Dodaj do ulubionych

Dlaczego Szczecin pada

IP: 212.14.60.* 30.01.03, 18:45
Wszystko w Szczecinie zaczęło się psuć gdy odszedł z tego miasta do Warszawy
Pan Jacek Piechota. Wiem, że zaraz naskoczą na mnie demogogiczne oszołomy z
tego Forum. Ale taka jest po prostu prawda. Przeanalizujcie to spokojnie
zanim naskoczycie tu na mnie. P. Jacek nie mógł upilnować i tego, i tego. Mam
nadzieję, że wróci na konferencji wojewódzkiej SLD (wiosna br) i będzie znowu
liderem.
Obserwuj wątek
    • Gość: JA Re: Dlaczego Szczecin pada IP: 212.14.60.* 30.01.03, 18:53
      Jeżeli mógłbym Cię prosić to szkończmy już z tymi pomysłami powrotu do
      Szczecina ludzi, którzy chętnie stąd odchodzili, zgodnie z hasłem "a po mnie
      nawet potop". Poza tym proszę podać mi przykład kto ze Szczecina poszedł za
      Panem Jackiem do Warszawy. Przypomnę spadochroniarzy z Gdańska, Poznania,
      Krakowa itp., po przejściu do Warszawy kogoś z tego miasta. Proponuję
      zorganizować wielkie pożegnanie dla Pana JP.
    • Gość: JA Re: Dlaczego Szczecin pada IP: 212.14.60.* 30.01.03, 19:04
      A co to jest ten Klub, bo myślę, że Szczecinianie nic o nim nie wiedzą. Kto w
      nim jest i co zrobili dla Szczecina. A nazwiska, które wymieniłeś to nie
      ludzie, którzy poszli za Panem JP. Rutkowski już dawno nie jest
      Szczecinianinem, Waśniewski nie był w Warszawie, a był w Szczecinie aby
      pilnować na miejscu interesów Pana JP i brać pieniądze z Warszawy.
      • Gość: ProPaweł Re: Dlaczego Szczecin pada IP: 212.14.60.* 30.01.03, 19:05
        Gość portalu: JA napisał(a):

> A co to jest ten Klub, bo myślę, że Szczecinianie nic o nim nie wiedzą. Kto w
        > nim jest i co zrobili dla Szczecina. A nazwiska, które wymieniłeś to nie
        > ludzie, którzy poszli za Panem JP. Rutkowski już dawno nie jest
        > Szczecinianinem, Waśniewski nie był w Warszawie, a był w Szczecinie aby
        > pilnować na miejscu interesów Pana JP i brać pieniądze z Warszawy.
        Ty chyba jesteś z AWSu !
    • Gość: ric Re: Dlaczego Szczecin pada IP: *.xl.pl 30.01.03, 19:06
      Szczecinowi moze tylko pomodz status Luksemburga w koperacji z Las Vegas. A na
      to sie nie zanosi , chociasz mozna by poprosic amerykanow z baz wojskowych
      Ramstein i Heidelbergu zeby sie tu osiedlili ( koszary juz maja gotowe na ul.
      Wojska Polskiego ).Polmo mozna zagospodarowac na fabryke czolgow .Zalom na
      fabryke sprzetu wjskowgo . I te wszystkie bzdury sa tak samo prawdopodobne jak
      to ze byly minister bez wyrazu cokolwiek tu zmieni.
      • Gość: naim Re: Dlaczego Szczecin pada IP: *.telan.pl 30.01.03, 22:12
        ProPaweł ma zupełną rację , nie czepiajcie się jego. Nasz Gryflad wydał na
        świat wielu mądrych i oddanych ludzi. Ciężko pracowali i uczyli się na
        renomowanych szczecińskich uczelniach. Najlepsi wśród najlepszych - Jacek
        Piechota , Paweł Zieliński, Włodzimierz Kotwas, Wojciech Długoborski i inni,
        których pszepraszam, nie wymienię, bo lista jest długa. Czy nasi bohaterowie
        byli zwykłymi , szarymi studentami i pracownikami? Nigdy!
        To tyrani nauki i pracy. Oralni mistrzowie mowy i przekonywania. Od początku
        znali drogę do celu, nie na skróty, ale po wybojach i pod prąd. Swoim marszem
        do Europy i NATO zarazili wszystkich. Podczas gdy ich koledzy beztrosko
        figlowali z panienkami w akademikach, oni do książek (tych z drugiego obiegu).
        Pochlał ktoś przed jednym majem , a bywało że i zbiorowo, to ONI do dziekana i
        I sekretarza w naszym imieniu i dla naszego współnego dobra! Koledzy nie
        zapanowali nad sobą i nie są w stanie nieść szturmówek, tak nas tłumaczyli.
        Tak dbali onas. Byli szefami organizacji. Po co , ktoś zapyta. O nie , nie dla
        wycieczek zagranicznych, nie dla zysku. Tylko dla nas, małych przebrzydłych
        robaczków i drmozjadów. Ściągać dawali. Na ekonomii politycznej i filozofii. Z
        innych niepotrzebnych przedmiotów to pozostała banda bikiniarzy była dobra,
        ale po jakiego wała komuś taka niepotrzebna wiedza? Jak się dowiedziałem o
        awansach moich kolegów, to płakałem. Ze szczęścia. W nagrodę za wiele lat
        wyrzeczeń i tyry w SZSP i PZPR, zostali dostrzeżeni i docenieni. Nie ma ludzi
        niezastąpionych. ONI stanowią chlubny wyjątek. Nie znam takich drugich jak ,
        Włodek , Jacek, Paweł i inni, których , przepraszam nie wymienię , bo jest ich
        zbyt wielu. Ale jesteście w mojej pamięci!
        Oni nigdy nie kradli, to ich podwładni , ohydni prowodyrzy, mataczyli w
        papierach. Nigdy ni prowadzili samochodu po pijanemu, ONI byli wyczerpani
        pracą. Piastowali lub dalej piastują wysokie funkcje? A kto inny potrafi?
        Dłubali w nosie wczasie egzaminów? Nie dłubali, tylko drapali się aż do bólu,
        ONI się denerwowali Waszymi wynikami!
        Lista ich zasług jest długa i wielka , tak wielka, jak masy, które nie mogą
        zruzumieć sensu ich pracy, oddania i poświęcenia.
        Nieśmiało chciałbym zaproponować utworzenie honorowego komitetu ds.budowy
        pomnika Największemu z Największych, kochanemu harcerzowi Jackowi. Przy okazji
        drogi Jacku, te komputery co zginęły z klubu, to robota tych wrednych
        koleżków, których zbyt póżno wyrzuciłeś. A oni nic, tylko Jacek podpierdolił!
        Jacek! Jacek!, szczekały te obrzydłe kundle z finką i lilijkami.
        Pomnik widzę ogromny , przy wiezdzie do Szczecina, zamiast tego zardzewiałego
        masztu. Twój odlew z brązu musi być wuższy od wieży na zamku!
        Pomnik Kotwasa widzę zamiast tego naćpanego ochlapusa i marynarza w jednym, z
        kołem sterowym, na Jedności Narodowej.
        Podawajcie kochani Forumowicze innych kandydatów i lokalizacje miesc , które
        uświetnią za życia ich trud. Ronda, place, ulice, osiedla...
        • Gość: StaryPryk Re: Dlaczego Szczecin pada IP: *.smsnet.pl / 192.168.1.* 31.01.03, 03:13
          Naim!!!!!!!! Kocham Cię!!
          no toż to sama słodka prawda płynie z ust Twych korali.
          jestem rówieśnikiem w/w pańciów.często z nimi pracowałem ,takie to były czasy ,
          taki mam zawod,ale dokładniejszej charakterystyki naszych Wielkich Szczecinian
          nigdy nie czytałem. z tamtych lat przeokrutnej walki z tyranią , wymieniłbym
          jeszcze Bartka Sochańskiego , Bacę hawryszuka , Bogdana Nadobnego /choć to mały
          kundel/ mietka marcinkiewicza .... przepraszam że wszystkich ...itd
          piechota ulicę już ma na słonecznym ,ale na SRACZ PUBLICZNY im DŁUGOBORSKIEGO
          czy to nie brzmi?? restauracja rybna "Pod Spoconym Bacą" , Zaklad usług
          Ideologicznych "wesoły Kotwas"... to piękna myśl

jeszcze raz pozdrawiam Naim
          czytam co piszesz i się śmieję bo cóś mi się widzi ,że się dobrze znamy hehe!
    • zwolennik.starych.prykow Staremu Prykowi - inne 31.01.03, 07:34
      Np :

*Towarzystwo Pobitych i Represjonowanych przez SB - załozyciel Edward Stepanian
      *Kancelaria notarialna "Wyjątkowa Rzetelność" rejent Jacek Kozłowski
      *Poradnia Psychologiczna " Ubodzy w duchu i cisi w sercu" Leszek Pawlicki
      *Usługi religijne " Patrzmy w niebo" Mieczysław Marcinkowski & Piotr Szymczak
      Spółka cicha
      *autor książki pt "Jak żyć w zgodzie ze wszystkimi z prawa i z lewa i jak z
      tego korzystać" - Maciej Abramowicz&Wojciech Hawryszuk
      warto też zwrócić uwagę na autora analizy pt " Prąd elektryczny i jego związki
      z ławeczkami w Stargardzie Szczecińskim" - Krzysztof Żyto
      *Biuro Rachunkowe "Zero ryzyka" - Jerzy Kapica

Na pewno zobaczymy się 7 lutego. Będę.
      • Gość: naim Re: Staremu Prykowi - inne IP: *.telan.pl 31.01.03, 09:57
        Niewątpliwie mogliśmy sie wcześniej spotkać, może na wiecu poparcia przeciwko
        prowodyrom i bandzie warchołów z Radomia ? Może nieśliśmy transparent z
        hasłem "Socjalizm TAK wypaczenia NIE!"? Może razem zawaliliśmy tego pamiętnego
        1 maja? W przeddzień opracowywaliśmy chyba do 6 rano, strategię przemarszu
        ulicami miasta. Kiedy po przepisowej półlitrówce/głowę uzgodniliśmy wreszcie
        szczegóły , zalegliśmy wyczerpani i spaliśmy do godz.14 dnia następnego. Strat
        nie było , bo plan przełożyliśmy na następny rok.
        Ale nie o tym chciałem.

ProPaweł pisze:
        "Wiem, że zaraz naskoczą na mnie demogogiczne oszołomy z tego Forum. Ale taka
        jest po prostu prawda. Przeanalizujcie to spokojnie zanim naskoczycie tu na
        mnie. P. Jacek nie mógł upilnować i tego, i tego. Mam nadzieję, że wróci na
        konferencji wojewódzkiej SLD (wiosna br) i będzie znowu liderem."

Na co i na kogo tu naskakiwać? Na ciebie? Takie przypadki są nieuleczalne więc
        zaliczam cię do grupy tych , którzy powinni sie leczyć. Wymagasz ochrony , nie
        potępienia. Co to znaczy: "taka jest po prostu prawda"? Bo jest i koniec?
        Choroby gorsza od raka i aids - komunizm i faszyzm, są najgrozniejszymi z
        chorób na świecie. Nie zabijają po kilku , czy po kilkunastu latach. Zabijają
        pokolenia. Byłem naiwnym zwolennikiem grubej krechy. Byłem.
        Dziś bez chwili zastanowienia - Bereza.
        W Gruzji czczą Stalina i śpiewają suliko. To nic , że mordował miliony, winni
        byli donosiciele i zli towarzysze partyjni, a nie sam Stalin.
        System był ok.
        Budujemy Gierkowi pomnik. Czcijmy go! On chciał dobrze, to inni byli zli , np.
        Żydzi. A czemu nie? Może jeszcze KOR, SKS i KPN? Listę można wydłużyć, wg
        potrzeb.
        Jacek też nie mógł upilnować tego i tamtego.

Nie doczekam chwili kiedy w gazecie na piątej stronie przeczytam krótką
        wzmiankę: W dniu ..... zmarł na serce w wieku np. 89 lat były minister
        spraw...... , były prominentny członek SLD w rządzie ....... Zmarły mieszkał
        na przemieściach w swojej willi w Chile. Itd, itd.

Pomysły na nazwy - wyśmienite. Swego czasu bawiliśmy się w wymyślanie bardziej
        makabrycznych nazw ( w oparciu o nazwy istniejące):
        Spółdzielnia Niewidomych Sokole Oko, Precyzja czy Peryskop. Jedna z tych nazw
        funkcjonowała oficjalnie.
        • spokojny Stężenie kumunistów jest tutaj alarmowo wysokie 31.01.03, 13:03
          Gość portalu: naim napisał(a
          >
          > ProPaweł pisze:
          > "Wiem, że zaraz naskoczą na mnie demogogiczne oszołomy z tego Forum. Ale taka
          > jest po prostu prawda. Przeanalizujcie to spokojnie zanim naskoczycie tu na
          > mnie. P. Jacek nie mógł upilnować i tego, i tego. Mam nadzieję, że wróci na
          > konferencji wojewódzkiej SLD (wiosna br) i będzie znowu liderem."
          >
          > Na co i na kogo tu naskakiwać? Na ciebie? Takie przypadki są nieuleczalne
          więc
          > zaliczam cię do grupy tych , którzy powinni sie leczyć. Wymagasz ochrony ,
          nie
          > potępienia. Co to znaczy: "taka jest po prostu prawda"? Bo jest i koniec?
          > Choroby gorsza od raka i aids - komunizm i faszyzm, są najgrozniejszymi z
          > chorób na świecie. Nie zabijają po kilku , czy po kilkunastu latach. Zabijają
          > pokolenia. Byłem naiwnym zwolennikiem grubej krechy. Byłem.
          > Dziś bez chwili zastanowienia - Bereza.

Stężenie komuny w tym wątku osiągneło poziom przekraczający stan alarmowy.
          Naim , uciekamy z tego wątku.
    • Gość: sevenn straciłeś posadkę czy jak? A tak serio ====>.. IP: 212.14.60.* 02.02.03, 15:59
      odkad odszedl pan JAcek przyszlo kilku innych Panow Jackow, stad w Szczecinie
      dzieje sie coraz gorzej, co jak dodamy do istniejacych juz wczesniej "panów
      Jacków" mrozi krew w zyłach. Zadne miasto nie wytrzymało i wytrzyma takiego
      naporu Jacków. jeżeli dodamy do tego P. Jacka, który już odszedł i ktory byc
      może wróci zmnienimy nazwę naszego miasta na Jacki, żeby była jasnośc kto
      odpowiada za degradację Szczecina.
      Twoje wnioski, wybacz, są naiwne. Tłumaczenie jednym czynnikiem (i to ubytkiem
      Pana JACKA)toczenia sie w dól Szczecina jest hm.... żałosne. pomysl, proszę,
      dłużej. Wtedy jest nadzieja, że odkryjesz cos więcej niż tylko to, że się
      zachmurzyło.pozdr.
    • hellow hehe Jacek heheh 31.05.04, 11:16
      Jacek to symbol komunizmum , przebrzmialy symbol, w partii odznaczal sie
      posluszenstwem to i partia go wzieta. W koncu awansowal. A czy ty wiesz
      PROPAWEL ze ponoc jak macha motylek w rpa to pada deszcz w szczecinie? taki
      miej wiecej zwiazek ma wyjazd jacka z upadkiem szczecina. Oni to juz
      przewidzieli ze szczecin bedzie padal, dlatego zabrali stad jacka PACYNKO.
    • zetkaf Re: Dlaczego Szczecin pada 14.06.04, 12:43
      No coz, bede sie staral bez nazwisk, choc bez jednego sie nie uda...

Jesli chodzi o p. Piechote, to nie bede podawal swojej opinii, a ku rozmyslowi
      rzuce jedno pytanie: jak sie mialo to co w Szczecinie przed i po Piechocie, w
      stosunku do tego co w Polsce? Czy rozwijalismy sie szybciej, niz Polska, czy
      tylko odzwierciedlalismy "makroekonomiczny" trend ekonomiczny?

Szczecin pada, bo:
      - brak mu wiary mieszkancow - nawet jesli jakis turysta przyjedzie i sie
      zachwyci, od razu dorwie go grupa Szczecinian i od razu go zameczy, jak tu
      brzydko, jak beznadziejnie... takie podejscie nie sprzyja tez inwestycjom...
      - brak mu inwestycji - a tu obecny prezydent (Jurczyk) wcale nie pomaga, wrecz
      odwrotnie; ot, chocby powszechnie publikowana niechec do cudzoziemcow
      i "wykupywania polskiej ziemi", podwojna afera z terenem na Mieszka; a trzeba
      dodac, ze bez inwestycji Szczecin padnie, sam sie nie utrzyma; i bez roznicy,
      czy to beda inwestycje polskie, czy zagraniczne - Szczecin i tak pozostanie
      polski, a ludzi sie trochu zatrudni...
      - brak jakichs wiekszych dzialan promocyjnych - te jeszcze przez pewien czas po
      p. Piechocie istnialy, zanikaly duzo pozniej
      - brak strefy ekonomicznej - jakos popowstawaly nowe strefy ekonomiczne (znaczy
      oficjalnie stare zostaly rozszerzone, w koncu Kostrzyn czy Gorzow nie mialy
      stref ekonomicznych a maja)
      - brak jakiejs wizji rozwoju (o wizji Krzemowej Doliny za chwile w innym watku)
      - zdolnosc Szczecinian do odparcia kazdej inicjatywy inwestorskiej pod
      haslem "a moje sentymenty?" (do paskudnego, obskurnego budynku, w ktorym jednak
      JA sie wychowalem)
      • Gość: observer Re: Dlaczego Szczecin pada IP: *.pam.szczecin.pl 20.02.05, 00:20
        Pan Jacuś dbał bardzo o rozwój miasta - wszystkie firmy o których rozwój dbał
        jako członek rad nadzorczych, lub robili to jego ludzie, już upadły (Stocznia,
        SPBP, ...).Mało co tutaj zostało do spieprzenia. Dowody na to szkodnictwo muszą
        być gdzieś zgromadzone. Skoro nie są ujawniane, znaczy - nie ma takiego
        rozkazu. Liczmy na to, że Pan Jacuś nie wróci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka