IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 09:29
Mam takie pytanie, obecnie nie jestem ubezpieczony w NFZ w Polsce, bo po
studiach od razu wyjechałem na Wyspy. Teraz jestem na urlopie i chciałbym
sobie załatwić E 111(mam nadzieje, że nie pomyliłem) i nie wiem czy to wogóle
możliwe bez ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce. Czy może ktoś miał taką samą
sytuację? Czy mam szanse uzyskać to ubezpieczenie?
Obserwuj wątek
    • Gość: Eliss GBritain.net Re: E 111 IP: *.bulldogdsl.com 17.01.06, 10:37
      Od 1 stycznia nie ma juz formularzy E.... jest Europejska Karta Ubezpieczenia
      Zdrowotnego (EKUZ) w Polsce .European Health Insurance Card (EHIC) w Wielkiej
      Brytani (to dokladnie ta sama karta.Na EKUZ znajdują się następujące informacje:

      imię;
      nazwisko;
      data urodzenia;
      PESEL;
      numer identyfikacyjny instytucji, która wydała Kartę;
      numer identyfikacyjny Karty;
      data ważności Karty

      Są to jedyne dane zawarte na Karcie. Każde państwo członkowskie wydaje Kartę we
      własnym języku urzędowym, zawierającą ten sam zestaw danych
      Wydawana jest osobom placacym skladki na ubezpieczenie spoleczne (ZUS) W
      panstwie ,w ktorym te skladki sa placone.
      • natalia.brzeska Re: E 111 17.01.06, 10:40

        Jesteś w Polsce na urlopie, czy już przeniosłeś się na stałe?

        Jeśli pracujesz w UK, a do Polski jedziesz na urlop kartę tę załatwiasz sobie w
        UK.

    • Gość: Rafał Re: E 111 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 11:12
      aha , dzięki, ja jestem narazie i tutaj i tutaj. a gdzie to mogę załawtić w UK.
      jak sie to biuro nazywa?? Bo sie w tych "officach" pogubiłem? jeszcze raz
      dzięki:)
      • natalia.brzeska Re: E 111 17.01.06, 11:15

        Jak było e111 to się na poczcie załatwiało. Nie wiem czy nastąpiły jakies
        zmiany od kiedy jest karta.
        • Gość: Rafał Re: E 111 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 11:27
          ok, to spróbuję jak przyjade na Wyspy, dzięki jeszcze raz:) pozdrawiam
    • Gość: Pacjent Re: E 111 IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 17.01.06, 13:33
      Ludzie, nie wyrabiajcie sobie KArty Ubezpieczenia w Polsce przed wyjazdem do UK
      do pracy, bo do tego trzeba podać adres zamieszkania w Polsce. A jesli adres w
      Polsce to Urząd Skarbowy ma kolejny argumant na waszw podatki. Kartę trzeba
      wyrobić w UK, a do Polski przyjeżdżać jak brytyjski turysta. Nota bene
      wszystkie świadczenia w PL należa sie na takich samych zasadach jak Polakom
      mieszkającym w PL.
      • Gość: art Re: E 111=pacjent! IP: *.cable.ubr05.gill.blueyonder.co.uk 17.01.06, 18:03
        bzdura!
        • natalia.brzeska Re: E 111=pacjent! 17.01.06, 18:21

          oczywiście, że bzdura, gdyż kartę ta jest tylko na potrzeby turystyczne. W
          momencie gdy podejmuje się pracę w UK to karta traci ważność.
    • Gość: Pawel77 Re: E 111 IP: *.rene.com.pl 17.01.06, 22:07
      O europejskiej karcie i o swiadczeniach mozecie przeczytac m.in. tu:

      www.gbritain.net/articles.php?id=4

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka