Dodaj do ulubionych

Wijas: Szczecin niemetaforyczny

01.08.10, 15:19
Intelektualny bełkot :-(
Obserwuj wątek
    • maxymus1 Wijas: Szczecin niemetaforyczny 01.08.10, 15:35
      To co Pan pisze Panie Jędrzeju, to jest prawda, tyle że drugo
      planowa, ludzi z tamtych dni boli bardziej to, że kupa złedzieji i
      zwykłych gnojów dorwała się do władzy, w bezpardonowy sposób
      okradziono społeczeństwo Szczecina z wielu mieszkań socjalnych,
      przyznając je bogatym i tak kolesiom. A najgorsze jest to, że pomimo
      już kilku wyroków Sądu, że to było niezgodne z prawem, nikt nic nie
      robi! Jak tu myśleć o sztuce, skoro w takim zbiorniku uruny, jakim
      jest Szczecin żyjemy? Wie Pan co, ja Pana lubię, naprawdę, powiem
      Panu, brałem udział w tych wszystkich wydarzeniach, począwszy od
      Grudnia70r., na tym pl. gdzie strzelano też byłem, i żałuję, bo
      takie legalne złodziejstwo jakie jest teraz, było wtedy nie do
      pomyślenia. Pytam, kiedy Prokuratura postawi w stan oskarżenia
      ludzi, którzy nielegalnie przydzielali mieszkania znajomym? Albo
      kiedy Miasto wystąpi o ich zwrot? Bo Pan Chochulski poiedział kiedyś
      że to się może nie opłacać Miastu, szczyt hipokryzji! A zwykłego
      człowieka, zaszczuć i okraść to się Miastu opłaca, co?
      • Gość: do maxymusa1 Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.szczecin.mm.pl 01.08.10, 16:09
        Panie maxymus, nie na temat. Nie w tym wątku proszę..
        • maxymus1 Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny 01.08.10, 17:32
          Gość portalu: do maxymusa1 napisał(a):

          > Panie maxymus, nie na temat. Nie w tym wątku proszę..
          Oczywiście że ma Pan rację, ale proszę mi podać w jakim wątku mam to
          opisać? Jak wszystkie media to pomijają , bo układ jest nieformalny.
          Przepraszam, ale różne wystąpienia, nawet Kuronia i Michnika, były
          kiedyś nie na temat. A co mi biednemu okradzionemu pozostało, tylko
          klawiatura laptopa i internet. Będę pisał o tym wszędzie, nawet w
          wątku o urodzinach Chugo Chaweza, bo to jest demokracja?
          • swarozyc Maxymu.. 01.08.10, 17:36
            a u xiendza ze skarga juz byles?
            To przeciez teraz jest nieformalna wladza..
    • Gość: fan Panie Wijas, stań pan w pozie. IP: 62.69.221.* 01.08.10, 15:50
      Tryumfalny Łuk Piromana i Anioł Zagłady należą do tej samej klasy dzieł artystycznych. Inspiracja ich powstania jest głównie finansowa, zaśmiecają przestrzeń urbanistyczną, a ich zdolność do spowodowania dialogu społecznego osiągnęła poziom, który wyzwala oglądanie beczki po lepiku.
      Wszelkie dyskusje inspirowane przez urzędasów zawsze są bełkotem i przypominają dyskusje strażaków z filmu "Pali się moja panno".
      • Gość: etam Re: Panie Wijas, stań pan w pozie. IP: 62.69.228.* 01.08.10, 17:21
        eeee tam jaka metaforyka może być potrzebna robotnikom postoczniowym i
        "szemranym biznesmenom". to proste musi być kuń, chłop znaczy anioł.
        proste i z brązu - jak nasza historia, też z brązu.
        • Gość: walewska Re: Panie Wijas, stań pan w pozie. IP: 62.69.228.* 01.08.10, 17:23
          - Jaki jest ulubiony sport pomników?
          - Jazda konna.
          koń zatem rzeczywiście być musi...
    • Gość: mądruś Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.146.205.199.nat.umts.dynamic.eranet.pl 01.08.10, 17:21
      czyżby czegoś się długowłosy nawąchał:)
      • Gość: glut Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: 213.155.168.* 02.08.10, 14:32
        Wąchnął parę tandetnych postmodernistycznych opracowań.
    • mulisty Wijas: Szczecin niemetaforyczny 01.08.10, 20:36
      Jędrzej ma zdrowe podejście do sprawy. Ale sztuka, a zwłaszcza współczesna
      wymaga (zgoda) edukacji. A "elita" polityczna regionu jest taka jak w jednej
      ze scen "Misia": jest zima to jest zimno!
      • Gość: cuk Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.chello.pl 01.08.10, 21:50
        Nareszcie sensowna i odważna wypowiedz. Oczywiście nic to nie
        zmieni,ale zawsze miło ,gdy człowiek dowie się,ze jest gdzies jakiś
        odmieniec, który nie kracze tak jak wszyscy.
    • Gość: gogus Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.chello.pl 01.08.10, 20:42
      Do fryzjera!!!!!!!!!!
    • Gość: gryf Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.chello.pl 01.08.10, 20:52
      Trudno przebić się przez tę bełkotliwą wypowiedź mimo że intuicyjnie czuję,że
      p.Wijas stara się by przestrzeń publiczna w Szczecinie była wyposażona w pomniki
      o wyższej klasie artystycznej tylko , na Boga , nie taką wypowiedzią o to walczmy!
    • zed.1 zzzzzzz 02.08.10, 02:47
      zasnalem w polowie. jak sie konczyla ta fascynujaca opowiesc?
    • cynik24091 Wreszcie głos godny radnego ale chyba na puszczy 02.08.10, 07:51
      I takimi sprawami powinni zajmować się radni! Nasi włodarze chcą kultury w
      Szczecinie ale sami mają wiele do zaoferowania. Faktycznie "miasto" mające
      mieć Akademię Sztuki samo jest tradycjonalne i zachowawcze, a i bez gustu.
      Dużo miejsc straszy pustkami albo rzeźbami godnymi innej epoki np. do
      znudzenia w Polsce powielany Anioł Wolności lub pomnik papieża. A może jednak
      zaufać rodzimym twórcom i dać im możliwość " wyżywania się " w Szczecinie ?
      Może, zamiast wydawać pieniądze na nietrafne imprezy część z nich przeznaczyć
      na warsztaty rzeźbiarskie, które zapełnią przestrzeń np. w Parku Różanym, na
      licznych placach miasta. Będzie na czym oko zawiesić i oderwać od licznych
      reklam, sklepów, banków i aptek.
      • Gość: D.W.B Re: Wreszcie głos godny radnego ale chyba na pusz IP: *.chello.pl 02.08.10, 09:53
        Oj , racja , racja , ale problem jest bardziej złożony . Może to
        początek dyskusji o tym , co stało się z polskim społeczeństwem w
        ostatnich trzydziestu latach .I polską kultura, nauką,ludzmi z tej
        branży.I z odbiorcami.
        Bylismy krajem ubogim, może "zniewolonym", ale dobrze wykształconym.
        Wiedziało tym tzw. Zachód.
        A dziś ? Kultura to nie tylko cos, o czym pisze pan Wijas , nawet
        nie to,że istnieją twórcy akademiccy bez talentu,a popierani
        przez "swoich", dworscy, schlebiający gustom instytucji,która płaci
        za wyroby potrzebne tym instytucjom -kiedys najlepiej zyło się
        artystom produkującym wiersze o Stalinie i popiersia tegoż.
        Zawsze takie zjawiska były i będą .
        Nie jest dramatem może i to ,co widzimy codziennie w kiosku -
        przegląd pism - jako oferta "strawy duchowej".
        Dramatem jest może to ,ze nie ma miejsca ,chyba nigdzie w tym
        społeczenstwie dla czegoś, co istniało jeszcze trzydzieści lat
        temu,czyli pewna grupa ludzi tworząca cos, co ma nie schlebiać
        gustom mas, polityków, władzom, cioci na jej imieninach .


    • a.malin pan Wijas 02.08.10, 09:00
      Kiedyś w lokalnej telewizji usłyszałem pana Wijasa, który określił
      szczecińskie Nowe Stare Miasto jako miejsce gdzie znajdują się
      budynki - cytuję - "nawiązujące do architektury".
      W związku z tym uznałem, że dliberacje "naszego wybrańca" na temat
      sztuki nie są warte tego aby się z nimi zapoznawać.
      • Gość: smark Re: pan Wijas IP: 213.155.168.* 02.08.10, 14:24
        Szczecińska polonistka - felczer literatury - zawsze miała skłonność
        do naburmuszonego, pseudointelektualnego bełkotu.
    • Gość: PEWU Oto co proponuje: IP: *.net.pbthawe.eu 02.08.10, 09:51
      Za każdy doprowadzony do ruiny duży zakład pracy, stawiać pomnik. Tylko czy
      kilkaset nowych pomników jest w mieście potrzebnych?
      • Gość: konkretny Jędrzej nie fizoluj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.10, 11:28
        lepiej daj zarobić fryzjerowi
    • braininavat Wijas: Szczecin niemetaforyczny 02.08.10, 12:17
      Rozumiem protest przeciwko kiczowi, popieram, ale argumentowanie, iż
      w zamian potrzeba nam sztuki w tym znaczeniu "metaforycznej", że
      (jak pisze Autor) niemajacej sensu, samo niestety jest bezsensowne.
      Zauważmy, że z faktu, iż powyższy artykuł jest właśnie bezsensowny,
      nie wynika, iż jest on dziełem sztuki.
      • Gość: abc Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: *.chello.pl 02.08.10, 15:55
        Jeżeli analfabecie da się jakiś tekst do przeczytania ,a będzie to
        analfabeta agresywny, to zacznie wrzeszczec,że to jest
        bezsensowne.Jeżeli jest to analfabeta ambitny ,zacznie naukę
        czytania , a ta składa się z wielu poziomów -nie tylko rozpoznawania
        literek i odczytywania wyrazów ,potem całych zdań.
    • ew-a34 Wijas: Szczecin niemetaforyczny 02.08.10, 12:49

      W dużej mierze zgadzam sie z Panem Wijasem, W rozwoju sztuki
      tworzonej w mieście, jesteśmy bardzo tradycyjni, choć przecież
      mieszka tu wiele wybitnych postaci życia kulturalnego. Może nie
      wierzą ze ich glos znajdzie uznanie? Wygląda, że tylko akcje typu
      Akademia Sztuki znajduje odzew; na co dzien. zdajemy sie na
      urzędników a w nich niestety, artyzmu nie ma, nawet w ich
      działalności zawodowej. Musi sie wiele zmienić, aby do władz
      decydujących o mieście trafili ludzie z wizja, Bo póki, co ,
      PiSowscy radni z wyjątkami ,sa właśnie na poziomie „tradycyjnego
      prymitywizmu „ jeżeli chodzi o polot ,nie mowie już o fantazji,
      która jest także niezbędna.

    • Gość: glon Re: Wijas: Szczecin niemetaforyczny IP: 213.155.168.* 03.08.10, 10:13
      Meta-fora ze dwora.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka