neeki 15.04.04, 22:08 jako ze z legalna robota jestem na bakier nie posiadam IN. powiedzcie mi jaka jest tu procedura ? kumpel mi mowil ze trzeba wystapic o IN tylko nie wiedzial dokladnie gdzie. mozecie pomoc ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lol21ndm Re: IN 16.04.04, 00:46 Wybacz moja ignorancje, ale co to jest IN? Czy chodzi o NI? Odpowiedz Link Zgłoś
aniaheasley Re: IN 17.04.04, 14:54 Na pewno chodzi o NIN po prostu. Jobcentreplus w twojej dzielnicy wydaje teraz NIN. www.jobcentreplus.gov.uk - wpisz swoj pelny kod i dostaniesz adres najblizszego biura. Odpowiedz Link Zgłoś
neeki Re: IN 17.04.04, 22:51 no dokladnie o tomi chodzilo :) wymieniaja tam kilka dokumentow miedzy innymi akt urodzenia to rzeczywiscie potrzebne ? czy wystarczy tylko poszport ?jak ta procedura wyglada w praktyce? Odpowiedz Link Zgłoś
kingaolsz Re: IN 18.04.04, 19:59 Przed 1 maja nic chyba nie wskurasz. Najpierw trzeba zlozyc papiery o biznes wize albo miec inne pozwolenie na prace. A po 1 maja, jak znajdziesz prace i dostaniesz zaswiadczenie ze Cie zatrudnia to mozesz slkadac podanie. Poza tym do teraz ( z tego co wiem) bardzo dokladnie sprawdzaja a i potrafia sie poczepiac i odmowic. Zadaja pytania na wszystkie tematy. Wcale nie jest tak prosto przejsc ich wywiad. Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi ( pisze z doswiadczen meza). Kinga Odpowiedz Link Zgłoś
neeki Re: IN 19.04.04, 21:48 ja mysle po 1 maja. ale sorry jezeli potrafia odmowic to na jakiej podstawie ? jezeli mamy prawo do pracy to maja chyba obowiazek wydac NIN ? rozmawialam z kumplem z UE to jemu nie robili zadnych problemow Odpowiedz Link Zgłoś
mrufkaa Re: IN 28.04.04, 17:16 Nie no, po 1 maja, to juz w ogole problemow robic nie powinni... No, moze w koncu umra te opowiesci jak to ciezko tu jest cokolwiek dostac Polakom... Jest tutaj gdzies na tym forum post Tomziczka, ktory pomagal jakies pannie dostac NIN w grudniu, a panna byla na turystycznej wizie. Dali i sie nie czepiali. czasy sie zmieniaja, naprawde... A ja znam kilku Polakow, ktorzy juz od kilku lat NIN maja i dostali bez problemu - na wizach studenckich i biznesowych. A sama nie poszlam, bo mnie zezlili, ze sie do nich dodzwonic nie mozna i do konca pracowalam na temporary... wtedy jeszce nie mozna tego bylo zalatwic w job centres. Odpowiedz Link Zgłoś