Dodaj do ulubionych

Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego

29.11.11, 08:16
Se mogą protestować ile chcą i jak długo chcą- teren jest prywatny i nic nikomu do tego.A jak nie oddzielą się ścianą o meneli i złodzieji to nikt nie kupi tam chaty- a to ładnych parę baniek.Pewnie jeszcze wam blaszaki porozwalają jak będziecie mocno podskakiwać
Obserwuj wątek
    • Gość: Marian Koniuszko konkurs gazety IP: 213.155.180.* 29.11.11, 08:25
      swego czasu na łamach GW ogłoszony był konkurs na nazwę tego osiedla :D
      • Gość: ot co Re: konkurs gazety IP: 213.155.180.* 29.11.11, 08:27
        osiedle poziomkowe jakoś się ten twór będzie nazywał.
        • Gość: gosc Re: konkurs gazety IP: *.asterisc.pl 29.11.11, 10:41
          teraz bedzie pasowało "za murem" albo "berlin"
        • Gość: HOMELA Re: konkurs gazety IP: *.play-internet.pl 01.12.11, 12:34
          JAK GAZETA ORGANIZOWAŁA KONKURS NA NAZWĘ OSIEDLA (SWOJĄ DROGĄ CORAZ MNIEJSZE TE OSIEDLA SIĘ ROBIĄ) TO NIE MIAŁA ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI ABY REKLAMOWAĆ TĘ INWESTYCJĘ, ORAZ DOMNIEMYWAM, ŻE NIE BYŁO PROBLEMY ZE SKONTAKTOWANIEM SIĘ Z INWESTOREM:)
    • Gość: Młode Wilki 2,5 aby zrozumieć sposób działania tej firmy należy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.11, 08:47
      poznać bujną historię. Historię dywanów i wykładzin. Historię SLD w Szczecinie. Historię terenów na Mieszka, za które przyjdzie zapłacić Jurczykowi i wiele innych histori. Wtedy zrozumiecie o nieszczęśni skąd pojawiają sie takie a nie inne decyzje, pozwolenia itp. Niektórzy zaczynali od kontrabandy, a niektórzy od kontenera ze szklankami z duralexu. Tyle i tylko tyle...
    • g.r.a.f.z.e.r.o Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego 29.11.11, 09:05
      To ktoś się ucieszy jak dostanie mieszkanie z widokiem na ścianę :D :D
    • m-rr Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego 29.11.11, 09:07
      Mam wrażenie, że w naszym mieście deweloperzy są ponad prawem. Otwarcie łamią przepisy, a Urząd Miasta jakoś tego nie widzi. Nawet więcej! W przypadku doniesienia o nieprawidłowościach zamiata sprawę pod dywan lub w oczy wydaje oświadczenie, że czarne jest białe.
      To nie jest jedyna sytuacja. Na Redzie budowany jest blok 1m od granicy działki!!!!! Nie trzeba być inspektorem budowlanym, żeby widzieć, że coś jest nie tak. Ale pozwolenie na budowę jest i budowa trwa w najlepsze...
      W zasadzie nie dziwię się deweloperom. Idzie o potężne pieniądze. Ale jak ktokolwiek z urzędu może sobie pozwolić na wydawanie takich decyzji????!!!! I jeszcze nie poniesie żadnych konsekwencji.
      Uważam, że do Wydziału Urbanistyki Miasta Szczecin powinno wkroczyć CBA na kontrolę.
      • Gość: l666 Re: Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.11, 09:13
        a może ktoś tu dostał w łapkę?;)
        • kre.c1k Re: Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego 29.11.11, 10:30
          może?? dobre sobie ;) Raczej ktoś jeden nie dostał i stąd protesty.
    • questguest Decyzja jest do uchylenia. 29.11.11, 10:45
      Jeśli rzeczywiście dopatrzono się naruszeń KPA to decyzja jest do uchylenia i nie będzie z tym problemów. Od tego mamy SKO i WSA. Trzeba się tylko pospieszyć i nie dopuścić do rozpoczęcia prac.
      PS.
      Jeśli tego nie zrobicie to następnym logicznym krokiem dewelopera będzie wystąpienie do prezydenta miasta, nadzoru budowlanego i sanepidu z wnioskiem o wstrzymanie działalności wszystkich firm przemysłowych przyległych do osiedla. Scenariusz taki pokazywano nie raz w "Sprawie dla reportera" ... i za dziesięć lat nie będzie tam żadnych miejsc pracy tylko kolejne rozległe blokowisko.
    • Gość: Bar Extra Re: Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego IP: *.dynamic.chello.pl 29.11.11, 11:20
      Krzystek spłaca zobowiązania przedwyborcze wobec SGI Baltis. Robią z nim co chcą.
      Chyba pamiętacie jak kopał dziurę przed wyborami po drugiej stronie gangesu pod ten kloc przy urzędzie celnym. Wyborcza reklama, Krzystek buduje Manhatan na Łasztowni . Aż marszałkowski został zmuszony do przeniesienia namiotu operowego pod tramwaje.
      Co będzie jak SGI wpadnie na pomysł zabudowania pustego placu na Jasnych Błoniach miedzy pomnikami ?
    • Gość: @&@ Re: Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego IP: *.doplaty.gov.pl 29.11.11, 12:33
      O co tym pieniaczom Chodzi? Przecież takie mury to normalność.
      • Gość: gosc Re: Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego IP: 217.153.7.* 29.11.11, 13:23
        Sprawa ma szerszy kontekst. Urząd Miejski od początku torpedował wszelkie inicjatywy właścicieli garaży czy to w kwestii przekształcenia terenu na własność czy to w temacie budowy kompleksu garaży z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem wobec SGI akceptowano wszystkie wnioski, łącznie ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego. Prawdopodobnie za sprawą lobby sgi, urząd nie zgodził się na przekształcenie prawa wieczystego użytkowania na własności wobec właścicieli garaży, na działce sąsiadującej z sgi, uniemożliwiając im tym samym inwestowanie w ten teren. Wszelkie wnioski właścicieli garaży, by utrzymać dotychczasową funkcję terenu zostały przez urzędników odrzucone. Po prostu sgi dąży do wchłonięcia tego terenu, a urząd im w tym pomaga. Ktoś powie, że silniejszy ma większe przebicie. ok. nie sobie ma, ale niech to się odbywa w sposób jawny z poszanowaniem wszelkich przysługujących stronom praw. Tego niestety zabrakło. Urzędnicy o tym wiedzą, ale nie potrafią przyznać do szeregu błędów i uchybień.

        • Gość: kiełbaska Mur oddziela rozum od szczecińskiej władzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.11, 17:13
          jakiego by ona była szczebla. Tylko jak to możliwe?
          • Gość: mural mur nie jest monstrum! IP: *.dynamic.chello.pl 29.11.11, 19:03
            fatalna polszczyzna!
            Nie długo każdy murek, burek i fastfoodowy kebaboparówka będą mały swoje artykuły w GW a potem wszyscy zatańczymy labada labada na kaszebskim zaułku hej!
        • sgibaltis Re: Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego 29.11.11, 21:47
          Tak, tak SGI marzy o zapyziałych garażach na Rapackiego. Urządzi w nich montownię V1 i zacznie ostrzeliwać PZPN.

          Standard, gdzie rusza się inwestycje tam sąsiedzi i inne oszołomy chcą wyrwać parę zł od inwestora.
          Może uda się zmusić dwelopera do odkupienia drogo nieruchomości? Nie chce kupić po dobroci?
          No to piszemy protesty gdzie się da, a na koniec akcja medialna.
          Wycofamy protesty jak się odwdzięczy. Nie chce się odwdzięczyć?
          Przecież wiadomo, że każdy przedsiębiorca od taksówkarza aż po bankiera to złodziej... Prasa łyka takie sytuacje.
          Z góry wiadomo kto ma rację.
          • Gość: Mareczek Re: Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego IP: *.pz1-nat.espol.com.pl 30.11.11, 16:34
            A czego oczekiwałeś, że wszystkie prosperujące wokół od x lat firmy obracające sporymi środkami, tonami towarów i zatrudniające masę ludzi, jak i reszta sąsiedztwa na samo hasło SGI sama ucieknie gdzie pieprz rośnie? Każdy, kto nie chce dać się zrobić w "wysiedlanie żura" to oszołom? Sytuacja wskazuje raczej na pewne "słabości" SGI i urzędników... Tamte firmy płacą podatki, więc też i korzystają ze swoich praw. Btw. tak jak ktoś poniżej sugeruje, w takim "prestiżowym" miejscu rzeczywiście tylko bloki socjalne pasują...
            • sgibaltis Re: Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego 30.11.11, 23:38
              W Polsce atak na inwestora to modne zajęcie ale coś tu się nie zgadza. SGI chce na swojej własności wybudować budynek i dla oddzielenia nieruchomości chce wybudować ekran dźwiękowy i mur zabezpieczający przed pożarem.
              To jest przestępstwo?
              Wolę poczekac z oceną końcową na wypowiedż dwóch stron.
              Dziennikarz przedstawił ochoczo jedynie jedną stronę konfliktu.
              • perhaps52 Re: Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego 01.12.11, 03:46
                sgibaltis napisał:
                > W Polsce atak na inwestora to modne zajęcie......
                ......
                > Dziennikarz przedstawił ochoczo jedynie jedną stronę konfliktu.
                .....
                Nasza lokalna wyborcza, podobnie jak dawne "Skandale" itp populistyczne pisma, zawsze trzyma stronę garażowiczów, komitetów protestacyjnych, tzw polskich kupców itp bez analizy podstaw stanu prawnego a już szczególnie z jakiegoś powodu chroni urzędników. To wręcz maniera.
                Z przedsiębiorcami z reguły lokalna GW jedzie twardo a co do odpowiedzialnych urzędników pisze "Urząd": a kto? kiedy ? który prezydent? który dyrektor z Urzędu? , to już nie publikuje. Lokalna GW wpisuje się w klimat postkomuny panujący w Szczecinie , mieście gdzie stadnie zamieszkuje typ człowieka okreslanego przez Zinowiewa jako Homosovieticus .
                Jak za prl, odpowiedzialny za cokolwiek nie jest urząd. tylko ten złodziej-prywaciarz. Co widać we wpisach , w tym wątku.
                Może gdyby R. zlecił usługi PR Szymonowi Dominiakowi Górskiemu ....... ?
      • Gość: Mareczek Re: Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego IP: *.pz1-nat.espol.com.pl 29.11.11, 20:55
        A mógłbyś zatem podać choć kilka przykładów takich kilkunastometrowej wysokości murów z naszej okolicy? Wał ewidentny, na chama chcą wcisnąć bloki w zabudowę przemysłową z widokiem na tory, hurtownię mięsa, dwa sklepy meblowe, skup złomu i często korkujące się skrzyżowanie. Jest też szansa podkopać skarpę, na której stoi blok powyżej (będzie drugie Podzamcze? :D). Wygląda na to, że miasto musiało odwalić śmierdzący prawnie numer i nie skonsultować z właścicielami sąsiednich działek treści pozwolenia na budowę. Przecież na miejscu hurtowni wędlin, podpasek i sklepu meblowego stanąłbym na rzęsach, żeby nikt na taki teren się nie ładował z mieszkaniówką, zwłaszcza że wątpliwości są liczne. Najbardziej się zdziwię ewentualnym nabywcom tych "luksusowo położonych apartamentów", zwłaszcza że już samo SGI oferuje kilka ciiekawszych lokalizacji. Nawet jeśli te cuda powstaną, kto to kupi?
        • Gość: monstrum monstrum monstrum IP: *.dynamic.chello.pl 29.11.11, 21:23
          Martwisz się kto to kupi?
          Może to dla biedniejszych kawalerki poziomkowe
          szpetne blaszaki garażowe ładniejsze?
          Mur skoro uznano że jest potrzebny to widać jest potrzebny, pomyślcie że może go ozdobić piękny muuuural. Z poziomkami, albo z jakimś monstrum co z brzytwą wycina poziomki i skarby i wędliny i podpaski , a potem przegryzie blachą falistą z garazy
    • perhaps52 Tu prawie wszyscy pomylili adres 30.11.11, 16:39
      Dlaczego dyskutanci czepiają się developera?
      Zrozumiem każdego developera jak będzie chciał postawić blok mieszkalny nawet tuż obok pomnika Jana Pawła II , na środku trawnika , na Jasnych Błoniach. Ma prawo chcieć baaardzo duuużo zarobić zarobić. To URZĄD nie może wydać na takie cos Pozwolenia Na Budowę.
      Niech szanowna redakcja czepia sie urzędu. To on wydaje decyzje.
      Poza tym komuszki (niektórzy) nie martwcie się za SGI czy sprzeda te mieszkania czy nie sprzeda. To oni ryzykują a jak na razie sprzedają i to dosyć skutecznie.
      Redaktorze. Sprawdż nazwiska na pieczątkach pod decyzjami. Dlaczego w publikacji nie ma nazwisk decydentów? Klasyczna, nasza polska anonimowość urzędu. Na ten temat niech się wpopowie redakcji urząd a nie developer. Developer ma decyzję !
      • Gość: Vlad.H. Re: Tu prawie wszyscy pomylili adres IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 22.01.12, 19:01
        www.wsz-pou.edu.pl/biuletyn/?p=&strona=biul_oplac&nr=7
        www.akademiasokrates.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=164&Itemid=7
        www.etycznykapitalizm.pl/index.php?m=2
    • Gość: fanek Re: Mur monstrum ma stanąć przy Rapackiego IP: 217.97.149.* 01.12.11, 07:57
      Niech sobie kupią po 300.000 PLN miejsce na garaż, i po balu. Jakim prawem taki potomek niepiśmiennego chłopa, zawłaszcza sobie przestrzeń nie należącą do niego?!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka