marsze3 28.08.05, 18:09 od kilku lat przyjmuję Zyrtec.Brałam go przez całą ciążę i teraz po porodzie też go stosuję. Czy karmiąc piersią mogę mieć pewność że moja córeczka nie będzie miała przez to alergii. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
agusmichal Re: zyrtec a karmienie piersią 29.08.05, 15:33 Nie wolno brac zyrtku karmiąc. Ja właśnie z tego powodu nie karmię. Zabroniła mi lekarka bo zyrtek przenika do mleka a dzieci mogą go brac po roku. Aga Odpowiedz Link Zgłoś
ewa.m.kaminska Re: zyrtec a karmienie piersią 15.09.05, 11:28 Przyjmowanie przez Panią leku typu Zyrtec nie leczy alergii, lecz jedynie powstrzymuje jej objawy, stąd nie ma to związku z ewentualnym ujawnieniem się alergii u dziecka, gdyż o tym decyduje wiele czynników, a zwłaszcza geny. Rację ma agusmichal - tego leku nie powinno się przyjmować, jeśli się karmi piersią. Za bezpieczniejszą w tym okresie jest uważana loratadyna - dopuszcza się jej stosowanie z zachowaniem środków ostrożności - chociaż i tak niektórzy producenci asekurują się, pisząc że nie należy jej stosować w okresie karmienia piersią. Odpowiedz Link Zgłoś
marsze3 Re: do Pani Doktor 08.10.05, 20:09 Witam serdecznie . Czy mogła by mi pani powiedzieć jakie mogą być skutki uboczne ( jeżeli takie mogą wystąpić )brania przeze mnie Zyrtecu , u mojej córci? Chodzi mi o te karmienie piersią i Zyrtec. Odpowiedz Link Zgłoś
ewa.m.kaminska Re: do Pani Doktor 14.10.05, 12:03 Obawiam sie, że nie dam rady, bo nie prowadzono na ten temat badań. Wiadomo tylko, ze loratydyna przenika do mleka matki, aczkolwiek nie są to duże stężenia. Ta ostrożność, żeby jej nie stosować w okresie karmienia piersią, wynika właśnie z tego, że nie wiadomo jaka może być jej szkodliwość dla malucha. Jest to więc raczej tzw. dmuchanie na zimno. Odpowiedz Link Zgłoś
marsze3 Re: do Pani Doktor 14.10.05, 13:26 Bardzo dziekuję za tą odpowiedż. Niestety nie mogę przestać stosować Zyrtec , dlatego mam nadzieję że nie zaszkodzę mojej córeczce. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
agusmichal Re: zyrtec a karmienie piersią 16.10.05, 22:53 Zapytaj pediatry lub alergologa - to przecież steryd... Ja wole mleko modyfikowane niż "skutki uboczne"... Odpowiedz Link Zgłoś