gryfita1 01.08.10, 15:19 Intelektualny bełkot :-( Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
maxymus1 Wijas: Szczecin niemetaforyczny 01.08.10, 15:35 To co Pan pisze Panie Jędrzeju, to jest prawda, tyle że drugo planowa, ludzi z tamtych dni boli bardziej to, że kupa złedzieji i zwykłych gnojów dorwała się do władzy, w bezpardonowy sposób okradziono społeczeństwo Szczecina z wielu mieszkań socjalnych, przyznając je bogatym i tak kolesiom. A najgorsze jest to, że pomimo już kilku wyroków Sądu, że to było niezgodne z prawem, nikt nic nie robi! Jak tu myśleć o sztuce, skoro w takim zbiorniku uruny, jakim jest Szczecin żyjemy? Wie Pan co, ja Pana lubię, naprawdę, powiem Panu, brałem udział w tych wszystkich wydarzeniach, począwszy od Grudnia70r., na tym pl. gdzie strzelano też byłem, i żałuję, bo takie legalne złodziejstwo jakie jest teraz, było wtedy nie do pomyślenia. Pytam, kiedy Prokuratura postawi w stan oskarżenia ludzi, którzy nielegalnie przydzielali mieszkania znajomym? Albo kiedy Miasto wystąpi o ich zwrot? Bo Pan Chochulski poiedział kiedyś że to się może nie opłacać Miastu, szczyt hipokryzji! A zwykłego człowieka, zaszczuć i okraść to się Miastu opłaca, co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do maxymusa1 Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.szczecin.mm.pl 01.08.10, 16:09 Panie maxymus, nie na temat. Nie w tym wątku proszę.. Odpowiedz Link Zgłoś
maxymus1 Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny 01.08.10, 17:32 Gość portalu: do maxymusa1 napisał(a): > Panie maxymus, nie na temat. Nie w tym wątku proszę.. Oczywiście że ma Pan rację, ale proszę mi podać w jakim wątku mam to opisać? Jak wszystkie media to pomijają , bo układ jest nieformalny. Przepraszam, ale różne wystąpienia, nawet Kuronia i Michnika, były kiedyś nie na temat. A co mi biednemu okradzionemu pozostało, tylko klawiatura laptopa i internet. Będę pisał o tym wszędzie, nawet w wątku o urodzinach Chugo Chaweza, bo to jest demokracja? Odpowiedz Link Zgłoś
swarozyc Maxymu.. 01.08.10, 17:36 a u xiendza ze skarga juz byles? To przeciez teraz jest nieformalna wladza.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fan Panie Wijas, stań pan w pozie. IP: 62.69.221.* 01.08.10, 15:50 Tryumfalny Łuk Piromana i Anioł Zagłady należą do tej samej klasy dzieł artystycznych. Inspiracja ich powstania jest głównie finansowa, zaśmiecają przestrzeń urbanistyczną, a ich zdolność do spowodowania dialogu społecznego osiągnęła poziom, który wyzwala oglądanie beczki po lepiku. Wszelkie dyskusje inspirowane przez urzędasów zawsze są bełkotem i przypominają dyskusje strażaków z filmu "Pali się moja panno". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: etam Re: Panie Wijas, stań pan w pozie. IP: 62.69.228.* 01.08.10, 17:21 eeee tam jaka metaforyka może być potrzebna robotnikom postoczniowym i "szemranym biznesmenom". to proste musi być kuń, chłop znaczy anioł. proste i z brązu - jak nasza historia, też z brązu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: walewska Re: Panie Wijas, stań pan w pozie. IP: 62.69.228.* 01.08.10, 17:23 - Jaki jest ulubiony sport pomników? - Jazda konna. koń zatem rzeczywiście być musi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mądruś Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.146.205.199.nat.umts.dynamic.eranet.pl 01.08.10, 17:21 czyżby czegoś się długowłosy nawąchał:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: glut Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: 213.155.168.* 02.08.10, 14:32 Wąchnął parę tandetnych postmodernistycznych opracowań. Odpowiedz Link Zgłoś
mulisty Wijas: Szczecin niemetaforyczny 01.08.10, 20:36 Jędrzej ma zdrowe podejście do sprawy. Ale sztuka, a zwłaszcza współczesna wymaga (zgoda) edukacji. A "elita" polityczna regionu jest taka jak w jednej ze scen "Misia": jest zima to jest zimno! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cuk Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.chello.pl 01.08.10, 21:50 Nareszcie sensowna i odważna wypowiedz. Oczywiście nic to nie zmieni,ale zawsze miło ,gdy człowiek dowie się,ze jest gdzies jakiś odmieniec, który nie kracze tak jak wszyscy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gogus Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.chello.pl 01.08.10, 20:42 Do fryzjera!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gryf Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.chello.pl 01.08.10, 20:52 Trudno przebić się przez tę bełkotliwą wypowiedź mimo że intuicyjnie czuję,że p.Wijas stara się by przestrzeń publiczna w Szczecinie była wyposażona w pomniki o wyższej klasie artystycznej tylko , na Boga , nie taką wypowiedzią o to walczmy! Odpowiedz Link Zgłoś
zed.1 zzzzzzz 02.08.10, 02:47 zasnalem w polowie. jak sie konczyla ta fascynujaca opowiesc? Odpowiedz Link Zgłoś
cynik24091 Wreszcie głos godny radnego ale chyba na puszczy 02.08.10, 07:51 I takimi sprawami powinni zajmować się radni! Nasi włodarze chcą kultury w Szczecinie ale sami mają wiele do zaoferowania. Faktycznie "miasto" mające mieć Akademię Sztuki samo jest tradycjonalne i zachowawcze, a i bez gustu. Dużo miejsc straszy pustkami albo rzeźbami godnymi innej epoki np. do znudzenia w Polsce powielany Anioł Wolności lub pomnik papieża. A może jednak zaufać rodzimym twórcom i dać im możliwość " wyżywania się " w Szczecinie ? Może, zamiast wydawać pieniądze na nietrafne imprezy część z nich przeznaczyć na warsztaty rzeźbiarskie, które zapełnią przestrzeń np. w Parku Różanym, na licznych placach miasta. Będzie na czym oko zawiesić i oderwać od licznych reklam, sklepów, banków i aptek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: D.W.B Re: Wreszcie głos godny radnego ale chyba na pusz IP: *.chello.pl 02.08.10, 09:53 Oj , racja , racja , ale problem jest bardziej złożony . Może to początek dyskusji o tym , co stało się z polskim społeczeństwem w ostatnich trzydziestu latach .I polską kultura, nauką,ludzmi z tej branży.I z odbiorcami. Bylismy krajem ubogim, może "zniewolonym", ale dobrze wykształconym. Wiedziało tym tzw. Zachód. A dziś ? Kultura to nie tylko cos, o czym pisze pan Wijas , nawet nie to,że istnieją twórcy akademiccy bez talentu,a popierani przez "swoich", dworscy, schlebiający gustom instytucji,która płaci za wyroby potrzebne tym instytucjom -kiedys najlepiej zyło się artystom produkującym wiersze o Stalinie i popiersia tegoż. Zawsze takie zjawiska były i będą . Nie jest dramatem może i to ,co widzimy codziennie w kiosku - przegląd pism - jako oferta "strawy duchowej". Dramatem jest może to ,ze nie ma miejsca ,chyba nigdzie w tym społeczenstwie dla czegoś, co istniało jeszcze trzydzieści lat temu,czyli pewna grupa ludzi tworząca cos, co ma nie schlebiać gustom mas, polityków, władzom, cioci na jej imieninach . Odpowiedz Link Zgłoś
a.malin pan Wijas 02.08.10, 09:00 Kiedyś w lokalnej telewizji usłyszałem pana Wijasa, który określił szczecińskie Nowe Stare Miasto jako miejsce gdzie znajdują się budynki - cytuję - "nawiązujące do architektury". W związku z tym uznałem, że dliberacje "naszego wybrańca" na temat sztuki nie są warte tego aby się z nimi zapoznawać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smark Re: pan Wijas IP: 213.155.168.* 02.08.10, 14:24 Szczecińska polonistka - felczer literatury - zawsze miała skłonność do naburmuszonego, pseudointelektualnego bełkotu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PEWU Oto co proponuje: IP: *.net.pbthawe.eu 02.08.10, 09:51 Za każdy doprowadzony do ruiny duży zakład pracy, stawiać pomnik. Tylko czy kilkaset nowych pomników jest w mieście potrzebnych? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: konkretny Jędrzej nie fizoluj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.10, 11:28 lepiej daj zarobić fryzjerowi Odpowiedz Link Zgłoś
braininavat Wijas: Szczecin niemetaforyczny 02.08.10, 12:17 Rozumiem protest przeciwko kiczowi, popieram, ale argumentowanie, iż w zamian potrzeba nam sztuki w tym znaczeniu "metaforycznej", że (jak pisze Autor) niemajacej sensu, samo niestety jest bezsensowne. Zauważmy, że z faktu, iż powyższy artykuł jest właśnie bezsensowny, nie wynika, iż jest on dziełem sztuki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.chello.pl 02.08.10, 15:55 Jeżeli analfabecie da się jakiś tekst do przeczytania ,a będzie to analfabeta agresywny, to zacznie wrzeszczec,że to jest bezsensowne.Jeżeli jest to analfabeta ambitny ,zacznie naukę czytania , a ta składa się z wielu poziomów -nie tylko rozpoznawania literek i odczytywania wyrazów ,potem całych zdań. Odpowiedz Link Zgłoś
ew-a34 Wijas: Szczecin niemetaforyczny 02.08.10, 12:49 W dużej mierze zgadzam sie z Panem Wijasem, W rozwoju sztuki tworzonej w mieście, jesteśmy bardzo tradycyjni, choć przecież mieszka tu wiele wybitnych postaci życia kulturalnego. Może nie wierzą ze ich glos znajdzie uznanie? Wygląda, że tylko akcje typu Akademia Sztuki znajduje odzew; na co dzien. zdajemy sie na urzędników a w nich niestety, artyzmu nie ma, nawet w ich działalności zawodowej. Musi sie wiele zmienić, aby do władz decydujących o mieście trafili ludzie z wizja, Bo póki, co , PiSowscy radni z wyjątkami ,sa właśnie na poziomie „tradycyjnego prymitywizmu „ jeżeli chodzi o polot ,nie mowie już o fantazji, która jest także niezbędna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: glon Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: 213.155.168.* 03.08.10, 10:13 Meta-fora ze dwora. Odpowiedz Link Zgłoś