Dodaj do ulubionych

gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdury?

11.05.09, 20:34
Kupiłam w grudniu wczasy w Turcji w Itace. Dostałam gwarancję
niezmienności ceny - i jak na razie cena się faktycznie nie
zmieniła ale:
Dzisiaj dostałam pismo, że mój wylot z Krakowa do Dalamanu będzie
przesunięty o 14 godzin 50 minut i przylot też.
I tak wylatuję z Krakowa o 22,50 w Dalamanie będę na 02,25 czyli w
hotelu gdzieś około godziny 6 rano. Czyli w plecy już jestem jeden
dzień, bo jeśli zamelduję się o 6 rano to oczywiście dobę hotelową
będę miała zaliczoną z dnia poprzedniego - nie ważne, że żadnych
świadczeń za ubiegły dzień nie dostanę. I oczywiście noc zarwana i
pierwszy dzień do duszy.
A wylot z Dalamanu przesunięty jest na godz. 20.10 - czyli znowu
opuścić hotel pewnie będę musiała rano i na walizkach czekać na
plaży czy w recepcji hotelowej.
I tym oto sposobem Itaka zaoszczędzi na mnie 1 dzień albo może i 2
(nie wiem jak to policzyć). Czyli tak naprawdę odbije sobie na
ewentualnych stratach gwarancji niezmienności ceny.
Dobrze rozumuję? Co o tym sądzicie ? Mam jakieś prawa aby ubiegać
się o zwrot straconego dnia pobytu czy nie bardzo?
Wiem sama wybrałam Itakę i niektórzy mnie przed nią ostrzegali. Ale
wszystkie biura są takie same a ja boję się wyjeżdżać na własną
rękę.
Obserwuj wątek
    • Gość: mario Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.xdsl.centertel.pl 11.05.09, 21:18
      Mnie też zmienili godzinę wylotu, tylko z Warszawy. Wylot 1 godzinę wcześniej, przylot też. Ale to są chyba rzeczy nie zawinione przez biuro, tylko przez rozkład lotów przewoźników
    • kasia_p45 Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 11.05.09, 21:32
      Oj, troche wiecej optymizmu :)) Moze wcale nie bedzie tak zle?
      Skoro wylot masz o 20:10 to na lotnisku musisz byc o ok 18-tej..
      czyli z hotelu musisz wyjechac jeszcze wczesniej pewnie zaraz po
      obiedzie? I może bedzie tak, ze pokoje bedziecie mogli opuscic o 12
      stej? Czesto tak jest pomimo, ze w katalogu napisali, ze doba konczy
      sie o 10-tej rano. W najgorszym wypadku istnieje mozliwość
      dokupienia pol doby... czy tez tych kilku godzin (zależy od hotelu).
      Tak to juz jest że pierwszy i ostatni dzien przeznaczone są zawsze
      na podróż i tego nie zmienimy.. I nie tylko w Itace tak jest ale w
      kazdym innym biurze. Godziny wylotu i powrotu zależą bardziej od
      linii lotniczych niż biura podróży tak, że lepiej sie chyba z tym
      pogodzić i nie psuć sobie wakacji :)
      • sanpja Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 12.05.09, 13:15
        Pewnie masz rację. Trochę się zdenerwowałam ale już mi przeszło. Mam
        tylko nadzieję, że dostanę posiłek po wykwaterowaniu bo nie
        wyobrażam sobie trzymać swoje dzieci na głodzie od śniadania do
        powrotu do Polski :) Wiem, że są może gdzieś sklepy ale mam nadzieję
        że posiłek który opuszczę w 1 dzień będzie przesunięty na ostatni. W
        końcu jest to Al Incl. więc może jak dam im też pić to mnie nie
        przegonią :)
        Masz rację nie ma co sobie psuć wakacji.
        Chociaż tak na marginesie zdążyłam już dzisiaj wykonać telefon do
        UOKiK i dowiedziałam się od tamtejszego prawnika, że biuro ma na
        podróż przeznaczyć pierwszą dobę od północy do północy a nie
        pierwszą dobę hotelową i mam prawo żądać w tym przypadku
        odszkodowania bo oni zarywają mi też drugą dobę.
        Ale nie chce mi się naciągać.
        Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
        • Gość: krzycho Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.mofnet.gov.pl 12.05.09, 14:03
          Ja też rezerwowałem wakacje w grudniu, a teraz dostałem dokumenty
          podróży, w których są podane godziny wylotu. Wylatuję 23.40 z
          Poznania. Uważam, że nie jest to wina biura podróży, gdyż w
          dokumentach rezerwacji z grudnia nie mam podanych godzin wylotu i
          przylotu. Świadczy to o tym, że biuro nie miało jeszcze ustalonych
          waruków z przewoźnikiem. Zawsze jesteś na miejscu taką samą liczbę
          godzin, bo gdybyś wylatywała z Polski rano to powrót był by w nocy z
          Turcji i tak cała noc w podróży. Nie dramatyzowałbym, to jest
          czepianie się. Odpuść i czekaj na urlop.
          • sanpja Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 12.05.09, 16:41
            Ale ja wolałabym tą drugą opcję o której piszesz. Wolę wracać w
            nocy - zresztą wracać będę też w nocy.
            W grudniu może godzin nie miałeś ale ja dostałam po niedługim czasie
            dokumenty podróży, na których miałam wyraźnie określone godziny lotu.
            Pozatym jeśli uważasz, że się czepiam to przeczytaj mój ostatni post
            a jak ci będzie jeszcze mało wejdź na stronę UOKiK i tam opisane są
            podobne przypadki.
        • kasia_p45 Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 12.05.09, 16:38
          Tak czy owak placimy za pelne doby z wyzywieniem i dlaczego mamy
          tracic w takich okolicznosciach? Ja na twoim miejscu po wakacjach
          zlozylabym reklamacje.. Moze chociaz cos zwrocą za niewykorzystaną w
          pelni dobe. Z tym posilkiem po wymeldowaniu moze byc roznie. Zalezy
          od biura i hotelu. Ja w Egipcie po wymeldowaniu w pelni korzystalam
          z All do wyjazdu i nie bylo z tym problemu. Ale nie wszedzie jest
          tak samo i na wszelki wypadek lepiej sie jakos zabezpieczyc... Np.
          wzielabym jakies dodatkowe kanapki przy ostatnim sniadaniu.. Albo
          nawet dokupilabym pol doby.. napewno warto wypytac rezydenta o te
          sprawy jak juz bedziesz na miejscu... albo bezposrednio w recepcji
          hotelowej. Mysle, ze zawsze mozna sie jakos dogadac :))
          • sanpja Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 12.05.09, 16:43
            Myślę, że jak będę miała zapewnione te posiłki w ostatni dzień to
            nie będzie mi się chciało pisać reklamacji, zresztą wg mnie nie będę
            miała podstawy.
            Zobaczymy jak będzie, jak na razie napisałam do nich pismo z
            zapytaniem jak to będzie.
            pozdrawiam
    • Gość: człek33 oj ludziska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.09, 19:18
      pomyślcie... ustalić godzinę lotu nie jest tak łatwo. Trzeba to
      zrobić tak aby nie spowodować katastrofy w powietrzu i na lotnisku.
      Samolot, który odlatuje załóżmy z warszawy do dalamanu musi lecieć o
      takiej porze aby bezpiecznie wystartować i wylądować. A takich
      startów z warszawy i lądowan w dalamanie z warszawy i innych miast
      europy jest dużo i jakoś te samoloty trzeba bezpiecznie upchnąć tu,
      tam i w powietrzu.
      • sanpja Re: oj ludziska 14.05.09, 17:01
        Napewno masz rację w tym co mówisz.
        Ciekawi mnie tylko pewna rzecz (nie żebym się czepiała, bo być może
        nie mam racji).
        Skoro BP nie zmienia przewoźnika a loty są ustalane dla wszystkich
        na początku marca mniej-więcej, nagle przewoźnikowi zmienia się
        rozkład lotów. Rozumiem niedogodne godziny dla nowo wyczarterowanego
        samolotu. Dziwne to trochę dla mnie - ale być może nie mam racji.
        W związku z tym interesuje mnie pewne BP, z którym spędzałam wakacje
        kilka razy a które w tym roku nie miało interesującego mnie hotelu.
        To BP zawsze na początku marca przysyłało mi godziny wylotów i nigdy
        nie zmieniło się u nich to ani o minutę. Mało tego- chociaż w tym
        akurat nie jest zasługa BP- nigdy lot nie opóźnił się ani o minutę.
        Nigdy nie miałam z nimi najmniejszych przebojów, jak napisali tak
        było, koniec i kropka.
        Zawsze kupowałam wakacje u nich w styczniu i pomimo, iż wszystkie
        biura podnosiły cenę z powodu dopław paliwowych - oni nigdy.
        Dlaczego jedne biura latają z przewoźnikami naprawdę solidnymi a
        inne biorą barachło. I nie ma się wtedy co dziwić, że ludzie
        narzekają na BP. Jakim cudem nie jest to po części wina biura jeżeli
        podpisuje ono umowę z przewoźnikiem, który na każdym lotnisku usuwa
        usterkę techniczną.
        Być może jest tak jak niektórzy piszą, że Itaka nie jest winna tylko
        przewoźnik zmienił rozkład lotów ale jakoś do końca nie chce mi się
        wierzyć, że chociaż nie ma w tym odrobiny winy Itaki.
        3maj się człeku :)
    • Gość: JJ Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.net.stream.pl 12.05.09, 19:40
      Te opisy zmian godzin lotow już sobie darujcie , to robi sie
      nudne.Teraz z orbisem zmienili mi termin wczasow o 2 dni, mogę
      jechać jadę i nie robię z tego larmo . Z wykwaterowaniem we
      wszystkich hotelach tak samo wiec nie ma co miedlic stale to samo .
      Przy all in jedzenie do końca masz zapewnione.
      • kasia_p45 Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 12.05.09, 19:46
        Wszystko ok . Ale jeśli masz sztywno ustawiony urlop "od do" i nijak
        nie mozesz go zmienic to wtedy juz masz problem..
    • Gość: Jj Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.net.stream.pl 12.05.09, 20:17
      Jesli Ci nie pasuje muszą zmienić na coś co bedzie odpowiadać,
      chyba ze dla zasady bedziesz wojowac. Było juz tak ze w Chorwacji z
      winy hotelu nastapiła zmiana , dali o 2* wyzej , super luksus ale i
      tak były dwie pary ktore wnosiły reklamacje . Nie brali pod uwagę ze
      wszysko było lepiej ale własnie nie odpowiadał im rodzaj balkonu i
      wojowali cały pobyt.
      • Gość: ewa Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.cust.tele2.pl 13.05.09, 21:52
        Ale Jj jest zgodnym człowiekiem,super robić z nim interesy,zawsze ma
        czas,co tam 2 dni różnicy w wylocie?Po prostu nic wielkiego.Za to
        nie podoba mu sie,że ktoś o tym pisze,tu już się denerwuje,naprawdę
        żalmu biednych biur podróży,które nie dotrzymują terminu.Mnie
        natomiast bardzo zainteresowała informacja o tej dobie na wyjazd i
        hotelowej.Do tej pory mówiło sie,że jeśli biuro wysłało turystę do
        północy to jest OK a tymczasem turysta ma byc na miejscu do
        północy.Bardzo przydatna informacja
        Uważam,że nie po to ktoś pół roku wcześniej rezerwuje wyjazd,żeby w
        ostatniej chwili zmieniac termin wylotu.Niektórym nie zależy na
        gwiazdkach tylko na lokalizacji.Swietnie,że biuro daje wyższą
        kategorię hotelu jeśli nie zarezerwuje odpowiedniego wcześniej ale
        powinno być w tej samej lokalizacji.Po co aktywnemu turyście 5
        gwiazdek na zadupiu.Swoją drogą Orbis jest marnym biurem,skoro
        zmienia termin aż o 2 dni.Innym zdarza się rzadko najwyżej o 1
        dzień.Jeszcze ktoś jeżdzi z Orbisem?Drogie i badziewne biuro
        • Gość: aga Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.ghnet.pl 13.05.09, 22:01
          Z jednym się z Tobą zgodzę, choć napisałaś to b. uszczypliwie.
          Znam JJ z niejednej dyskusji i bynajmniej nie bywa uszczypliwa a
          zawsze pomocna i rzetelnie doradza.
          Jest stonowana i nie robi larum o 2 dni w zmianie urlopu, choć
          mogłaby. Ja np robiłam wielkie larum o dopłatę ponad 2 tys. a ktoś
          inny o różnicę kilku godzin w przylotach.
          Każdy inaczej reaguje.
          pozdro
          aga
          • Gość: ewa Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.cust.tele2.pl 13.05.09, 22:39
            Ja też raczej jestem zgodna i stonowana ale w tym przypadku byłam
            uszczypliwa bo nie lubię jak ktoś mówi komuś na forum,zeby nie pisał
            o tym czy o tamtym.Nawet gdy kogos to interesuje i jest duży
            odzew,to zawsze znajdzie się jakiś malkontent,który mówi to juz
            było,po co o tym pisać? albo to mnie nie interesuje to po co o tym
            pisać.Niektórzy zorientowani bardzo przytomnie wklejają odpowiednie
            linki a inni krytykują.
            Ja robiłabym larum o 2 dni i nie chcę,żeby ktoś uważał mnie przez
            to za pieniaczkę.Już od grudnia mam zarezerwowany wylot 15 czerwca i
            odpowiednio urlopy meza i swoje.Dwa lata temu BP opózniło mi lot do
            Egiptu o 1 dzień.Bez problemu zwrócono mi koszty za 1 dobę na 2
            osoby.To chyba normalna procedura,chociaż mimo wszystko wolałabym
            być tam dzień wczesniej.Uważam,że najlepiej jeśli BP daje dokładnie
            to za co się zapłaciło,ani mniej ani więcej.A konkretnie to z czym
            się ze mną w jednym zgadzasz?
            Pozdrawiam Ewa
    • Gość: JJ Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.net.stream.pl 13.05.09, 23:41
      Aga , dzieki za obrone bo wszyscy napadli na mnie bez powodu.
      chodzi o to ze wazne jest jak biuro załatwi sprawę w przypadku zmian
      przez nie zawinione / da rekompensatę , dodatkowa wycieczkę Oisałam
      tp ,a jesli zmiana nie ma dla kogoś znaczenia to szkoda nerwow by z
      nimi wojować / Orbis niby markowe biuro a robi też różne numery i
      jest bardzo n mało elstyczne . Jeśli chwaliłam Grecos za bardzo
      pozytywne załatwianie u nich spraw to znowu obrywałam ze jestem
      agentką i naganiaczką biura . Tak zle i tak niedobrze.Z itaką też
      mam złe doswiadczenia ale są tacy ze wielokrotnie z nimi jezdżą i
      nie mieli wpadek, Albo się ma z wyjazdem szczęscie albo nie .Inni
      poradzą zeby nie jechać za pośrednictwem biura i też mają rację.
    • Gość: JJ Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.net.stream.pl 14.05.09, 00:14
      Aga co Ty ostatecznie zdecydowałaś. Ja idę we wterek wlacić całośc i
      czekam co jeszcze wymyslą,.
      • Gość: zaworek1313 do JJ IP: 81.210.43.* 14.05.09, 08:26
        Witam JJ. Wyżej czytałem, że jedziesz z Orbisem. Powiedz czy robiłaś jakąś
        dopłatę do wycieczki? Jeśli tak to ile i czym argumentowali? Ja wylatuję 01.07
        właśnie z Orbisem. Na innych postach skarżą się turyści, że Orbis robi dopłaty i
        to niemałe. Jak jest w Twoim przypadku. Pozdrawiam.
      • Gość: aga Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.ghnet.pl 14.05.09, 08:44
        Witaj JJ!!!
        Jedziemy jednak do Club Grand Aqua, nic tak dobrego w normalnej
        cenie już nie znalazłam. Wylatujemy za 13 dni:))
        Jak widzę, to my mieliśmy największe dopłaty:( ciekawe od czego to
        zależy?
        Pozdrawiam i miłego dnia życzę:)
        aga
    • Gość: JJ Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.net.stream.pl 14.05.09, 10:52
      Witam Orbisfanów.Zaworka kieruję na forum Turystyka zorganizowana
      gdzie Aga założyła watek pt Orbis podwyzsza opłaty o20% . Tam
      poczytaj a w razie watpliwosci pytaj Agi bo Ona jest już ekspertem
      od podwyżek w Orbisie.Dla mnie Ta sytuacja jest niebywale dziwna bo
      o tak wysokiej dopłacie jeszcze nie słyszałam . Ja nigdy nie miałam
      takiej sytuacji więc narazie nie mam tych doświadczeń. Jeszcze nie
      mam informacji co mnie czeka, ale ja pierwszą wpłatę zrobiłam do
      konca listopada a dopłacałam drugi tydzień póznie pod warunkiem ze
      ta stała cena będzie obowiazywać . , ale kto to wie co wymyślą, bo
      żle oceniam Orbis na tle innych biur ktore wybierałam wczesniej.
      Do Agi. Napisz czy w tym hotelu utrzymali Ci cenę z grudnia i
      dopłaciłaś roznicę ceny między hotelami?.Przy tych Twoich kłopotach
      nie chcę Cie stresować ale wyjasnij jeszcze sprawę
      klimatyzacj .Wszystko wygląda w katalogu super ale ja jestem
      wyczulona na sprawę klimatyzacji. Tak miałam w ubiegłym roku . Nie
      zwrociłam uwagi ze klimatyzacja centralna i działa do 18 godz. Na
      miejscu w lipcu w słoncu 55-60stopnia a w pokoju od 5do 14
      klimatyzacja wyłączona i w moment piekarnik. Po tygaodniu liczyłam
      dni do wyjazdu. Hotel 5* bajery jak trzeba tylko z klimatyzacja
      problem / restauracja też bez klimatyzacji/.Moja wina bo nie
      dopatrzyłam w katalogu a Pani w biurze zapewniała mnie to swietna
      sieć hoteli i wszystko jest ok / po cenie tak sie mozna było
      spodziewać/.W naszym CHV nie było tylu gwiazdek ale bez takich
      numerow.W hotelu wtedy ludzie zgłaszali ze klimatyzacja nie dzieła ,
      oni udawali głupkow a to tak było z założenia .Ty w Twoim hotelu
      masz też klimatyzację centralną , wyjasnij sobie jak to wygląda,
      zebyś Tam nie była zaskoczona . Może miesiąc wcześnie to temp nie
      będa takie szalone.
      • Gość: ryba Re: DO JJ IP: *.promax.media.pl 14.05.09, 11:05
        WITAM ! MAM PYTANKO W JAKIM HOTELU TO TAK STRASZNIE Z TA
        KLIMATYZACJA BYLO ? PEWNIE GDZIES JUZ TO OPISYWALAS ALE NIE
        DOCZYTALAM !! POZDRAWIAM
    • Gość: JJ Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.net.stream.pl 14.05.09, 11:28
      Ja byłam w Joy Pegasos World w Side / wykupiłam w Itace/, ale cała
      sieć hoteli Joy ma tak zapisane w katalogu, ale ja teraz jestem
      taka mądra. Taki zapis ze dzieła do 18 godz moze oznaczać ze
      włączają na 8 godz , myślę ze i tak miałam szczescie ze było
      odwrotnie.
      • sanpja Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 14.05.09, 16:16
        A jeśli w katalogu mam napisane że klimatyzacja jest sterowana
        indywidualnie i nie ma nic o godzinach, to znaczy że działa non stop
        czy nie bardzo?
        • kasia_p45 Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 14.05.09, 16:44
          Indywidualnie tzn, ze dziala wtedy kiedy TY chcesz. Jak sobie ją
          włączysz to dzała jak wyłaczysz nie działa.. poprostu sama
          indywiaualnie tym sterujesz :)
          • sanpja Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 14.05.09, 17:02
            No to ja wiem, tylko myślałam, że może robią jakieś hokus-pokus i
            przestaje działać :)
            • kasia_p45 Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 14.05.09, 17:09
              Wiesz.. zawsze sie moze zdarzyc jakis hokus pokus, ze przestanie
              dzialac bo sie popsuje :))
    • Gość: Jj Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.net.stream.pl 14.05.09, 17:14
      Jesli masz w katalogu indywidualne sterowanie to musi działac
      kiedy potrzebujesz ,jeśli nie działa mozesz reklamować , a ja nie
      moglam bo taka wersję podpisałam w umowie / katalog to też część
      umowy/. Zobacz tylko czy nie jest zaznaczone ze klimatyzacja za
      dodatkowa opłatą.
    • Gość: JJ Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.net.stream.pl 14.05.09, 17:20
      jeszcze jedna rada , przy odbiorze pokoju sprawdzić czy działa ,
      jesli jest coś nie tak nie przyjmować pokoju bo na naprawę nie
      wiadomo jak długo mozesz czekać a dziecmi i te temperatury to w
      mojej ocenie koszmar, a nie jedziesz na urlop się katować.
      • sanpja Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 14.05.09, 17:56
        Doskonale cię rozumiem. Przeżyłam taki koszmar w tamtym roku we
        Włoszech. Tylko, że u mnie wyraźnie było napisane, że klimatyzacja
        działa a tam jej nie było wcale. Niestety Neckermann nie chciał
        uznać mojej reklamacji ale w końcu musiał.
    • Gość: klio Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.zgora.dialog.net.pl 14.05.09, 19:03
      Ja również wykupiłem wczasy w grudniu w Itace, wpłaciłem 30 % ceny (resztę do końca czerwca), bo lecę początkiem sierpnia. Do tej pory nie znam godziny wylotu (z Poznania). Zastanawiam się dlaczego jeszcze nie otrzymałem informacji o godzinie wylotu? Czy ktoś mi podpowie?
      • kasia_p45 Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 14.05.09, 19:19
        Ja wykupilam pod koniec marca i juz znam swoje godziny wylotu i
        powrotu. Twoje tez juz napewno są znane ale pewnie nie kontaktowales
        sie z nimi? Zadzwon to ci powiedza i na maila wysla dokumenty
        podróży.
        A dokąd konkretnie lecisz? Bo ja tez na początku sierpnia na Bodrum..
        • Gość: e Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.techentrance.com 14.05.09, 20:02
          Wiesz gdzie teraz możesz te swoje godziny wsadzić ?
          Tak naprawdę dopiero kilka dni przed wylotem się dowiesz godzin wylotu- !i
          nieważne z jakiego b/p lecisz !to jest czarter i nic jeszcze naprawdę nie wiadomo...
          Ale niewiem czy to zrozumiesz...
          • kasia_p45 Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 14.05.09, 20:08
            Zaskocze cie... wiem o tym i nie przywiazuje sie do tych godzin.
            Nie jestem naiwna... dobrze wiem, ze te godziny moga jeszcze 1000
            razy przewalkowac.
            I wiesz gdzie teraz mozesz sobie wsadzic twoja wypowiedz?
            Ale nie bede mowila glosno..
            • Gość: zaworek1313 Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: 81.210.43.* 15.05.09, 09:15
              Ludzie!!!! dajcie spokój. Po co te uszczypliwe uwagi? Piszcie na temat.
    • azetka100 Do Sanpji 15.05.09, 11:31
      Witam
      Miałam chyba identyczną sytuację.
      Wylot zamiast o 7.50 rano miałam o 21.30 z międzylądowaniem w
      Krakowie (loty łącznie 5 h) więc w plecy byłam dokładnie tyle samo
      co Ty.
      Powrót zamiast o 5.00 rano przesunęli na 18.30, a więc powinnam się
      cieszyć, że chociaż częściowo zrekompensowali mi te początkowe
      godziny. Stracha miałam jak Ty, mam małe dziecko, a pani z Wezyra
      poinformowała mnie, że o 12.00 muszę opuścić hotel i nie mam dalej
      prawa do posiłków. Rezydentka na miejscu potwierdziła te informacje.
      Na szczęście, hotel okazał się daleko idącą serdecznością, bo nie
      dość, że nie pozbawili mnie prawa do posiłków i picia, to jeszcze
      wyrazili zgodę na pozostanie we własnych pokojach!!! Nie płaciłam za
      to nic, choć pani rezydentka sugerowała wcześniej, że w takiej
      sytuacji będę musiała zapłacić.
      Nie mam pojęcia, czy hotel tak praktykuje zawsze, czy miałam
      szczęście.
      Wiem tylko, że otrzymałam mijające się z prawdą informacje, które
      spowodowały, że głowę miałam zawaloną myślami: zgodzą się, nie
      zgodzą, ile będę musiała płacić, a jak w ogóle nie pozwolą, to co ja
      z dzieckiem zrobię...itd. a wiedziałam, że pytać mogę dopiero w dniu
      wyjazdu.
      Co do rekompensaty za stracony dzień: jeśli musiałabym dopłacić za
      pobyt w hotelu po 12.00, albo w ogóle nie przedłużyliby pobytu, na
      pewno pisałabym reklamacje.
      Mimo wszystko, jestem zadowolona, choć tak jak Ty, na początku
      kipiałam wściekłością, pomimo, że miałam i nadal mam świadomośc, że
      takie sytaucje mogą się zdarzyć.
      Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku i serdeczności od wszystkioch,
      od których zalezy Wasz wypoczynek :-)
      • sanpja Re: Do Sanpji 15.05.09, 14:17
        a w jakim hotelu byłaś?
        • azetka100 Re: Do Sanpji 15.05.09, 20:53
          Simena Sun Club w Camyuva.
    • sanpja Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 22.05.09, 09:17
      Dowiedziałam się , że dlatego loty są głównie nocą bo są wtedy
      niższe opłaty lotniskowe.
      No i wszystko wiadomo. Dla mnie nie jest to wina przewoźnika tylko
      celowe działanie biura.
      Na umowie policzyli mi jakąś kwotę za opłaty lotniskowe a teraz
      zapłacą mniej i dla mnie jest to osyustwo i tyle.
      • biomj Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 22.05.09, 11:46
        Ja lecialam do Turcji noca, ale wracalam po poludniu. Z kolei do
        Grecji zawsze lecialam w dzien (do salonik, nawet rano),a wracalam
        rowniez po poludniu. Wiec nie jest prawda, ze czartery lataja
        glownie noca.
        • kurczak48 Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur 26.05.09, 09:21
          Ja połtora miesiąca temu otrzymałem wraz z podpisaniem umowy (Triada)
          godziny wylotu z Katowic do Sharm , a wczoraj na 3 dni przed
          wylotem miałem potwierdzenie tego lotu w tych samych godzinach .
        • Gość: ewa Re: gwarancja niezmienności Ceny w grudniu- bzdur IP: *.cust.tele2.pl 26.05.09, 23:23
          Ale co uszczkną to ich.Zwykle albo wylot lub przylot jest nocą a
          czesto i to i to.Na tyle osób w samolocie to okrągła sumka.Opłata
          lotniskowa w cenie 240 zł jest sporym kosztem.bardzo by mnie
          ucieszyło jej zmniejszenie jak już leci się w nocy i traci część
          doby hotelowej.Ostatnio do Egiptu wylot i przylot miałam ok.2 w
          nocy.Teraz lecę z Triadą do Dalamanu.Wylot jest o ....6;50.Po prostu
          super,żeby tylko nie zmienili.
          Sanpjia dociera do bardzo ciekawych wiadomości

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka