Dodaj do ulubionych

Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? Na...

11.06.10, 19:25
ok. zgoda. niech będzie LEM. ale następny ma być Klapacjusz.
podpis: Trurl
Obserwuj wątek
    • kaworu_nagisa Brawo, wasz banner 11.06.10, 19:32
      zakrywa najważniejszą część screenshota, już nie wspominam o wpieprzającym się
      skrypcie gemiusa przy próbie przejścia na forum.
      • Gość: c Re: Brawo, wasz banner IP: *.chello.pl 11.06.10, 20:32
        jaki banner? przecież gazeta nie publikuje reklam, jak większosc portali z reszta.
      • jestem_z_kobry Re: Brawo, wasz banner 11.06.10, 22:41
        Myślałem, że w czasach AdBlocka i innych tego typu wynalazków reklamy w
        Internecie oglądają już tylko ci co chcą.
        • kaworu_nagisa Tylko ci którzy 12.06.10, 08:55
          chcą, czują się "pasożytami", albo nie potrafią.
      • marooned.mb haha, o tym samym pomyślałem 11.06.10, 23:40
        jak można logo Alertu dać w miejscu, które zasłania najistotniejszy fragment
        obrazu? Buachachacha, padłem ze śmiechu...
    • Gość: Marcin Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? Na... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 19:37
      Nazwijmy go Jarosław i niech leci tam gdzie jego miejsce.
    • mineteman Jaki Lem?? Kaczynski ma sie nazywac!!!!! 11.06.10, 19:38
      Niech no cardinale Dziwisz tylko zaprzegnie swoje koneksje!!
      • Gość: ucho uwazasz ze jestes zabawny, dzieciaku? IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 20:27
        a faktycznie jestes zalosny :D
      • Gość: RAUBER Re: Jaki Lem?? Kaczynski ma sie nazywac!!!!! IP: *.spray.net.pl 11.06.10, 20:43
        a może lepiej Ikar K. ???
        • Gość: ucho Re: Jaki Lem?? Kaczynski ma sie nazywac!!!!! IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 20:50
          nastepny niedorozwiniety dzieciak, ktoremu wydaje sie, ze jest zabawny :D
    • raddy no i git. gratuluje pomyslu. 11.06.10, 19:40
      moze po latach mizernych nadszedl czas realizacji ambitnego projektu na
      wieksza skale (nie chce przesadzac przeciez - sztuczny satelita to zadna
      nowosc, wiec nie pisze "swiatowa" czy "europejska").
    • oyabun wałów przeciwpowodziowych nie ma, drogi dziurawe 11.06.10, 19:45
      a na satelity pieniądze są
      • Gość: ucho oświec nas zatem... IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 20:28
        ile kilometrow drogi dwujezdniowej da sie za te pieniadze wybudowac?

      • Gość: Ja Re: wałów przeciwpowodziowych nie ma, drogi dziur IP: *.internetia.net.pl 14.06.10, 17:34
        Dupku - wałów przeciwpowodziowych nie ma bo mieszkają tam same
        lenie, którzy tylko czekają jak im ktoś coś zrobi, a jeszcze i
        forsę da. Ale żeby tak sobie sami coś zrobili, to Eee, robota to nie
        mnieee...
        Drogi były i będą dziurawe, bo je robią same brakoroby. Kiedyś drogi
        budowano solidnie z okrąglaków zbieranych po polach i łąkach z
        korzyścią dla wszystkich, a teraz robi się to za państwowewe
        pieniądze. A że wszyscy nauczyli się mówić jaka płaca taka praca, to
        leją kit i robią chałę, i to sami sobie. Za to gdy im byle jakaś
        burza wodę na drogi poleje, to wszystko rozłazi się jak wszy po
        kalesonach. Szkoda tylko, że Państwo nie ściąga kar finansowych od
        tych majsterkowiczów, co pieniążki darmo biorą.
    • Gość: jatomato 14,2 mln zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 19:57
      Łał ! Toż to prawdziwie "astronomiczna" kwota ! Na naukę powinno się w Polsce
      wydawać o wiele więcej - zarówno na projekty ściśle naukowe jak i projekty
      naukowo-biznesowe które mogły by być po prostu świetną inwestycją dla Państwa.


      ----
      Masz stronę ? zapraszam do mojego darmowegokatalogu stron.
    • Gość: max Kopernik IP: *.mdacorporation.com 11.06.10, 20:04
      no chyba, ze ma byc niewielki, to wtedy LEM
      Kopernik, to na swiecie rozpoznawalne nazwisko, Lem tylko w
      Polsce ,a poza Polska tylko wsrod niewielkiej grupy znawcow SF oraz
      filmu Solaris.
      • jorn Jaszczomb! 11.06.10, 20:12
      • kassabian Re: Kopernik 11.06.10, 20:12
        Nie kompromituj się tumanie, bo to wstyd takie głupoty publicznie opowiadać.
        Weź, dziecko Neostrady, zajrzyj na wikipedię i sprawdź ile nakładu i w ilu językach był wydany Lem, za życia i po śmierci - a nie pie.przysz głodne kawałki, tylko po to żeby trollować na forum.
        Napisz jeszcze że Kopernik była kobietą, i będzie komplet.
        Adminie! Usuwaj durne i nieadekwatne komentarze, bo wstyd czytać.
        • Gość: max Re: Kopernik IP: *.mdacorporation.com 11.06.10, 20:21
          uwazaj matolku bo ci zylka peknie. Lema czytalem jak tys jeszcze w
          pieluchach siedzial. Oczywiscie, ze Lem to wybitna postac. To jednak
          nie zmienia faktu, ze w mojej opinii, pierwszy polski satelita
          powinien sie nazywac Kopernik.
          • kzet69 Re: Kopernik 11.06.10, 22:48
            bzdura maxiu, był już amerykański satelita Copernicus..., ale mógłby
            się nazywac solaris
        • trololo77 Re: Kopernik 11.06.10, 20:29
          Tak się składa, że znam wiele osób z zagranicy, w tym takzę fanów SF, którzy o Lemie ledwo co słyszeli, ale nawet nie kojarzą go z Polską. Ktoś, kto nie interesuje się fantastyką w ogóle nie zna jego nazwiska. Kopernik jest nieporównywalnie bardziej znany, choć to też taki Polak jak i Lem.
          Wydawać to mogli go nawet we wszystkich językach Europy, za komuny nie liczono się z zyskiem finansowym tak bardzo. Tylko kto go teraz czyta? To dało się czytać w latach 60-tych, może 70-tych. Dzisiaj jego książki męczą jedynie dzieci w szkołach na lekcjach języka polskiego, nikt poza hardkorowymi fanami SF po niego z własnej woli nie sięga.
          • Gość: ucho Re: Kopernik IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 20:57
            nieuku, Lem nie byl pisazem SF :D

            oj, dzieci neo....
            • Gość: TT Re: Kopernik IP: *.chello.pl 11.06.10, 21:11
              Nie karmić trolla - trololo
            • trololo77 Re: Kopernik 11.06.10, 21:15
              Jasne, pewnie zaczniesz mi wciskać, że był WIELKIM FILOZOFEM? Był co najwyżej pseudofilozofem, na takiego się kreował przy pomocy swojego sysublimowanego, intelektualnego stylu pisania.

              Filozofem to był Stachiniuk.
              • Gość: ucho Re: Kopernik IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 21:21
                Oczywiscie ze był wielkim filozofem, moze najwiekszym w historii Polski.
                Jednakze czytanie Lema ze zrozumieniem zaklada u czytajacego olbrzymia wiedze z
                matematyki, fizyki, chemii, medycyny, informatyki, socjologii itd... w zwiazku z
                czym Lem bywa przez wielu niedoukow kompletnie niezrozumialy, co powoduje u nich
                frustracje i agresje - czego efekt widac wlasnie na ekranie.
              • Gość: 3dRaven Re: Kopernik IP: *.acn.waw.pl 11.06.10, 21:32
                Stachiniuk? A kto to? Jeśli Ci chodziło o Stachniuka, to filozofem nie był, co
                najwyżej ideologiem. A już w ogóle dzisiejsza Zadruga to śmiech na sali i banda
                pryszczatych metalowców. Jak już musisz czytać neopogan, to chociaż weź się za
                Nietzchego albo Evolę... chociaż nie zrozumiesz, tak jak nie skumałeś Lema :P
      • trololo77 Re: Kopernik 11.06.10, 20:26
        Kopernik nie był Polakiem, był niemieckim astronomem zatrudnionym przez króla Polski. Nawet nie znał języka polskiego.

        Stanisław Lem nie był Polakiem, tylko Żydem ateistą. Wielokrotnie podkreślał brak związków z polskością.
        • Gość: uchox Re: Kopernik IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 20:52
          wymien JEDNO dzielo, ktore Lem napisal NIE PO POLSKU.
          • trololo77 Re: Kopernik 11.06.10, 21:11
            Był pisarzem polskojęzycznym, to oczywiste, przecież to był jego pierwszy język. Jednak to nie czyni go Polakiem. Józef Korzeniowski pisał po angielsku, ale to nie czyni go Anglikiem, Jan Potocki pisał po francusku, ale to nie czyni go Francuzem, Mickiewicz (białorusin BTW) też z tego co mi się wydaje napisał oryginał "Pana Tadeusza" w języku szkockim gaelickim.
            • Gość: ucho Re: Kopernik IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 21:23
              kłamco, Lem nigdy i nigdzie nie napisal, ze nie czuje sie Polakiem. Mógł życ w
              kazdym kraju na swiecie, wybral Polske. Uciekl przed komuną do Austrii po czym
              po jej upadku powrocil do Polski, kłamliwy antysemnito.
      • dungeon.master Re: Kopernik 11.06.10, 23:00
        Kopernik miał już dwa satelity - amerykański (OAO-3 Copernicus) i
        radziecko-polski (Kopernik 500). Lem miał na razie tylko lądownik księżycowy ;-)
    • cezaryk 2 opcje widzę 11.06.10, 20:35
      widzę dwie opcje:
      pierwsza (preferowana):
      Kolczasty Polonia Aquila (orzeł polski) in dupae of Kaczynskos i wywrotke
      szkła a potem mocno ubić

      gdyby powyższe nie przeszło to
      druga:
      LEM
    • trololo77 Re: CO? Chyba żartujecie... 11.06.10, 20:51
      "Jedyną dobrą rzeczą, jaką można powiedzieć o Polsce, jest to, że mamy bardzo przystojne dziewczęta."

      "Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie."

      To z Wikipedii.
      • Gość: uchox Re: CO? Chyba żartujecie... IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 21:04
        Poczytaj cos wiecej niz WIkipedia dziecko :D
      • Gość: Knurkuksklan Re: CO? Chyba żartujecie... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.06.10, 14:49
        I co, mylił się?
    • Gość: aa Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? Na... IP: *.chello.pl 11.06.10, 21:21
      Zaprawdę pozostaje tylko liczyć minuty do pojawienia się propozycji
      nadania satelicie imienia Jana Pawła II.
    • maura4 Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? Na... 11.06.10, 22:08
      I ja jestem za Lemem. Wspaniały pisarz, filozof rozsławiający imię
      Polski w świecie jest najodpowiedniejszy.
    • Gość: Paul Najlepszy byłby Kopernikus... IP: *.183.226.66.dsl.dynamic.eranet.pl 11.06.10, 22:11
      ...tyle że takiego już mają Niemcy :P
    • Gość: ooc Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? Na... IP: *.9-1.cable.virginmedia.com 11.06.10, 22:19
      Należy dodać, że łacińskie nazwy są niepoprawne gramatycznie i w ogóle dziwię się, że zostały oficjalnie zaproponowane.
    • kzet69 Re: Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? 11.06.10, 22:45
      to trzeba całą serię tych sateltowców... a Ijon Tichy??? a Pirx????
    • Gość: Jurgen von Pyton JPII albo B16 IP: *.252.0.51.internetia.net.pl 11.06.10, 23:09
      JPII albo B16 to chyba najlepsze kandydatury
    • Gość: gosc Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? Na... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.10, 12:48
      Dobrze, że Lem, a nie Jak Paweł II lub Popiełuszko.
    • Gość: rozsądny Re: Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? IP: 80.48.73.* 19.07.10, 18:01
      A ja uważam, że należy oddać "hołd" Aremu Sternfeldowi. Ten facet nie
      fantazjował o lotach w kosmos, tylko na podstawie sobie znanych obliczeń, badań
      i wniosków wyliczył trajektorie lotu różnych sztucznych satelitów (zanim
      ludzkość wysłała cokolwiek na orbitę). Za pomocą jego wyliczeń udało się wysłać
      Sputnik - pierwszego sztucznego satelitę Ziemi ever. Gdyby nie Ary Sternfeld, to
      teraz dalej czytalibyście bajki Lema, zamiast wysyłać kogokolwiek gdziekolwiek
      realnie w kosmos. ;)
    • Gość: gość Re: Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.10, 21:34
      Ja również jestem za "LEM" Cześć i chwała temu człowiekowi


      Wygraj jeden z 10 voucherów po 3000 zł na
      wakacje

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka