Dodaj do ulubionych

Prosba?????

IP: *.st.vc.shawcable.net 11.06.07, 21:14
Mam prosbe,a zarazem pytanie??? napewno wielu z Was zna cykl
odcinkow "Wielkie Ucieczki" jezeli sie nie myle to byl pierwszy tj.-Kurier-
ktory po czesci byl u Was nagrywany jest tam scena na cmentarzu czy on
dzisiaj jeszcze istnieje.Czesto na ten temat rozmawiamy wsrod bliskich i
przyjaciol.Dziekuje z gory za pomoc.Jesli Dacie mi wiecej namiarow to dalej
te temat rozwine.Pozdrowka-Marek-
Obserwuj wątek
    • Gość: LPW Re: Prosba????? IP: *.swn.vectranet.pl 12.06.07, 00:30
      ... Nie bardzo wiem, bo mało na ten temat piszesz, o jaki cmentarz w tym
      serialu chodzi? W pobliżu Świnoujścia jest wiele starych cmentarzy. Zatem może
      więcej danych ułatwi odpowiedź na Twoje pytanie. Pozdrawiam z krainy 44 wysp!
      • Gość: kasia Re: Prosba????? IP: 80.54.123.* 12.06.07, 02:25
        ten cmentarz znajdowal sie napewno na drogiej stronie. na tym filmie bylo
        pokazane ze grupa przedostaje sie przez most a nastepnie idzie w kierunku
        cmentarza. ten most z filmu to na pewno byl w karsiborzu potem poszli na
        cmentarz a nastepnie na plaze. w kasiborzu nie ma plazy wiec troche tam jest
        namieszane. w swinoujsciu jak do tej pory mostu nie zbudowano. z opowiadan wiem
        ze napewno zeby dostac sie do swinoujscia trzebabylo miec specjalne przepustki ,
        tak tez bylo pokazane na filmie
        • Gość: Marek Re: Prosba????? IP: *.st.vc.shawcable.net 12.06.07, 07:35
          Milo,ze staracie sie mi pomoc,dzieki.....Postaram sie temat rozwinac otoz z
          opowiesci Ludwika Niemczyka glownej postaci w tym programie to byl cmentarz
          niemiecki...........to poprzez ten film nasze drogi przyjazni sie zeszly.Tak
          sie zlozylo zyciowo,ze dosc dawno znalazlem sie w Canadzie mieszkamy od siebie
          tylko 3km jezeli Was ten temat zainteresuje bede kontynowal moja
          opowiesc.Pozdrowienia dla Swinoujscia-Marek-
          • Gość: LPW Re: Prosba????? IP: *.swn.vectranet.pl 12.06.07, 08:11
            Marku, proponuję abyś zajrzał na podaną stronę, może zawarte tam informacje
            będą Tobie przydatne w dalszych poszukiwaniach: www.karsibor.com/
            Pozdrawiam z wyspy Uznam!
    • carmelaxxx Re: Prosba????? 12.06.07, 10:12
      niemiecki cmentarz byl a ul Szopena ,ale od dawna jest tam park a plyty nagrobne
      byly dewastowane, przseniesiono je (chyba razem ze szczatkami) na cmenatrz
      komunalny. jak bys mila ten film na kompie np to z checia bym go obejrzala wtedy
      jestem w stanie zlokalizowac szczegoly. OPgladalam juz go ale szczogolow za
      bardzo nie pamietam.
      • aniatko Re: Prosba????? 12.06.07, 21:06
        W Karsiborzu nadal jest poniemiecki cmenatrz. Jeden z niewielu takich
        zachowanych na pomorzu. Robi niesamowite wrażenie - jest podzielony na dwie
        części. Inny świat i te metalowe płotki :) Może to było to?
        • Gość: Marek Re: Prosba????? IP: *.st.vc.shawcable.net 12.06.07, 21:29
          Mozecie wejsc przez google www.wielkie ucieczki ciekawa strona.Pozdrawiam.Marek
