Dodaj do ulubionych

zyrtec a karmienie piersią

28.08.05, 18:09
od kilku lat przyjmuję Zyrtec.Brałam go przez całą ciążę i teraz po porodzie
też go stosuję. Czy karmiąc piersią mogę mieć pewność że moja córeczka nie
będzie miała przez to alergii.
Obserwuj wątek
    • agusmichal Re: zyrtec a karmienie piersią 29.08.05, 15:33
      Nie wolno brac zyrtku karmiąc. Ja właśnie z tego powodu nie karmię. Zabroniła
      mi lekarka bo zyrtek przenika do mleka a dzieci mogą go brac po roku.
      Aga
      • ewa.m.kaminska Re: zyrtec a karmienie piersią 15.09.05, 11:28
        Przyjmowanie przez Panią leku typu Zyrtec nie leczy alergii, lecz jedynie
        powstrzymuje jej objawy, stąd nie ma to związku z ewentualnym ujawnieniem się
        alergii u dziecka, gdyż o tym decyduje wiele czynników, a zwłaszcza geny. Rację
        ma agusmichal - tego leku nie powinno się przyjmować, jeśli się karmi piersią.
        Za bezpieczniejszą w tym okresie jest uważana loratadyna - dopuszcza się jej
        stosowanie z zachowaniem środków ostrożności - chociaż i tak niektórzy
        producenci asekurują się, pisząc że nie należy jej stosować w okresie karmienia
        piersią.
        • marsze3 Re: do Pani Doktor 08.10.05, 20:09
          Witam serdecznie . Czy mogła by mi pani powiedzieć jakie mogą być skutki
          uboczne ( jeżeli takie mogą wystąpić )brania przeze mnie Zyrtecu , u mojej
          córci? Chodzi mi o te karmienie piersią i Zyrtec.
          • ewa.m.kaminska Re: do Pani Doktor 14.10.05, 12:03
            Obawiam sie, że nie dam rady, bo nie prowadzono na ten temat badań. Wiadomo
            tylko, ze loratydyna przenika do mleka matki, aczkolwiek nie są to duże
            stężenia. Ta ostrożność, żeby jej nie stosować w okresie karmienia piersią,
            wynika właśnie z tego, że nie wiadomo jaka może być jej szkodliwość dla
            malucha. Jest to więc raczej tzw. dmuchanie na zimno.
            • marsze3 Re: do Pani Doktor 14.10.05, 13:26
              Bardzo dziekuję za tą odpowiedż. Niestety nie mogę przestać stosować Zyrtec ,
              dlatego mam nadzieję że nie zaszkodzę mojej córeczce. Pozdrawiam.
    • agusmichal Re: zyrtec a karmienie piersią 16.10.05, 22:53
      Zapytaj pediatry lub alergologa - to przecież steryd... Ja wole mleko
      modyfikowane niż "skutki uboczne"...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka