Dodaj do ulubionych

NIE dla aglomeracji BiT !

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.05, 14:55
kto je bedzie dzelil, pieniadze na wojewodztwo dzieli urzad marszalkowski w
toruniu i bydgoszcz jest okradana z tego co sie jej nalezy!!
schnaps powiedział:

"po co dublowac inwestycje np. drugie lotnisko w toruniu...to nonsens!!!
- trzeba zauwazyc ze to duza Bydgoszcz jest koloem napedowym aglomeracjia
torun sie pod nas podczepil Sami tez mielibysmy szanse na aglomeracje jak
inne miasta podobnej wielkosci (szczecin jest a lublin byc moze bedzie)
dlatego nasze miasto powinno byc siedziba wladz przyszlej aglomeracji"

Mam dosyć wypowiedzi Bydgoszczan. Takie wypowiedzi, że Toruń się podczepił,
powinien siedzieć cicho i czekac aż mu coś skapnie, że Bydgoszcz powinna
rozdzielać pieniądze, a Urząd M. powinien być u nich są codziennością.

Nie chodzi tu wyłącznie o internautów z forum, Przekonaliśmy się że nawet
Wojewoda się wypowiada w takim tonie.

I jeszcze jedno.
Toruń nigdy nie mial aspiracji do bycia metropolią. Jest miastem średnim,
pięknym, zabytkowym.Toruń nie potrzebuje Bydgoszczy, radzi sobie sam.

To Bydgoszcz potrzebowała Torunia. Jest za mała żeby być samodzielną
metropolią.

Czy ktoś wreszcie z was bydgoskie matoły zrozumie że razem sporo zyskamy a
osobno nie będziemy mieli nic???

Obserwuj wątek
    • Gość: schnaps Re: NIE dla aglomeracji BiT ! IP: *.bydg.pl / *.bydg.pl 12.08.05, 15:12
      po pierwsze to nie matoły! a po drugie to informacje ktore podalem na bydgoskim
      forum to czyste fakty! Marszalek faworyzuje torun przy podziale pieniedzy na
      wojewodztwo, mieszkancy Waszego miasta uwazaja ze Toruniowi jako miastu
      zabytkowemu wszystko sie nalezy (apelacja, lotnisko)Bydgoszcz sama moze sie
      starac o pozyskanie statusu aglomeracji a wspolppraca z wami jest po prostu nie
      mozliwa, co wynika z tego iz jestescie zbyt zachłanni...

schnaps
    • Gość: Gregor Re: NIE dla aglomeracji BiT ! IP: *.range217-43.btcentralplus.com 12.08.05, 17:15
      Powstanie tej aglomeracji jest korzystne dla obu miast z tego prostego wzgledu, ze beda szly za tym
      dodatkowe (i to spore!) pieniadze. Umniejszanie Torunia w tym projekcie jest kompletnym
      nieporozumieniem. Owszem, mozna napisac o aglomeracji nawet i Olsztyna, gdyz wplywa on na caly
      region (powiedzmy w promieniu 30 km). Nie mozna nazwac aglomeracja miasta, gdzie 5 km za
      granicami ludzie czuja sie bardziej zwiazani z Toruniem (na wsch od Fordonu). Dlatego aglomeracja
      bydgoska bez Torunia nie miala szans na powstanie (czy tez urzedowe wpisanie jej na liste aglomeracji
      krajowych). Proby Kosieniaka o wpisanie jednego rdzenia przypominaja mi tworzenie calego
      wojewodztwa, gdzie B chciala tylko uzyc Torun w momencie, gdy tego potrzebowala (juz wtedy bylo
      larum, ze jest to jedna aglomeracja i naturalne jest, ze oba miasta musza byc w 1 wojewodztwie).
      Swego czasu dosc modnym wyrazem bylo slowo 'matactwa'... Cale szczescie, ze wiemy, jak walczyc o
      swoje! Coz, jesli bedzie sprawiedliwy podzial srodkow, to bedzie ok. Jak nie, to te dodatkowe fundusze
      latwo stracic. Bo jesli wladze Torunia zarzadaja wykreslenia tego miasta z listy aglomeracji, to
      automatycznie i Bydgoszcz wypadnie z listy. Nie chcieli sprawiedliwego podzialu srodkow, to nie bedzie
      zadnych srodkow... Dziala to w obie strony, wiec licze, ze tak sie nie stanie. Dla dobra obu miast i
      calego regionu.
      • Gość: Arte Re: NIE dla aglomeracji BiT ! IP: 217.97.147.* 12.08.05, 18:53
        A ja ma tylko pytanie, co rozumiesz przez "sprawiedliwy podział środków"?

Bo jeśli będzie sprawiedliwie, to każdy temu przyklaśnie, tylko, że sprawiedliwy
        w rozumieniu Marszałka, to 70% dla Torunia a tylko 30 dla Bydgoszczy. Natomiast
        powinno być całkowicie odwrotnie! Proporcje wielkości są takie, że SPRAWIDLIWIE,
        to powinno być 64% dla Bydgoszczy a 36% dla Torunia - wtedy nikt z Bydgoszczy
        nie miałby pretensji, ba, myślę, że Bydgoszczanie zaakceptowaliby nawet lekką
        nierównowagę i oddali 4 procenty dla sąsiada, Wystarczy by te proporcje były 60%
        Bydgoszcz i 40% Toruń.

Niestety, teraz jak jest każdy widzi - nie ma sprawiedliwości, stąd też
        pojawiają się głosy o przeniesieniu Urzędu Marszałkowskiego. Jeśli byłoby
        sprawiedliwie, nikt by tego tematu nie podnosił!

Pozdrawiam,
        Arte
        • Gość: Gregor Re: NIE dla aglomeracji BiT ! IP: *.range217-43.btcentralplus.com 12.08.05, 19:31
          Sprawiedliwie, czyli z korzyscia dla aglomeracji. I raczej przez ten pryzmat nalezaloby patrzec. Tak wiec
          w pierwszej kolejnosci chodzi o inwestycje dla obu miast. I tutaj i owszem, chodzi o budowe mostu w
          toruniu, ale i dokonczenie bydgoskiego lotniska, a przede wszystkim dobra komunikacje pomiedzy
          miastami: kolejka miejska od lotniska, przez centrum i Fordon az do Rubinkowa, przyspieszenie
          przebudowy trasy nr 10 w droge ekspresowa, to samo z 80. Aglomeracja, to nie tylko te 2 miasta, ale i
          tereny pomiedzy nimi i to w nie najwiecej pieniedzy trzeba zainwestowac. Drazni mnie natomiast
          gadanie, kto powinien byc prezydentem/przewodniczacym dwumiasta i gdzie jego siedziba powinna sie
          znalezc. Czy w Polsce wszystko musi byc az tak zbiurokratyzowane? Na moje taka instytucja w ogole
          nie powinna powstawac. Wystarczy dobra wspolpraca prezydentow obu miast z wojtem Zlej Wsi,
          burmistrzem Solca i ewentualnie powiaty tor i byd oraz marszalek. Ale to juz chyba az tak konieczne
          nie jest.
      • ethanak Re: NIE dla aglomeracji BiT ! 12.08.05, 23:45
        Chciałem Cię poinformować że Bydgoszcz w przciwieństwie do Torunia tworzy
        tzw.zespół miejski - tzn razem z powiatem stanowi jeden w miarę zgrany i
        jednolity organizm - wypominanie że mieszkańcy powiatu toruńskiego (idiotycznie
        wykrojonego) czują się bardziej związani z Toruniem (chodzi ci zapewne o te
        parę wsi w zachyłku powiatu toruńskiego podchodzącego pod Bydgoszcz)jest
        dyskusyjne bo jestem w stanie się założyć że z racji bliskości Bydgoszczy ciązą
        raczej w jej kierunku.Ale ja w sumie nie o tym.Wracając do zespołu miejskiego :
        Bydgoszcz wraz z powiatem jest niekwestionowanym liderem w regionie niezależnie
        od tego jakie byś przyjął kryteria.To fakt.Faktem jest również to że Bydgoszcz
        należała do Ligi Metropolii do czasu kiedy przyjęto jeden dodatkowy jej
        wyznacznik zaczerpnięty z wytycznych europejskich - to jest wielkość -
        500tys.Mówienie więc o tym że to Bydgoszcz potrzebowała Torunia jest
        absurdem.Toruń nie jest i nie będzie metropolią.Bydgoszcz gdyby jej władze
        wykazały więcej zaangażowania miałaby szanse żeby metropolią zostać.Oczywiście
        według mnie metropolią to jest Nowy York czy Tokio ale mówimy tu definicji
        przyjętej przez EU.
        • Gość: Mariusz Re: NIE dla aglomeracji BiT ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.05, 00:06
          ethanak napisał:
          "Toruń nie jest i nie będzie metropolią."

Co ty nie powiesz? Jakie studia musiałes skończyć żeby na to wpaść?
          Powiem ci tylko że Toruń NIGDY nie miał aspiracji do bycia metroplią.

"Bydgoszcz gdyby jej władze
          > wykazały więcej zaangażowania miałaby szanse żeby metropolią zostać.

Taaak. Tutaj się z tobą moge zgodzić że Bydgoszcz MIAŁABY SZANSE stać się
          metropolią. Tylko że bez Torunia te szanse byłyby niewielkie i dobrze o tym
          wiesz ale na forum pewnie nigdy tego nie przyznasz bo przecież to Toruniewo
          powinno zabiegać o względy wspaniałej Bydzi a nie odwrotnie.
    • Gość: Jurek Ogórek Mam Polewe IP: 158.75.210.* 13.08.05, 19:20
      Sranie w Banie!! Wogóle ta jedna Aglomeracja a nie metropolia to jedno wielkie
      nic , Nasze miasta rozwijają się w różnych kierunkach a po drugie Dzieli nas las
      który by trzeba wyciąć dla dalszej (sztucznej rozbudowy). Toruń rozwija się na
      wschód a o ile mi wiadomo Bydgoszcz jest na zachód od Torunia
    • Gość: ja Re: NIE dla aglomeracji BiT ! IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 13.08.05, 21:01
      Do bydgoszczan
      Srodki na drogi z okazji przyjazdu papieza do naszego wojewodztwa jak powinny
      byc podzielone aby bylo sprawiedliwie. Wy jestesci super-obiektywni super-
      uczciwi i super-obiektywni wiec prosze o odpowiedz procentowa jaki powinien byc
      podzial? Mysle ze zadalem proste pytanie na ktore sensowna i logiczna wydaje
      sie jednozdaniowa odpowiedz
    • Gość: viki Aglomeracja ma sens , ale.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.05, 09:50
      Aglomeracja ma sens , ale....
      ...musza sie elity obu miast rozliczyc z przeszlosci, nazwac dawne wywozki
      instytucji z Torunia PO IMIENIU i zdecydowanie odciac od tej przeszlosci!
      Jesli nie - zawsze bedzie B-cz probowala blkokowac torunskie inicjatywy (studio
      TVP) czy likwidowac instytucje (Poczta Polska, proba z U. Marszalkowskim), nie
      mowiac o pospolitych oszustwach (bydgoski rdzen - wbrew ustaleniom)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka