01.04.14, 21:29
nie wiem właściwie w którym miejscu ten post przykleić ale chyba będzie dobrze tu.

Powstaje nowa Fundacja dla Ofiar Przemocy Domowej SZEPT, będzie działać na terenie całego kraju. Głównym jej celem jest edukacja społeczeństwa (a zwłaszcza pracowników służb pomocowych) w zakresie metod wspomagania osób, które są krzywdzone w rodzinie, bo często niestety nawet gdy szukają ratunku to są zbywane, lekceważone, a nawet obwiniane za swoje problemy i nie otrzymują pomocy. Przykład: przesłuchanie kobiety bitej przez męża na komisariacie w środku nocy, podczas gdy jej dzieci są w szpitalu, i grożenie jej w trakcie przesłuchania odpowiedzialnością karną za dopuszczenie do pobicia dziecka przez męża; inny przykład: dowożenie dziecka molestowanego przez ojca do sądu radiowozem, niby w celu zapewnienia mu bezpieczeństwa, w rzeczywistości powiększając w ten sposób jeszcze traumę. MOPSy i policja masowo umarzają postępowanie w sprawach o przestępstwa domowe, bo zwyczajnie nie wiedzą jak je rozwiązać i nie potrafią nawiązać prawidłowego pomocowego kontaktu z osobą krzywdzoną.
Wszyscy już chyba wiedzą ze przemoc domowa to przestępstwo, ale jak pomóc tak krzywdzonym osobom, jak z nimi rozmawiać, czego tak na prawdę potrzebują, tego często nie wiedzą nawet najbliżsi. Ciągle jeszcze pokutuje powiedzenie, że "brudy należy prać we własnym domu", a skutkuje to niejednokrotnie śmiercią dzieci.

Fundacja planuje otwarcie niepublicznego schroniska dla ofiar przemocy o zasięgu ogólnokrajowym, które będzie nie tylko bezpieczną przystanią, ale i miejscem, w którym prowadzona będzie terapia i edukacja, tak aby ofiara potrafiła przerwać krąg krzywdy i żyć dalej bez oprawcy.
Fundacja potrzebuje pomocy, liczy się każdy grosik, darczyńcy mogą stać się Współfundatorami. Jeśli chcielibyście wesprzeć to dzieło, piszcie: bomarzeniasiespelniaja@gmail.com
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka