jerry-babsi 02.10.03, 08:44 Mam duże wątpliwości, czy w tak długiej historii Olsztyna było tak mało słynnych nazwisk które można byłoby rozważać do nadania Honorowego Obywatela Olsztyna. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
thor_tr Re: Honorowi obywatele miasta 02.10.03, 09:36 Nadanie tytułu honorowego mieszkańska Olsztyna rektorowi Góreckiemu to bardzo dobra decyzja.Osobie odpowiedzialnej za szybki rozwój UWMu honorowe obywatelstwo należy się bezsprzecznie. Również nadanie tego tytułu arcybiskupowi Piszczowi jest jak najbardziej zrozumiałe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jer Wazeliniarstwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.03, 10:03 Piszcz zasłużył się miastu tym, że z ruiny niegdyś najlepszej knajpy w Olsztynie - "Pod żaglami", miał zrobić jadłodajnię dla ubogich, a zrobił wystawną siedzibę kurii, rozpirzając zabytkowy budynek i budując zupełnie inny (choć niebrzydki). Wazeliniarstwo ratuszowej sitwy wobec katabasów osiąga szczyty. Tym bardziej jest to obrzydliwe, że z Bożą pomocą czynią to SLD- owcy. Ale z nich tacy lewicowcy, jak ze mnie witraż w katedrze... Odpowiedz Link Zgłoś
toja77 Re: Wazeliniarstwo 02.10.03, 10:29 Przecież tam była jadłodajnia póki Caritas, który wcześniej sie tam mieściła nie przeniosła sie na Grunwaldzką. ALe chyba wątpie, że to było warunkiem przekazania kościołowi budynku „Pod żaglami”. Pomijam wątek, że kiedyś ten budynek należał do kościoła. A czy to jest wazeliniarstwo? Pewnie w ich wykonaniu tak jest. Ale czy to znaczy, że abp Piszcz nie powinien być honorowym obywatelem? Według mnie nie. Słuchając go - nie mam wątplwiosci, że ten tytuł mu się należał. Odpowiedz Link Zgłoś