Dodaj do ulubionych

W Toruniu nadwyżka budzetowa, w B-czy-tajemnica...

14.08.05, 13:50
W Toruniu nadwyżka budzetowa, w B-czy-tajemnica...

W Toruniu zaplanowano tegoroczne dochody na ponad 507 mln zł, a wydatki na
przeszło 556 mln zł. Zatem na koniec roku kroiło się około 49 mln zł
deficytu. Tymczasem, po sześciu miesiącach w miejskiej kasie była nadwyżka -
25,9 mln zł.

7 mln zł "na górkę" ma też Włocławek. W Inowrocławiu na razie cieszą się z
6,5 mln zł nadwyżki. Grudziądz miał ponad 5,3 mln zł nadwyżki.

Spośród miast najwięcej planuje zainwestować Toruń - 143 mln zł:
porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej, nowa szkoła na toruńskim osiedlu
Koniuchy. W tym roku przeznaczono na ten cel 5 mln zł.

Niestety, nie udało nam się dowiedzieć jak wygląda po pierwszym półroczu
bydgoski budżet. Okazało się, że dane te są owiane tajemnicą, do czasu kiedy
poznają je miejscy rajcy. Tym samym władze miasta pokazały bydgoszczanom
gdzie jest ich miejsce w szeregu.
Obserwuj wątek
    • Gość: viki Jak sie jest na deficycie i bez inwestycji ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.05, 14:01
      Jak sie jest na deficycie i bez inwestycji - nie ma sie czym chwalic.
    • Gość: Tomek Może z tych 60 lub 90 mln które poprzedni zarząd IP: *.tvgawex.pl 14.08.05, 15:16
      zostawił Zaleskiemu. A poważnie to wcale to nie jest śmieszne. Bo wygląda na
      to, że albo został źle ułożony budżet, bo rabnięcie się na 10% to po prostu
      poważny błąd. Albo wlicza się wirtualne pieniądze przyznane ze ZPORR czy innych
      funduszy europejskich, o których wcześniej nie wiedziano. I w jednym, i w
      drugim przypadku to nadużycie. W Bydgoszczy poza tym nie wlicza się inwestycji
      spółek komunalnych, np. ISPA do budżetu miasta.
      • Gość: Tomek Poza tym, jeśli to wynik kasy z UE to musisz dodać IP: *.tvgawex.pl 14.08.05, 15:21
        co najmniej 50% do tej kwoty, czyli pewnie od 49+26=75 mln na pokrycie
        kredytowe. Przynajmniej 50%, bo na te inswestycje miasto musi zaciągać kredyty
        a UE finansuje co najwyżej do 75%. Najczęściej jest to 30-50%. Tylko w
        neilicznych projektach daje praktycznie na całość.
        • Gość: bartosz Nadwyzka budzetowa jest atutem dla Torunia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.05, 17:31
          Mylisz sie, Tomek. Byla mniejsza inflacja i lepsze przelozenie walutowe, wiec
          sie zlotowka umocnila. Budzet sie wylicza na bazie grudnia, a nawet listopada.
          Nadwyzka budzetowa jest atutem dla Torunia
          • Gość: marek Re: Nadwyzka budzetowa jest atutem dla Torunia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.05, 18:47
            bo w bydgoszczy pewnie nie ma sie z czego cieszyc, biorac pod uwage rewelacje z
            przepompownia, to tam nie dzieje sie najlepiej, poniewaz jest to inwestycja
            wspomagana srodkami UE, to nie dosc ze istnije zagrozenie na zrealizowanie
            calej inwestycji w terminie i zgodnie z wymogami UE to na dodatek moze sie to
            skonczyc odebraniem przez UE srodkow przeznaczonych na ta inwestycje w calosci
            i utrudnieniami dla Bydgoszczy w uzyskiwaniu pomocy UE w przyszlosci, ale jak
            to sie mowi sami sobie nawazyli piwa (bydgoskiego) bo zamiast pocie czola
            samemu ciezko PRACOWAC nad swoim rozwojem, zawsze bardziej sa skupienie na
            przenoszeniu i zabieraniu innym ich osiagniec.
            • Gość: Tomek Przecież u was z ISPĄ też nie jest najlepiej IP: *.tvgawex.pl 14.08.05, 18:53
              Mam tylko nadzieję, że się oba miasta z tego wygrzebią i nie będą musiały
              dopłacać z naszej kasy do wodociągów, co jest zresztą jednym z warunków tych
              inwestycji. Czyli pdoniesienie kosztów wody. Ale przy pechu może być jeszcze
              droższa.
              • mavellis Re: Przecież u was z ISPĄ też nie jest najlepiej 15.08.05, 12:05
                Niestety masz racje. Chociaz torunskie opoznienie jest mniejsze, ok. 15%, ktore
                przejmuje inna firma. W B-czy opoznionych jest chyba 40% prac, slyszalem, ze
                wybudowali nawet jakas przepompownie, ktora potem musieli rozbierac?
                • Gość: maniek Re: Przecież u was z ISPĄ też nie jest najlepiej IP: *.brda.net 18.08.05, 12:35
                  znowu mavelisik myli fakty i czaruje...a jest zupelnie odrotnie i to torunskimu programowi grozi katastrofa a co za tym idzie koniecznosc zwrocenia kasy ue...przciez glowny wykonawca u was padl..zapomniales mavelis?
                  • Gość: darekk Wyglada ze bedzie na czas. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.05, 15:41
                    W Toruniu padl jeden z 8 PODwykonawcow, malo znaczacy -juz inna z 7 firm
                    przejela jego robote. Wyglada ze bedzie na czas.
                    A w B-czy jak czytam opoznienie 2 lata + stawiaja niepotrzebne oczyszczalnie i
                    je rozbieraja z tego mieliscie aferę:
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=27668404
          • Gość: Tomek To oczywiście możliwe ale taka kwota nie jest z IP: *.tvgawex.pl 14.08.05, 18:51
            tego źródła możliwa. Czyli albo walnięcie się w obliczeniach albo wliczanie
            uzyskanych pieniędzy z konkursów na kasę unijną. o których nie było jeszcze
            wiadomo w końcu ubiegłego roku.
      • Gość: viki dostepnosci publicznego budzetu w B-czy - NIE MA. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.05, 17:32
        Mowimy nie o inwestycjach, tylko o dostepnosci publicznego budzetu. Wszedzie
        jest, w B-czy - NIE MA.
    • Gość: ja Re: W Toruniu nadwyżka budzetowa, w B-czy-tajemni IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 14.08.05, 18:33
      Nie komentuj jak nie znasz wszystkich danych.
      Deficyt czy nadwyzka to owoc "kilku skladnikow" m in efekt obliczenia przez
      urzedasow ktorych caly czas twierdze mamy gorszych od sasiadow i dlatego w
      pelni nie wykorzystujemy swoich szans
      • Gość: bartosz nieudostepnianie przez Bydgoszcz ich danych .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.05, 18:43
        Posiadanie nadwyzki to plus, ale to jedna sprawa. A nieudostepnianie przez
        Bydgoszcz ich danych swiadczy o checi ukrycia czegos.
    • ethanak Śmieszne 15.08.05, 13:16
      Ciekawe kto poważny cieszy się z "nadwyżki" budżetowej w połowie roku?Przecież
      nadwyżkę można ocenić dopiero po zamknięciu roku budżetowego!Do tej pory szło
      wam dobrze bo nie inwestowaliście - teraz jak sam piszesz przyszedł czas na
      inwestycje i nadwyżka się rozpłynie we mgle - co z tego że jest w tej chwili
      nadwyżka jeżeli inwestycje i wydatki zaplanowano na drugą połowę roku?.Nie ma
      to jak dobry PR - w tym jesteście świetni.
      • Gość: zdegustowany Re: Śmieszne IP: *.adsl.inetia.pl 15.08.05, 13:27
        ethank chlopczyku nie pisz juz na tym forum lepiej nic, twoje wypowiedzi
        przypominaja malego zakompleksinego z obsrana pielucha dzieciaczka. Bez obrazy
      • Gość: viki inwestycje w Toruniu sa znacznie wyzsze i mimo to IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.05, 13:27
        Przypominam ci,ze inwestycje w Toruniu sa znacznie wyzsze niz u was w
        Bydgoszczy. I mimo nich mamy nadwyzke.
        • ethanak A skąd te dane? 15.08.05, 13:35
          • Gość: viki wczoraj w Pomorskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.05, 13:45
            Ja to znalazlem wczoraj w Pomorskiej
    • mavellis I bardzo dobrze! Inwestycji nigdy dosyc 16.08.05, 15:36
      I bardzo dobrze! Inwestycji nigdy dosyc
      • Gość: arek Re: I bardzo dobrze! Inwestycji nigdy dosyc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.05, 08:46
        A bydgoszczanie nie sie sami martwia o swoje wladze.
    • Gość: waldek Brak deficytu w Toruniu to super informacja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.05, 20:24
      Brak deficytu w Toruniu to super informacja, ale poczekajmy na II polowe -
      wowczas w wiekszosci miast sa zawirowania, dokanczanie inwestycji itp.
      • staszekk1 Re: Brak deficytu w Toruniu to super informacja 23.08.05, 18:55
        Od razu sam mam w kieszeni wiecej pieniedzy -tak sie czuje.
        • Gość: jędrzej Re: Brak deficytu w Toruniu to super informacja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.05, 16:52
          W twojej kieszeni, nie, ale w twojej jako podatnika -juz tak.
    • Gość: ja Re: W Toruniu nadwyżka budzetowa, w B-czy-tajemni IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 26.08.05, 17:37
      O nadwyzkach nie ma co klapac bo nie znamy wszystkich faktow i sporo czasu do
      zakonczenia roku ale mam pytanie do Ethanaka
      Przyznales kiedys racje jakiemus torunczykowi? O mnie juz nie wspomne
      Masz duza tendencje do polepszanie rzeczywistosci jesli chodzi o Bydgoszcz i
      odwrotnie o torun
    • Gość: maciej Re: W Toruniu nadwyżka budzetowa, w B-czy-tajemni IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 26.08.05, 21:14
      Oto tajemnica!!!
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=22431278
    • Gość: 1 Re: W Toruniu nadwyżka budzetowa, w B-czy-tajemni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.05, 18:17
      nautile napisał:

      > W Toruniu nadwyżka budzetowa, w B-czy-tajemnica...

      taka tajemnica, ze od kilku miesiecy wiadomo, ze bedzie spora. cos kolega nie
      pisze o zadluzeniu torunskim i blokowaniu inwestycji do 2013 roku hahahaha
    • Gość: maciej Re: W Toruniu nadwyżka budzetowa, w B-czy-tajemni IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 30.08.05, 21:27
      Dzisiejsze wydanie TVB podało, ze nadwyzka Bydgoszczy za 1 polrocze 2005 wynosi
      55 mln!
      • Gość: bartosz Re: W Toruniu nadwyżka budzetowa, w B-czy-tajemni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 21:29
        Bardziej wierze niezależnym danym z placówek warszawskich, niz wybitnie
        stronniczym komentarzom pseudoregionalnej TVB
        • Gość: Rex Re: W Toruniu nadwyżka budzetowa, w B-czy-tajemni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 22:30
          można i tak jak argumentów brakuje.
    • Gość: balum Re: Też mi tajemnica! W B-y jest 55mln nadwyżki!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 22:37
      W bydgoszczy jest 55 milonów nadwyżki - oznacza to że wiele inwestycji może
      powstać w bydgoszczy z naszcyh własnych środków.
      • jakub_lauder Re: Też mi tajemnica! W B-y jest 55mln nadwyżki!! 31.08.05, 13:36
        Albo tez, ze miasto czycha na pieniedze obywateli gdzie popadnie, albo, ze
        zarzad miasta wraz z radnymi zle oszacowali wplywy do budzetu lub ze w jakis
        okresach nie wykonano planow budzetowych i srodki pozostaly. Ta licytacja komu
        wiecej pozostalo lub kto wiecej zarobil wcale nie jest POZYTWYNA licytacja!
    • Gość: cv Inwestycji u nas jest coraz wiecej. Cieszy. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.06, 13:26
      Inwestycji u nas jest coraz wiecej. Cieszy.
      • maciej_bydgoszcz Re: Inwestycji u nas jest coraz wiecej. Cieszy. 31.01.06, 00:39
        Jak cholera!Cieszy!
        • Gość: n Dzieki, bydgoszczaninie za wsparcie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.06, 14:30
          Dzieki, bydgoszczaninie za wsparcie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka