Dodaj do ulubionych

The Circle. Krąg.

02.08.22, 23:23
Taki film teraz leci. Świat pozbawiony prywatności cały do podglądania jako ideal bezwarunkowej akceptacji. Czyli stara kwestia absurdu lewicowych ideałów, ale tutaj w nowej nomen omen odsłonie. Bo dochodzimy do sedna. Jest noc i dzień. A lewica chce żeby zawsze był tylko dzień w imię oświecenia. Podczas gdy w nocy być może jest istotniejsza część naszego życia.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: The Circle. Krąg. 02.08.22, 23:30
   Czy dzień ma odsłonić to co ukryte nocą czy może odwrotnie w dzień zasłaniać powinniśmy to co odsłoniliśmy nocą czyli dzienne ubrania a nie nocny negliż. Wolę druga wersję , ona tworzy piękno kultury. W dzień mamy się zasłaniać a nie odsłaniać.
   • dotera Re: The Circle. Krąg. 02.08.22, 23:45
    Zaś w nocy jest prawda. Właśnie bo jest nocą. A nie wtedy gdy słońce ja pokaże.

    Dziś żyjemy w tyrani światła dziennego. Tyrani światła które zabiera noc.
    • dotera Re: The Circle. Krąg. 02.08.22, 23:51
     Dzień jest konstrukcja, noc światem bez niej. Słońce nie mówi prawdy, nie można patrzeć na słońce samo bo niszczy wzrok. Jeśli coś oswiecisz zawsze większość będzie poza tym światłem. Noc bardziej nasuwa pytania bardziej egzystencjalne , dzień głównie te jak przetrwać
     • dotera Re: The Circle. Krąg. 03.08.22, 08:00
      "pańska śmiałość demaskuje kobiety, a kobiety nie lubią być demaskowane"- Wokulski do barona na stacji w Skierniewicach.

      Demaskować lubią nie tylko baronowie ale nade wszystko lokaje . I dziś tego rodzaju jasność resentymentu serwuje nam lewicowa hermeneutyka podejrzeń..
      • dotera Re: The Circle. Krąg. 03.08.22, 08:09
       Nie widzimy nie tylko drugiej strony księżyca, ale także słońca. W pierwszym przypadku to intrygujące. W drugim jest już pytanie o fałsz tej sytuacji. Skoro wszystko chce wystawić na widok, co samo ukrywa. Najciemniej pod latarnia. Słońce projektuje może co samo ukrywa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka