Dodaj do ulubionych

Pucz w niemczech

17.12.22, 07:18
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,127561,29272900,obywatele-rzeszy-nielegalna-bron-i-ostra-amunicja.html#do_w=60&do_v=722&do_st=RS&do_sid=1015&do_a=1015&s=BoxNewsMT
Czy to jakies role playing dla znudzonych mieszczuchów? Co chcieli tym arsenalem obalic? To tak jak szturmujący Kapitol w USA. Weszli chłopcy do budynku i co dalej? Myśleli że tym magicznym zajęciem terytorium na kilka godzin przejmą władzę?

Z kilometra pachnie to prowokacja służb. Puszczono sondę żeby zogniskować wokół siebie takich osobników podpompowali ich i jak grupa już nabrała odpowiedniego rozmachu została wylapana
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Pucz w niemczech 17.12.22, 07:20
   W Polsce były dwa takie ruchy i okazało się że służby na służbach.
  • dotera Re: Pucz w niemczech 17.12.22, 07:31
   W komentarzach wpisy o tym że wreszcie mężczyźni. Owszem tylko w najbardziej glupkowatej wersji męskości czyli napompowani infantylnymi wyobrażeniami dający się prowadzić za nos.

   Są samuraje i ninja. Pierwsi walczą jawnie. Drudzy są od brudnej roboty. Można i od brudnej tylko głupio jak polega na tym że samemu popełnia się samobójstwo.
   • dotera Re: Pucz w niemczech 17.12.22, 07:37
    Jak walczyć dziś politycznie? Nie opowiem bajek o demokracji bo to ściema. pierwsze czego doświadczy organizująca się grupa to rozbijaczy wprowadzonych przez służby.

    Trzeba w milczeniu budować swoją moc życiową. Rozwijać. Przeciwnicy są zbyt silni, ale można zawsze odbijać skrawki . I czasem jest tak w historii że to co wydawało się budowla na niezniszczalnych fundamentach wchodzi w punkt zachwiania równowagi . I wtedy ci którzy się przygotowywali mogą wstawić nogę, wszyscy którzy byli zależni bowiem grupowo się wywrócą.
    • dotera Re: Pucz w niemczech 17.12.22, 07:42
     Romantyzm jest prowokacja służb. Jakby nie wydawał się kuszący. Właśnie od tego jest kuszący. Nie wchodzić w coś bo kusi. Wchodzić w coś bo wymaga pozytywistycznej pracy organicznej od podstaw. I na końcu jedyne polskie wygrane powstanie wielkopolskie stworzyli pozytywiści. Wszystkie romantyczne organizowały obce wywiady.
     • dotera Re: Pucz w niemczech 17.12.22, 07:49
      Można zauważyć że powstanie wielkopolskie jest zawsze marginalizowane w naszej świadomości narodowej. Celebrowane są antyrosyjskie przegrane. Może dlatego że niemiecki wywiad ma się dobrze. Wyszli posłowie z info o podejrzeniach agenturalnosci premiera i nic cisza. Ani za oszczerstwa nikt nie siedzi ani o sprawie nic nie mówią. Po prostu mainstim zignorował temat. Zauważyłem już dwa razy że oni na niewygodne sprawy po prostu milczą. I temat sam umiera.
      • dotera Re: Pucz w niemczech 17.12.22, 07:57
       Gdy zrobiono film o powstaniu miasto dało olbrzymi budżet. I nakręcono gniota , nie w duchu pozytywizmu, tylko jakiś oniryczno okultystyczny. Gigantyczna klapa, filmu nie dało się obejrzec.Mam podejrzenie sabotażu. Nie chciano żeby narracja historyczna taka właśnie zaistniała w świadomości Polaków. Więc jak się pojawiła sprowadził mainstream kulturowy to do absurdu za dużą kasę. Żeby nikt się nie odważył iść ta droga
       • dotera Re: Pucz w niemczech 17.12.22, 08:02
        To też lekcja. Nie dawać mainstrimowi kasy. To jest zawłaszczone politycznie przez jedną bandę. Kręcić coś na wlasna rękę. Prawdziwa kultura powstaje gdy jest mecenat rosnących w siłę oddolnych sił. Czapa państwowa jest od zabijania kultury. Teraz teatry to hepeningi mające wszelkie wyższe wartości zszargać. Taki jest rezultat końcowy i planowy upolitycznienia odgórnego kultury przez siły przejmujące odgórnie naród.
       • dotera Re: Pucz w niemczech 17.12.22, 08:10
        U nas się kręci narrację historyczna sanacyjna która nie jest zbytnio atrakcyjna wizualnie. A czasy Belle epoque pozytywizmu to ładne pole do popisu dla artystów sprzedających glamour publiczności. Dlatego mam podejrzenie sabotażu przy tym filmie o powstaniu jak mu tam było chyba Hiszpanka. Specjalnie zrobiono z tego kabaret dekonstrujacy. Oni tak zochydzaja piękno.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka