Dodaj do ulubionych

Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby rajem.

03.06.10, 13:02
Wy też?
Obserwuj wątek
    • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 03.06.10, 13:55
      allessane napisał:

      > Wy też?

      My nie pijemy !!
    • allessane Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 03.06.10, 17:27
      To ci się chwali, ja też.
      • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 03.06.10, 21:38
        allessane napisał:

        > To ci się chwali, ja też.

        Kefirów.
    • seth.destructor Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 03.06.10, 19:23
      Religia, czyli wykonywanie rytuałów pozornie bez sensu, jest
      związana z poziomem inteligencji człowieka. Im mądrzejszy człowiek,
      tym mniej rzeczy dla niego jest niejasnych i nie wiadomo jak
      działających, widzi on pewne logiczne związki między zdarzeniami,
      pewne, bo powtrzalne i oparte na niezależnych od obserwatora
      faktach.
      Jednak taki poziom wiedzy i inteligencji nie jest osiągalny od
      urodzenia - stąd zawsze jakieś religijne rytuały w wieku dziecięcym
      powstaną i mogą zostać zakorzenione, choćby w postaci dziwacznych
      zabobonów.
      • supaari Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 03.06.10, 21:25
        seth.destructor napisał:

        > Religia, czyli wykonywanie rytuałów pozornie bez sensu, jest
        > związana z poziomem inteligencji człowieka. Im mądrzejszy
        człowiek,
        > tym mniej rzeczy dla niego jest niejasnych i nie wiadomo jak
        > działających, widzi on pewne logiczne związki między zdarzeniami,
        > pewne, bo powtrzalne i oparte na niezależnych od obserwatora
        > faktach.
        > Jednak taki poziom wiedzy i inteligencji nie jest osiągalny od
        > urodzenia - stąd zawsze jakieś religijne rytuały w wieku
        dziecięcym
        > powstaną i mogą zostać zakorzenione, choćby w postaci dziwacznych
        > zabobonów.

        Secie, obawiam sie, że redukujesz religię do sfery kultu.
        Spodziewałbym sie tego po jakim idiocie, ale nie po Tobie.
        • krytykantka07 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 03.06.10, 21:35
          supaari napisał:

          > Secie, obawiam sie, że redukujesz religię do sfery kultu.

          Bo tak jest.
          Kult wskazuje na to czym jest władza w religii i kto ją posiada.
          Jest oznaką przynależności do grupy.
          Dodajmy okazaną celowo, aby coś osiągnąć.

          > Spodziewałbym sie tego po jakim idiocie, ale nie po Tobie.

          Jasne np. po mnie ;).
          Wszak dla Ciebie jestem idiotą czy idiotką ( o płeć słów nie zamierzam się
          sprzeczać ;)).
          • supaari Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 03.06.10, 23:30
            krytykantka07 napisała:

            > supaari napisał:
            >
            > > Secie, obawiam sie, że redukujesz religię do sfery kultu.
            >
            > Bo tak jest.
            > Kult wskazuje na to czym jest władza w religii i kto ją posiada.
            > Jest oznaką przynależności do grupy.
            > Dodajmy okazaną celowo, aby coś osiągnąć.

            Nie pisz na tematy, o których nie masz pojecia. czyli nie pisz w
            ogóle... w ostateczności możesz pisac o sobie.

            > > Spodziewałbym sie tego po jakim idiocie, ale nie po Tobie.
            >
            > Jasne np. po mnie ;).
            > Wszak dla Ciebie jestem idiotą czy idiotką ( o płeć słów nie
            zamierzam się
            > sprzeczać ;)).
            >

            Nie zaprzeczę (i to nie przez grzeczność). W tematach związanych ze
            swoją osobą co nieco wiesz.
            • krytykantka07 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 04.06.10, 00:02
              supaari napisał:

              > Nie pisz na tematy, o których nie masz pojecia. czyli nie pisz w
              > ogóle... w ostateczności możesz pisac o sobie.

              Dlaczego miałabym się upodobnić do Ciebie?
              Nie jesteś moim idolem na tym forum.
              Miałabym Cię ślepo naśladować skoro z Twoimi poglądami się nie zgadzam?

              > Nie zaprzeczę (i to nie przez grzeczność).

              I nie musisz.
              Twoje zdanie na mój temat znam i niewiele mnie ono obchodzi jak widzisz bo nawet
              sobie z niego kpię.

              > W tematach związanych ze > swoją osobą co nieco wiesz.

              Czy ja nazywam się supaari?
              O sobie nie piszę bo tylko gaduła to robi, a plotkarz pisze o innych.
              Zatem czy Ty jesteś gadułą czy plotkarzem?
              Ja piszę o tym czym jest myślenie strategiczne.
              • supaari Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 10.06.10, 10:58
                krytykantka07 napisała:

                > supaari napisał:
                >
                > > Nie pisz na tematy, o których nie masz pojecia. czyli nie pisz w
                > > ogóle... w ostateczności możesz pisac o sobie.
                >
                > Dlaczego miałabym się upodobnić do Ciebie?

                Upodabniać? Do mnie? Po prostu pisz o sobie - nie będziesz wówczas
                upodabniac sie do mnie.

                > Nie jesteś moim idolem na tym forum.

                Chwała Bogu! Takich fanów sobie nie życzę.

                > Miałabym Cię ślepo naśladować skoro z Twoimi poglądami się nie
                zgadzam?

                Nie. Nie nasladuj mnie - pisz o sobie!

                > > Nie zaprzeczę (i to nie przez grzeczność).
                >
                > I nie musisz.
                > Twoje zdanie na mój temat znam i niewiele mnie ono obchodzi jak
                widzisz bo nawe
                > t
                > sobie z niego kpię.



                > > W tematach związanych ze > swoją osobą co nieco wiesz.
                >
                > Czy ja nazywam się supaari?

                Zdecydowanie nie!

                > O sobie nie piszę bo tylko gaduła to robi, a plotkarz pisze o
                innych.

                Zieeew:
                forum.gazeta.pl/forum/w,721,112511716,112539689,ja_pomoge_.html
                forum.gazeta.pl/forum/w,721,112511716,112540922,no_i_jeszcze_jedno.html
                Jak rozumiem - jednak zaczynasz pisac o sobie, że jesteś
                męcvzennikiem i inne głupoty. Miłe, że stosujesz sioę w koncu do
                zaleceń. Tak trzymać!

                > Zatem czy Ty jesteś gadułą czy plotkarzem?

                ani jednym, ani drugim.

                > Ja piszę o tym czym jest myślenie strategiczne.

                Ty pisze o niczym. Szczególnie w postach, które zlinkowałem powyżej.
                • krytykantka07 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 10.06.10, 11:33
                  supaari napisał:

                  > Upodabniać? Do mnie? Po prostu pisz o sobie - nie będziesz wówczas
                  > upodabniac sie do mnie.

                  Ja piszę o tym czym w moim przypadku jest myślenie strategiczne czyli poniekąd
                  piszę o sobie.
                  Ty pisząc o tym co wiesz, piszesz o tym kim Ty jesteś i kim są inni bez myślenia
                  o tym dlaczego to piszesz
                  No cóż wybieram jednak mój sposób...

                  > Chwała Bogu! Takich fanów sobie nie życzę.

                  Raczej chwała JHWH bo on jest Twoim bogiem.
                  Jezus nie pozwolił mieć fanów, a wyrażał wolę Boga.
                  JHWH jak najbardziej.

                  > Nie. Nie nasladuj mnie - pisz o sobie!

                  Nie da się rozdzielić moich poglądów od mojej osoby zatem Cię posłucham ;).

                  > Zdecydowanie nie!

                  Teraz ja z kolei mogłabym powiedzieć: " i chwała Bogu " ale nie mogę.
                  Pamiętam przypowieść o faryzeuszu i celniku ;).
                  Jakikolwiek przejaw pychy jest mi obcy...

                  > Jak rozumiem - jednak zaczynasz pisac o sobie, że jesteś
                  > męcvzennikiem i inne głupoty. Miłe, że stosujesz sioę w koncu do
                  > zaleceń. Tak trzymać!

                  Rozumiesz, że jeśli piszę o czymkolwiek z mojego punktu widzenia to piszę o
                  własnych poglądach.
                  Czyli jakby nie patrzeć o sobie acz nie tak jak byś chciał ;).
                  Ale miło, że przeczytałeś moje posty.
                  To, że nie rozumiesz jakoś specjalnie mnie nie dziwi.
                  Aby coś dojrzeć to trzeba do tego dojrzeć.
                  Ja piszę o tym, że jestem męczennikiem za poglądy?
                  Nie czuję się męczennikiem.
                  Jestem z nich dumna, bo to Bóg dał mi poznać prawdę.
                  Pokazuję tylko, że zgodnie z nauką Jezusa Popiełuszko męczennikiem nie był.
                  Takich poglądów jak ja opartych na wierze w Jezusa nie ma nikt.
                  A przynajmniej nikt na tym forum...


                  > ani jednym, ani drugim.

                  A co komentujesz przyjacielu?
                  Moje poglądy czy moją skromną osobę? ;).
                  I jeszcze mnie zmuszasz do marnowania czasu...
                  O moich poglądach możemy rozmawiać.
                  Możesz się z moim zdaniem nawet nie zgadzać.
                  To jeszcze lepiej...

                  > > Ja piszę o tym czym jest myślenie strategiczne.
                  >
                  > Ty pisze o niczym. Szczególnie w postach, które zlinkowałem powyżej.

                  No właśnie przyjacielu.
                  W postach, które zlinkowałeś powyżej jak byk stoi napisane jak ja wykorzystuję
                  myślenie strategiczne dla dobra właścicieli firmy, którzy nie wiedzą nic o tym,
                  że ich przedstawiciele ich okradają.
                  I właśnie ci przedstawiciele mnie zwolnili, a właściciele się na mój temat nie
                  wypowiedzieli, bo o moim istnieniu nie wiedzą.
                  Forum firmowe jako dowód tego co robiłam zostało zlikwidowane...
                  Myślisz, że właściciele by mnie zwolnili dlatego, że nie pozwoliłam ich okradać?
                  A teraz przez analogię domyśl się kto zostałby zwolniony przez Boga gdyby Jego
                  przedstawiciele mnie zwolnili.
                  Boga oszukać się nie da ;).
                  Ja dbam o Jego interesy, a nie Ty.
        • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 03.06.10, 21:44
          supaari napisał:

          > Secie, obawiam sie, że redukujesz religię do sfery kultu.
          > Spodziewałbym sie tego po jakim idiocie, ale nie po Tobie.

          Jako ze wiara w np Polsce to pozór ,wiedzą wszyscy !! bo przecież padanie na
          twarz przed bohomazem zarazem klepiąc zdrowaśki trudno nazwać wiarą w boga !!
          więc już wiesz kto tu za idiotę robi !!
          • supaari Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 03.06.10, 23:25
            kolter-xxl napisał:

            > supaari napisał:
            >
            > > Secie, obawiam sie, że redukujesz religię do sfery kultu.
            > > Spodziewałbym sie tego po jakim idiocie, ale nie po Tobie.
            >
            > Jako ze wiara w np Polsce to pozór ,wiedzą wszyscy !! bo przecież
            padanie na
            > twarz przed bohomazem zarazem klepiąc zdrowaśki trudno nazwać
            wiarą w boga !!
            > więc już wiesz kto tu za idiotę robi !!

            Wiem, wiem...
            • karbat Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 04.06.10, 09:47
              krytykantka07 napisała:
              > supaari napisał:

              > > Nie pisz na tematy, o których nie masz pojecia. czyli nie pisz w
              > > ogóle... w ostateczności możesz pisac o sobie.

              > Dlaczego miałabym się upodobnić do Ciebie?

              nie jestes klonem supaari ... wiec nie pisz ... ,
              doszedl do wniosku arogancki w swej wierze katolik .

              katoliki w wierze wiedza co madre ,sluszne ,zbawienne dla innych -
              ca.4 miliardy ludzi na swiecie ma ich aroganckie nauki w doopie .


              • supaari Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 10.06.10, 11:02
                karbat napisał:

                > krytykantka07 napisała:
                > > supaari napisał:
                >
                > > > Nie pisz na tematy, o których nie masz pojecia. czyli nie pisz
                w
                > > > ogóle... w ostateczności możesz pisac o sobie.
                >
                > > Dlaczego miałabym się upodobnić do Ciebie?
                >
                > nie jestes klonem supaari ... wiec nie pisz ... ,

                Nie, dziecko. Niczego nie zrozumiałeś.

                > doszedl do wniosku arogancki w swej wierze katolik .

                Efektem tego niezrozumienia jest brednia, którą napisałeś

                > katoliki w wierze wiedza co madre ,sluszne ,zbawienne dla innych -
                > ca.4 miliardy ludzi na swiecie ma ich aroganckie nauki w doopie .

                To interesujące, że zbadałeś zawartość doop ca. 4 miliardów ludzi.
                Mam nadzieję, że chociaz wziąłeś prysznic po tej ciężkiej pracy. A
                bedziesz badał także zawartość doop zwierząt?
                • karbat Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 30.06.10, 18:50
                  supaari napisał:

                  > > katoliki w wierze wiedza co madre ,sluszne ,zbawienne dla
                  innych - ca.4 miliardy ludzi na swiecie ma ich aroganckie nauki w
                  doopie .

                  > To interesujące, że zbadałeś zawartość doop ca. 4 miliardów ludzi.

                  katoliku , twoim zdaniem na wszyscy na swiecie sa katolikami :o

                  > A bedziesz badał także zawartość doop zwierząt?

                  katoliku, jestes ksiedzem ... penetratorem skoro ci to robi frajde ,
                  twoj problem



                  biedne zwierzeta myslisz o zwierzecych doopach


                  • supaari Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 22.07.10, 21:47
                    karbat napisał:

                    > supaari napisał:
                    >
                    > > > katoliki w wierze wiedza co madre ,sluszne ,zbawienne dla
                    > innych - ca.4 miliardy ludzi na swiecie ma ich aroganckie nauki w
                    > doopie .
                    >
                    > > To interesujące, że zbadałeś zawartość doop ca. 4 miliardów
                    ludzi.
                    >
                    > katoliku , twoim zdaniem na wszyscy na swiecie sa katolikami :o

                    Ignorancie - nie, nie uważam.

                    > > A bedziesz badał także zawartość doop zwierząt?
                    >
                    > katoliku, jestes ksiedzem ... penetratorem skoro ci to robi
                    frajde ,
                    > twoj problem

                    Ignorancie, nie , nie jestem. Nie ja pisze o zawartości doop ca. 4
                    mld ludzi.

                    >
                    > biedne zwierzeta myslisz o zwierzecych doopach

                    Ignorancie - myślałem czy nie zainwestować w akcje firm
                    produkujących mydła i żele pod prysznic. Sadziłem, że zbadawszy
                    zawartość tego, o czym pisałeś wziąłeś choć prysznic. Pomyliłem się -
                    nie wziąłeś.
            • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 04.06.10, 11:09
              supaari napisał:

              > Wiem, wiem...

              To wiem ,wiem dotyczy oczywiście plebejskiego kultu opartego na bohomazach i
              wierze w moc kapłana który samego boga potrafi w wafelku uwieźć do tego w
              skrzyneczce tabernakulum zwanej na noc zamykać ?
              • supaari Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 10.06.10, 11:06
                kolter-xxl napisał:

                > supaari napisał:
                >
                > > Wiem, wiem...
                >
                > To wiem ,wiem dotyczy oczywiście plebejskiego kultu opartego na
                bohomazach i
                > wierze w moc kapłana który samego boga potrafi w wafelku uwieźć do
                tego w
                > skrzyneczce tabernakulum zwanej na noc zamykać ?

                To wiem, wiem dotyczy tego kto robi za idiotę. Trójeczka juz
                się pojawiła pod moim postem nie mając nic mądrego do napisania
                natemat setowej redukcji religii do kultu. Brakuj mi jeszcze kilku
                przedstawicieli omawianej grupy, ale kwiat sie pojawił...
                • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 10.06.10, 16:29
                  supaari napisał:

                  >
                  > To wiem, wiem dotyczy tego kto robi za idiotę.

                  Dzięki ci boziu żeś w końcu zrozumiał żeś idiota .
      • chasyd_666 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 06.06.10, 15:34
        seth.destructor napisał:

        > Religia, czyli wykonywanie rytuałów pozornie bez sensu, jest
        > związana z poziomem inteligencji człowieka.

        Ani z poziomem wiedzy ,ani tym bardziej inteligencji.
        Dlaczego prawie połowa naukowców z nauk przyrodniczych jest
        religijna ?...

        --
        Ateizm ogłupia
        • tuciak Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 07.06.10, 21:08
          "Dlaczego prawie połowa naukowców z nauk przyrodniczych jest religijna?..."

          Mogę prosić o bardziej szczegółowe dane i ich źródło? Z tego, co mi wiadomo, to
          nauki przyrodnicze są względnie odporne właśnie, a gorzej - zdaje się - jest z
          matematykami. Niewykluczone jednak, że się mylę.

          Odwracając jednak pytanie:
          Dlaczego ponad połowa naukowców z nauk przyrodniczych nie jest religijna?
          • chasyd_666 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 08.06.10, 22:16
            tuciak napisał:

            > Odwracając jednak pytanie:
            > Dlaczego ponad połowa naukowców z nauk przyrodniczych nie
            jest religijna
            > ?

            No widzisz - religijność nie zależy od inteligencji, wiedzy i
            wykształcenia. Ale Seth tego nie rozumie... :)
    • bez_seller Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 04.06.10, 13:51
      Nie byloby raju, bo raj na Ziemi jest niemozliwy.
      Ale gdyby byl tzw. Bog, to moglibysmy tego raju moze kiedys zaznac,
      a tak, mamy do dyspozycji smutny bezsens. Moze z punktu widznia
      jednostki, ktorej udalo sie wpasowac w czas tej jednostce
      sprzyjajacy, ale patrzac na caloksztalt ziemskiego zycia i ludzkiej,
      strasznej cywilizacji, zycie dla wiekszosci jest bolem, strachem i w
      ostatecznosci absurdem.
      • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 04.06.10, 14:08
        bez_seller napisała:

        > Nie byloby raju, bo raj na Ziemi jest niemozliwy.

        Akurat katolicy w raj na ziemi nie wierzą bo wydaje im się ze za pieniądze
        kupują sobie niebo całkowicie ignorując w swojej prymitywnej wierze pewne słowa
        skierowane do tłumów które ponoć to wypowiedział Jezus ;Błogosławieni cisi,
        albowiem oni na własność posiądą ziemię.
        ( Mat ,5-5)

        Ale przecież mogą wierzyć w co chcą byle tylko ich kler nie pasł się pieniędzmi
        tych którzy nie mają ochoty ich utrzymywać !!
        • caroli_ne_86 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 04.06.10, 15:38
          kolter-xxl napisał:
          > Ale przecież mogą wierzyć w co chcą byle tylko ich kler nie pasł
          >się pieniędzmi tych którzy nie mają ochoty ich utrzymywać !!

          Kolterku , czy Ty jako ateista utrzymujesz Kościół?

          Przecież.. Kościół.. to jest ..wspólnota do której należą ludzie i sami ją utrzymują,nieprawdaż?

          Poza tym wiara jest chyba w ludzkich sercach a nie w jakiś tam przepisach ustanowionego ..prawa?
          ...pozdrawiam...
          • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 05.06.10, 13:05
            caroli_ne_86 napisała:


            > Kolterku , czy Ty jako ateista utrzymujesz Kościół?

            Ty też!! jeżeli płacisz podatki jakaś złotówka zawsze pójdzie do tych drani.

            > Przecież.. Kościół.. to jest ..wspólnota do której należą ludzie i sam
            > i ją utrzymują,nieprawdaż?

            Nie, katechetów , kapelanów ,dotacje do kościoła, szczególnie duże niczym nie
            uzasadnione ulgi na zakup np budynków czy gruntów !! ktoś musi na to pracować

            > Poza tym wiara jest chyba w ludzkich sercach a nie w jakiś tam przepisach ustan
            > owionego ..prawa?
            > ...pozdrawiam...

            To niech ta ich WIARA KAŻE IM NIE BRAĆ TEGO CO CUDZE CZYLI CHOCBY MOICH PODATKÓW
            NA CZYJEŚ PRYWATNE UROJENIA !!

            :))))
            • s.os55 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 15.06.10, 12:54
              Dokładnie .Kolter ma racje Carolinko- niech wierzący sami sobie płaca za swoj świat urojeń.Pozdrawiam Was:)
              • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 15.06.10, 20:52
                s.os55 napisał:

                > Dokładnie .Kolter ma racje Carolinko- niech wierzący sami sobie płaca za swoj ś
                > wiat urojeń.Pozdrawiam Was:)

                :)
                • s.os55 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 20.07.10, 13:21
                  Ja nie naleze do tej sekty i dlaczego moje podatki maja isc na te fanaberie?A szkoda slow i tak są niereformowalni ,chyba trzeba drugiej Irlandii zeby ludzie przejrzeli na oczy.
              • caroli_ne_86 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 16.06.10, 16:58
                Solidarność ..męska,jak zawsze..

                Świat iluzji ,urojeń,fantazjii to na pewno Ich Szczęśliwa Kraina:)
                ...wiedzielibyście Panowie jak tam iść?

                www.youtube.com/watch?v=J3iDFmHT6_o&feature=related
              • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 16.06.10, 17:44
                s.os55 napisał:

                > Dokładnie .Kolter ma racje Carolinko- niech wierzący sami sobie płaca za swoj ś
                > wiat urojeń.

                :))) To może zapytaj swego kotleta, który mieni się strażnicowym ateistą, czy "Jehowa" również jest urojeniem ?
                • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 16.06.10, 19:31
                  enrque111 napisał:

                  > Jehowa" również jest urojeniem ?

                  Choć szmato obrażasz to powiem ci tak od setek lat Jehowa jest imieniem którym
                  określa się boga Izraela czy debil twojego pokroju chce czy nie :))
                  • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 17.06.10, 17:30
                    kolter-xxl napisał:

                    > enrque111 napisał:
                    >
                    > > Jehowa" również jest urojeniem ?
                    >
                    > Choć szmato obrażasz to powiem ci tak od setek lat Jehowa jest imieniem którym
                    > określa się boga Izraela czy debil twojego pokroju chce czy nie :))

                    Ty lepiej jasno, prosto i bez ogródek odpowiedz na pytanie, a nie po swądkowemu lawirujesz, mącisz i unikasz odpowiedzi - jest Jehowa (według ciebie) urojeniem, czy nie jest ???
                    Nie pisz co myśleli na ten temat inni, tylko co ty o tym sądzisz !
                    • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 17.06.10, 19:02
                      enrque111 napisał:

                      >a nie po swądkowemu

                      Przecież ty nie chcesz znać odpowiedzi w prymitywny sposób prowokując :))
                      • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 18.06.10, 15:04
                        kolter-xxl napisał:

                        > enrque111 napisał:
                        >
                        > >a nie po swądkowemu
                        >
                        > Przecież ty nie chcesz znać odpowiedzi w prymitywny sposób prowokując :))

                        Tak też myślałem ......................... że będziesz lawirował, a odpowiedzi nie udzielisz :)))
                        • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 18.06.10, 16:26
                          enrque111 napisał:

                          > kolter-xxl napisał:
                          >
                          > > enrque111 napisał:
                          > >
                          > > >a nie po swądkowemu
                          > >
                          > > Przecież ty nie chcesz znać odpowiedzi w prymitywny sposób prowokując :))
                          >
                          >
                          > Tak też myślałem ......................... że będziesz lawirował, a odpowiedzi
                          > nie udzielisz :)))

                          Dokładnie na to liczyłeś ułomie używając obraźliwego określenia na poziomie
                          piaskownicy !!
                          • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 18.06.10, 16:42
                            kolter-xxl napisał:

                            > > Tak też myślałem ......................... że będziesz lawirował, a odpow
                            > iedzi
                            > > nie udzielisz :)))
                            >
                            > Dokładnie na to liczyłeś ułomie używając obraźliwego określenia na poziomie
                            > piaskownicy !!

                            Byłem tego pewien ! Zawsze unikałeś trudnych pytań :)))
                            • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 18.06.10, 17:04
                              enrque111 napisał:

                              > Byłem tego pewien ! Zawsze unikałeś trudnych pytań :)))

                              Tak , to powtórz pytanie ale bez obrażania kogokolwiek poprzez debilne
                              przekręcanie nicków czy nazw , no dawaj !! na wszystkie pytania odpowiem jeżeli
                              nie będziesz obrażał ale wtedy może się okazać ze możesz zebrać baty wiec wolisz
                              uciec się do tych sztuczek dwunastolatka !!
            • caroli_ne_86 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 16.06.10, 23:15
              kolter-xxl napisał:

              > Nie, katechetów , kapelanów ,dotacje do kościoła, szczególnie duże niczym nie uzasadnione ulgi na zakup np budynków czy gruntów !! ktoś musi na to pracować

              Okazuję się ,ze mało wiem na temat Kościoła katolickiego w Polsce

              > To niech ta ich WIARA KAŻE IM NIE BRAĆ TEGO CO CUDZE CZYLI CHOCBY MOICH PODATKÓW NA CZYJEŚ PRYWATNE UROJENIA !!

              ciiii ciiiiiii choooo ,słyszę:)

              > :))))
              www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf
              do ..kiedyś, Kolterku
              pa

              @
              • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 17.06.10, 19:01
                caroli_ne_86 napisała:

                > ciiii ciiiiiii choooo ,słyszę:)

                Nie wrzeszczałem ale niechcący włączyłem caps locka :)
              • frankafiranka1 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 23.06.10, 14:49
                Jak państwo z budżetu utrzymuje kościół, specjalnie dla ciebie caroli_ne_86, bo
                bardzo mało wiesz: www.racjonalista.pl/kk.php/s,4322

                Poczytaj czasem coś innego niż Gość Niedzielny. Wpisz w google "finansowanie
                kościoła w Polsce".
                • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 23.06.10, 14:52
                  frankafiranka1 napisała:

                  > Jak państwo z budżetu utrzymuje kościół, specjalnie dla ciebie caroli_ne_86, bo
                  > bardzo mało wiesz: www.racjonalista.pl/kk.php/s,4322
                  >
                  > Poczytaj czasem coś innego niż Gość Niedzielny. Wpisz w google "finansowanie
                  > kościoła w Polsce".

