groch27
17.04.15, 00:07
Witam
Rok temu kupiłam udział w działce usługowej 176m/1100m . Czyli mam prawo do użytkowania 176 m2 działki z całej 1100m2. Cała działka 1100 poki co ma 3 współwłascicieli.
Każdy z współwłaścicieli umową ustną może wykorzystać 15% zabudowy działki.
Czyli ja moge postawić budynek ok.27m2. Jednak chciałabym większy i tutaj pojawiła się propozycja abym odkupiła z kawałka wspólnotowej działki samą procentowość zabudowy czyli dodatkowe 15%. Tym samym mój planowany budynek będzie miał ok.54m2.
Czy są takie regulacje prawne które zezwalają na sprzedaż samego % zabudowy z innej części działki, która ma kilku współwłaścicieli?
Dodam, że w/w procent miałby być z części działki, ktora obecnie jest drogą dojazdową do posesji. Jest to jednak droga ustalona miedzy sprzdającym a obecnymi wpółwłaścicielami, w plaie zagospodarowania ten kawałek działki-drogi widnieje jako działka, a nie droga.
Pozdrawiam
M. Kajman