          • carmelaxxx Re: Prosba????? 13.06.07, 22:05
            raczej chodzi o cmentarz w karsiborzu , bo ten w centrum miasta raczej odpada
            poniewaz miasto za bardzo wojskiem polskim i rosyjskim obstawione bylo . Most o
            ktorym pisza to byl albo most w karsiborzu ale predzej byl to most na wyspe
            wolin.szczerze mowiac malo szczegolow tam jest podane zeby mozna bylo na ich
            podstawie ustalic droge.
            • Gość: Marek Re: Prosba????? IP: *.vc.shawcable.net 14.06.07, 04:51
              Jeszcze raz dziekuje za pomoc....Zapewne Pamietacie ten moment z filmu,gdy Oni
              sie rozbierali na tym cmentarzu to groby i krzyze ozdobili garderoba tak bylo
              naprawde........Ludwik mi osobiscie opowiadal,ze Bogna (jego zona)
              powiedziala,ze bedzie to tak wygladalo jakby to byl mord na tle sexualnym.Jezel
              z kolei Wy macie pytania prosze???-Marek-
              • carmelaxxx Re: Prosba????? 14.06.07, 11:31
                najlepiej przyjedz do swinoujscia i sam osobiscie przesledz ta droge :)
                aczkolwiek nic nie jest w stanie odtworzyc klimatu tamtych czasow , wojska na
                ulicach, atmosfery strachu, itd.
                • Gość: Marek Re: Prosba????? IP: *.st.vc.shawcable.net 17.06.07, 10:01
                  Dziekuje...Wiecie pare razy nad tym sie zastanawialem kto wie,moze mi sie uda
                  przyjechac i "wrocic" do tamtego szlaku-Pozdrowienia dla Swinoujscia-Marek-
                  • carmelaxxx Re: Prosba????? 17.06.07, 10:14
                    zdecydowanie sa ludzie ktorzy wiedza ale pewnie malo z nich korzysta z netu, sa
                    to po prostu ludzie starsi. sawaja droga zcemu ta historia jest tak wyjatkowo
                    ciekawa dla ciebie?
                    • Gość: Marek Re: Prosba????? IP: *.st.vc.shawcable.net 19.06.07, 07:14
                      Moze Ci sie wydac dosc dziwne,zawsze juz bedac malym chlopcem pasjonowaly mnie
                      podroze,ucieczki w nieznane.Po czesci spelnilo sie skonczylem dawno temu
                      Techn.Rybolowstwa w Gdyni i sporo przez to swiata zwiedzilem.A kiedy w
                      osiemdziesiatych latach zaczela sie ksztaltowac inna Polska sam "zwialem" ze
                      statku ale sie rozpisalem.Jezeli Was to zaciekawi bede kontynuowal dalej-
                      Pozdrowienia-dla Swinoujscia-Marek-
                      • carmelaxxx Re: Prosba????? 19.06.07, 10:26
                        to ciekawe, opowiedz nam swoja historie :)
                        • Gość: Marek Re: Prosba????? IP: *.st.vc.shawcable.net 20.06.07, 08:26
                          To byl 4ty wrzesnia 85roku po raz kolejny lecialem do Vancouver zach.Canada na
                          wymiane zalog (podobnie to robil wowczas Gryf i Odra).Nikt nawet z najblizszych
                          nie wiedzial o mojej ucieczce.Oficjalnie przybylem na statek ,ktory stal w
                          porcie nastepnie poszedlem do kabiny kapitana i poprosilem o moja ksiazeczke
                          marynarska (wtedy kapitanowie trzymali je u siebie w depozycie).On poczatkowo
                          probowal mnie od tego zamiaru odwiesc ale widzac moja postawe podal reke i sie
                          pozegnalismy.Schodze sam ze staku w nowe zycie.Odwrotu juz nie ma.Dalej
                          napisze.Marek
                          • carmelaxxx Re: Prosba????? 24.06.07, 11:34
                            iswinoujscie.pl/artykuly/1496/
                            • aniatko Re: Prosba????? 24.06.07, 13:11
                              Odważny byłeś :) Mam nadzieję, że los Ci sprzyjał i wszystko się poukładło :)
                              U mnie w domu zastanawialiśmy się co byłoby gdyby....mój tata i wujek mieli
                              szansę. Tata nie zaryzykował,w sumie nie żyło nam się jakoś ciężko i źle. Wujek
                              się przestraszył i wrócił z Vancouver gdzie wszystko już było niemal dopięte na
                              ostatni guzik.Czasy się zmieniły, no cóż... Sądzę, że gdyby wtedy jakimś cudem
                              mieli teraźniejsze doświadczenia :) już dawno by tam siedzieli :)
                              • Gość: Marek Re: Prosba????? IP: *.st.vc.shawcable.net 25.06.07, 04:49
                                Tak jak Ty szczerze opisalas tak i ja Ci odpowiem nie jest zle nawet dobrze.Ale
                                tak naprawde wszedzie aby cos osiagnac trzeba pracowac.A ,ze Twojej rodzinie
                                sie tak ulozylo,a nie inaczej nie ma co ubolewac zawsze jest jeszcze wszystko
                                przed Nami (nie ogladajmu sie za tym co minelo)-budujmy terazniejszosc i
                                przyszlosc-Pozdrowienia-Marek-Troche odbieglem od TEMATU,ale powroce.Czesc.
                                • Gość: Marek Re: Prosba????? IP: *.st.vc.shawcable.net 30.06.07, 00:49
                                  Jak pisalem byl to wrzes.85roku.Polska powoli zmieniala system z
                                  socjalistycznego na demokracje i przez ta "hustawke" ustrojowa po 14miesiacach
                                  otrzymalem (resident status tj.staly pobyt) co dawalo mi legalna prace,system
                                  ubezpieczenia medycznego jak przecietny obywatel.Odetchnalem moja pierwsza
                                  praca,firma produkujace meble dla dzieci.Dobrze pamietam chociaz to dosc dawno
                                  moja stawke na godz.6.36 dol.i wydawalo mi sie,ze jestem bogacz ale co ciekawe
                                  na owe czasy nie bylo zle.Pracowalem w wiekszosci na dzienna zmiane,a
                                  wieczorami chodzilem do szkoly na angielski.Co dalej w nast.odcinku-Marek-
                                  • carmelaxxx Re: Prosba????? 30.06.07, 13:45
                                    hehe ale nam porcjujesz swoje przygody :) chcemy jeszcze !!!!
                                    • aniatko Re: Prosba????? 30.06.07, 15:09

no właśnie :) Jeszcze :) Jeszcze :)
                                      • Gość: epik Re: Prosba????? IP: *.range86-142.btcentralplus.com 02.09.07, 21:56
                                        aniatko, jak chcesz jeszcze to zapraszam do mnie a carmela do garuf, ale juz.
                                        • aniatko Re: Prosba????? 04.09.07, 15:12

A czemu Carmela do garów? :)
                                          • Gość: epik Re: Prosba????? IP: *.range86-142.btcentralplus.com 04.09.07, 21:59
                                            taki 'cziczat'. aniatko daj nam swoje foto.
                                • obcasy Re: Prosba????? 01.10.07, 21:20
                                  to była rekonstrukcja, więc ten cmentarz na filmie wcale nie musiał
                                  być cmentarzem świnoujskim.Ale może mógł to być cmentarz, który
                                  znajduje się po niemieckiej stronie, kilka km od przejścia z
                                  Albekiem na wzgórzu, które się nazywa Golem. Leżą tam wszystkie
                                  ofiary nalotów dywanowych, które miały miejsce pod koniec wojny.
                                  Cmentarz jest b. zadbany, jest tam b.chwytajacy za serce pomnik
                                  czekajacej na meza /syna , matki.
                                  • terra-magica Re: do obcasy 03.10.07, 10:22
                                    Witaj, bardzo interesuje mnie to, o czym napisalas/es. Poniewaz w
                                    google nic nie znalazlam moze zechcesz, napisac cos wiecej o
                                    lokalizacji tego cmentarza? Jak np dojechac tam po przekroczeniu
                                    granicy, powiedzmy rowerem, czy to jeszcze teren miejscowosci
                                    Ahlbeck? Zeby nie odbiegac od watku, to moze na skrzynke w gw.
                                    Pozdrawiam
                                    • Gość: sratytaty Re: nie Golem tylko Golm IP: *.pools.arcor-ip.net 03.10.07, 13:23
                                      I wtedy znajdziesz, co chcesz.
    • basiarom Re: Prosba????? 02.07.07, 00:05
      Jak ktos wcześniej zauważyl po drodze na plażę byl cmentarz,który mieści się
      przy ulicy Chopina.Teraz jest tam park.Jeszcze za czasów liceum w latach 70 na
      tzw.czynach społ.niwelowaliśmy ten teren niszcząc nagrobki.Jestem przekonana,że
      to o ten cmentarz poniemiecki chodzi.Pozdrowienia.Basia ze Świnoujścia.
      • Gość: Marek Re: Prosba????? IP: *.vc.shawcable.net 24.07.07, 04:50
        Dosyc ciekawie napisalas podczas -niwelacji terenu- NISZCZYLISMY NAGROBKI-chyba
        to byl specjalny zamiar odpowiednich wladz,kto wie??????-Pozdrowienia-Marek-
    • basiarom Re: Prosba????? 30.07.07, 17:44
      Oczywiście,że taki był zamiar,my wtedy tego nie rozumieliśmy.Barbara.Pozdrowienia.
      • pia.ed Kiedy byl nakrecony ten film? 03.10.07, 10:50
        Cmentarza na Karsiborze nie znam, ale przy najblizszej okazji pobytu
        w Swinoujsciu tam pojade!
        Czy do tej czesci polozonej po polskiej stronie mozna dojechac
        samochodem, bo roweru nie bede miala, choc planowalam go kiedys
        zabrac ze soba ...

To, ze pokazywano most, moze nie miec znaczenia, bo mogli wkleic
        zupelnie inny most i umiescic go na tle Karsiborza!
        • Gość: Marek Re: Kiedy byl nakrecony ten film? IP: *.st.vc.shawcable.net 03.10.07, 19:40
          Tyle co wiem od Ludwika to chyba w listopadzie minie 3lata.Moge sie
          upewnic.Pozdr.-Marek-
        • aniatko Re: Kiedy byl nakrecony ten film? 03.10.07, 21:16
          Dojazd na Golm: trzeba przekroczyć przejśćie Świnoujście - Garz (to południowe,
          przedłużenie Grunwaldzkiej) i potem skręcić w lewo bodajże w pierwszą ścieżkę,
          potem jechać w kierunku Kamminke. DLa tych, co nie lubią ścieżek leśnych -
          trzeba jechać drogą, aż do wiaduktu, ale sporo się nadrabia :)

Dojazd na Cmentarz w Karsiborzu: do Karsiborza, wjeżdżamy na 1 maja i jedziemy
          aż do ulicy Ogrodowej i Kwiatowej. Cmentarz jest za polem (trzeba odbić w
          Kwiatową). Fajne, klimatyczne miejsce :)
          • Gość: odważny Re: Kiedy byl nakrecony ten film? IP: 217.97.193.* 03.10.07, 23:15
            Powiem Ci Marku, ze przypominasz mi bohatera opowieści "z życia", który zostawił
            rodzinę na pastwę losu i nie był odważny... tylko był tchórzem, ale mogę się
            mylić... choć wątpię... zbyt wiele danych się zgadza
            • Gość: Marek d.Odwaznego Re: Kiedy byl nakrecony ten film? IP: *.st.vc.shawcable.net 04.10.07, 01:23
              Zupelnie nie rozumiem tej aluzji,tchorz,pozostawiona rodzina?????o
              co chodzi???nie mam nic do ukrycia,prosze pytaj jasno to
              odpowiem.Pozdrowienia-Marek-
              • Gość: ? Re: Kiedy byl nakrecony ten film? IP: 217.97.193.* 04.10.07, 12:10
                chyba nie sądzisz,że napisze na forum nazwiska... z szacunku dla kogokolwiek tak
                się nie robi. Po prostu, rok się zgadza, miasto się zgadza, imię Twoje się
                zgadza i zmierziło mnie,że jeśli to TY to przedstawiasz się w takich superlatywach.

zresztą napisałam,że mogę się mylić... ale jakby tak było to byś chyba inaczej
                odpisał
                • Gość: Marek Re: Kiedy byl nakrecony ten film? IP: *.st.vc.shawcable.net 04.10.07, 18:20
                  Wiesz juz mnie zmeczylo Twoje "MYSZKOWANIE" na forum......a,gdzie
                  zauwazasz moje-SUPERLATYWY-prosze pokaz wyzej post......Pozdrowienia.
                  • Gość: koleś Re: Kiedy byl nakrecony ten film? IP: 217.97.193.* 04.10.07, 21:07
                    Marek S.??
                    • Gość: Marek Re: Kiedy byl nakrecony ten film? IP: *.st.vc.shawcable.net 04.10.07, 22:16
                      Marek M.pochodze z Gdyni pracowalem w -Dalmorze-Pozdrawiam-Ja sie
                      otwarcie posluguje moim imieniem i go nie zmieniam.
                      • Gość: zaciekawiony Re: Kiedy byl nakrecony ten film? IP: 217.97.193.* 04.10.07, 22:38
                        Opowiadaj lepiej dalej :D

Takie IP ma pół miasta, więc luz
                        • pia.ed Karsibor? 04.10.07, 23:16

Wyglada na to, ze cmentarz jest PRZED karsiborska przeprawa
                          promowa, skoro jedzie sie od ulicy 1-go Maja.
                          Dla nas nie znajacych dobrze Swinoujscia nie wszystko jest zawsze
                          jasne ...

"Dojazd na Cmentarz w Karsiborzu: do Karsiborza, wjeżdżamy na 1 maja
                          i jedziemy
                          aż do ulicy Ogrodowej i Kwiatowej. Cmentarz jest za polem (trzeba
                          odbić w Kwiatową)."
                          • aniatko Re: Karsibor? 08.10.07, 21:32
                            OK to bardziej dokładnie ;)

Cmentarz w Karsiborzu jak sama nazwa wskazuje jest na wyspie Karsibór.

Przejeżdżasz przez most łączący wyspę Wolin i Karsibórz (jadąc od Międzyzdrojów
                            nie dojeżdżasz do przeprawy promowej Karsibór, jadąc od przeprawy promowej -
                            czyli od strony Świnoujścia skręcasz na pierwszym skrzyżowaniu - są znaki m.in
                            na ostoję ptaków Karsiborska Kępa). Przejeżdżasz przez most. Jedziesz cały czas
                            prosto (po drodze mijasz m.in basen u-bootów po lewej stronie, fajne,
                            klimatyczne miejsce). W pewnym momencie ulica skręca w lewo i zaczyna się
                            dzielnica (i to jest ulica 1 Maja).

1 Maja to główna ulica w Karsiborze. Ochodzą od niej mniejsze, przeważnie w
                            prawą stronę. Tam należy szukać Ogrodowej :)

Zresztą na stronie miasta (www.swinoujscie.pl) są opisy szlaków. Można też
                            dostać w IT, albo kupić w księgarniach przewodnik z dokładną mapą.Mam nadzieję,
                            że teraz jest jaśniej???? :)
                            • Gość: Marek do Aniatko Re: Karsibor? IP: *.st.vc.shawcable.net 09.10.07, 05:26
                              Dziekuje za trud jaki sobie zadalas-Pozdrowienia-
                              • pia.ed Aniatko ... 09.10.07, 16:05
                                Wlasnie wyobrazalam sobie, ze musi byc PRZED karsiboraka przeprawa promowa
                                ktora zawsze jezdze.
                                Zmylila mnie tylko ulica 1 Maja, bo taka jest przeciez w Swinoujsciu!

Dziekuje serdecznie za tak szczegolowy opis.
                                Za tydzien jade do Swinoujscia i przed przeprawieniem sie na druga strone skrece
                                w strone tego cmentarza.
                                • pia.ed Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... 12.10.07, 22:34
                                  A szkoda!
                                  • aniatko Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... 13.10.07, 17:11
                                    nie :) jestem cały czas ;) czytam więcej niż piszę ;)
                                    • Gość: Marek Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... IP: *.st.vc.shawcable.net 14.10.07, 05:57
                                      Ale trzeba przyznac,ze ten film-reportaz-KURIER-jest w dobrym
                                      wydaniu.Pozdrowienia dla Swinoujscia-Marek-
                                      • Gość: Marek Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... IP: *.st.vc.shawcable.net 19.10.07, 21:06
                                        Mam pytanie czy ktos zna inne odcinki procz-KURIERA-dziekuje i
                                        pozdrowienia dla Swinoujscian.
                                        • Gość: Marek Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... IP: *.st.vc.shawcable.net 31.10.07, 12:44
                                          Moze ktos na bylym cmentarzu postawi swieczke jutro?????-Pozdrowka-
                                          • Gość: BB Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... IP: 153.19.190.* 20.11.07, 20:57
                                            Dobrze że dałeś nogę..Mąż pływał w "Odrze" za mechanika a teraz ma
                                            głodową emeryturę.Chciał kiedytś dać drapaka ,ale nie starczyło mu
                                            odwagi.Pozdrowionka.
                                            • Gość: Do BB Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... IP: *.st.vc.shawcable.net 21.11.07, 17:16
                                              Powiem Ci szczerze,kiedys rozmawialem ze znajomym,ktory tez plywal w
                                              Dalmorze-chcial zostac lecz sie zwyczajnie bal o tym mi
                                              powiedzal.Wiesz szanuje go za prawde.Przeciez bojazn to normalne
                                              uczucie czlowieka jak,kazde inne.Pamietaj jutro bedzie lepszy
                                              dzien!!!!-Pozdrowienia-Marek-
                                              • Gość: Marek Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... IP: *.st.vc.shawcable.net 01.12.07, 07:34
                                                Teraz to wlasciwie Polacy moga wszedzie wyjezdzac.Tamte czasy kiedy
                                                uzyskanie paszportu bylo czyms specjalnym przeszlo do
                                                histori.Pozdrowienia dla Swinoujscian-Marek-
                                                • Gość: Marek Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... IP: *.st.vc.shawcable.net 08.12.07, 20:10
                                                  Spokojnych i Wesolych Swiat zycze mieszkancom Swinoujscia.Marek.
                                                  Mam setyment do Waszego miasta kiedys dawno z roznych przyczyn w nim
                                                  bywalem Pozdrowka.
                                                  • Gość: To ja Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... IP: *.st.vc.shawcable.net 02.01.08, 19:53
                                                    Wszystkiego Najjjjjjjjjjlepszego dla mieszkancow Swinoujcia w 08
                                                    napewno bedzie LEPSZY!!!!!-Marek-
                                                  • Gość: A. Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.08, 20:11
                                                    Marku, nie znam Cię co prawda, ale szczęśliwego Nowego Roku.
                                                    Niech spełnią się Twoje marzenia......te małe i te duze.....
                                                    Dużo uśmiechu......

Szczęśliwego Nowego Roku dla całego Świnoujścia!!!
                                                  • Gość: Do A Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... IP: *.st.vc.shawcable.net 27.01.08, 22:08
                                                    Z wzajemnoscia dla Ciebie i Swinoujscian,moze spelni sie moje
                                                    marzenie i Was odwiedze i poszukam szczatkow historii z Waszego
                                                    cmentarza chocby jak z "Wielkich Ucieczek" gdzie glowna postacia byl
                                                    Niemczyk Ludwik (brat zmarlego aktora Leona Niemczyka,a obecny moj
                                                    przyjaciel-Pozdrowienia-Marek-
                                                  • Gość: A Re: Aniatko pojawilo sie ... i zniknelo ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.08, 22:18
                                                    Marku, wcale nie pochodzę ze Świnoujścia, na forum tego miasta
                                                    wchodzę bo bardzo je lubie....Życzenia dla Ciebie przesłałam ot,
                                                    tak , po prostu....z życzliwości...
                                                    Pozdrawiam!
                                                  • aniatko A ja zmienię temat :) 28.01.08, 21:53
                                                    Bo tego Aniatka za dużo się namnożyło :)
                                                    Marku zapraszamy serdecznie :)
                                                  • Gość: Do Aniatka,A!!! Re: A ja zmienię temat :) IP: *.st.vc.shawcable.net 30.01.08, 08:19
                                                    Nie wazne z kad jestesmy.Lecz to ze LUBIMY to miasto tak "trzymajmy-
                                                    Pozdrowienia-Marek-
                                                  • Gość: A Re: A ja zmienię temat :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.08, 17:47
                                                    Masz rację. Pozdrawiam.
                                                  • Gość: Marek Re: A ja zmienię temat :) IP: *.st.vc.shawcable.net 28.02.08, 18:50
                                                    Czasami pisze do Was bo chociaz nie mieszkam w Swi-ciu to mam
                                                    sentyment do Waszego miasta (pare razy u Was bylem)ale co CIEAWE???
                                                    na poczatku rozpoczalem temat-WIELKIE UCIECZKI-a rozwinelo sie wiele
                                                    innych tematow-Pozdrowienia dla Was-Marek-
                                                  • Gość: Marek Re: A ja zmienię temat :) IP: *.st.vc.shawcable.net 15.03.08, 20:05
                                                    Wszystkiego Dobrego spokojnych z dobrym wypoczynkiem Swiat
                                                    Wielkanocnych dla Swinoujscian zyczy Marek.
                                                  • aniatko Re: A ja zmienię temat :) 16.03.08, 18:54
                                                    Tobie też Marku radosnych Świąt :)
                                                  • carmelaxxx Re: A ja zmienię temat :) 16.03.08, 22:18
                                                    Wzajemnie :)
                                                  • Gość: Marek Re: A ja zmienię temat :) IP: *.st.vc.shawcable.net 08.04.08, 04:07
                                                    Zycze Wam jak naszybszej i cieplej wiosny w kwiatach-Pozdrowienia-
                                                    Marek-
                                                  • Gość: kontener Re: IP: *.fn.pl 08.04.08, 16:49
                                                    A może chodzi was wszystkim o cmentarz ( kościół ) na Warszowie był mniej
                                                    więcej tam gdzie jest teraz szkoła podstawowa nr 2 i łuk torów kolejowych.
                                                    Od tego cmentarza nie było daleko do plaży - nie było portu. Pozostaje tylko
                                                    wyjaśnić czy byli po tej stronie czy potamtej .
                                                    Wiem też że na stronę uznamską można było się dostać tylko z paszportem, i
                                                    było całe zajęte przez "przyjaciół "
                                                  • Gość: Marek Re: Dziekuje!!! IP: *.st.vc.shawcable.net 19.04.08, 02:12
                                                    Naprawde Dziekuje Wam za chec pomocy i zycze sloneczka wiosennego
                                                    jak nie To podesle w kopercie z emigracji-Czesc-marek-
                                                  • Gość: Marek Re: Dziekuje!!! IP: *.vc.shawcable.net 29.10.08, 01:18
                                                    Dawno nie pisalem do Was ale postaram sie poprawic -Pozdrowka-Marek-
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka