Dodaj do ulubionych

Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popierają ...

09.04.13, 07:41
Zmieńmy najpierw tytuł miejskiego pianisty na miejskiego fantastę.

A teraz wiadomość od rzeczywistości:
Nie potraficie budować kamienic. Nie potraficie tworzyć dzielnic. Nie potraficie zarządzać przestrzenią. Nie potraficie robić dobrej architektury.

Macie różową Barbarę w centrum, ruiny SCR z kamienicami oblepionymi styropianem, wielką, niezabudowaną dziurę pod zamkiem i stare nowe miasto, które nie działa. I chcecie planować nowe obszary?

Macie tyle obszarów nie działających i chcecie doczepiać do nich nowe? Najpierw nauczcie się jak dbać i prowadzić to co macie zanim się porwiecie na nowe fantazje.
Obserwuj wątek
    • zed.1 Jeszcze jedno 09.04.13, 07:51
      Nie macie żadnej zupełnie gwarancji na to, że nie skończy się ciągiem takich właśnie Barbar nad rzeką. Wszystko nawet na to wskazuje, że tak właśnie będzie. Popatrzcie na starówkę, popatrzcie na inne inwestycje w mieście. Miasto nie ma zupełnie żadnych sposobów na to by wpłynąć na wygląd dobry czy zły.

      Tego chcecie? Bulwar Barbary? Koszmary nad rzeką?
      • Gość: Gosc Krzystek nie jest jedynym, ktory polegl IP: 195.124.114.* 09.04.13, 08:22
        pieniadze.gazeta.pl/Gospodarka/1,125292,13691751,Centra_polskich_miast_wymieraja__Maja_to_zmienic_menedzerowie.html#Cuk
        i mam przeczucie ze jak tylko miasto zacznie grzebac przy bulwarach to zaraz jakas galeria zacznie walczyc o lokalizacje w poblizu, a to ze prezydent jako prawnik nie ustanowil w ciagu tylu lat prawa lokalnego regulujacego architektoniczne koszmarki to juz jest kpina ... znow proponuje wycieczke do np Hamburga zanim namieszacie i utopicie pieniadze podatnikow w kolejnym bezsensownym projekcie
      • savanterreal Leczymy kompleksy? 09.04.13, 12:08
        Niestety tu akurat ZED ma rację.
        Mamy już starówkę, która podobnie jak te wszystkie wizualizacje miała być fantastycznym panaceum na nasze marzenia o staromiejskim centrum. I skończyło się przeciętnie, pewnie z rożnych powodów.

        Ale nie miejmy złudzeń - za tym projektem najbardziej lobbuja deweloperzy, którzy kosztem ulic zyskają sporo atrakcyjnych działek pod zabudowę biurowo(usługowo)-mieszkalną. A czynsze będą spore.
        Czyli powstaną banki i luksusowe mieszkania w centrum. A cała ta kultura, rozrywka, życie nocne miasta istnieje tylko w obietnicach. Tak jak przy starówce.

        Szczecin jest jednym z niewielu współczesnych polskich miast, w którym nie ma korków w starym centrum (poniemieckim - są za to tam, gdzie myśleli o tym niedawno polscy planiści - np Duńska). Wiadomo, budynki się sprzedają i dają zysk deweloperom i najemcom, a drogi nie, są zbędnym kosztem dla rodzimego biznesu. To BARDZO KRÓTKOWZROCZNE myślenie.

        To akurat Niemcy planowali nasze miasto z rozmachem stawiając 6-pasmowe bulwary gdy jeździły po nich tylko dorożki. Wyburzając cały pas gęstej zabudowy starych kamienic szerokości kilkudziesięciu metrów by poprowadzić tam dzisiejszą ul Wyszyńskiego. Myśleli perspektywicznie, dzięki nim nie mamy dziś korków.

        Dzisiaj czytam że rewelacyjnym pomysłem jest to żeby zwężać ulice by zbudować tam star-wyglądające (na wizualizacjach) domy.
        !!!
        Ludzie! czy wy jesteście poważni?
        Nie lepiej ulepszyć to co już mamy, zamiast psuć coś kosztem bardzo wątpliwej mieszanki estetyki i komercji?
        • marianek1025 Re: Leczymy kompleksy? 09.04.13, 13:42
          "Wyburzając cały pas gęstej zabudowy staryc
          h kamienic szerokości kilkudziesięciu metrów by poprowadzić tam dzisiejszą ul W
          > yszyńskiego. Myśleli perspektywicznie, dzięki nim nie mamy dziś korków" bardzo ciekawe. Zawsze mi się wydawało, że to Polacy po 1945 postanowili nie odbudowywać kamienic przy zniszczonej ulicy i dzięki temu powstała szeroka Wielka teraz Wyszyńskiego. Niemcom możemy dziękować za szerokie ulicę takie jak Piastów, Piłsudzkiego Niepodległości. Polakom zawdzięczamy zniszczenie nadającej się do odbudowy zabudowy podzamcza i stworzenie tam "arterii" nadodrzańskiej.
        • Gość: turysta Re: Leczymy kompleksy? IP: 83.168.91.* 09.04.13, 13:43
          na miasto patrzysz wyłącznie pod kątem jazdy samochodem.. tak sie miast nie projektuje..chyba ze ktos z aspiracjami prlowskimi.. na całym swiecie drogi sie odchudza bo powoduje to tylko problemy.. wyobraz sobie ze pod twoim oknem wybudowano 3 pasmowke, do najbliszego sklepu masz w linii prostej 100m ale droga zmusza cie do zrobienia dodatkowych 2km.. pojdziesz piechota czy wsadzisz tylek w samochod?
          • Gość: Vlad.H. Re: Leczymy kompleksy? IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 10.04.13, 20:44
            na calym swiecie rozbudowuje sie drogi w samej NL zbuduje sie i rozbuduje wiecej km drog niz w PL i to mimo juz istniejacej swietnej infrastruktury drogowej.

            Co do reszty - odpowiedz mi z jakiego okresu historycznego byly kamienice ktore maja byc odbudowane ze nazywasz to podzamcze.

            Wszyscyc tu przywoluja Niemcow ale to wlasnie Niemcy otowrzyli miasto na rzeke budujac szeroko otwarte Hakenterrasse. To Niemcom zawdzieczacie szerokie ulice i to ze kamienice staly w duzych odstepach a nie ze ludzie ludziom zagladaja w garnki...
        • Gość: www Re: Leczymy kompleksy? IP: *.ip4.wifimax.pl 26.08.13, 01:06
          Jesteś skrajnym debilem! Jak można nie chcieć mieć pięknej starówki, a starówkę tworzą piękne kamienice, tak jak we Wrocławiu czy Gdańsku. Kilka pasów drogi w jedną i w drugą nie sprawi, że do miasta zaczną przyjeżdżać turyści. Nikt nie chce podziwiać 4 pasmowej drogi, tylko piękne budynki. 4 pasmowa droga sprawia, że z tego miasta łatwo jest wyjechać, najlepiej do innego miasta, które ma piękne centrum z pięknymi kamienicami. Skąd się biorą takie cymbały jak ty?
          • aysy.1 Re: Leczymy kompleksy? 27.08.13, 05:08
            Gość portalu: www napisał(a):

            > Jesteś skrajnym debilem!
            ooo kolejny forumowy geniusz z patologicznymi kompleksami i nerwicą :)
      • Gość: zaba Re: Jeszcze jedno IP: *.bielskpodlaski.mm.pl 26.08.13, 21:22
        zed.1Jestes bardzo aktywny w pismie ale co z tej twojej aktywnosci wynika.Wielkie nic.
        • zed.1 Re: Jeszcze jedno 26.08.13, 23:01
          Jesli od tego co pisze chociaz jedna glupia decyzja nie zapadnie to juz cos wynika.
    • aysy.1 niemogę się jeszcze przyzwyczaić 09.04.13, 08:43
      nie mogę się jeszcze przyzwyczaić zed do twojej transformacji. o 180 stopni.
      • Gość: . Re: niemogę się jeszcze przyzwyczaić IP: *.kalisz.mm.pl 09.04.13, 08:50
        Pieniadze zmieniaja ludzi.
        • exman Re: niemogę się jeszcze przyzwyczaić 09.04.13, 09:20
          Dlaczego planiści (jak wiadomo okreslenie planista w tym mieście równoznaczne jest z notorycznym dawaniem "plamy") planują plepszenie kodycji istniejacej Starówki, bedacej w rękach prywatnych, za moje, nasze pieniądze, a raczej na poczet długu, ktory w naszym imieniu zaciągnęłoby miasto ?
          Więcej zieleni w tym brudnym mieście bym widział a nie pseudo kamieniczek. Zajmijcie się planiście psimi kupami na trotuarach a nie niszczeniem przesterzeni miasta.
      • Gość: cefar Re: niemogę się jeszcze przyzwyczaić IP: 83.168.91.* 09.04.13, 11:13
        no właśnie. też pamiętam zupełnie inne tony. co się stało?
    • mamoniowa303 produkcja kolejnych pustostanów ? 09.04.13, 09:06
      Szczecin do niedawna słynął jako miasto niezwykle zielone z parkami , skwerami, drzewami, zieleńcami. Od jakiegoś czasu ktoś z uporem maniaka stara się to miasto zabetonować.
      Czy planiści i inni decydenci mają wzsystko po kolei w swoich łbach. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że te pomysły roją się w szalonych umysłach !
      Pobudowano serię biurowców, developerzy prześcigają się, aby na każdym najmniejszym trawniku wybudować jakąś budę. I jaki jest tego efekt ? Coraz więcej budynków starszy pustostanami!
      Kochani decydenci nie wiecie dlaczego ? Pozwolę sobie wam podpowiedzieć : ludzie nie mają pracy, boją się zaciągać kredyty, zresztą dzisiaj banki nie sa już tak łaskawe jak kilka lat temu. Nie wystarczy, że to koszmarne Nowe Stare Miasto okazało się poronionym pomysłem ? Nie wystarczy, że spaskudzono otoczenie zamku ?
      Nieprawdopodobne !!!
      • questguest Re: produkcja kolejnych pustostanów ? 09.04.13, 09:13
        Mamoniowa słusznie prawi. Rządy boksera przejdą do historii tym że na wszystkich szkolnych boiskach zbudowany budy.
    • zbikol Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popierają ... 09.04.13, 09:27
      Brakuje trasy zamkowej na tych rysunkach, czyli do wyburzenia.
      • moozq Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj 09.04.13, 09:43
        zbikol napisał:

        > Brakuje trasy zamkowej na tych rysunkach, czyli do wyburzenia.
        Straszny z ciebie matoł.
        • Gość: franek Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj IP: *.xdsl.centertel.pl 09.04.13, 10:39
          ci żałośni planiści, architekci i podobnie niech skierują swoje zainteresowania bardziej na północ Szczecina w dól Odry tam miasto umiera a mogło być tak pięknie - rzeka, wzgórza, droga wodna otwarta na świat, kanały i zakola ciągnące się kilometrami i praktycznie nie wykorzystywane.
          • Gość: Gosc Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj IP: 195.124.114.* 09.04.13, 11:48
            cicho sza bo jak sie dowiedza to i tam cos spie... ... jest duza szansa ze Krzystek juz spadnie ze stolka kiedy cieniasy wezma sie za Skolwin i Golecin
        • zbikol Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj 10.04.13, 09:59
          Gdyby namalowali most tam gdzie faktycznie jest, to ta wizja nie byłaby już taka sielankowa.
    • Gość: czytelnik potrzebny nowy most IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.13, 09:39
      wizja piekna ale aby nie zakorkowac miasta potrzebny jest nowy most...
      • Gość: franek Re: potrzebny nowy most IP: *.xdsl.centertel.pl 09.04.13, 17:41
        jak na Gdańskiej zdarzył się kiedyś wypadek, natychmiast wylot z miasta został zakorkowany. korek sięgał Bramy Portowej. istnieje wprawdzie Szosa Poznańska ale to trochą zboku i to nie wystarczy. mówiło się o promie w okolicy Inoujścia. a gdyby zamiast promu most wysokowodny. wiem, kosztowne, trudne, wymaga czasu a tu kadencja mija i pewnie ostatnia.
    • Gość: rss Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj IP: 198.144.116.* 09.04.13, 10:14
      www.jerzybielec.blogspot.com/2013/03/zamki-na-lodzie-czyli-jak-wydawac.html
    • g.r.a.f.z.e.r.o Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popierają ... 09.04.13, 10:48
      W sumie pomysł wydaje się niegroźny, bo nie do zrealizowania.
      Ale jest szkodliwy bo absorbuje uwagę zupełnymi bezsensownymi fantazjami.
      Ja też mogę w szczecinie i kosmodrom i tor formuły pierwszej zwymiarować.
      Jak trzeba to będzie to nawet narysuję taki ala Monte Carlo, z agrafką koło wałów chrobrego i przejazdem tunelem obok Odry. Żaden problem...
      Tylko po co na to tracić czas.

      To zresztą podobny pomysł do tej fantazji nt. "szczecińskiej Wenecji".
      Wenecji, pod postacią fragmentu zdegenerowanej zabudowy poprzemysłowej w peryferyjnej części miasta... Ale tam też deptak chcą zaprojektować.

      Ale wystarczy że są rendery z ładnymi kolorami i już MIEJSCY PLANIŚCI popierają.

      Ale wiecie co jest najgorsze... Że na bazie tego planu będą pchać pomysł deptaku w miejscu tamtego zardzewiałego masztu. Bo taki deptak bedzie się przecież wpasowywał w PRZYSZŁĄ koncepcję, więc czemu nie zbudować go dziś?
      • Gość: amaretto Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj IP: *.szczecin.mm.pl 09.04.13, 10:58
        Następne sto metrów deptaka za osiem milionów ?..
        • Gość: gość kolejny projekt twórcy buspasa na Enegetyków IP: *.globalconnect.pl 09.04.13, 12:30
          Sochanowski to SENS, warto żeby mieszkańcy stojący w kolejnych zatorach i korkach tym razem w okolicach Mostu Długiego o tym pamiętali !
          To on zaprojektował słynny buspas na Energetyków !
          • Gość: turysta Re: kolejny projekt twórcy buspasa na Enegetyków IP: 83.168.91.* 09.04.13, 13:45
            mieszkancy to nie tylko spasione lenie w swoich samochodach.. wiekszosc jezdzi komunikacja miejska
            • Gość: gość Re: kolejny projekt twórcy buspasa na Enegetyków IP: *.globalconnect.pl 09.04.13, 14:25
              > mieszkancy to nie tylko spasione lenie w swoich samochodach

              Mój ulubiony turysto idź się chłopcze w końcu leczyć. Samochód to taki sam gadżet jak telefon komórkowy. I używany nawet kosztuje podobnie. Jak widać skoro nie stać cie na jakiekolwiek auto to jesteś ostatnim gamoniem życiowym i ofermą bo masz zawiść że inni mają auta. I nie piprz farmazonów o wyższości komunikacji miejskiej nad innymi formami transportu. Podaje ci adres zacnego szpitala - lecz się :
              www.psychiatria.miedzyrzecz.pl/content.php?cms_id=73&lang=pl&p=p3
    • starszy-65 Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popierają ... 09.04.13, 13:34
      To mi się podoba tylko ten fantasta architektoniczny niech ujawni kto i ile zainwestuje by ta część miasta wyglądała (została odnowiona) jak na tym projekcie bo kamienice wybudują prywatni inwestorzy (co potrwa z 20 lat) i będą mieli (mam nadzieję) jakieś zyski ale co będzie miało z tego i kiedy Miasto bo tu nie widzę żadnej nadziei.
    • fortunaima Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popierają ... 09.04.13, 13:50
      Piękne wizualizacje. I samochodów tak mało! Aż strach... Do miasta pewnie będzie mogła wjechać Władza i Jej Urzędnicy. Oraz oczywiście Państwo z SENS-u i ich poplecznicy.
      Reszta hołoty wsiadać do KM i nie gderać...
      Z tego co pamiętam, na wizualizacjach obecnej "Starówki" nie było parkingów tylko piękne ogródki i zieleń...
    • mamoniowa303 Poszukiwany, poszukiwana 09.04.13, 13:50
      Jeden z bohaterów filmu, dyrektor z zawodu, przestawiał jeziora na planie urbanistycznym i nieźle na tym zarabiał. Tak mi się jakoś skojarzyło...
    • andreas.007 To niezbyt dobry pomysł... 09.04.13, 14:13
      Zed, bez wzgledu czy kamienice tam postawione beda ładne czy brzydkie,
      to nie jest to dobry pomysł, gdyz podobnie jak Trasa Zamkowa zablokuje
      ta część miasta... i to na wjezdzie!

      Jest tyle miejsca w Szczecinie, a niektórzy kreca sie
      w kólko po centrum i chca zapchac je totalnie.
    • Gość: Gosia Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj IP: *.play-internet.pl 09.04.13, 14:24
      Plany ciekawe, ale też nie widzę tego w obecnych realiach. W Szczecinie bywam często u mojej siostry - wcześniej mieszkała w centrum, czekała lata aż odnowią jej kamienicę i nic z tego. Niedawno miała okazję i wyprowadziła się na Małe Błonia, mieszka w ładnej, cichej okolicy, ma wreszcie normalnych sąsiadów. Jak u niej nocuję, to nie ma już żadnych problemów, np. z menelami na klatkach, jak to się zdarzało w centrum. I mieszka jak człowiek, a nie w rozsypującej się kamienicy, z którą miasto totalnie nic nie robiło, a takich przypadków jest wiele. Najpierw powinni czymś takim się zająć, a później myśleć o rozbudowie bulwarów.
      • zly_podatnik Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj 09.04.13, 14:53
        Pani Gosiu, proszę tu nie wypisywać takich rzeczy!Kłamstw! Obelg! Proszę patrzeć na siebie! Nikt tu nie jest menelem! I nikt tu nie da się złapać na Pani reklamę tego osiedla!Jak się ciecin nie podoba to proszę nie przyjeżdzać! Poradzimy sobie bez pani pięciu złotych zostawionych w miejskich toaletach!
        A tak poważnie...to przykre, że ma Pani rację ale za wprowadzenie porządku nikt nagrody nie dostanie tak błyskotliwie jak za pokazanie kolorowych slajdów.
        Do roboty UM ciecina!
    • swinton Zauważyliście na pierwszym obrazku zardzewiały 09.04.13, 15:47
      maszt?
    • g.r.a.f.z.e.r.o Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popierają ... 09.04.13, 18:27
      Kluczowe w takich pomysłach nie jest to czy one są dobre czy złe. Kluczowe jest to że są nieprzemyślane. Bazują na fantazjach i biorą pod uwagę potrzeb ludności i faktycznych warunków, nie tylko finansowych, choć te są kluczowe, a będą jeszcze istotniejsze z każdym rokiem, gdy będziemy spłacać kredyty a nowych źródeł finansowania zabraknie.

      Ja naprawdę skupiłbym się w Szczecinie na co najmniej 3-5 lat na konsolidacji, a nie na fantazjowaniu..
      • Gość: franek Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj IP: *.xdsl.centertel.pl 10.04.13, 17:59
        ci tam różni oglądają stare ryciny Szczecina i stąd biorą się te fantazje a przecież śródmieście Szczecina nie musi być gęsto zabudowane, stłoczone. Szczecin nazywano nieraz Paryżem północy, place, ulice dużo przestrzeni. nich tak zostanie.
    • ma-de-si Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj 26.08.13, 08:13
      spoko, spoko to tylko kampania :) do tego co ZED pisze chciałbym dodać tylko jedną refleksję - Szczecin cierpi na przypadłość, którą nazwałbym pełzaniem serca miasta. Najpierw miało bić na deptaku Bogusława, później na podzamczu, na pl. Orła Białego, teraz występują przerzuty serca na bulwary. chyba wszyscy wiemy, że nic z tego nie będzie. Krzystkowi nie chodzi o to, by coś zrobić, tylko o kolejną wizję i odcięcie niewygodnego kontekstu porażek - ucieczka do przodu, lub ucieczka w wizję, jak kto woli.
      • Gość: Gosc znaczy sie wybory przed nami IP: 195.124.114.* 26.08.13, 13:51
        i trzeba rzucic mieszkancom troche kielbasy :-) desperacja w UM rosnie, niedlugo zaproponuja kosmodrom i tor F1 ... strach, strach ma wielkie oczy prawda panie ostatnia kadencja prezydencie ?
        • Gość: rozbiegane oczka Re: znaczy sie wybory przed nami IP: *.ias.bredband.telia.com 26.08.13, 13:52
          To ja mam qrwa iść do pracy?!
    • teodor_jeske_choinski_1 Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj 26.08.13, 13:23
      Kiedy pierwsze klucze w dziurkach?
      • Gość: franek Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj IP: *.xdsl.centertel.pl 27.08.13, 16:52
        zróbcie porządek w AK, usuńcie skrzynki, ustawcie latarnie jak n.p. na ulicy admiralskiej, zdemontujcie ten szpetny klocek szklany i wyekspediujcie swoich urbanistów i architektów d.d.
    • aysy.1 Re: Kamienice nad Odrą? Miejscy planiści popieraj 29.08.13, 05:04
      zed.1 napisał:

      > Zmieńmy najpierw tytuł miejskiego pianisty na miejskiego fantastę.
      >
      > A teraz wiadomość od rzeczywistości:
      > Nie potraficie budować kamienic. Nie potraficie tworzyć dzielnic. Nie potrafici
      > e zarządzać przestrzenią. Nie potraficie robić dobrej architektury.
      >
      > Macie różową Barbarę w centrum, ruiny SCR z kamienicami oblepionymi styropianem
      > , wielką, niezabudowaną dziurę pod zamkiem i stare nowe miasto, które nie dział
      > a. I chcecie planować nowe obszary?
      mamy też "aleję kwiatową". martwą :(
      zgadzam się z tobą zed. w tych kwestiach masz wyrobione wyczucie i wiedzę moim zdaniem.
      mnie osobiście nie podoba się zasłonięta przez część nowej starówki bryła zamku książąt.
      ta koncepcja mi się stanowczo nie podoba. jest wielka przestrzeń, imponująca dla turystów. coś z tym trzeba zrobić ale na pewno nie to co ci państwo proponują.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka