Dodaj do ulubionych

Wybuch pieca w Czernikowie - jedna ofiara

23.02.11, 09:13
Co prawda mam nikłe pojęcie o piecach CO w domkach jednorodzinnych, lecz to co widzę to nasuwa jedno pytanie, czy ten piec opalany był gazem ze stojącej obok domku wielkie butli, czy koksem , czy drewnem ? No bo dlaczego pytam, nie mogę sobie jakoś wyobrazić wybuch pieca opalanego na koks czy drewno. Autorze, jak się coś pisze to trzeba swój artykuł dokończyć.
Obserwuj wątek
    • gilbert.grape Re: Wybuch pieca w Czernikowie - jedna ofiara 23.02.11, 21:00
      Piec c.o. opalany węglem, koksem czy drewnem może oczywiście eksplodować. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku źle i niezgodnie z przepisami wykonanej instalacji w postaci układu zamkniętego zamiast otwartego z naczyniem wyrównawczym lub też w przypadku zamknięcia (świadomego lub nie) zaworów, które spowodują, że prawidłowy układ otwarty stał się zamkniętym, a obsługujący kocioł tego nie zauważył.

      Można to porównać do sytuacji, gdy na kuchence spróbujesz podgrzać zamkniętą puszkę np. groszku konserwowego. Na bank ci ją rozerwie. Nie radzę próbować.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka