Dodaj do ulubionych

Honorowi obywatele miasta

02.10.03, 08:44
Mam duże wątpliwości, czy w tak długiej historii Olsztyna
było tak mało słynnych nazwisk które można byłoby rozważać
do nadania Honorowego Obywatela Olsztyna.
Obserwuj wątek
    • thor_tr Re: Honorowi obywatele miasta 02.10.03, 09:36
      Nadanie tytułu honorowego mieszkańska Olsztyna rektorowi
      Góreckiemu to bardzo dobra decyzja.Osobie odpowiedzialnej za
      szybki rozwój UWMu honorowe obywatelstwo należy się
      bezsprzecznie.
      Również nadanie tego tytułu arcybiskupowi Piszczowi jest jak
      najbardziej zrozumiałe.
    • Gość: Jer Wazeliniarstwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.03, 10:03
      Piszcz zasłużył się miastu tym, że z ruiny niegdyś najlepszej
      knajpy w Olsztynie - "Pod żaglami", miał zrobić jadłodajnię dla
      ubogich, a zrobił wystawną siedzibę kurii, rozpirzając
      zabytkowy budynek i budując zupełnie inny (choć niebrzydki).
      Wazeliniarstwo ratuszowej sitwy wobec katabasów osiąga szczyty.
      Tym bardziej jest to obrzydliwe, że z Bożą pomocą czynią to SLD-
      owcy. Ale z nich tacy lewicowcy, jak ze mnie witraż w
      katedrze...
      • toja77 Re: Wazeliniarstwo 02.10.03, 10:29
        Przecież tam była jadłodajnia póki Caritas, który wcześniej sie tam mieściła
        nie przeniosła sie na Grunwaldzką. ALe chyba wątpie, że to było warunkiem
        przekazania kościołowi budynku „Pod żaglami”. Pomijam wątek, że kiedyś ten
        budynek należał do kościoła. A czy to jest wazeliniarstwo? Pewnie w ich
        wykonaniu tak jest. Ale czy to znaczy, że abp Piszcz nie powinien być honorowym
        obywatelem? Według mnie nie. Słuchając go - nie mam wątplwiosci, że ten tytuł
        mu się należał.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka