Dodaj do ulubionych

gdzie kupic nalepkę pozwalającą na wjazd do berlin

29.12.08, 18:49
Obserwuj wątek
    • Gość: Budrys Re: gdzie kupic nalepkę pozwalającą na wjazd do b IP: *.chello.pl 29.12.08, 22:12
      Plakietkę do berlińskiej strefy kup w internecie

      Od 1 stycznia w Berlinie obowiązuje strefa ekologiczna. Aby do niej wjechać
      trzeba mieć odpowiednią plakietkę. Można ją kupić w internecie za 6 euro.

      Berlińska „zielona strefa" obejmuje poszerzony obszar miasta w obrębie obwodowej
      linii kolei miejskiej S-Bahn. Prawo wjazdu mają samochody oznaczone specjalną
      czerwoną, żółtą lub zieloną plakietką z wpisanym numerem rejestracyjnym pojazdu.
      Rodzaj przyznawanej plakietki zależny jest od normy emisji spalin, spełnianej
      przez te pojazdy. Kierowcy przekraczający granicę „zielonej strefy" bez
      wymaganej plakietki lub specjalnego zezwolenia muszą liczyć się z mandatem w
      wysokości 40 euro.

      Gdzie kupimy plakietki? W Niemczech można je dostać w wydziałach komunikacji
      oraz urzędach dzielnicowych, gdzie kosztują ok. 5 euro. Plakietki są także
      dostępne w stacjach diagnostycznych (np. TÜV, DEKRA) oraz autoryzowanych
      warsztatach.

      W Szczecinie plakietkę można kupić w warsztacie samochodowym „Geometric” przy
      ul. Floriana Szarego 30. Ale kosztuje aż 183 zł i dostaniemy ją po 5 dniach.
      Dlatego ciekawszą opcją jest kupno przez internet.

      Wystarczy wysłać maila do Krajowego Urzędu Spraw Obywatelskich i Porządkowych w
      Berlinie (Landesamt für Bürger- und Ordnungsangelegenheiten – LABO) pod adresem
      kfz-zulassung@labo.verwalt-berlin.de, gdzie należy wysłać kopie odpowiednich
      dokumentów w formie skanu. Opłatę w wysokości 6 euro należy przelać na konto
      bankowe IBAN: DE89 1001 0010 0000 7701 00, BIC/SWIFT: PBNKDEFF (przy przelewach
      z Polski) lub na nr konta 770100, BLZ 10010010 Postbank Berlin (przy przelewach
      dokonywanych z Niemiec).

      W rubryce „tytuł płatności”/”Verwendungszweck” należy wpisać „Umweltplakette”
      oraz numer rej. pojazdu. Plakietka będzie przesłana pocztą na adres
      zamawiającego po wpłynięciu przelanej kwoty na konto bankowe LABO.
      • Gość: DD Re: gdzie kupic nalepkę pozwalającą na wjazd do b IP: *.126.wifinet.szczecin.pl 04.08.14, 15:06
        Już nieaktualne dane.
        Wejdź na stronę
        www.berlin.de/labo/kfz/dienstleistungen/feinstaubplakette.shop.en.php
        załącz zeskanowane dokumenty i dokonaj przelewu na dane, które przyjdą w e-mailu.
        Czas oczekiwania 7-14 dni.

        Dla osób ze Szczecina można kupić naklejkę w kantorze między KFC i stacją BP w Kołbaskowie ostatnia przed granicą - koszt 82-86 zł.
        • Gość: kierowca Re: gdzie kupic nalepkę pozwalającą na wjazd do b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.14, 21:25
          w serwisie Renault w Loecknitz - na wyjeżdzie na Pasewalk - 5 euro , od ręki
    • Gość: kierowca Re: gdzie kupic nalepkę pozwalającą na wjazd do b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.09, 21:47
      www.umweltzone.pl
    • Gość: Ed Jesli zamierzasz jechac do Berlina w dzien IP: *.dip.t-dialin.net 20.01.09, 10:26
      to wyjedz pol godziny wczesniej i kup plakietke w wyznaczonych
      warsztatach samochodowych na trasie wjazdowej za 5 euro (adresy
      znajdziesz w internecie). Wszystko trwa (z naklejeniem) 5 minut. Nie
      przeplacaj innym zlodziejom-posrednikom.
      • Gość: gosc Re: Jesli zamierzasz jechac do Berlina w dzien IP: *.dip.t-dialin.net 20.01.09, 14:27
        Za 183 zl to moge dac do dyspozycji wlasnego mercedesa(akurat jezdze
        autem zony)- mam plakietke i pelne ubezpieczenie wiec nawet jak go
        stuknie to i tak jest mi obojetne.
    • al9 najłatwiej 20.01.09, 15:34
      w salonie toyoty w Pasewalku
      za 5 eur
      łatwo trafić w centrum w prawo i patrzec na logo firmy...

      w landesamcie tez mają, ale tam są kolejki (rejestrowanie aut itp)
      pozdrawiam
      al
      • ksmama Re: najłatwiej 13.12.16, 13:19
        Niestety.
        W tym salonie nie chcieli mi sprzedać takiej naklejki.
        A to dlatego, że chciałam kupić ją dla polskiego samochodu. (????)
        Odesłali mnie do DEKRA.
        Tam ją kupiłam bez problemu, ale za 10 euro.
    • emixxa 5euro 11.06.15, 11:45
      Gdy wjezdzasz do Berlina masz naklejki po 5 euro w salonach samochodowych,dilerach, stacje diagnostyki, zakłady mechaniczne. prosisz green umwelt, płacisz 5 euro i o problemie, tylko Polacy oszukują i na swoich stronach kase za to biorą większą
      • Gość: damianm Re: 5euro IP: *.sta.asta-net.com.pl 11.09.15, 09:59
        Czy mając samochód z rocznika 2013 też potrzebuję naklejkę?
        • Gość: Vlad.H. Re: 5euro IP: *.ftth.telfortglasvezel.nl 13.09.15, 00:46
          tak
      • shinyygirl Re: 5euro 26.01.17, 14:04
        a na stacji benzynowej jest szansa kupić?
    • antyhy Re: gdzie kupic nalepkę pozwalającą na wjazd do b 18.02.19, 21:23
      Niemożliwe. Odwołali to.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka