nautile
14.08.05, 13:50
W Toruniu nadwyżka budzetowa, w B-czy-tajemnica...
W Toruniu zaplanowano tegoroczne dochody na ponad 507 mln zł, a wydatki na
przeszło 556 mln zł. Zatem na koniec roku kroiło się około 49 mln zł
deficytu. Tymczasem, po sześciu miesiącach w miejskiej kasie była nadwyżka -
25,9 mln zł.
7 mln zł "na górkę" ma też Włocławek. W Inowrocławiu na razie cieszą się z
6,5 mln zł nadwyżki. Grudziądz miał ponad 5,3 mln zł nadwyżki.
Spośród miast najwięcej planuje zainwestować Toruń - 143 mln zł:
porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej, nowa szkoła na toruńskim osiedlu
Koniuchy. W tym roku przeznaczono na ten cel 5 mln zł.
Niestety, nie udało nam się dowiedzieć jak wygląda po pierwszym półroczu
bydgoski budżet. Okazało się, że dane te są owiane tajemnicą, do czasu kiedy
poznają je miejscy rajcy. Tym samym władze miasta pokazały bydgoszczanom
gdzie jest ich miejsce w szeregu.