03.07.11, 01:45
Dlaczego najlogiczniejsze połączenie tych 2 dróg, zjazd od strony Katowic jest zamknięty???
Czy ktoś potrafi to sensownie wytłumaczyć?
Obserwuj wątek
      • Gość: co nie Re: miasto nonsensów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.11, 18:13
        Tylko A8 i A4 przygłupku należą do Państwa a nie miasta i jak się przekonaliśmy nie dawno, podczas otwierania kolejnego odcinka A8. GDDKiA ma w nosie to co chce miasto i robi wszystko po swojemu. Nie lubię Dutkiewicza, ale jak czytam takie pseudo inteligentne wypociny jak twoje to od razu wiem że mam do czynienia z typowym POLACZKIEM.
    • kklement Re: A4 - AOW 03.07.11, 08:58
      Nie martw się, jadąc od strony Legnicy też nie da się wjechać na AOW w kierunku Wrocławia. Może to kwestia niedokończonych wjazdów, a może głupia chęć ochrony Muchoboru i Strzegomskiej przed nadmiernym ruchem, na zasadzie "no dobra, otworzymy wam tę pier... autostradę, ale i tak nie będziecie po niej mogli jeździć, ha ha".
    • Gość: as Re: A4 - AOW IP: *.xdsl.centertel.pl 03.07.11, 09:50
      Chodzi o to, żeby nagle cały tranzyt nie poszedł Graniczną, Strzegomską i przez miasto ul. Legnicką.
      Wjazdy są ukończone i będą otwarte zaraz po otwarciu całej AOW

ALE UWAGA.
      Jest sposób na ominięcie zamkniętych wjazdów. Należy z A4 skręcić na południe w stronę Kłodzka, później skręcić na najbliższym zjeździe na Wałbrzych, wtedy dojedziemy do ronda, na którym zawracamy i wjeżdżamy z powrotem na AOW i wjeżdżamy do Wrocławia.
      • xnols Re: A4 - AOW 04.07.11, 08:38
        Dzięki za odpowiedzi.
        Ten myk z rondem niestety udało mi się rozpykać dopiero w domu po przeanalizowaniu materiałów na stronach gddkia . W trasie objechałem to 2 razy trzeci już mi się nie chciało, pojechałem przez miasto.
        Jeśli ktoś chciał chronić miasto przed tranzytem to marnie mu wyszło.
        Pozdrawiam!
    • map4 Re: A4 - AOW 04.07.11, 09:55
      zjazd od strony Legnicy również jest zamknięty.

A propos: Dutkiewicz obiecał, że cała AOW zostanie oddana do użytku końcem czerwca tego roku. Dziwne to trochę, bo w końcu to nie on ją buduje.

Dzisiaj jest 4 lipca. Kiedy całą AOW w końcu otworzą ?
        • map4 Re: Dzisiaj sa wszyscy w ambasadzie..., wiec poju 04.07.11, 10:18
          W ambasadzie u nowego wielkiego brata ?

Ten nowy wielki brat zdecydowanie bardziej mi się podoba. Przynajmniej główne święto ma w środku lata, a nie tak jak ten poprzedni początkiem zimy.

Z drugiej jednak strony już za niecały miesiąc nowy wielki brat ogłosi niewypłacalność. Termin to bodajże 2 sierpnia tego roku. Dlaczego Polska cały czas tanio sprzedaje się możnym tego świata ? Ruskie przynajmniej taniej opychali nam ropę. A co dostajemy od amerykanów ?
        • map4 Re: A4 - AOW 04.07.11, 10:20
          garym napisał:

> a co ma dutkiewicz do AOW?

Też mnie to zastanawia. Na jakiej podstawie uroczyście obiecał skosom z LG, że "AOW zostanie wybudowana w 2008 roku" ? Czy miał prawo obiecywać gruszki na wierzbie ?
          Jakie konsekwencje tego kłamstwa poniósł ?
        • kklement Re: A4 - AOW 04.07.11, 11:08
          To ma, że starał się zablokować uruchomienie istniejącego odcinka, a w tej chwili zjazdy na niego z A4 są zamknięte na wniosek miasta.
          • garym Re: A4 - AOW 04.07.11, 12:43
            nie zablokować tylko opóźnić coby czumo-pomysł na rondzie pileckiego wprowadzić. Jak sie okazało, bez wprowadzenia tego pomysły jeździło się całkiem dobrze, a po jego wprowadzeniu stłuczki występują tam prawie codziennie.
            • c2h6 Re: A4 - AOW 04.07.11, 13:14
              garym napisał:

> nie zablokować tylko opóźnić coby czumo-pomysł na rondzie pileckiego wprowadzić
              > . Jak sie okazało, bez wprowadzenia tego pomysły jeździło się całkiem dobrze, a
              > po jego wprowadzeniu stłuczki występują tam prawie codziennie.

Łżesz waść. Codziennie to ja tam jeżdżę i to w godzinach szczytu. Żadnych stłuczek ani nawet żadnych śladów hamowania na jezdni lub okruchów szkła.
              • garym Re: A4 - AOW 04.07.11, 14:15
                nie wiem jak było przez ostatnie dwa tygodnie, bo byłem na urlopie. Wcześniej stłuczki były prawie każdego dnia. Wczoraj widziałem jak laweta zabierała jakiś samochód, ale może akurat w tym miejscy się popsuł.
                W każdym bądź razie obecne rozwiązanie jest makabryczne, szczególnie dla przyjezdnych. Nie ma wyznaczonego jednego ciągu głównego, a na każdym zjeździe jest inne rozwiązanie:
                1. W Graniczną skręcamy z dwóch pasów. Z obydwu tez można jechać prosto
                2. W Mińską skręcamy tylko z prawego, chociaż za chwilę Mińska rozszerza się na 4 pasy.
                3. W Strzegomską można jechać dwoma pasami, prosto jedziemy tylko lewym
                • tbernard Re: A4 - AOW 04.07.11, 14:49
                  Rzeczywiście trochę tu przekombinowali. Zupełnie nie pojmuję, dlaczego w Mińską można tylko z zewnętrznego pasa. Jak jest korek do centrum handlowego, to formalnie teraz ciągła linia blokuje możliwość legalnego objechania go aby dalej Mińską jechać. Oczywiście wielu kierowców to olewa ale czasem może się trafić ktoś grzeczny na prawym pasie a mający zamiar wjechać w uliczkę do shella i kolizja gotowa. Czy tu nie jest możliwe tak czytelnie zorganizować i oznakować jak rondo łączące Graniczną i AOW?
                  • c2h6 Re: A4 - AOW 04.07.11, 15:50
                    tbernard napisał:

> Rzeczywiście trochę tu przekombinowali. Zupełnie nie pojmuję, dlaczego w Mińską

A to prawda, że tam jakiś kretyn się wyżywa artystycznie zamiast normalnie postawić znaki że to jest po prostu rondo i dać sobie spokój z "regulowaniem ruchu" na nim.

• garym Re: A4 - AOW 04.07.11, 17:10
                      zwykłego ruchu okrężnego podobno nie może być, bo zjazd ztorów musi byc bezproblemowy. Dużo lepiej jednak sprawdzało się rozwiązanie gdy relacja mińska-Strzegomska miała pierwszeństwo. Przynajmniej każdy od razu wiedział jaka jest relacja główna , a jaka podporządkowana.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka