Dodaj do ulubionych

Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie

18.06.09, 07:15
Wybitni fachowcy Zaleskiego wycenili nowy stadion zuzlowy na 30 mln
Kosztowal 100mln
Wybitni fachowcy Zaleskiego wycenili most na 600 mln. kosztowac
bedzie jak dobrze pojdze 900 mln i tylko dlatego ze jest recesja i
ceny mocno spadly.
W tym UM ktos kto wycenia inwestycje musi byc fachowiec ze klekajcie
narody.
Obserwuj wątek
    • yild Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 07:36
      ja wlasnie zycze zaleskiemu (nie mieszkancom i przejezdnym) zeby wiecej kasy nie
      dali, niech w koncu ten czlowiek wroci skad przyszedl niech sobie gospodarzy w
      spoldzielni - miastu nie potrzeba gospodarza (od razu mnie sie przypomina jakis
      zapadly wiejski pgr) tylko menadzera, szkoda tylko ze znow mieszkancy zostana
      poszkodowani - w koncu kredytow komercyjnych nie udziela sie na 0%
    • jaziun Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 07:58
      Najpierw płakał, że nie było żadnej dotacji z UE na most w roku 2006r., no cóż
      jak się nie potrafi napisać wniosku o dofinansowanie to tak jest. W końcu
      marszałek Całbecki załatwił ponad 300mln, przytkało trochę? O marszałku już się
      nie mówi, P. Zaleski przywłaszcza sobie sukces pakietu drogowego? Teraz potrzeba
      nie 400 milionów na most tylko 900? Ciekawe, oddajcie sprawę Urzędowi na
      przeciwko to wybudują nie jeden a dwa mosty.
      • ememka16 Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 21:41
        nie rozumiem tego wszystkiego. Przecież jak prezydent składał wniosek o
        dofinansowanie to przyjął cenę mostu Waryńskiego ( oczywiście po uaktualnieniu
        cen). Most na Wschodniej miał być konkurencyjny. Okazało się że jest dłuższy
        dużo droższy i tylko w jednej trzeciej trasy. Czy nie lepiej zrezygnować z tej
        wersji? Wrócić na most Waryńskiego. Nawet wydane już pieniądze są kroplą w
        porównaniu z korzyściami jakie osiągniemy.Będzie dużo taniej. nie dobije się i
        tak zatkanej już wystarczająco Lubickiej. Czy ten człowiek (MZ) w ogóle coś myśli.
    • blue_city Zaleski WON !!!! 18.06.09, 08:38
      Tego nieudacznika mamy juz dosyc! Oczywiscie nie ma co czekac , az
      ten nieudacznik odejdzie sam, bo na to sie nie zanosi.
      Mieszkancy Torunia MUSZA mu dac czerwona kartke.
    • hecer Re: Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 08:47
      nawet jak nam dadzą, to my mamy w zanadrzu asa: drugi etap za 350mln (wg
      prezydenta).

      a jak znajdą dofinansowanie do tych 350mln to my je znów urealnimy do 500mln zł.

      jeśli jakimś cudem wysępimy te 500mln na 2 etap - to znów wyciągniemy łapska po
      tunel dla Średnicowej pod torami (konieczny gdy budowana Wschodnia)

      ----------------

      Barokowy styl prezydenta zupełnie nie pasuje do gotyckiej, skromnej architektury
      Torunia... Na wydatkach bieżących oszczędzamy choć można przecież organizować
      więcej programów społecznych i kulturalnych.... Ale na inwestycjach hulamy bez
      sensu.
    • jonnek na razie 18.06.09, 09:08
      Widac, że młodzież nic nie łapie. Tak się robiło za komuny, a i
      dzisiaj to działa.
      Jakby powiedzieli od razu, że koszt bedzie miliard złotych, to by
      wszystkich sparaliżowało i nic by nie było.
      Najpierw sie koszt zaniza, zdobywa pieniądze (przynajmniej część) i
      zaczyna budowę. Potem, w trakcie, podnosi się szacunek kosztów i
      zdobywa wiecej pieniedzy. Zaleski jako stary komuszy praktyk dobrze
      wie, jak sie to robi.
      Dokładnie tak wybudowano nowy most w Płocku. Najpierw postawili sam
      most i tak stał kilka lat bez dojazdów, z jednej i drugiej strony 10-
      metrowe urwisko. A jeszcze lampy sie na nim paliły, telewizja
      przyjeżdżała i pokazywała, cała Polska się śmiała. I co? kilka lat
      minęło, zrobili dojazdy i mają nowy most, podczas gdy my tylko w
      kólko liczymy koszty.
      Musimy zrobić tak samo, bo nikt nam miliarda na raz nie da. Najpierw
      za 300 mln postawić most, a potem stopniowo resztę.
      Tylko trzeba będzie znieść w międzyczasie ujadanie dziennikarzy i
      internetowych frustratów, którzy nigdy nic sami nie wybudowali, nie
      wiedzą jak to sie długo i żmudnie robi.
      • 1.rojber Re: na razie 18.06.09, 09:14






        > Tylko trzeba będzie znieść w międzyczasie ujadanie dziennikarzy i
        > internetowych frustratów, którzy nigdy nic sami nie wybudowali, nie
        > wiedzą jak to sie długo i żmudnie robi.

        Dodaj w Polsce
        • jonnek Re: na razie 18.06.09, 09:26
          ?
      • brzeszczot_bdg Re: na razie 18.06.09, 16:43
        jonnek napisał:


        > Tylko trzeba będzie znieść w międzyczasie ujadanie (...)
        > internetowych frustratów, którzy nigdy nic sami nie wybudowali,
        nie
        > wiedzą jak to sie długo i żmudnie robi.

        Jak śmiesz??!!?? Szlachcic to wybitny specjalista z dziedziny
        drogownictwa, inżynierii ruchu drogowego, historii, politologii,
        geografii, socjologii, zarządzania, psychologii i psychiatrii, jest
        także rekordzistą księgi guinessa w ilości załozonych nicków na
        jednym forum, czasie przebywania na forum dyskusyjnym i ilości
        rozdwojeń jaźni, wszystkie europejskie uczelnie zabiegają o jego
        wykłady, on jednak zbyt zajęty jest zbawianiem świata na forum przez
        20 godzin na dobę 7 dni w tygodniu, robi sobie przerwę tylko wtedy
        gdy na motoarenie w Toruniu odbywają się zawody, wtedy poświęca swój
        bardzo cenny czas na trąbienie zagłuszające toruńskich i
        przyjezdnych ultrasów - ta misja jest także niezwykle ważna. Na
        kolana więc i przeproś bo znajdziesz się na jego czarnej liście a
        wtedy ręka noga mózg na ścianie, nigdy nie będziesz wiedział za co
        atakować Cię będą w ogóle nieznane Ci nicki na forum, nawet takie
        które nigdy nic wcześniej nie napisały, pojawiają się nagle i
        pierwszym wpisem jest akurat uderzenie w Ciebie. Nawet Twoje
        toruńskie pochodzenie może Ci nie pomóc, byli już i tacy tutaj :)
        Uważaj więc ;)
      • gilbert.grape Re: na razie 18.06.09, 17:20
        Twoje rozumowanie optymistycznie zakłada, że miasto ma jakiś plan, a ja się obawiam, że tak po prostu nie jest. Komusza praktyka gospodarza naszego bloku ... tfu... miasta oczywiście może się jednak tutaj nie przydać.
    • uszaty25 Re: Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 14:57
      Jest tylko jedna rozsadna lokalizacja nowego mostu to Warynskiego, albo most
      powstanie tam albo nigdzie i nawet ciemny komuch ze spoldzielni musi to w koncu
      zrozumieć.
      • dominikjandomin Re: Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 17:07
        uszaty25 napisała:

        > Jest tylko jedna rozsadna lokalizacja nowego mostu to Warynskiego,

        Co wy tak z tą lokalizacją na Waryńskiego?

        Analizy z lat 70. się już trochę zestarzały...

        Generalnie to rozsądne są 3 nowe mosty: na Wschodniej, przedłużeniu Okrężnej i
        na Waryńskiego.

        Wraz z przebudowanym układem komunikacyjnym.
        • hecer Re: Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 20.06.09, 14:19
          dlatego w 1998 roku ówczesny prezydent Torunia Bociek, manager z
          Geofizyki, inicjator powstania Strategii dla Torunia
          (dok.programowego) zlecił opracowanie porównawcze dla 3 lokalizacji:
          Nowomostowa, Wschodnia, Przy Skarpie.

          Wyszlo wtedy że Waryńskiego daje największe korzyści.

          Autor opracowania z prognozami natężenia ruchu był prof.Szczuraszek
          z bydgoskiego ATR (pozniej UTP)

          W 2004 roku, nowy prezydent Torunia Michal Zaleski zmienil
          lokalizacje mostu na Wschodnią - przedstawił radzie miasta dokumenty
          z ministerstwa ktore rzekomo wskazywaly ze ministerstwo sklania sie
          ku budowie mostu w ciagu trasy DK15, Poznan-Olsztyn.

          Rada przeglosowala zmiane lokalizacji.

          Nastepnie prezydent... zlecil opracowanie analizy porownawczej dwoch
          lokalizacji. Autorem tego opracowania w kluczowej czesci dotyczacej
          prognozy natezenia ruchu byl znow prof.Szczuraszek.

          Wyniki tej analizy są nastepujace:

          www.most.torun.pl/index.php?lang=_pl&m=page&pg_id=53
          ISTNIEJE BARDZO PILNA POTRZEBA BUDOWY NOWEGO MOSTU W TORUNIU
          MOŻLIWE DO ROZPATRZENIA SĄ DWA WARIANTY LOKALIZACYJNE
          W CIĄGU TRASY WARYŃSKIEGO
          W CIĄGU TRASY WSCHODNIEJ
          PRACE STUDIALNE I KONCEPCYJNE POWINNY BYĆ PROWADZONE RÓWNOLEGLE DLA
          OBU LOKALIZACJI
          TRASA WARYŃSKIEGO MOŻE BYĆ ROZPATRYWANA DOPIERO PO UZYSKANIU
          POZYTYWNEJ DECYZJI O ŚRODOWISKOWYCH UWARUNKOWANIACH, CO NASZYM
          ZADANIEM JEST PRAWIE NIEMOŻLIWE
          WOBEC POWYŻSZEGO UWAŻAMY, ŻE DO ROKU 2012 POWINIEN BYĆ WYBUDOWANY
          MOST W CIĄGU TRASY WSCHODNIEJ JAKO JEDYNY MOŻLIWY DO REALIZACJI


          ------------------------

          jak widać nigdzie nie jest napisane że Wschodnia jest lepsza. Nikt
          czegos takiego napisac nie moze bo Wschodnia nie jest lepsza - jest
          gorsza i drozsza. Kosztuje wiecej a daje mniej.

          Jedynym powodem jaki "eksperci" przedstawili za Wschodnia - jedynym
          i decydujacym argumentem - jest mozliwosc szybkiej budowy. Jak sie
          dzis okazuje ta diagnoza ekspertow byla calkowicie chybiona!

          Co wiecej, eksperci zalecaja rownlegle prace nad obiema
          lokalizacjami... Czy prezydent pracowal nad obiema? Nie. Jedna
          lokalizacje konsekwentnie paralizowal swoimi roznymi decyzjami i
          inwestycjami.
    • 1plus2 Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 16:11
      Bydgoszcz będzie protestować!
    • gollum10 Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 16:27
      Dajcie już spokój z tym mostem. Oddajcie się w opiekę Republice Federalnej
      Niemiec, to może wam wybudują. Albo przeprawę promową otwórzcie.
      • bartas1 Re: Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 21:54
        Rzucili się na inwestycję , na którą ich nie stać i tyle, to
        przecież takie toruńskie.Moze teraz złożą papiery na organizację
        Letnich Igrzysk Olimpijskich.
      • bartas1 do gollum10 18.06.09, 21:59
        chyba trochę Was zmoczyło w 2 dzień spływu
    • kiwi_pl Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 16:58
      z moich informacji Agencja Mienia Wojskowego będzie sprzedawać most pontonowy,
      co prawda trochę dziurawy, ale można będzie od razu dwie nitki położyć,
      wystarczy tylko zrobić zrzutkę na rynku od turystów, nawet przy obecnym
      malejącym zainteresowaniu miastem, na dmuchany pomost powinno starczyć.
      Można też spróbować wyprowadzić Wisłę poza Toruń, tylko co wtedy z ósmym cudem
      świata.
      :-)
      • blue_city Re: Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 17:52
        Pierwszy komik od cudów jest jeszcze obecny w URMie.
        Moze zaleski rzuci sie przed nim na kolana i uprosi o cud w postaci
        rozmnożenia pieniedzy?
    • rts44 Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 18.06.09, 21:26
      jeszcze troche trzeba poczekac na nowy most.czy to ten prezydent
      winny jest,ze mamy kryzys?ta inwestycja przerosla wszystkich i
      dlatego juz nalezy pracowac nad planowaniem trzeciego mostu
      kluczyki - okrezna.za lat 5 bedzie juz poznawo.moze do nowej
      inwestycji namowic wladze bogatej malej nieszawki.mysle,ze nowy
      prezydent zanim sie zorienyuje minie nastepnych iles dalszych lat
      • bartas1 Będzie kontrola na lotnisku w Bydgoszczy 18.06.09, 21:50
        Pewnie całubecki już zlecił kontrole na lotnisku w Bydgoszczy , w
        celu szukania dziury w całym.Pieniądze na most trzeba przecież
        znaleźć
        • blue_city Re: Będzie kontrola na lotnisku w Bydgoszczy 20.06.09, 14:44

          Bartas , dałes uz komus "po buzi" ?
          czy sam dostałes w papę?


          bartas1 napisał:

          > Pewnie całubecki już zlecił kontrole na lotnisku w Bydgoszczy , w
          > celu szukania dziury w całym.Pieniądze na most trzeba przecież
          > znaleźć
      • hecer Re: Dodatkowej kasy na toruński most nie będzie 20.06.09, 14:21
        > jeszcze troche trzeba poczekac na nowy most.czy to ten prezydent
        > winny jest,ze mamy kryzys?

        gdyby nie kryzys most kosztowalby ponad miliard...

        jakos przez ostatnie 6 lat, dwie kadencje Zaleskiego, w Polsce bylo
        wszystko tylko nie kryzys...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka