IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.06, 18:12
Witam!\
Czy może mi ktos odpowiedziec jakie certyfikaty sa uznawane w UK z zakresu
administracji sieciami teleinformatycznymi?Byłem juz w UK w pracy jako kelner
i nie chce tak juz wiecej pracowac.Wlasnie koncze studia w Polsce (niestety
zupelnie nieprzydatne w UK-prawo) a ze interesuje sie informatyka (głownie
zabezpieczeniami) to sobie pomyslalem ze moze bedziecie wiedzieli co mozna by
w Polsce ukonczyc (jaki kurs) lub zestwa kursow z tego zakresu, zeby było
uznawalne w WIelkiej Brytanii. Znajdzie sie ktos dobrze poinformowany?
Obserwuj wątek
    • Gość: pytanie Re: sieci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.06, 21:58
      ktokolwiek?
    • Gość: ??? Re: sieci IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 27.05.06, 23:47
      W sumie piszesz o dwoch rzeczach:
      1. Sieci - w czym Ci niewiele moge pomoc.
      2. Zabezpieczenia - tutaj zalezy co Cie interesuje, jezeli sieci i
      administracja, to mam umiarkowane doswiadczenie i nigdy nie bawilem sie w
      certyfikaty, jezeli ogolne doradztwo to CISSP jest standardem.

      W obu przypdkach zawsze mozesz przeszukac jobserve.com i zobaczyc jakie
      certyfikaty sa wymagane.
    • Gość: Cisco Re: sieci IP: *.server.ntli.net 28.05.06, 16:09
      Najlepiej kursy Cisco, CCNA, CCNP, CCIP, CCIE jesli potrafisz zdac, Zycze
      powodzenia i milego dnia
    • Gość: hm.. Re: sieci IP: *.dsl.in-addr.zen.co.uk 28.05.06, 17:02
      Wyrazasz sie bardzo nieprecyzyjnie, a na pewno nieinformatycznie.
      Nawet jak juz znajdziesz jakie certyfikaty moga Ci sie przydac (kursy to raczej
      dla samej wiedzy, certyfikaty dla pracodawcy) i zdasz je, to i tak bedziesz
      ciagle papierowym specjalista. Bedziesz potrzebowal jeszcze doswiadczenie oprocz
      samych papierkow i zdobyc je bedziesz gdzies musial.
      Wszystkie certyfikaty producentow sa miedzynarodowe wiec nie ma problemu z ich
      uznawalnoscia. Do egzaminow mozna przygotowac sie samemu bez chodzenia na kursy.
      • Gość: ??? Re: sieci IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 28.05.06, 20:25
        > Nawet jak juz znajdziesz jakie certyfikaty moga Ci sie przydac (kursy to raczej
        > dla samej wiedzy, certyfikaty dla pracodawcy) i zdasz je, to i tak bedziesz
        > ciagle papierowym specjalista. Bedziesz potrzebowal jeszcze doswiadczenie oprocz
        > samych papierkow i zdobyc je bedziesz gdzies musial.

        Podpisuje sie obiema rekami. Ja nigdy sie nie bawilem w certyfikaty, a jakos nie
        mam problemu (odpukac) ze znalezieniem nowej pracy.

        Certyfikaty moga pomoc Ci dostac sie na interview, dalej to juz tylko wiedza,
        doswiadczenie i troche szczescia (choc znam jeden przypadek, ze kumpel dostal
        prace tylko dlatego, ze mial certyfikat, ale to bylo z Accenture...).
    • javus Re: sieci 28.05.06, 19:55
      zrob wszytskie jakie mozesz certificaty od Microsoftu :) tylko ze to
      oprogramowanie a nie sprzet. Bo jesli sprzet to chyba tylko CISCO tylko ze sam
      CCNA (to chyba byl ten pierwszy) to ma tu strasznie duzo ludzi, wiec na za
      wiele po samym tym nie licz.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka