . Chcę się z żoną wybrać na urlop ale ona nie chce wziąc
urlopu bo w tym czasie jej koleżanka musi pracować za nią . Płaca na
poziomie minimum i uznaniowa premia której nie ma . Moim zdaniem
sytuacja w której pracownik bez nacisku rezygnuje z urlopu i nie
domafga się za to rekompensaty to zwyczajny mobing . Co PIP z tym
robi ? Czy kontroluje zakłady pracy po godzinach pracy - kto
przebywa w pracy i kolejnego dnia rozliczenie tego czasu ?
Obserwuj wątek
    • Gość: mądry po szkodzie Re: Pytanie do PIPu ! IP: *.ols.vectranet.pl 04.07.08, 18:11
      o take Polske walczył Bolek.Najdzikszy kapitalizm w stylu południowo
      amerykańskim .Oto dzieło ubeckiej solidarności.
      • Gość: ka-il Re: Pytanie do PIPu ! IP: *.olsztyn.mm.pl 04.07.08, 18:37
        Ty! "mądry po szkodzie"! Ty się przypatrz, co ubecy wyprawiają w agencjach
        ochrony. Tam wyślij PIP. Ale oni trzymają się na odległość od takich firm. Nawet
        jeśli tam idą, to niczego nie widzą.
        • Gość: nie ważne kto Re: Pytanie do PIPu ! IP: *.ols.vectranet.pl 04.07.08, 20:56
          Coż mogę podpowiedzieć- jedynie to, że należy zadzwonić do PIP-u i
          złozyć skargę-anonimowo. Oni tylko czekają na takie "okazje". Wiem z
          doświadczenia, bo jakiś czas temu w mojej firmie też była kontrola i
          teraz wszyscy uważają na ewidencję czasu pracy. Nie ma żadnych
          przekłamań i przekroczeń. Chociaż moja firma to moloch i tam na
          pewno chętniej "zaglądają" inspektorzy PIP-u, to jednak radzę
          zadzwonić i opowiedzieć o całej sytuacji.

          I jeszcze jedna ważna sprawa. Nie musisz się obawiać o to, że
          pracodawca Twojej żony połapie się, że ktoś z firmy na nich
          doniósł... Powodzenia
          • Gość: gość Re: Pytanie do PIPu ! IP: *.ols.vectranet.pl 07.07.08, 21:36
            ANa anonim to przyjdą i sprawdzą czy są instrukcje BHP wywieszone na
            ścianach oraz czy wszystko gra w papierach . Ale tego czy papiery
            odpowiadają rzeczywistości to juz na to nie wpadną . A przecież
            sprawa jest oczywista jeżeli firma jest czynna w godzinach od 9-ej
            do 17-ej i według ewidencji czasu pracy wszystko odpowiada tym
            godzinom aalarm w firmie jest aktywowany o 20-ej , raport kasowy
            jest robiony o 19-ej to kto to robił skoro właściciel firmy
            utrzymuje że między 17 a 19 już nikt nie pracował a włąściciel firmy
            juz od południa bawił 100 km od firmy ?
          • Gość: nie ważne gdzie Re: Pytanie do PIPu ! IP: *.olsztyn.mm.pl 08.07.08, 21:35
            Nie chciałbym namieszać, ale mój szef mawia, że w PIPie też pracują ludzie. Nie
            wiem, co o tym sądzić, ale faktem jest, że udało mu się powstrzymać pracowników
            przed wnoszeniem skarg.
    • Gość: yamamoto Re: Pytanie do PIPu ! IP: *.olsztyn.mm.pl 07.07.08, 21:47
      Aty facet z choinki się urwałeś nie wiesz ,że PIP to figurant jak twój
      pracodawca to koleś jednego z drugim i wyciągną od ciebie dane to przepadłeś ,a
      jak anonimowo to nic nie zrobią...a pracodawca będzie się przyglądał oj
      będzie.JeSli już to Warszawa tutaj sąUKŁADY
      • Gość: adg Re: Pytanie do PIPu ! IP: *.chello.pl 07.07.08, 23:15
        po skardze do olsztyńskiego PIP-u przygotuj już sobie skargę na jego działalność
        do okręgowego inspektora pracy w olsztynie. on i tak nawet palcem nie kiwnie i
        odpisze ci bzdury ale będziesz mógł wtedy złożyć skargę do państwowego
        inspektoratu pracy w warszawie. to działa - sprawdzone ;)
        • Gość: yamamoto Re: Pytanie do PIPu ! IP: *.olsztyn.mm.pl 07.07.08, 23:19
          Oczywiście że tylko Wa-wa...
    • Gość: figa Re: Pytanie do PIPy IP: *.ols.vectranet.pl 08.07.08, 10:36
      chyba tak powinno brzmieć twoje pytanie do tej instytucji.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka