1-mm 18.07.12, 09:32 Racja, zagranie z wyrażną preferencją dla kościoła. Tym bardziej razi, bo ten sam Krzystek mówi o oszczędnościach. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rr0309 OPINIA. BZDURY 18.07.12, 09:50 Sam się podpisałem pod tym niby obywatelskim projektem a wymuszonym przy kolendzie.Dla otoczenia to projekt uciążliwy. Powinien tam być park przy szkole i te obiecane baseny.Kosciół miał być budowany niżej na Duńskiej tam za Tesco i tam jest odpowiednie miejsce dla tej inwestycji PRZY NOWO POWSTAJĄCYCH OSIEDLACH. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cymbal katolicki BZDURY IP: *.ias.bredband.telia.com 18.07.12, 09:55 odpowiednie miejsce dla tej inwestycji ............................................................ ile ty masz lat - 15? Budowa kosciola inwestycja!! W tym miescie nie moze byc dobrze. z takom ludnosciom... Odpowiedz Link Zgłoś
zed.1 Re: BZDURY 18.07.12, 12:27 Krzystkowi sie w dupie poprzewracalo od swojej milosci do kosciola. W nastepnych wyborach to bedzie glowny temat i jesli inny kandydat to sprytnie wykorzysta to ani krzystek ani soska tego nie przekrzycza. No, ale moze liczy na miejsce w niebie kupione nie za swoja ziemie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marylin manson Re: BZDURY IP: *.dynamic.chello.pl 18.07.12, 18:54 Czy zed.1 to ta sama osoba co gość:ZED? Ten pierwszy gostek ma niezłe wypowiedzi,he,he,he.... Odpowiedz Link Zgłoś
aysy.1 Re: nieprawda 19.07.12, 08:25 nic się nie poprzewracało bo taki cały czas był. przypominam przysięgę (czy ślubowanie) straży miejskiej w kościele św. jakuba miasto szczecin jest od początku krzystka na liście sponsorów każdej imprezy organizowanej przez kościół rk zed.1 napisał: > Krzystkowi sie w dupie poprzewracalo od swojej milosci do kosciola. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mecenas klutury Re:BZDURY IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.07.12, 13:03 rr0309 napisał: > Sam się podpisałem pod tym niby obywatelskim projektem a wymuszonym przy kolen > dzie. tak to jest jak sie nie ma jaj, a reszta przez to cierpi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hola hop Re: OPINIA. To prezydent Krzystek gasi obywatelsk IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.07.12, 09:50 A ze Spalarnią śmieci nie było inaczej a wytwórnię asfaltu Eurovi śmierdziela i zapylacza pyłem na ul Pieszej teren Arbetu ul Piesza broni mimo , tylu niejasności że hej Odpowiedz Link Zgłoś
mariaczczi1 Wikary może zabić dziecko w tym kraju bezkarnie,to 18.07.12, 09:53 ziemi nie dostaną za friko od szczecinian. Dostaną na bank. Nie tylko na Warszewie ( wcześniej szpital Kolejowy , willa na Pogodnie itd , itd ......). Biedny ten kraj , biedne to miasto. Do czego to doszło , że człowiek by chciał by Niemiec gospodarował Szczecinem lub wynosi się mieszkac do Niemca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szczecin Re: Wikary może zabić dziecko w tym kraju bezkarn IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.07.12, 11:19 .. przyjdzie i czas na rozliczenie Krzystka nic i nikt nie trwa wiecznie .. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: berek Re: Wikary może zabić dziecko w tym kraju bezkarn IP: *.ias.bredband.telia.com 18.07.12, 11:24 i co mu zrobisz, jak go zlapiesz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XX4Ever Re: Wikary może zabić dziecko w tym kraju bezkarn IP: *.globalconnect.pl 18.07.12, 11:33 Eeeee tam. Może trwać wiecznie. Wiecznie trwa gloria i chwała prawdziwych patriotów (tych z Powstania Warszawskiego można zmieszac z gnojem bezkarnie, spoko!) takich jak generał Jaruzelski czy prawdziwy człowiek honoru tow. Kiszczak. Za swój wdzięk otrzymują apanaże jak rodziny królewskie. Celowo pisze apanaże, bo to płatnosci przysługujace głowom koronowanym od poddanych. Pan Krzystek może całe miasto dołączyć do swojego ogródka i g mu zrobią. Czy ktoś kiedyś podważył pozycję kacyka z Afryki równikowej czy szefa jakiejs guberni w głuchym interiorze Rosji? Spoko. Przedzej wyjedzie z tego miasta jeszcze kolejne kilkadziesiat tysięcy ludzi, zanim ten pan odda władzę. Zresztą miasto i tak już od dawna nie żyje... Radosne pląsania pana Krzystka przy przecinaniu wstążeczek to galwaniczne ruchy zdechłej żaby dotykanej igłą magnetyczną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sfrustrowany Re: Wikary może zabić dziecko w tym kraju bezkarn IP: 213.155.191.* 18.07.12, 18:12 I tu się dołączę do chóru, miasto to prywatny folwark Krzystka, nikt mu nic nie zrobi. Taśmy Serafina to pikuś przy tym co dzieje się w urzędzie miejskim, a pieniądze wcale nie takie małe przewalane. CBS czy CBA ma to głęboko w d..., bo tak na prawdę Szczecin to daleka prowincja, a tak zwani decydenci w W-wie nie mają na takim zadupiu interesu politycznego i w ten sposób lokalny kacyk ma się dobrze. Ustawił się z Kościołem, przekupił za stanowiska większość w radzie miejskiej, mozolnie zbiera kapitał na kolejne wybory, które notabene i tak wygra, przecież dał ludziom halę i Gontynkę, a tak na prawdę miasta jest w głebokiej zapaści. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eSka Re: Wikary może zabić dziecko w tym kraju bezkarn IP: 212.2.126.* 18.07.12, 20:45 dołączę się do chóru z nadzieją, że Prezydent zrozumie swój błąd i zmieni swoje zdanie - stanowisko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eSka Re: Wikary może zabić dziecko w tym kraju bezkarn IP: 212.2.126.* 18.07.12, 20:41 Niestety, ale niektórzy sami sie o to poproszą - w imie żle rozumianej Solidarności. Odpowiedz Link Zgłoś
alka-only OPINIA. To prezydent Krzystek gasi obywatelskie... 18.07.12, 12:20 Ostatnie jego podrygi i chce wyrwać od miasta, co sie jeszcze da...!!!! SKANDAL!!!!! Mam nadzieję, że na Warszewie nie powstanie kolejna światynia...!!! Odpowiedz Link Zgłoś
zachlanamorda Krzystek ma w d.pie inicjatywy,a interesy prywatne 18.07.12, 12:50 a co było z uchwałami z 20 lutego 2012r. o likwidacji szkół . Przecież uchwała o likwidacji szkoły np. gimnazjum nr 3 pojawiła się tego dnia tuż przed sesją -pisali ją chyba w nocy tegoż dnia i w du.ie prezydent miał wtedy inicjatywę mieszkańców / rodziców i nauczycieli oraz związków nauczycieli/. Tak więc niech on głupot nie opowiada o inicjatywach . Odpowiedz Link Zgłoś
zwyczajnae prezydent i ksiadz....krzystek... 18.07.12, 13:09 i wszystko jasne, ja nie ze Szczecina i wiem...... a Szczecinianie.....to tluki,czy jak????????????????? wyjatkowo brzydki pysk tego pana....)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PawelA Re: OPINIA. To prezydent Krzystek gasi obywatelsk IP: *.centertel.pl 18.07.12, 14:18 A ja bym miał jeden projekt obywatelski: Odwołanie Prezia i całej tej darmozjadczej chałastry ze stołków w UM. Zły? Odpowiedz Link Zgłoś
przyjaciel.krolika GW jest niepoważna 18.07.12, 14:20 GW zapomina , kto pisał peany przed wyborami na cześć PK i namawiał do głosowania na niego. A teraz PK nie pasuje ? Niby nie wiedzieli jaką opcję reprezentuej i kto będzie rządził miastem z tylnego siedzienia. Niepoważne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eSka Re: GW jest niepoważna IP: 212.2.126.* 18.07.12, 20:49 przyjaciel.krolika napisał: > GW zapomina , kto pisał peany przed wyborami na cześć PK i namawiał do głosowan > ia na niego. A teraz PK nie pasuje ? Niby nie wiedzieli jaką opcję reprezentuej > i kto będzie rządził miastem z tylnego siedzienia. > Niepoważne. Z mojej obersrwacji zauważam TU rożdżwięk w ocenie i wolność wydawania red. opinii. Odpowiedz Link Zgłoś
maroova OPINIA. To prezydent Krzystek gasi obywatelskie... 18.07.12, 19:30 Zachęcam wszystkich kontestujących projekt budowy kościoła przy ulicy Jantarowej do zapoznania się z kontr inicjatywą zachowania zieleni w tym miejscu i budowy parku miejskiego www.facebook.com/pages/Park-miejski-przy-ulicy-Jantarowej-na-szczeci%C5%84skim-Warszewie/210621805702232 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eSka Re: OPINIA. To prezydent Krzystek gasi obywatelsk IP: 212.2.126.* 18.07.12, 19:54 Art cyt: "Teoretycznie - składanie obywatelskiego projektu uchwały wygląda tak: pod pomysłem przedstawionym w formie projektu uchwały musi się podpisać minimum 400 osób i taki dokument trafia na sesje. Powinien trafić w ciągu 60 dniu od daty wpłynięcia do biura rady. Musi być zgodny z prawem i spełniać wymogi formalne." Wmóg formalny obu wniosków został spełniony. Wymóg prawny - czy to jest ocena merytoryczna danego wniosku, czy oczekiwaniem RM na dany, poprzednio ustalowy lub oczekiwany wniosek? - maksymalny czas! - tu termin wykonania nie biegnie. "Inicjatorzy mogą korzystać z prawnej pomocy biura rady miasta." Dodam,żeBbuiro Rady przyjmujące wniosek musi być obiektywne i powinno zapoznać się z treścia w przypadku "zbiegu kilku wniosków i spraw dla tego samego adresu - to podstawa dla pomocy merytorycznej urzędnika w przypadku "nie jasnego zapisu" to pomoc w uzupełnieniu lub wyjaśnienie celem poprawnego nazwania, określenia celu dla każdej inicjatywy obywatelskiej. Mieszkańcy nie są zobowiązani znać lub używać języka prawnego aby wniosek mógł być rozpatrzony. Biuro Rady powinno służy jego mieszkańcom - to wymagany standard i cel pracy tej administracji. Radni którzy wykorzystują "nieumiejętnie napisany przez mieszkańca/ców wniosek celem odrzucenia jego bez dyskusji - wydają świadectwo ignorancj, brak zangażowania w danej sprawie lub "dyktatorską stronniczość" - w sprawach wspólnego interesu danego środowiska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eSka Re: OPINIA. To prezydent Krzystek gasi obywatelsk IP: 212.2.126.* 18.07.12, 20:33 ... cyt: "Nad jedną i drugą inicjatywą należy dyskutować równolegle." Chcąc być neutralnym w działaniu wystarczyło na wstępie poinformować Radnych lub poinformowac zainteresowane strony o zaistnieniu w/w zdarzeń, w celu wyboru sposobu dalszego procedowania. "Tym bardziej że wywołują emocje. Trzeba dać się wypowiedzieć obu grupom. Ułożony przez przewodniczącego Stopyrę porządek obrad takich szans nie dawał." Takie postępowanie wskazuje na jednostonny wybór - jako dyktatorstwo lub niekompetencje. "Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który sprzyja kościelnej inicjatywie, podczas poniedziałkowej sesji starał się przekonać radnych, by poparli pomysł parafian z Warszewa." W sytuacjii powiązań rodzinnych Prezydenta i strony wnioskodawcy - to Prezydent powinien milczeć lub jako ostatni glos doradczy mieć tej w sprawie. Piszę dziś tak ponieważ , gdzieś kiedyś zdecydowałam się skorzystać z...? z pewnyn miejscu z powodu, że pomimo wzajemnej znajomości rodzin zostałam potraktowana na równi, a wtępnie bez powodów "nawet ostrzej" w tych negocjacjach i przedstawionych warunkach. To zachowanie pozwoliło mieć nadzieje na dobre zarządzanie powierzonym mieniem i taka postawa mnie przekonała, aby wybrać i pozostać, a w przyszłości bronić osoby podczas "innych ataków" personalnych, które często były/są kierowane indywidualnym interesem skarżącego. "Argumentował, że jeżeli tego nie zrobią, to zniechęcą mieszkańców do składania obywatelskich projektów." To jest zle pojmowanie tematu lub stronniczość osoby tak argumentującej wybrany jeden wniosek. "Panie prezydencie, to właśnie pan preferowaniem jednej grupy zniechęca pozostałych do inicjatyw." Tak, ale może nie tylko zniechęca, ale zachęca do innych inicjatyw, które mogą być początkiem końca! "Gdyby większość radnych zagłosowała zgodnie z pana sugestią, to właśnie wtedy zapał mieszkańców zostałby ostudzony." Wtedy powstawałyby mury do zdobycia Czegoś lub narzędzia do obalenia Kogoś. "Styl, w jakim obywatelska uchwała parafian z Warszewa została wprowadzona na sesję, nie zasługiwał, by nad nią głosować. I nie ma tu winy mieszkańców. Chodzi o procedury. Dobrym zwyczajem jest, by dokument najpierw był omawiany i głosowany na komisjach stałych rady miasta." To nie jest tylko obyczaj - to winien być standard pracy samorządowej. "Radni, wydając zgodę na bezprzetargową dzierżawę, powinni wiedzieć, na jaką kwotę wydają zgodę. Czy będzie to złotówka czy stawka nieco wyższa... Powinni również wiedzieć, jakiej wartości majątek przekazują parafii na preferencyjnych zasadach." To i nie tylko tyle - powinny poznać inne nastepstwa i skutki społeczne "takiego rozwiązania" tematu. "Tych informacji nie było, podobnie jak opinii samej parafii św. Antoniego, czy rzeczywiście jest zainteresowana budową przy ul. Jantarowej kościoła i ośrodka edukacyjnego. O takich planach mówili tylko rozentuzjazmowani mieszkańcy." Ośrodek edukacyjny nie jest celem i polem działalności Kościoła jako miejsca kultu danej religii. Ośrodek edukacyjny co to oznacza w praktyce??- warto poznać. Wiem że szkoła podlega jedn. służącym inst. oświatowej - co jest chyba zapisane w Konstytucji. Odpowiedz Link Zgłoś
daneczkapl OPINIA. To prezydent Krzystek gasi obywatelskie... 19.07.12, 11:34 panią Kowalewską i wszystkich zainteresowanych tematem odsyłam do komentarza pana Macieja Drzonka na portalu warszewo.pl. Przynajmniej jeden człowiek, który wie, o czym mówi.. dziwi mnie ten zlośliwy bełkot ludzi chcących zaistnieć w redakcjach, nie mających pojęcia o czym piszą.. i jeszcze dostają za to kasę?? wstyd!!! Odpowiedz Link Zgłoś