Gość: Budrys Re: gdzie kupic nalepkę pozwalającą na wjazd do b IP: *.chello.pl 29.12.08, 22:12 Plakietkę do berlińskiej strefy kup w internecie Od 1 stycznia w Berlinie obowiązuje strefa ekologiczna. Aby do niej wjechać trzeba mieć odpowiednią plakietkę. Można ją kupić w internecie za 6 euro. Berlińska „zielona strefa" obejmuje poszerzony obszar miasta w obrębie obwodowej linii kolei miejskiej S-Bahn. Prawo wjazdu mają samochody oznaczone specjalną czerwoną, żółtą lub zieloną plakietką z wpisanym numerem rejestracyjnym pojazdu. Rodzaj przyznawanej plakietki zależny jest od normy emisji spalin, spełnianej przez te pojazdy. Kierowcy przekraczający granicę „zielonej strefy" bez wymaganej plakietki lub specjalnego zezwolenia muszą liczyć się z mandatem w wysokości 40 euro. Gdzie kupimy plakietki? W Niemczech można je dostać w wydziałach komunikacji oraz urzędach dzielnicowych, gdzie kosztują ok. 5 euro. Plakietki są także dostępne w stacjach diagnostycznych (np. TÜV, DEKRA) oraz autoryzowanych warsztatach. W Szczecinie plakietkę można kupić w warsztacie samochodowym „Geometric” przy ul. Floriana Szarego 30. Ale kosztuje aż 183 zł i dostaniemy ją po 5 dniach. Dlatego ciekawszą opcją jest kupno przez internet. Wystarczy wysłać maila do Krajowego Urzędu Spraw Obywatelskich i Porządkowych w Berlinie (Landesamt für Bürger- und Ordnungsangelegenheiten – LABO) pod adresem kfz-zulassung@labo.verwalt-berlin.de, gdzie należy wysłać kopie odpowiednich dokumentów w formie skanu. Opłatę w wysokości 6 euro należy przelać na konto bankowe IBAN: DE89 1001 0010 0000 7701 00, BIC/SWIFT: PBNKDEFF (przy przelewach z Polski) lub na nr konta 770100, BLZ 10010010 Postbank Berlin (przy przelewach dokonywanych z Niemiec). W rubryce „tytuł płatności”/”Verwendungszweck” należy wpisać „Umweltplakette” oraz numer rej. pojazdu. Plakietka będzie przesłana pocztą na adres zamawiającego po wpłynięciu przelanej kwoty na konto bankowe LABO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DD Re: gdzie kupic nalepkę pozwalającą na wjazd do b IP: *.126.wifinet.szczecin.pl 04.08.14, 15:06 Już nieaktualne dane. Wejdź na stronę www.berlin.de/labo/kfz/dienstleistungen/feinstaubplakette.shop.en.php załącz zeskanowane dokumenty i dokonaj przelewu na dane, które przyjdą w e-mailu. Czas oczekiwania 7-14 dni. Dla osób ze Szczecina można kupić naklejkę w kantorze między KFC i stacją BP w Kołbaskowie ostatnia przed granicą - koszt 82-86 zł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: gdzie kupic nalepkę pozwalającą na wjazd do b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.14, 21:25 w serwisie Renault w Loecknitz - na wyjeżdzie na Pasewalk - 5 euro , od ręki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: gdzie kupic nalepkę pozwalającą na wjazd do b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.09, 21:47 www.umweltzone.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Jesli zamierzasz jechac do Berlina w dzien IP: *.dip.t-dialin.net 20.01.09, 10:26 to wyjedz pol godziny wczesniej i kup plakietke w wyznaczonych warsztatach samochodowych na trasie wjazdowej za 5 euro (adresy znajdziesz w internecie). Wszystko trwa (z naklejeniem) 5 minut. Nie przeplacaj innym zlodziejom-posrednikom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Jesli zamierzasz jechac do Berlina w dzien IP: *.dip.t-dialin.net 20.01.09, 14:27 Za 183 zl to moge dac do dyspozycji wlasnego mercedesa(akurat jezdze autem zony)- mam plakietke i pelne ubezpieczenie wiec nawet jak go stuknie to i tak jest mi obojetne. Odpowiedz Link Zgłoś
al9 najłatwiej 20.01.09, 15:34 w salonie toyoty w Pasewalku za 5 eur łatwo trafić w centrum w prawo i patrzec na logo firmy... w landesamcie tez mają, ale tam są kolejki (rejestrowanie aut itp) pozdrawiam al Odpowiedz Link Zgłoś
ksmama Re: najłatwiej 13.12.16, 13:19 Niestety. W tym salonie nie chcieli mi sprzedać takiej naklejki. A to dlatego, że chciałam kupić ją dla polskiego samochodu. (????) Odesłali mnie do DEKRA. Tam ją kupiłam bez problemu, ale za 10 euro. Odpowiedz Link Zgłoś
emixxa 5euro 11.06.15, 11:45 Gdy wjezdzasz do Berlina masz naklejki po 5 euro w salonach samochodowych,dilerach, stacje diagnostyki, zakłady mechaniczne. prosisz green umwelt, płacisz 5 euro i o problemie, tylko Polacy oszukują i na swoich stronach kase za to biorą większą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: damianm Re: 5euro IP: *.sta.asta-net.com.pl 11.09.15, 09:59 Czy mając samochód z rocznika 2013 też potrzebuję naklejkę? Odpowiedz Link Zgłoś
antyhy Re: gdzie kupic nalepkę pozwalającą na wjazd do b 18.02.19, 21:23 Niemożliwe. Odwołali to. Odpowiedz Link Zgłoś