Dodaj do ulubionych

WF w szkole

IP: *.man.olsztyn.pl 09.11.03, 22:41
Czy uważacie za normalne że dzieci nie mogą wykonywać niektórych ćwiczen na
wychowaniu fizycznym bo dyrekcja boi się, że dzieciom moze stac sie krzywda?
A tak jest w SP2. Jak wynika z tego co mówi mi córka wuefisci mają taki
zakaz. To takie dmuchanie na zimne by przypadkiem dzieciom nie stała sie
krzywda w czasie ćwiczeń na wysokości czy w czasie tradycyjnych fikołków.
Skojarzyłem to sobie z zamknięciem schodów w kościele przy stadionie Stomilu.
Ale moim zdaniem wydaje mi sie, że niektórzy wykazuja zbytnią ostrozność.
Nawet jeśli uważaja, że to w interesie mojego dziecka.
Obserwuj wątek
    • lecart Re: WF w szkole 10.11.03, 17:59
      Kiedys w SP 2 był wypadek, a mainowicie uczen ktory robił fikołka złamał
      kręgosłup. Dlatego nie dziwie sie ze teraz tak bardzo bezpieczenstwa przestrzagają.
      • Gość: rita Re: WF w szkole IP: *.biezanow.sdi.tpnet.pl 10.11.03, 18:01
        chyba że ten przewrót w przód robił z rozbiegu
        • Gość: rita Re: WF w szkole IP: *.biezanow.sdi.tpnet.pl 10.11.03, 19:32
          Temat , ktory poruszyłeś Rodzicu jest tematem bardzo, a bardzo obszernym, ale
          zastanów się sam
          czy puściłbyś dziecko na wejście po linie , kiedy lina może się urwać ?
          czy pozwolisz zrobić dziecku przewrót jeżeli materace są zużyte ?
          czy pozwolisz zrobić zwis na drabinkach, kiedy szczeble mogą wylecieć ?

          a asekurować można tylko jedno dziecko
          • cuddly Re: WF w szkole 11.11.03, 13:30
            to chyba przesada jesli chodzi o fikolki! z takich dzieci chyba wyrosna jakies
            sztywniaki! a co bedzie z takim dzieckiem w liceum, gdy okaze sie ze 15 latek
            ma po raz 1 w zyciu zrobic fikolka? wtedy to dopiero moze stac sie krzywda!
            • Gość: mamut Re: WF w szkole IP: *.norampac.com 11.11.03, 18:54
              Zgadzam sie z faktem ze niektore cwiczenia gimnastyczne wykonane umiejetnie
              moga spowodowac kontuzje lub nawet kalectwo ucznia... Wszystko jednak mozna
              wykonac z umiarem jesli wziete sa pod uwage srodki bezpieczenstwa... Co do
              cwiczen dzieci to jest tez faktem iz wiele dzieci uwielbia powyglupiac sie w
              czasie lekcji w-f i niejednokrotnie bezmyslne pomysly moga im wpasc do glowy.
              Moim zdaniem lepiej na zimne dmuchac niz potem plakac przez cale zycie...
              Powazne kontuzje i urazy zdarzaja sie w szkolach czesto... Szkoda ze nie mamy
              tu danych statystycznych, ale wypadki na lekcji w-f napewno maja miejsce.
    • Gość: bastion Re: WF w szkole IP: *.ols.vectranet.pl / 213.76.143.* 11.11.03, 23:29
      Przypadek z SP2 nie dotyczyl zadnego fikolka.Dziewczyna probowala stanac na
      rekach przy drabince i przez chwile glupiej zabawy znalazla sie na ziemi z
      peknietym kregoslupem w kilku miejcach.A tak szczerze to niech rodzice
      najpierw spojrza jak dzieci zachowuja sie dzisiaj na ulicy i w szkole... Nie
      dziwie sie nauczycielom ze sie boja.Dac im palec to pewnie by sie na wzajem
      pozabijali.Rodzice popracujcie troche nad swoimi dziecmi zanim wpuscicie je
      miedzy rowiesnikow,takie ograniczanie wychowania dziecka do szkoly to oznaka
      biernosci...
      • cuddly Re: WF w szkole 13.11.03, 08:17
        wf w szkolach zwykle wyglada tak , ze nauczyciel siedzi sobie i patrzy na
        uczniow mętnym wzrokiem. od czasu do czasu kaze w cos pograc albo cos zrobic.
        gdyby nauczyciele bardziej czynnie uczestniczyli w lekcjach, moze nie byloby
        takich problemow...
        zdrowie dzieci wazne jest, ale z tym zakazem fikolkow to przesada

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka