Dodaj do ulubionych

To już pewne: huta idzie na złom

03.09.08, 21:15
W dolinie Odry, od Polic do Gryfina, ostal sie tylko zaklad w
Policach.. Konczy sie gospodarka zbolszewizowanego,
katolickiego "menadzera" ... Narodzil sie juz ten z prawdziwego
zdarzenia, zdolny zmagac sie z rzeczywistoscia?

PS Przynajmniej pozbylismy sie zabytkow zabudowy przemyslowej po
Niemcach..
Obserwuj wątek
    • dyzurny-malkontent Mierni zarządzający? 03.09.08, 21:33
      Ciekawe, czy zarządzający firmą od początku planowali ukatrupienie huty, czy po prostu są tak mierni i nie potrafili utrzymać?

      Gratulacje dla Krzystka - kolejny teren w mieście zmienia się w ściernisko. Ale co tam, ważne że gość dostał za bezcen 148 metrów... nie musi niczego umieć i niczego zrobić.
      • swantevit Re: Mierni zarządzający? 03.09.08, 21:42
        Zoska Jelonkowa powinna napisac jakies epitafium na grobie
        szczecinskiego przemyslu, i pospekulowac czy tego dnia mozna by bylo
        uniknac..


        Bezmyślność Polaków czyniła zawsze z Polski Eldorado dla Zydów.
        Otto von Bismarck
        • Gość: edek Re: Mierni zarządzający? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.08, 21:57
          Turystyka, edukacja i nowe technologie. W tych kierunkach Szczecin powinien się
          rozwijać. Przemysł ciężki ekonomia i tak wyśle do tzw. krajów trzeciego świata.
          • swantevit Re: Mierni zarządzający? 03.09.08, 22:22
            Gość portalu: edek napisał(a):
            Turystyka, edukacja i nowe technologie. W tych kierunkach Szczecin
            powinien się rozwijać. Przemysł ciężki ekonomia i tak wyśle do tzw.
            krajów trzeciego świata.
            '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
            Wiec gdzie sa inwestycje w tych branzach?
            Powinny byc tu juz 15-10 lat temu..
            • dyzurny-malkontent Re: Mierni zarządzający? 03.09.08, 23:42
              A Tobie się zdaje, że my jesteśmy pierwszym światem??
              Twoje teksty włącznie z podpisem świadczą, że jesteś skończonym idiotą. Najpierw trzeba mieć rozwiniętą technologię, żeby ją eksportować a jesteśmy 40 lat za Europą. I te huty mogłyby nam dać szansę...
              • Gość: El Moherro Re: Mierni zarządzający? IP: 193.201.167.* 04.09.08, 15:56
                Za to mamy zaj€biste różańce i opłatki. Dlaczego nikt nie chce tego kupować?
      • Gość: mikroos Re: Mierni zarządzający? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.08, 01:12
        Trafnie sobie wybrałeś nicka. Może jeszcze wyjaśnisz, w jaki sposób Krzystek miał wpłynąć na losy huty, skoro jest to zakład będący w prywatnych rękach, na dodatek przejęty przed jego wyborem na prezydenta miasta? Rozsądku życzę przy wydawaniu opinii.
        • andreas.007 Re: Mierni zarządzający? 04.09.08, 01:24
          jak to jak pan Krzystek miał wpłynąć...
          przeciez przy wyborach obiecywało PO, ze beda CUDA.
          Mógłm po prostu dokonac cudu gospodarczego, jaki obiecywał!
          • Gość: mikroos Re: Mierni zarządzający? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.08, 03:52
            Oczywiście. Zaciągnąć kierownika do kieratu i kazać mu produkować stal. Wspaniale!
            • Gość: leon Re: Mierni zarządzający? IP: *.aster.pl 04.09.08, 21:11
              Huta działała 100 lat, nawet komuniści potrafili to prowadzić a epoka solidaruchów rozwaliła to w kilka lat
      • Gość: floating.president Re: Mierni zarządzający? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.08, 08:04
        Kfisftek nie ma z tym nic wspólnego.
    • Gość: sid To już pewne: huta idzie na złom IP: *.chello.pl 03.09.08, 22:17
      Byłem kiedyś na terenie huty (3 - 4 lat temu) widok super. Czy ktoś
      wie z którego roku są te instalacje i piece martenowskie (nie chodzi
      o rok otwarcia) bo mi się wydaje że jeszcze pamiętają cesarza
      Wilhelma. Czy w kwestii rozbiórki zakładu ma coś do powiedzenia
      konserwator zabytków bo atrakcja o jest niezła. A może miasto
      zainteresuje się i piec można gdzieś przenieść gdzie można by było
      zrobić z niego atrakcje turystyczną (może obrzeża fabryki paliwa
      syntetycznego).
      • Gość: gryfita Re: To już pewne: huta idzie na złom IP: *.szczecin.mm.pl 03.09.08, 22:43
        Kronospan ze Szczecinka i jego klon-Kronochem, to spółki niemieckie.
        Od samego początku zależało im wyłącznie na nabrzeżach. Nigdy nie
        byli zainteresowani ocaleniem huty i wątpię by przyczynili się do
        ocalenia jakiegokolwiek pohutniczego obiektu. A teraz, skoro są
        właścicielami całego majątku huty, wątpię czy uda się im cokolwiek
        nakazać. Szkoda, że ta firma nie pomyślała o budowie na tym terenie
        jakiegoś zakładu, dzięki któremu w Skolwinie pojawiły by się jakieś
        nowe miejsca pracy :(
        • Gość: ironman Re: To już pewne: huta idzie na złom IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.08, 23:05
          Ta huta, w aspekcie wyposażenie jest jedną z najstarszych w Europie.
          Widziałem ją ca 1,5 roku temu i są tam bardzo stare urządzenia, ale
          przypuszczam, że wszystko co było atrakcyjne z punktu widzenia
          zabytków kultury przemysłowej i dla potrzeb ewentualnego muzeum
          zostało już rozmontowane.
        • Gość: zaopatrzeniowiec Re: To już pewne: huta idzie na złom IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.08, 08:42
          Dobre miejsce na elektrociepłownię. Jeżeli to prawda, że ENEA chce
          taką wybudować w rejonie Szczecina, to nie spać poznaniacy.
          • Gość: gryfita Re: To już pewne: huta idzie na złom IP: *.szczecin.mm.pl 04.09.08, 19:43
            Z tego co ja słyszałem, to ENEA ma budować elektrociepłownię na
            terenie byłej papierni Skolwin.
      • Gość: anty,anty Re: To już pewne: huta idzie na złom IP: 82.146.248.* 04.09.08, 17:10
        Solidaruchy potrafią tylko niszczyć lub sprzedawać za bezcen.W Polsce nie może
        być nic z przemysłu-ma być skansen dla zachodu, a Polacy niewolnikami do
        "czarnej" roboty.
    • cbol37 To już pewne: huta idzie na złom 04.09.08, 09:16
      Huta była technologicznym złomem juz 20 lat temu, bez potężnych
      inwestycji nie dałaby rady. Aczkolwiek dziwne, że nigdy nie znalazł
      sie inwestor branżowy bo to najlepiej położona huta w Polsce. Stało
      jak się stało, warto by jednak zachowac przynajmniej jeden z pieców
      jako park przemysłowy. Identyczna huta stoi w Duisburgu jako część
      rezerwatu krajobrazu przemysłowego, na terenie samej huty jest pare
      knajp, galerii a w ogromnych zbiornikach szkoły nurkowania : )
      • sobiepan1 Re: Brawo panie Krzystek 04.09.08, 09:30
        Nareszcie. Już nie mogę na to patrzeć.

        Sobiepan
        ...jestem sobie panem; wójtem, plebanem...
    • miela Re: To już pewne: huta idzie na złom 04.09.08, 09:45
      Hehe
      Ja tam nawet nie wiedziałem, że mamy hutę :>
    • kioto2000 tak jak skolwin i huta idzie na złom 04.09.08, 10:51
      bo to dwa relikty i złomy od lat były, sztucznie utrzymywane przy życiu! ekonomia to nie matka miłosierdzia :>
    • robot_humano To już pewne: huta idzie na złom 04.09.08, 11:56
      Kronospan to chodząca ekonomia , każdą złotówkę oglądają pięc razy zanim wydadzą. I dlatego świetnie im się wiedzie. Kupili hutę bo potrzebowali nabrzeży - huta sprzedała bo dyrekcji śmierć ze strony głodnych hutników groziła. To był mały zakład o niszowej produkcji - surówka odlewnicza dla przemysłu masztynowego- który nie produkował stali - mógłby się autor zastanowić co pisze. Boom na rynku hutniczym napędza budownictwo a ono surówki nie używa więc nie wystarczy mieć w nazwie "huta" by się na ten boom załapać. Ale nie bójcie się - ścierniska tam nie będzie bo Krono nie będzie trzymać bez sensu 50 ha terenu w dzielnicy przemysłowej dla ładnego widoku za oknem. Albo tam coś postawią albo sprzedadza. Tak czy siak na pewno więcej niż te 120 zwolnionych z huty osób pracę znajdzie.
      • dyzurny-malkontent kupili dla kwot emisyjnych? 04.09.08, 16:13
        A ja się zastanawiam, czy przypadkiem nie robili interesu na uprawnieniach do zanieczyszczania powietrza.
        • Gość: gryfita Re: kupili dla kwot emisyjnych? IP: *.szczecin.mm.pl 04.09.08, 19:49
          Napewno mieli problem z zanieczyszczeniem wody jeziora w Szczecinku
          formaldehydem, no a powietrze w pobliżu tego zakładu z pewnością
          wolne od formaldehydu też nie było :(
      • tow.stalin Re: To już pewne: huta idzie na złom 04.09.08, 16:45

        kazdy wyrób stalowy potrzebuje surówki, nie wazne czy blacha, czy
        odlew, czy kształtownik. surówka to pierwszy etap wytwarzania stali.
        oczywiście surówka surówce nie jest równa. z tego co wiem, to huta
        szczecin produkowało surówki wysokogatunkowe z pieca elektrycznego
        (tj. takiego, który umożliwia ścisłą kontrolę procesu wytwórczego).
        z całą pewnością dałoby się coś tej huty wycisnąć, ale widać nowy
        własciel nie wiedział jak się za ten biznes chwycić.
    • andreas.007 Włosi maja w Szczecinie walcowanie zrobic zdaje si 04.09.08, 12:26
      Zdaje mi sie Zarzad Miasta rozmawia z Włochamiw sprawie walcowni...
      • andreas.007 Re: Włosi maja w Szczecinie walcowanie zrobic zda 04.09.08, 12:53
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=79202339&a=79202339
      • robot_humano Re: Włosi maja w Szczecinie walcowanie zrobic zda 04.09.08, 16:45
        andreas.007 napisał:

        > Zdaje mi sie Zarzad Miasta rozmawia z Włochamiw sprawie walcowni...
        >
        Tylko co to ma wspólnego z Hutą Szczecin? Jak się zgłosi Pilkington to też im będziesz chciał opchnąć tego trupa bo ma "huta" w nazwie?
    • kazik.b Ehh dziennikarzyny , ten artykuł to dziasiąta woda 04.09.08, 12:52
      po kisielu. Hutę przeznaczona była do zamknięcia już ze 2 lata temu , a rozbiórka zaczęła się gdzieś z rok temu. Tak więc ten artykuł jest po prostu śmieszny.
    • Gość: krizzz Śledzie IP: 195.205.44.* 04.09.08, 15:39
      Jak znam śledzi w tym mieście to pewnie powstanie na "po-
      stoczniowym" terenie jakis market. Dziura bez perspektyw. Może
      powinni cały Szczecin rozebrać?
      • Gość: gryfita Re: Śledzie IP: *.szczecin.mm.pl 04.09.08, 19:52
        Ty KRIZZ, a ty skąd tutaj się zaplątałeś? Przywiało cię z
        zapyziałej bezzasadnie Pyrlandii? Prosił cię ktoś o komentarz?
    • dyktator_bolandy To już pewne: huta idzie na złom 04.09.08, 16:56
      szkoda , ze nie w towarzystwie stoczni- megadarmozjada.
      • Gość: szechter toze mich Re: To już pewne: huta idzie na złom IP: *.dsl.chcgil.sbcglobal.net 04.09.08, 18:41
        TY ABY NIE "MOCNO OPALONY" CZYLI BRAT KALEGO - Z DRUZYNY MICHNIKA,
        ROZUMIEM, ON LUBI OPALONYCH - placi im od linijki.
        • Gość: kiełbaska Re: To już pewne: huta idzie na złom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.08, 22:27
          Fajnie, że rozbiorą hutę, będzie znowu o czym pogadać. Kżystek jest
          niewunny jak zawsze. Jak będą tam coś otwierać to będzie jego
          zasługa.
          Kiedyś zwiedzałem ten złom, złom jak złom, choć widokowo atrakcyjny
          i ten klimat biednych robotników, niemieckich robotników.
    • Gość: poloneZ Huta w Szczecinie ? IP: 83.12.177.* 05.09.08, 07:36
      Zawsze dziwił mnie ten zakład i pomysł na jego reaktywacje.
      Szczecin to region morski czy (jak kto się uprze) okołomorski.
      • Gość: kiełbaska Re: Huta w Szczecinie ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.08, 09:29
        a może przymorski?
        • Gość: bbb Re: Huta w Szczecinie i stocznia idzie na złom PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.08, 00:18
          tfu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka