Dodaj do ulubionych

Ciekawy eksperyment

22.02.21, 08:48
magnifier.pl/eksperyment-calhouna-mysia-utopia/
Choć wnioski na ludzkość wyciąganie są zbyt pochopnie. Ludzkość nigdy w tym stanie nie była. Co najwyżej w pierwszej fazie, a nie trzech kolejnych. Za dużo tu interpretacji pod tezę.


Ja bym jednak wskazał na inne przyczyny. Te warunki nijak nie wyglądają na idealne. Myszy zostały odcięte od świata przyrody. I to uważam za czynnik pierwszy najróżniejszych degeneracji.


Tak więc bym powiedział. ..weganizm z przyczyn moralnych nie do końca, choć nie wykluczam waloru zdrowotnego, ale mam na myśli idee świata bez zabijania.ale ekologia jak najbardziej
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Ciekawy eksperyment 22.02.21, 09:01
   Nie zgadzam się z interpretacja mi ludzkimi bo są jasne dowody odwrotne u ludzi. Są społeczeństwa kolektywistyczne, mocno się rozmnazajace na różne sposoby. Izrael, ktory mono dba o obywali i maja osty przyrost naturalny. Gęsto upchana azja południowa.

   Skąd mam wiedzieć czy myszy rzeczywiście były pieknisiami czy niekochane glaskaly się z nudy.

   Moim zdaniem po prostu przyszło im żyć w toksyczny świecie poza przyroda i kolejne pokolenia były slabsze
   • dotera Re: Ciekawy eksperyment 22.02.21, 09:07
    Czemu mówi się o likwidacji agresji. Pierwsze pokolenia pokazuje jako zdrowe dominujące.


    BZDURA.

    Pierwsze pokolenie było dominujące bo miało dobrobyt. Kolejne miały większy tłok. Pierwsze pokolenie było najbardziej toksyczne wiec dla sytuacji potomków. Tzn na wąskim terenie najsilniejsze szczury zostawił ograniczona ilość genów. I rodziły się idioci w ograniczonej puli genetycznej.

    Sztuczne wiec faworyzowanie pewnej grupy samców doprowadza do Dekadenckie wiec, a nie było starymi dobrymi czasami.
    • dotera Re: Ciekawy eksperyment 22.02.21, 09:15
     Jeśli więc miałbym dawać analogię do współczesności to nie tyle socjalizm zabił szczury bo miały co jeść tylko świat jaki jest promowany współcześnie .

     My lubimy nakładać na kapitalizm zwierzęce zachowania, a to nieprawda. Kapitalizm jest światem sztucznej cywilizacji juz prędzej. Świat plemion pierwotnych zyjacych z duchem przyrody był inny.
  • dotera Re: Ciekawy eksperyment 22.02.21, 09:30
   To pierwsze pokolenie miało faworyzujace pewna grupę mężczyzn sztuczny stan.

   Czyli mieli blisko w zamkniętej przestrzeni mnóstwo samic i dobrobyt żywnościowy. I jeszcze nie że generowana genetyka.

   I miłośnicy haremow i świata wedle przyrody widzą tu swoje eldorado. Silni wygrali.


   Podczas gdy w naturze, owszem silny samiec ma wygrać ze słabszym, ale w walce o jedną samice bo mniej ich na większej przestrzeni i w świecie niedoboru żywności a więc jego moce do Haremy spadają do kwadratu.

   Owszem są tez gatunki Haremów , ale z jakiś powodów są tez monogamiczne.
   • dotera Re: Ciekawy eksperyment 22.02.21, 09:46
    W takim tłoku mężczyźni beda bierni bardziej niż coraz bardziej agresywne samice z prostego powodu. U mężczyzn hierarchia agresji ustawia się od startu. Urodza się w systemie kontroli silnej będą bierni bo z definicji zawsze skazani na przegrana. W życiu o większej przestrzeni każdy może znaleźć swoją wolność    Wiec kluczowe dla eksperymentu nie jest to ze był dobrobyt. Tylko to ze był system totalitarny. W mysim więzieniu a nie mysim eldorado

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka