olias 11.06.10, 19:25 ok. zgoda. niech będzie LEM. ale następny ma być Klapacjusz. podpis: Trurl Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kaworu_nagisa Brawo, wasz banner 11.06.10, 19:32 zakrywa najważniejszą część screenshota, już nie wspominam o wpieprzającym się skrypcie gemiusa przy próbie przejścia na forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: c Re: Brawo, wasz banner IP: *.chello.pl 11.06.10, 20:32 jaki banner? przecież gazeta nie publikuje reklam, jak większosc portali z reszta. Odpowiedz Link Zgłoś
jestem_z_kobry Re: Brawo, wasz banner 11.06.10, 22:41 Myślałem, że w czasach AdBlocka i innych tego typu wynalazków reklamy w Internecie oglądają już tylko ci co chcą. Odpowiedz Link Zgłoś
kaworu_nagisa Tylko ci którzy 12.06.10, 08:55 chcą, czują się "pasożytami", albo nie potrafią. Odpowiedz Link Zgłoś
marooned.mb haha, o tym samym pomyślałem 11.06.10, 23:40 jak można logo Alertu dać w miejscu, które zasłania najistotniejszy fragment obrazu? Buachachacha, padłem ze śmiechu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? Na... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 19:37 Nazwijmy go Jarosław i niech leci tam gdzie jego miejsce. Odpowiedz Link Zgłoś
mineteman Jaki Lem?? Kaczynski ma sie nazywac!!!!! 11.06.10, 19:38 Niech no cardinale Dziwisz tylko zaprzegnie swoje koneksje!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ucho uwazasz ze jestes zabawny, dzieciaku? IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 20:27 a faktycznie jestes zalosny :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RAUBER Re: Jaki Lem?? Kaczynski ma sie nazywac!!!!! IP: *.spray.net.pl 11.06.10, 20:43 a może lepiej Ikar K. ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ucho Re: Jaki Lem?? Kaczynski ma sie nazywac!!!!! IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 20:50 nastepny niedorozwiniety dzieciak, ktoremu wydaje sie, ze jest zabawny :D Odpowiedz Link Zgłoś
raddy no i git. gratuluje pomyslu. 11.06.10, 19:40 moze po latach mizernych nadszedl czas realizacji ambitnego projektu na wieksza skale (nie chce przesadzac przeciez - sztuczny satelita to zadna nowosc, wiec nie pisze "swiatowa" czy "europejska"). Odpowiedz Link Zgłoś
oyabun wałów przeciwpowodziowych nie ma, drogi dziurawe 11.06.10, 19:45 a na satelity pieniądze są Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ucho oświec nas zatem... IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 20:28 ile kilometrow drogi dwujezdniowej da sie za te pieniadze wybudowac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: wałów przeciwpowodziowych nie ma, drogi dziur IP: *.internetia.net.pl 14.06.10, 17:34 Dupku - wałów przeciwpowodziowych nie ma bo mieszkają tam same lenie, którzy tylko czekają jak im ktoś coś zrobi, a jeszcze i forsę da. Ale żeby tak sobie sami coś zrobili, to Eee, robota to nie mnieee... Drogi były i będą dziurawe, bo je robią same brakoroby. Kiedyś drogi budowano solidnie z okrąglaków zbieranych po polach i łąkach z korzyścią dla wszystkich, a teraz robi się to za państwowewe pieniądze. A że wszyscy nauczyli się mówić jaka płaca taka praca, to leją kit i robią chałę, i to sami sobie. Za to gdy im byle jakaś burza wodę na drogi poleje, to wszystko rozłazi się jak wszy po kalesonach. Szkoda tylko, że Państwo nie ściąga kar finansowych od tych majsterkowiczów, co pieniążki darmo biorą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jatomato 14,2 mln zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 19:57 Łał ! Toż to prawdziwie "astronomiczna" kwota ! Na naukę powinno się w Polsce wydawać o wiele więcej - zarówno na projekty ściśle naukowe jak i projekty naukowo-biznesowe które mogły by być po prostu świetną inwestycją dla Państwa. ---- Masz stronę ? zapraszam do mojego darmowegokatalogu stron. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Kopernik IP: *.mdacorporation.com 11.06.10, 20:04 no chyba, ze ma byc niewielki, to wtedy LEM Kopernik, to na swiecie rozpoznawalne nazwisko, Lem tylko w Polsce ,a poza Polska tylko wsrod niewielkiej grupy znawcow SF oraz filmu Solaris. Odpowiedz Link Zgłoś
kassabian Re: Kopernik 11.06.10, 20:12 Nie kompromituj się tumanie, bo to wstyd takie głupoty publicznie opowiadać. Weź, dziecko Neostrady, zajrzyj na wikipedię i sprawdź ile nakładu i w ilu językach był wydany Lem, za życia i po śmierci - a nie pie.przysz głodne kawałki, tylko po to żeby trollować na forum. Napisz jeszcze że Kopernik była kobietą, i będzie komplet. Adminie! Usuwaj durne i nieadekwatne komentarze, bo wstyd czytać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: Kopernik IP: *.mdacorporation.com 11.06.10, 20:21 uwazaj matolku bo ci zylka peknie. Lema czytalem jak tys jeszcze w pieluchach siedzial. Oczywiscie, ze Lem to wybitna postac. To jednak nie zmienia faktu, ze w mojej opinii, pierwszy polski satelita powinien sie nazywac Kopernik. Odpowiedz Link Zgłoś
kzet69 Re: Kopernik 11.06.10, 22:48 bzdura maxiu, był już amerykański satelita Copernicus..., ale mógłby się nazywac solaris Odpowiedz Link Zgłoś
trololo77 Re: Kopernik 11.06.10, 20:29 Tak się składa, że znam wiele osób z zagranicy, w tym takzę fanów SF, którzy o Lemie ledwo co słyszeli, ale nawet nie kojarzą go z Polską. Ktoś, kto nie interesuje się fantastyką w ogóle nie zna jego nazwiska. Kopernik jest nieporównywalnie bardziej znany, choć to też taki Polak jak i Lem. Wydawać to mogli go nawet we wszystkich językach Europy, za komuny nie liczono się z zyskiem finansowym tak bardzo. Tylko kto go teraz czyta? To dało się czytać w latach 60-tych, może 70-tych. Dzisiaj jego książki męczą jedynie dzieci w szkołach na lekcjach języka polskiego, nikt poza hardkorowymi fanami SF po niego z własnej woli nie sięga. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ucho Re: Kopernik IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 20:57 nieuku, Lem nie byl pisazem SF :D oj, dzieci neo.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TT Re: Kopernik IP: *.chello.pl 11.06.10, 21:11 Nie karmić trolla - trololo Odpowiedz Link Zgłoś
trololo77 Re: Kopernik 11.06.10, 21:15 Jasne, pewnie zaczniesz mi wciskać, że był WIELKIM FILOZOFEM? Był co najwyżej pseudofilozofem, na takiego się kreował przy pomocy swojego sysublimowanego, intelektualnego stylu pisania. Filozofem to był Stachiniuk. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ucho Re: Kopernik IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 21:21 Oczywiscie ze był wielkim filozofem, moze najwiekszym w historii Polski. Jednakze czytanie Lema ze zrozumieniem zaklada u czytajacego olbrzymia wiedze z matematyki, fizyki, chemii, medycyny, informatyki, socjologii itd... w zwiazku z czym Lem bywa przez wielu niedoukow kompletnie niezrozumialy, co powoduje u nich frustracje i agresje - czego efekt widac wlasnie na ekranie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 3dRaven Re: Kopernik IP: *.acn.waw.pl 11.06.10, 21:32 Stachiniuk? A kto to? Jeśli Ci chodziło o Stachniuka, to filozofem nie był, co najwyżej ideologiem. A już w ogóle dzisiejsza Zadruga to śmiech na sali i banda pryszczatych metalowców. Jak już musisz czytać neopogan, to chociaż weź się za Nietzchego albo Evolę... chociaż nie zrozumiesz, tak jak nie skumałeś Lema :P Odpowiedz Link Zgłoś
trololo77 Re: Kopernik 11.06.10, 20:26 Kopernik nie był Polakiem, był niemieckim astronomem zatrudnionym przez króla Polski. Nawet nie znał języka polskiego. Stanisław Lem nie był Polakiem, tylko Żydem ateistą. Wielokrotnie podkreślał brak związków z polskością. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uchox Re: Kopernik IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 20:52 wymien JEDNO dzielo, ktore Lem napisal NIE PO POLSKU. Odpowiedz Link Zgłoś
trololo77 Re: Kopernik 11.06.10, 21:11 Był pisarzem polskojęzycznym, to oczywiste, przecież to był jego pierwszy język. Jednak to nie czyni go Polakiem. Józef Korzeniowski pisał po angielsku, ale to nie czyni go Anglikiem, Jan Potocki pisał po francusku, ale to nie czyni go Francuzem, Mickiewicz (białorusin BTW) też z tego co mi się wydaje napisał oryginał "Pana Tadeusza" w języku szkockim gaelickim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ucho Re: Kopernik IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 21:23 kłamco, Lem nigdy i nigdzie nie napisal, ze nie czuje sie Polakiem. Mógł życ w kazdym kraju na swiecie, wybral Polske. Uciekl przed komuną do Austrii po czym po jej upadku powrocil do Polski, kłamliwy antysemnito. Odpowiedz Link Zgłoś
dungeon.master Re: Kopernik 11.06.10, 23:00 Kopernik miał już dwa satelity - amerykański (OAO-3 Copernicus) i radziecko-polski (Kopernik 500). Lem miał na razie tylko lądownik księżycowy ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
cezaryk 2 opcje widzę 11.06.10, 20:35 widzę dwie opcje: pierwsza (preferowana): Kolczasty Polonia Aquila (orzeł polski) in dupae of Kaczynskos i wywrotke szkła a potem mocno ubić gdyby powyższe nie przeszło to druga: LEM Odpowiedz Link Zgłoś
trololo77 Re: CO? Chyba żartujecie... 11.06.10, 20:51 "Jedyną dobrą rzeczą, jaką można powiedzieć o Polsce, jest to, że mamy bardzo przystojne dziewczęta." "Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." To z Wikipedii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uchox Re: CO? Chyba żartujecie... IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 11.06.10, 21:04 Poczytaj cos wiecej niz WIkipedia dziecko :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Knurkuksklan Re: CO? Chyba żartujecie... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.06.10, 14:49 I co, mylił się? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aa Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? Na... IP: *.chello.pl 11.06.10, 21:21 Zaprawdę pozostaje tylko liczyć minuty do pojawienia się propozycji nadania satelicie imienia Jana Pawła II. Odpowiedz Link Zgłoś
maura4 Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? Na... 11.06.10, 22:08 I ja jestem za Lemem. Wspaniały pisarz, filozof rozsławiający imię Polski w świecie jest najodpowiedniejszy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paul Najlepszy byłby Kopernikus... IP: *.183.226.66.dsl.dynamic.eranet.pl 11.06.10, 22:11 ...tyle że takiego już mają Niemcy :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ooc Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? Na... IP: *.9-1.cable.virginmedia.com 11.06.10, 22:19 Należy dodać, że łacińskie nazwy są niepoprawne gramatycznie i w ogóle dziwię się, że zostały oficjalnie zaproponowane. Odpowiedz Link Zgłoś
kzet69 Re: Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? 11.06.10, 22:45 to trzeba całą serię tych sateltowców... a Ijon Tichy??? a Pirx???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jurgen von Pyton JPII albo B16 IP: *.252.0.51.internetia.net.pl 11.06.10, 23:09 JPII albo B16 to chyba najlepsze kandydatury Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? Na... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.10, 12:48 Dobrze, że Lem, a nie Jak Paweł II lub Popiełuszko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozsądny Re: Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? IP: 80.48.73.* 19.07.10, 18:01 A ja uważam, że należy oddać "hołd" Aremu Sternfeldowi. Ten facet nie fantazjował o lotach w kosmos, tylko na podstawie sobie znanych obliczeń, badań i wniosków wyliczył trajektorie lotu różnych sztucznych satelitów (zanim ludzkość wysłała cokolwiek na orbitę). Za pomocą jego wyliczeń udało się wysłać Sputnik - pierwszego sztucznego satelitę Ziemi ever. Gdyby nie Ary Sternfeld, to teraz dalej czytalibyście bajki Lema, zamiast wysyłać kogokolwiek gdziekolwiek realnie w kosmos. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Jak się ma nazywać pierwszy polski satelita? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.10, 21:34 Ja również jestem za "LEM" Cześć i chwała temu człowiekowi Wygraj jeden z 10 voucherów po 3000 zł na wakacje Odpowiedz Link Zgłoś