                  Nie obrażaj jej tymi tekstami o Gościu czy nie Niedzielnym , ona pyta i nie jest
                  klerykałkiem !!
                  • frankafiranka1 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 24.06.10, 07:46
                    Aaaa, to ja nie wiedziałam, a kim jest caroli_ne_86 w takim razie?
                    • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 24.06.10, 16:19
                      frankafiranka1 napisała:

                      > Aaaa, to ja nie wiedziałam, a kim jest caroli_ne_86 w takim razie?

                      Śliczną, zagubioną, Poszukiwaczką :)
                • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 28.06.10, 17:04
                  frankafiranka1 napisała:

                  > Jak państwo z budżetu utrzymuje kościół, specjalnie dla ciebie caroli_ne_86, bo
                  > bardzo mało wiesz: www.racjonalista.pl/kk.php/s,4322

                  Nic dziwnego, że wypisujesz kretynizmy, skoro skarbnicą twojej wiedzy jest załgany "racjonalista" :)))

                  Otóż źródłem środków finansowych Kościoła są dobrowolne ofiary wiernych, natomiast najbardziej jego finanse krytykują ci, którzy Kościołowi nie dają ani grosza. Nawet koszty konserwacji dzieł sztuki i obiektów architektonicznych, będących w gestii Kościoła, a które są dziedzictwem narodowym, tylko w niewielkim procencie dotuje skarb państwa.
                  Księża poza tym płacą podatki, jak wszyscy obywatele, niejednokrotnie znacznie większe niż to wynika z dochodów (Zgodnie z postanowieniami art. 13 ust. 1 majątek i przychody Kościołów podlegają ogólnie obowiązującym przepisom podatkowym).
                  www.deon.pl/religia/wiara-i-spoleczenstwo/art,17,podatki-instytucji-koscielnych-i-duchownych-w-polsce.html
                  wyborcza.pl/1,76842,5153178.html
                  www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IK/finanse_kosciola.html

                  > Poczytaj czasem coś innego niż Gość Niedzielny. Wpisz w google "finansowanie
                  > kościoła w Polsce".

                  Wpisałem i znalazłem powyższe linki, ty zaś zamiast wczytywać się w załganego m"racjonalistę", czy innego "antychrysta" wziąłbyś się lepiej za solidną naukę :))
                  • frankafiranka1 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 07:54
                    enrque111 napisał:

                    > Nic dziwnego, że wypisujesz kretynizmy, skoro skarbnicą twojej wiedzy jest załg
                    > any "racjonalista" :)))

                    Moim źródłem wiedzy jest interpelacja posła Jana Orkisza a nie „racjonalista”:
                    Interpelacja nr 9766 do prezesa Rady Ministrów w sprawie wysokości środków
                    przeznaczonych z budżetu państwa na finansowane kościołów i związków
                    wyznaniowych w Polsce.
                    oraz
                    odpowiedź Podsekretarza stanu Tadeusza Matusiaka:
                    Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Administracji —
                    z upoważnienia prezesa Rady Ministrów — na interpelację nr 9766 w sprawie
                    wysokości środków przeznaczonych z budżetu państwa na finansowanie kościołów i
                    związków wyznaniowych w Polsce.

                    Do tej strony też jesteś uprzedzony:
                    www.podatki.biz/artykuly/24_8611.htm?idKom=2 ?

                    Naucz się korzystać ze źródeł. Jest to dosyć trudne ale wierze w ciebie.

                    > wyborcza.pl/1,76842,5153178.html -
                    "Finansowanie księży w Polsce i Europie" - nie na temat, chodzi o to skąd
                    kościół katolicki bierze pieniądze a nie czy biskup ma płacić pensje czy nie.

                    Artykuły ze źródeł katolickich (opoka, deon) nie są obiektywne. Tak jak gdybyś
                    chciał szukać informacji na temat przekrętów firmy w jej gazetce firmowej:)

                    Katecheci i księża otrzymują wynagrodzenie od państwa, z moich podatków, za
                    uczenie religii w szkołach. Religii nie powinno być w szkołach w państwie świeckim.

                    Ps: Jak będziesz dalej używał obraźliwych słów, to ci więcej nie odpowiem.
                    • frankafiranka1 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 07:58
                      Widzę, że link nie działa, wklej w wyszukiwarkę ten tekst:
                      "Ministerstwo Finansów nie wie, ile wydajemy z budżetu na działalność kościołów
                      i związków wyznaniowych" to ci wyskoczy tekst ze strony podatki.
                    • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 08:08
                      frankafiranka1 napisała:

                      > Ps: Jak będziesz dalej używał obraźliwych słów, to ci więcej nie odpowiem.

                      No to bądź pewna ze mu juz nie odpowiesz , to dureń który kiedy nie ma nic do
                      napisania wali po kimś jak w murzyński bęben :)
                      • frankafiranka1 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 09:26
                        > frankafiranka1 napisała:
                        >
                        > > Ps: Jak będziesz dalej używał obraźliwych słów, to ci więcej nie odpowiem
                        > .
                        >
                        > No to bądź pewna ze mu juz nie odpowiesz , to dureń który kiedy nie ma nic do
                        > napisania wali po kimś jak w murzyński bęben :)

                        :) To szybko skorzystam z okazji i wkleję dwie ustawy na temat finansowania
                        uczelni katolickich z budżetu państwa, mam nadzieje, że Dziennik Ustaw
                        Rzeczypospolitej Polskiej, jako źródło, jest zadowalający:
                        - Ustawa z dnia 5 kwietnia 2006 r. o finansowaniu Papieskiego Wydziału
                        Teologicznego w Warszawie z budżetu państwa.
                        isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20060940648
                        - Ustawa z dnia 10 października 2008 r. o zmianie ustawy o finansowaniu
                        Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z budżetu państwa.
                        isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20082031268
                        No i, przepraszam, Wikipedia, ale z linkami do źródeł:

                        Dotacje państwa dla kościołów i związków wyznaniowych w Polsce:
                        pl.wikipedia.org/wiki/Dotacje_pa%C5%84stwa_dla_ko%C5%9Bcio%C5%82%C3%B3w_i_zwi%C4%85zk%C3%B3w_wyznaniowych_w_Polsce
                    • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 11:53
                      frankafiranka1 napisała:

                      > Moim źródłem wiedzy jest interpelacja posła Jana Orkisza

                      :)) Widzę, że autorytety również masz "świetlane" - stary komuch, do końca wierny PZPR i postkomunie, z lubością zwalczający Kościół Powszechny :))
                      Ale przyjrzyjmy się dalszym twoim "dowodom".

                      > odpowiedź Podsekretarza stanu Tadeusza Matusiaka

                      Podaje liczbę katechetów, nauczycieli zateudnionych zgodnie z Kartą Nauczyciela, a nauczający dzieci różnych wyznań, których rodzice są pełnoprawnymi obywatelami, płacącymi podatki, podobnie, jak inni którzy otrzymują dotacje na swoje fanaberie m.in. stadiony, filharmonie, teatry, nauczycieli i pomoce do nauczania dzieci w przedszkolach i szkołach o homoseksualizmie itp.
                      Dalej mowa jest o kapelanach wojskowych różnych wyznań, którzy podobnie jak psychologowie i lekarze również pracują na potrzeby żołnierzy, policjantów i in. służb mundurowych.
                      Twój komuch zainteresował się również biskupem Głodziem, na co uzyskał odpowiedź, że zgodnie z prawem otrzymywał wynagrodzenia i odprawę właściwą do zajmowanego stanowiska.
                      Następnie wymienione są uczelnie, które ogółem otrzymały z budżetu 4.252,5 tys. zł, natomiast uczelnie państwowe, które niejednokrotnie są matecznikiem i propagatorem homoseksualizmu, jak np. UW w roku akademickim 2007/2008 otrzymały 10 701,4 mln zł, czyli ponad 2500 razy więcej, a więc 0,04% tej sumy :))
                      W dalszej części urzędnik ministerstwa wymienia ile przekazano środków na Fundusz Kościelny (z którego korzystają wszystkie związki wyznaniowe), czyli rekompensatę za bezprawnie zrabowane przez komunę dobra Kościoła oraz informuje ile zrabowanych dóbr zostało zwróconych prawowitym właścicielom.

                      Tak więc twoje "dowody" są wydmuszką, powielaną przez zakłamanych antyklerykałów", którzy mniemają, że nie znajdzie się nikt kto krytycznie podejdzie do ich opowieści i poniekąd mają rację, jak widać po tym forum, gdzie głupków i nieuków jest zadziwiająca nadreprezentacja.

                      Wracając do finansowania różnych instytucji z naszych pieniędzy, podkreślam - głównie katolików - w Polsce z pieniędzy publicznych (budżet państwa i samorządy) wspomaga się ponad 60 tysięcy stowarzyszeń i fundacji, z których znaczna część prowadzi działalność znacznie odbiegającą od nauczania Kościoła, a pobiera przecież pieniądze pochodzące w znacznym stopniu od ludzi wierzących.
                      www.bezrobocie.org.pl/x/253276;jsessionid=39A16FDCC41A9761F2B1C5886DF57EC6
                      > Artykuły ze źródeł katolickich (opoka, deon) nie są obiektywne. Tak jak gdybyś
                      > chciał szukać informacji na temat przekrętów firmy w jej gazetce firmowej:)

                      Nie muszę posiłkować się stronami katolickimi, aby wykazać kłamliwość twoich osądów :))

                      > Katecheci i księża otrzymują wynagrodzenie od państwa, z moich podatków, za
                      > uczenie religii w szkołach. Religii nie powinno być w szkołach w państwie świec
                      > kim.

                      Nie musisz religii się uczyć, jeśli nie chcesz - większość rodziców, płacących podatki jednak chce aby ich dzieci były religii nauczane.
                      Państwo świeckie na szczęście jeszcze zamieszkałe jest przez wierzących, a religia nauczana jest zgodnie z prawem.
                      • karbat Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 12:16
                        enrque111 napisał:

                        > Nie musisz religii się uczyć, jeśli nie chcesz - większość
                        >rodziców, płacących podatki jednak chce aby ich dzieci były religii
                        >nauczane.

                        nie musisz sie uczyc religii jesli nie chcesz ...
                        wystarczy , ze placisz bykowe na kosciol wielenbnych cwaniakow .

                        wiekszosc ( ca 40 % chodzacych do kosciola ) chce ...
                        aby mniejszosc ( ca . 60 % nie chodzacych do kosciola ) ...
                        wydoopc.yc z pieniedzy po ... katolicku .




                        • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 12:59
                          karbat napisał:

                          > enrque111 napisał:
                          >
                          > > Nie musisz religii się uczyć, jeśli nie chcesz - większość
                          > >rodziców, płacących podatki jednak chce aby ich dzieci były religii
                          > >nauczane.
                          >
                          > nie musisz sie uczyc religii jesli nie chcesz ...
                          > wystarczy , ze placisz bykowe na kosciol wielenbnych cwaniakow .
                          >
                          > wiekszosc ( ca 40 % chodzacych do kosciola ) chce ...
                          > aby mniejszosc ( ca . 60 % nie chodzacych do kosciola ) ...
                          > wydoopc.yc z pieniedzy po ... katolicku .

                          Nie wiem co tym bełkotem chciałeś wyrazić, ale jak się domyślam lekarstwa dziś zapomniałeś zażyć :)))
                      • frankafiranka1 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 13:18
                        Ci co się urodzili po 80 roku też są komuchami?
                        enrque111 napisał:

                        > frankafiranka1 napisała:

                        > Ale przyjrzyjmy się dalszym twoim "dowodom".
                        Nie dowody, tylko źródła, zinterpretować można sobie samemu.

                        > Podaje liczbę katechetów, nauczycieli zateudnionych zgodnie z Kartą Nauczyciela
                        > , a nauczający dzieci różnych wyznań, których rodzice są pełnoprawnymi obywatel
                        > ami, płacącymi podatki,
                        Dlaczego katecheci (katoliccy) nauczają dzieci różnych wyznań??? Dlaczego
                        nauczyciele z innych wyznań nie są zatrudniani w szkole?

                        > Dalej mowa jest o kapelanach wojskowych różnych wyznań, którzy podobnie jak psy
                        > chologowie i lekarze również pracują na potrzeby żołnierzy, policjantów i in. s
                        > łużb mundurowych.
                        Kapelanów jakich wyznań mamy w wojsku, już sama nazwa "kapelan" wskazuje?

                        > Twój komuch zainteresował się również biskupem Głodziem, na co uzyskał odpowied
                        > ź, że zgodnie z prawem otrzymywał wynagrodzenia i odprawę właściwą do zajmowane
                        > go stanowiska.
                        Jakie Głódź zajmuje stanowisko w świeckim państwie? Dlaczego obok niego nie
                        siedzą przedstawiciele innych wyznań? Może dlatego, że ich za dużo....

                        > Następnie wymienione są uczelnie, które ogółem otrzymały z budżetu 4.252,5 tys.
                        > zł, natomiast uczelnie państwowe, które niejednokrotnie są matecznikiem i prop
                        > agatorem homoseksualizmu, jak np. UW w roku akademickim 2007/2008 otrzymały 10
                        > 701,4 mln zł, czyli ponad 2500 razy więcej, a więc 0,04% tej sumy :))
                        Uczelnie państwowe przekazują wiedzę, nie dogmaty.

                        Fund
                        > usz Kościelny (z którego korzystają wszystkie związki wyznaniowe), czyli rekomp
                        > ensatę za bezprawnie zrabowane przez komunę dobra Kościoła oraz informuje ile z
                        > rabowanych dóbr zostało zwróconych prawowitym właścicielom.
                        A skąd kościół miał te dobra przed wojną?

                        > > Katecheci i księża otrzymują wynagrodzenie od państwa, z moich podatków,
                        > za
                        > > uczenie religii w szkołach. Religii nie powinno być w szkołach w państwie
                        > świec
                        > > kim.
                        >
                        > Nie musisz religii się uczyć, jeśli nie chcesz - większość rodziców, płacących
                        > podatki jednak chce aby ich dzieci były religii nauczane.
                        Skąd wiesz czego chce większość rodziców? Odbywają się jakieś głosowania na ten
                        temat? Dlaczego wyznawcy innych religii są pomijani w szkole?

                        > Państwo świeckie na szczęście jeszcze zamieszkałe jest przez wierzących, a reli
                        > gia nauczana jest zgodnie z prawem.
                        Takie prawo nie jest prawem świeckim tylko kościelnym. Prawo świeckie nie
                        faworyzuje żadnych przekonań religijnych.
                        • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 14:33
                          frankafiranka1 napisała:

                          > Ci co się urodzili po 80 roku też są komuchami?

                          Tak, ponieważ to nie jest kwestia metryki, ale mentalności.

                          > > Ale przyjrzyjmy się dalszym twoim "dowodom".
                          > Nie dowody, tylko źródła, zinterpretować można sobie samemu.

                          Skoro je podajesz, więc zakładam, że uznajesz je za dowody, a może się mylę ?

                          > Dlaczego katecheci (katoliccy) nauczają dzieci różnych wyznań??? Dlaczego
                          > nauczyciele z innych wyznań nie są zatrudniani w szkole?

                          A, gdzie ty wyczytałeś, że "katecheci (katoliccy) nauczają dzieci różnych wyznań" ???? Nikt nie musi posyłać swoich dzieci na lekcje religii katolickiej, jeśli tego sobie nie życzy, więc nie kłam !

                          > Kapelanów jakich wyznań mamy w wojsku, już sama nazwa "kapelan" wskazuje?

                          Czyżbyś był aż tak niedouczony ? Ale, dlaczego ja się dziwię - przecież jest powiedzenie: "głupi, jak ateista" :))

                          Poza Kościołem Katolickim, czternaście innych kościołów i związków wyznaniowych otrzymało gwarancje sprawowania opieki duszpasterskiej nas żołnierzami w ustawach regulujących ich status prawny. Poszczególne kościoły i związki wyznaniowe otrzymały gwarancje sprawowania posług religijnych dla wojskowych w ustawach regulujących w sposób indywidualny ich status prawny, zaś Kościół Katolicki otrzymał także w umowie konkordatowej.

                          Co zaś do słowa "Kapelan" – duchowny w Kościele rzymskokatolickim, prawosławnym, greckokatolickim, anglikańskim i ewangelickim, spełniający funkcje liturgiczne przy kaplicy zakonnej, szpitalnej lub przydzielony przez władzę kościelną do obsługi duszpasterskiej pewnej grupy osób lub środowisk (np. kapelan wojskowy, więzienny, szpitalny, uczelniany).
                          pl.wikipedia.org/wiki/Kapelan
                          > Jakie Głódź zajmuje stanowisko w świeckim państwie? Dlaczego obok niego nie
                          > siedzą przedstawiciele innych wyznań? Może dlatego, że ich za dużo....

                          Poczytaj co napisałem wyżej, a zrozumiesz, że "siedzą obok niego" :))

                          > Uczelnie państwowe przekazują wiedzę, nie dogmaty.

                          Również dogmaty np. o "normalności zboczeńców" :))

                          > A skąd kościół miał te dobra przed wojną?

                          Z dobrowolnych ofiar wiernych, przekazywanych przez wieki na cele Kościoła.

                          > Skąd wiesz czego chce większość rodziców? Odbywają się jakieś głosowania na ten
                          > temat? Dlaczego wyznawcy innych religii są pomijani w szkole?

                          Skoro się nie odbywają, a sale katechetyczne są pełne, to dlaczego twierdzisz, że rodzice tego nie chcą ???
                          Wyznawcy innych religii również mają w szkole swoją religię - poucz się trochę, zamiast ślęczeć nad zakłamanym "racjonalistą" :))

                          > > Państwo świeckie na szczęście jeszcze zamieszkałe jest przez wierzących,
                          > a reli
                          > > gia nauczana jest zgodnie z prawem.
                          > Takie prawo nie jest prawem świeckim tylko kościelnym. Prawo świeckie nie
                          > faworyzuje żadnych przekonań religijnych.

                          Prawo jest po to aby służyło obywatelom, a większość z nich (jak na razie) jest katolikami :))
                          • frankafiranka1 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 16:28
                            enrque111 napisał:

                            > frankafiranka1 napisała:
                            >
                            > > Ci co się urodzili po 80 roku też są komuchami?
                            >
                            > Tak, ponieważ to nie jest kwestia metryki, ale mentalności.

                            Acha..

                            > > > Ale przyjrzyjmy się dalszym twoim "dowodom".
                            > > Nie dowody, tylko źródła, zinterpretować można sobie samemu.
                            >
                            > Skoro je podajesz, więc zakładam, że uznajesz je za dowody, a może się mylę ?

                            A ty ich nie uznajesz za dowody? Co stoi na przeszkodzie?

                            > > Dlaczego katecheci (katoliccy) nauczają dzieci różnych wyznań??? Dlaczego
                            > > nauczyciele z innych wyznań nie są zatrudniani w szkole?
                            >
                            > A, gdzie ty wyczytałeś, że "katecheci (katoliccy) nauczają dzieci różnych wy
                            > znań"
                            ????

                            Sam tak napisałeś:
                            "Podaje liczbę katechetów, nauczycieli zateudnionych zgodnie z Kartą
                            Nauczyciela, a nauczający dzieci różnych wyznań, których rodzice są
                            pełnoprawnymi obywatelami, płacącymi podatki."

                            Nikt nie musi posyłać swoich dzieci na lekcje religii katolickie
                            > j, jeśli tego sobie nie życzy, więc nie kłam !

                            Ale wszyscy muszą płacić i nikt nie może posyłać na zajęcia z innej religii, bo
                            takich nie ma. Szkoła ma być świecka nie wyznaniowa.

                            > > Kapelanów jakich wyznań mamy w wojsku, już sama nazwa "kapelan" wskazuje?

                            > Czyżbyś był aż tak niedouczony ? Ale, dlaczego ja się dziwię - przecież jest po
                            > wiedzenie: "głupi, jak ateista" :))

                            Jestem kobietą :)Dla ułatwienia dodam, że chodziło mi o to, że kapelanem
                            nazywamy: duchownego w Kościele rzymskokatolickim, prawosławnym,
                            greckokatolickim, anglikańskim i ewangelickim, czyli same odłamy
                            chrześcijaństwa:)))

                            > Poza Kościołem Katolickim, czternaście innych kościołów i związków wyznaniowych
                            > otrzymało gwarancje sprawowania opieki duszpasterskiej nas żołnierzami w ustaw
                            > ach regulujących ich status prawny. Poszczególne kościoły i związki wyznaniowe
                            > otrzymały gwarancje sprawowania posług religijnych dla wojskowych w ustawach re
                            > gulujących w sposób indywidualny ich status prawny, zaś Kościół Katolicki otrzy
                            > mał także w umowie konkordatowej.

                            Wymień te czternaście innych kościołów i związków wyznaniowych. "Kościoły" już
                            sama nazwa wskazuje, że mają coś wspólnego z chrześcijaństwem. A gdzie inne
                            religie? Np. kult cargo?

                            > > Jakie Głódź zajmuje stanowisko w świeckim państwie? Dlaczego obok niego n
                            > ie
                            > > siedzą przedstawiciele innych wyznań? Może dlatego, że ich za dużo....
                            >
                            > Poczytaj co napisałem wyżej, a zrozumiesz, że "siedzą obok niego" :)) .
                            Ale ja nie chce, żeby żaden przywódca religijny tam siedział. I pytałam się co
                            to za stanowisko państwowe on obejmuje?

                            > > Uczelnie państwowe przekazują wiedzę, nie dogmaty.
                            >
                            > Również dogmaty np. o "normalności zboczeńców" :))

                            Wiedzę przekazują, nie dogmaty.

                            > > A skąd kościół miał te dobra przed wojną?
                            >
                            > Z dobrowolnych ofiar wiernych, przekazywanych przez wieki na cele Kościoła.

                            HAHAHA, "dobrowolne" widać, że nie masz pojęcia o psychologi.

                            > > Skąd wiesz czego chce większość rodziców? Odbywają się jakieś głosowania
                            > na ten
                            > > temat? Dlaczego wyznawcy innych religii są pomijani w szkole?
                            >
                            > Skoro się nie odbywają, a sale katechetyczne są pełne, to dlaczego twierdzisz,
                            > że rodzice tego nie chcą ???

                            Sale szkolne! Bo rozmawiam z tymi rodzicami, i nie chcą ale się boją wykluczenia
                            dziecka, tak to u nas działa. Ale coraz słabiej :)))

                            > Wyznawcy innych religii również mają w szkole swoją religię - poucz się trochę,
                            > zamiast ślęczeć nad zakłamanym "racjonalistą" :))

                            Przykłady.

                            > > > Państwo świeckie na szczęście jeszcze zamieszkałe jest przez wierzą
                            > cych,
                            > > a reli
                            > > > gia nauczana jest zgodnie z prawem.
                            > > Takie prawo nie jest prawem świeckim tylko kościelnym. Prawo świeckie nie
                            > > faworyzuje żadnych przekonań religijnych.
                            >
                            > Prawo jest po to aby służyło obywatelom, a większość z nich (jak na razie) jest
                            > katolikami :))

                            Są w statystykach kościelnych, bo zostali ochrzczeni, bez pytania o zdanie:)))
                            Wprowadzimy podatek kościelny, zostanie 10 % :)))
                            >
                            • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 17:00
                              frankafiranka1 napisała:

                              > enrque111 napisał:
                              >
                              > > frankafiranka1 napisała:
                              > >
                              > > > Ci co się urodzili po 80 roku też są komuchami?
                              > >
                              > > Tak, ponieważ to nie jest kwestia metryki, ale mentalności.
                              >
                              > Acha..


                              Cha, cha ...

                              > > > > Ale przyjrzyjmy się dalszym twoim "dowodom".
                              > > > Nie dowody, tylko źródła, zinterpretować można sobie samemu.
                              > >
                              > > Skoro je podajesz, więc zakładam, że uznajesz je za dowody, a może się my
                              > lę ?
                              >
                              > A ty ich nie uznajesz za dowody? Co stoi na przeszkodzie?

                              Przecież to tobie "stało na przeszkodzie" uznanie ich za dowody !!!
                              Jeśli chodzi o mnie to traktuję je jako dowody na twoje nieuctwo :))

                              > > > Dlaczego katecheci (katoliccy) nauczają dzieci różnych wyznań??? Dl
                              > aczego
                              > > > nauczyciele z innych wyznań nie są zatrudniani w szkole?
                              > >
                              > > A, gdzie ty wyczytałeś, że "katecheci (katoliccy) nauczają dzieci różn
                              > ych wy
                              > > znań"
                              ????
                              >
                              > Sam tak napisałeś:
                              > "Podaje liczbę katechetów, nauczycieli zateudnionych zgodnie z Kartą
                              > Nauczyciela, a nauczający dzieci różnych wyznań, których rodzice są
                              > pełnoprawnymi obywatelami, płacącymi podatki."

                              Widzisz jakiś cymbał ! "Katechetami" są wszyscy nauczyciele religii, bez znaczenia, czy katolickiej, prawosławnej, protestanckiej, czy jakiejkolwiek innej :))))
                              To jedynie kompletne głupki i nieuki myślą, że katecheta to wyłącznie nauczyciel religii katolickiej :)))

                              > Nikt nie musi posyłać swoich dzieci na lekcje religii katolickie
                              > > j, jeśli tego sobie nie życzy, więc nie kłam !
                              >
                              > Ale wszyscy muszą płacić i nikt nie może posyłać na zajęcia z innej religii, bo
                              > takich nie ma. Szkoła ma być świecka nie wyznaniowa.

                              Ponownie bredzisz od rzeczy, podejrzewam że bardziej z głupoty, niż niewiedzy.

                              Zgodnie z przepisami, jeśli przynajmniej siedmiu uczniów w klasie jest przedstawicielami danego wyznania, szkoła ma obowiązek zorganizować dla nich lekcje religii. Jeśli uczniów jest mniej, organizuje się punkty międzyklasowe lub międzyszkolne.
                              Nauka religii, zgodnie z rozporządzeniem ministra, odbywa się w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo, mają one charakter nadobowiązkowy, nie uczestniczenie w nich nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji. Uczniowie nie uczestniczący w lekcjach religii organizowanych w szkole muszą mieć zapewnioną opiekę wychowawczą podczas trwających zajęć religii.
                              Nauczanie religii odbywa się na podstawie programów opracowanych i zatwierdzonych przez właściwe władze kościołów i innych związków wyznaniowych.
                              www.katechetyka.pl/index.php/Prawo-oswiatowe/Ustawa/Status-prawny-edukacji-religijnej-w-RP

                              > > > Kapelanów jakich wyznań mamy w wojsku, już sama nazwa "kapelan" wsk
                              > azuje?
                              >
                              > > Czyżbyś był aż tak niedouczony ? Ale, dlaczego ja się dziwię - przecież j
                              > est po
                              > > wiedzenie: "głupi, jak ateista" :))
                              >
                              > Jestem kobietą :)

                              :)) To wiele wyjaśnia :))

                              Dla ułatwienia dodam, że chodziło mi o to, że kapelanem
                              > nazywamy: duchownego w Kościele rzymskokatolickim, prawosławnym,
                              > greckokatolickim, anglikańskim i ewangelickim, czyli same odłamy
                              > chrześcijaństwa:)))

                              A, jeśli jest żydem albo muzułmaninem, to jak go nazwiemy ?

                              > > Poza Kościołem Katolickim, czternaście innych kościołów i związków wyznan
                              > iowych
                              > > otrzymało gwarancje sprawowania opieki duszpasterskiej nas żołnierzami w
                              > ustaw
                              > > ach regulujących ich status prawny. Poszczególne kościoły i związki wyzna
                              > niowe
                              > > otrzymały gwarancje sprawowania posług religijnych dla wojskowych w ustaw
                              > ach re
                              > > gulujących w sposób indywidualny ich status prawny, zaś Kościół Katolicki
                              > otrzy
                              > > mał także w umowie konkordatowej.
                              >
                              > Wymień te czternaście innych kościołów i związków wyznaniowych. "Kościoły" już
                              > sama nazwa wskazuje, że mają coś wspólnego z chrześcijaństwem. A gdzie inne
                              > religie?

                              Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Reformowany, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Polskokatolicki, Kościół Starokatolicki Mariawitów, Kościół Zielonoświątkowy, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, Kościół Chrześcijan Babtystów, Kościół Katolicki Mariawitów, Gminy Wyznaniowe żydowskie, Wschodni Kościół Staroobrzędowy, Karaimski Związek Religijny oraz Muzułmański Związek Religijny. Spośród wymienionych Kościół Prawosławny oraz Ewangelicko-Augsburski mają zorganizowane struktury duszpasterstwa wojskowego.

                              > > Np. kult cargo?

                              Nie wiem jaki to "kult", ale z całą pewnością jeszcze nie został w Polsce zarejestrowany jako związek wyznaniowy, a ty byź może jesteś jego jedynym reprezentantem w naszym kraju :))
                              Jeśli będziesz chciała go zarejestrować, to wczytaj się w ustawy, które regulują te kwestie i wyślij do wojska stosowną grupę wyznawców, to poswolą ci być może sprawować funkcję ich kapelana :))

                              > > > Jakie Głódź zajmuje stanowisko w świeckim państwie? Dlaczego obok n
                              > iego n
                              > > ie
                              > > > siedzą przedstawiciele innych wyznań? Może dlatego, że ich za dużo.
                              > ...
                              > >
                              > > Poczytaj co napisałem wyżej, a zrozumiesz, że "siedzą obok niego" :)) .
                              > Ale ja nie chce, żeby żaden przywódca religijny tam siedział.

                              :)) A, ja nie chcę aby w Polsce odbywały się parady zboczeńców :))

                              I pytałam się co
                              > to za stanowisko państwowe on obejmuje?

                              Żadnego, to nie jest stanowisko państwowe, poucz się podstawowych pojęć.

                              > > > Uczelnie państwowe przekazują wiedzę, nie dogmaty.
                              > >
                              > > Również dogmaty np. o "normalności zboczeńców" :))
                              >
                              > Wiedzę przekazują, nie dogmaty.

                              Podobnie więc, jak uczelnie wyznaniowe, na których uczą się studenci różnych wyznań, a nawet ateiści, jak choćby na KUL'u :)))

                              > > > A skąd kościół miał te dobra przed wojną?
                              > >
                              > > Z dobrowolnych ofiar wiernych, przekazywanych przez wieki na cele Kościoł
                              > a.
                              >
                              > HAHAHA, "dobrowolne" widać, że nie masz pojęcia o psychologi.

                              Na pewno większe od ciebie, skoro potrafiłem zdemaskować twoją głupotę i nieuctwo :))

                              > > > Skąd wiesz czego chce większość rodziców? Odbywają się jakieś głoso
                              > wania
                              > > na ten
                              > > > temat? Dlaczego wyznawcy innych religii są pomijani w szkole?
                              > >
                              > > Skoro się nie odbywają, a sale katechetyczne są pełne, to dlaczego twierd
                              > zisz,
                              > > że rodzice tego nie chcą ???
                              >
                              > Sale szkolne! Bo rozmawiam z tymi rodzicami, i nie chcą ale się boją wykluczeni
                              > a
                              > dziecka, tak to u nas działa. Ale coraz słabiej :)))

                              :)) Skoro jest ich większość, to jakiego "wykluczenia" się boją ?
                              Bzdury pleciesz i tyle.

                              > > Wyznawcy innych religii również mają w szkole swoją religię - poucz się t
                              > rochę,
                              > > zamiast ślęczeć nad zakłamanym "racjonalistą" :))
                              >
                              > Przykłady.

                              Skoro nie chce ci się nawet poszukać czegoś, co jest poza "racjonalistą" w którego tak ślepo wierzysz, to proszę masz tu np. prawosławnych:
                              W roku szkolnym 1999/2000 nauką religii w Diecezji Wrocławsko-
                              Szczecińskiej objętych było 617 osób (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich). W większości przypadków
                              zajęcia odbywały się w szkołach, ale udzielano również katechezy w punktach katechetycznych (m.in. dla młodzieży szkół średnich). Zajęcia prowadzone były przez księży obsługujących daną parafię.

                              <a href="
                              • frankafiranka1 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 17:23
                                Niestety cały czas zmieniasz tekst, zamieniasz słowa w zdaniach, zmieniasz sens
                                zdania, zmieniasz moje pytania albo na nie nie odpowiadasz, wyrywasz sobie z
                                kontekstu słowa, które ci pasują. Wmawiasz mi coś, czego nie napisałam.
                                Nie wiem z czego to wynika, może z twoich ograniczonych możliwości poznawczych...
                                Taka rozmowa jest bez sensu, ponieważ w ten sposób nikt nie dojdzie do żadnych
                                wniosków, dodatkowo mnie obrażasz.
                                Poszukaj sobie w internecie "kult cargo", "John Frum" albo nie, podam ci link,
                                bo możesz sobie nie poradzić, przy twoich możliwościach przetwarzania informacji.
                                pl.wikipedia.org/wiki/Kult_cargo

                                Początkowo rozwinął się na Fidżi w XIX wieku. Kult ten zaczął być widoczny dla
                                antropologów w momencie, gdy ludność tubylcza zaczęła budować lądowiska i pasy
                                startowe dla samolotów, nabrzeża dla statków, magazyny itp. Okazało się, że
                                miejscowa ludność widząc, iż biali budują pasy startowe i lądowiska, czego
                                wynikiem jest przylatywanie samolotów z żywnością i innymi dobrami, zaczęła ich
                                naśladować. W świadomości tubylców samoloty przylatywały z nieba i były
                                kierowane na ziemię przez bogów, natomiast biali ludzie byli tylko pośrednikami.

                                Po twoich wypowiedziach wnioskuję, że jesteś obecnie na tym samym poziomie
                                umysłowym, co ci biedni ludzie z Fidżi.

                                Żegnam.
                                • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 21:34
                                  frankafiranka1 napisała:

                                  > Niestety cały czas zmieniasz tekst, zamieniasz słowa w zdaniach, zmieniasz sens
                                  > zdania, zmieniasz moje pytania albo na nie nie odpowiadasz, wyrywasz sobie z
                                  > kontekstu słowa, które ci pasują. Wmawiasz mi coś, czego nie napisałam.
                                  > Nie wiem z czego to wynika, może z twoich ograniczonych możliwości poznawczych.
                                  > ..
                                  > Taka rozmowa jest bez sensu, ponieważ w ten sposób nikt nie dojdzie do żadnych
                                  > wniosków, dodatkowo mnie obrażasz.

                                  On tu nie jest dla merytorycznej dyskusji , jego nawet trollem ciężko nazwać
                                  diabli wiedzą jak to nazwać :))
                                  • frankafiranka1 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 01.07.10, 12:46
                                    kolter-xxl napisał:

                                    > On tu nie jest dla merytorycznej dyskusji , jego nawet trollem ciężko nazwać
                                    > diabli wiedzą jak to nazwać :))

                                    I jeszcze się pyta o co chodzi, już sama nie wiem, może naprawdę nie rozumie...
                                    • kolter-xxl Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 01.07.10, 13:12
                                      frankafiranka1 napisała:

                                      >
                                      > I jeszcze się pyta o co chodzi, już sama nie wiem, może naprawdę nie rozumie...

                                      No przy głupawy to on jest.
                                      • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 01.07.10, 13:34
                                        kolter-xxl napisał:

                                        > frankafiranka1 napisała:
                                        >
                                        > >
                                        > > I jeszcze się pyta o co chodzi, już sama nie wiem, może naprawdę nie rozu
                                        > mie...
                                        >
                                        > No przy głupawy to on jest.

                                        :)) Trafiłeś na bratnią duszę - frankafiranka1 jest w sam raz dla ciebie, intelektualnie reprezentuje identyczny poziom .................. usytuowany na parterze (nie podpiwniczonym) :)))
                                    • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 01.07.10, 13:31
                                      frankafiranka1 napisała:

                                      > I jeszcze się pyta o co chodzi, już sama nie wiem, może naprawdę nie rozumie...

                                      Widzę, że ty nie rozumiesz tego co sama napisałaś i masz problemy z wyjartykułowaniem sensu, którego w twoich wypowiedziach brak :))
                                • enrque111 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 30.06.10, 15:47
                                  frankafiranka1 napisała:

                                  > Niestety cały czas zmieniasz tekst,

                                  Nie prawda ! Który tekst zmieniłem ?

                                  > zamieniasz słowa w zdaniach

                                  Również nie prawda - niczego nie zmieniłem ! Jeśli tak, to podaj przykład ?

                                  > zmieniasz sens zdania

                                  Którego zdania ?

                                  > zmieniasz moje pytania albo na nie nie odpowiadasz

                                  Jak mogę "zmieniać twoje pytania" - przecież to ty je zadajesz !
                                  Na które zaś nie odpowiedziałem ? Jeśli je wyartykułujesz, to z pewnością naprawię niedopatrzenie :))

                                  > wyrywasz sobie z kontekstu słowa, które ci pasują

                                  A, jak tego można dokonać ??? Chętnie bym się takiej sztuki nauczył "wyrwać sobie z kontekstu słowa" :))

                                  > Wmawiasz mi coś, czego nie napisałam.

                                  Czyli co ?

                                  > Nie wiem z czego to wynika, może z twoich ograniczonych możliwości poznawczych.

                                  Teraz odkryłaś w sobie psychologicznego bakcyla ?

                                  > Taka rozmowa jest bez sensu, ponieważ w ten sposób nikt nie dojdzie do żadnych
                                  > wniosków, dodatkowo mnie obrażasz.

                                  A, w jaki to niby sposób i jakimi słowy ?

                                  > Poszukaj sobie w internecie "kult cargo", "John Frum" albo nie, podam ci link,
                                  > bo możesz sobie nie poradzić, przy twoich możliwościach przetwarzania informacj

                                  Cóż ów "kult" ma wspólnego z rzekomym obrażaniem ciebie ?

                                  > Po twoich wypowiedziach wnioskuję, że jesteś obecnie na tym samym poziomie
                                  > umysłowym, co ci biedni ludzie z Fidżi.

                                  Przecież zapytałaś, czy w polskim wojsku są kapelani tego kultu i dałem ci odpowiedź, więc o co ci chodzi ???
                                  • karbat Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 30.06.10, 18:39
                                    frankafiranka1 napisała:

                                    > enrque111 napisał:

                                    > > Prawo jest po to aby służyło obywatelom, a większość z nich (jak
                                    na razie jest katolikami :))

                                    > Są w statystykach kościelnych, bo zostali ochrzczeni, bez pytania
                                    >o zdanie:))) Wprowadzimy podatek kościelny, zostanie 10 % :)))

                                    glupi podatek dla katolikow , by utrzymywali za wlasne pieniadze swe
                                    koscioly ,szkoly , ksiezy ... zweryfikowal by ich
                                    wiare,hehehehehe ..... katolicyzm po polsku , oparty na obludzie i
                                    oszustwie .
    • piwi77 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 04.06.10, 16:41
      Na raj nie ma co liczyć, ale przyznaję rację, że gdyby religii nie
      było, jednych kajdan byłoby mniej.
    • jol.a33 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 05.06.10, 10:42
      Swiat bez jakichkolwiek religii jest po prostu niemozliwy.
      Wiekszosc religii ma naprawde dobre i szczytne zalozenia przede wszystkim moralne, ktore podaja ludziom droge, jaka powinni kierowac sie w zyciu. Ale ludzie, jak to ludzie, wszystko potrafia wypaczyc - czy to pojedyncze pojecia czy tez samo podejscie do tego, co podstawe wiary stanowi

      Na moj rozum ,kazdy kazdy musi w cos wierzyc Nie da sie w nic nie wierzyc. Sam ateizm nie jest "wiara w nic" lecz "niewiara w cos". A taka niewiara to nie calkowity brak wiary, acz wrecz przeciwnie - wiara w to, ze czegos nie ma. Tak wiec jakas forma "wiary", jakby na to nie patrzec. Reasumujac - bez religii nie byloby ateizmu, bo nie byloby w co niewierzyc.
      • tuciak Mhm 05.06.10, 17:55
        jol.a33 napisała:
        "Wiekszosc religii ma naprawde dobre i szczytne zalozenia przede wszystkim moralne, ktore podaja ludziom droge, jaka powinni kierowac sie w zyciu."

        True. Warto zwrócić jednak uwagę na ten drobny fakt, iż "nośnikiem wartości moralnych" nie musi być religia. To, czego dowiemy się na temat dobra i zła (czy też: co Panu miłe, lub nie miłe) od wyznawców którejkolwiek z religii nie jest niczym wyjątkowym, a poza religiami istnieje coś więcej niż relatywizm moralny - naprawdę. To, zatem, iż religia (którakolwiek) niesie ze sobą pozytywny przekaz nie może być argumentem do poparcia tezy:

        jol.a33 napisała:
        "Swiat bez jakichkolwiek religii jest po prostu niemozliwy."

        Co zaś do dalszej części Twojego wywodu:

        jol.a33 napisała:
        "Na moj rozum ,kazdy kazdy musi w cos wierzyc Nie da sie w nic nie wierzyc. Sam ateizm nie jest "wiara w nic" lecz "niewiara w cos". A taka niewiara to nie cal kowity brak wiary, acz wrecz przeciwnie - wiara w to, ze czegos nie ma. Tak wiec jakas forma "wiary", jakby na to nie patrzec. Reasumujac - bez religii nie byloby ateizmu, bo nie byloby w co niewierzyc."

        to przykro mi, ale pobłądziłaś już zupełnie.
        "Każdy musi w coś wierzyć" - to zdanie może być prawdziwe, lub nie, zależnie od definicji słowa "wiara", której zechcemy użyć.

        "Sam ateizm nie jest wiara w nic lecz niewiara w cos. A taka niewiara to nie cal kowity brak wiary, acz wrecz przeciwnie - wiara w to, ze czegos nie ma. Tak wiec jakas forma wiary, jakby na to nie patrzec."

        Takie trochę agnostyczne "pitu-pitu". Dlaczego, brak wiary jest nagminnie nazywany wiarą?
        Wierzysz, droga jol.u33, że wszędzie chodzi za Tobą niewidzialny, obdarzony sześcioma głowami jamnik? A może wierzysz, że nie chodzi? Czy też nie wierzysz, jakoby chodził?
        • jol.a33 Re: Mhm 14.06.10, 17:33
          Wiara to postawa rozumu, postawa woli , która wyraża się w codziennym życiu,są
          to czyny człowieka.
          Ludzie często mówią:"wierzę w te prawdy, w tamte nie wierzę" albo wierzę a nie
          chodze do Koscioła, albo"mam swoja wiarę"( jak Krytykantka07:))Albo jest to
          niewiedza , ale może się też w tym wyrażać pycha człowieka.Jeśli w Piśmie
          Świętym jest napisane, że Chrystus Syn Boży tak powiedział, nie mogę
          powiedzieć, że Chrystus nie miał racji albo że się pomylił, bo byłoby to
          zaprzeczenie samej istocie Boga.
          Ateista też w coś wierzy , a konkretnie wierzy ,że nie ma żadnego Boga . .
          Nauka na dzień dzisiejszy wcale n ie zbliżyła się do wyjaśnienia pochodzenia
          świata ,a my wierzący w Boga uważamy że to właśnie On jest jego twórcą.Ateiści
          zaraz wysmieją ,ze to głupota .To moze taką samą głupota jest wiara, że doszło
          do tego bez ingerencji Boga??
          __
          "Nie może mieć Boga za Ojca, kto nie ma Kościoła za Matkę".
          Św. Cyprian

          • kolter-xxl Re: Mhm 14.06.10, 17:49
            jol.a33 napisała:

            >Ateista też w coś wierzy , a konkretnie wierzy ,że nie ma żadnego Boga .

            Jolu nie wierzy ale wie a to zajawista różnica !!! .
          • krytykantka07 wywołałaś mnie do tablicy? ;) 16.06.10, 23:46
            jol.a33 napisała:

            > Ludzie często mówią:"wierzę w te prawdy, w tamte nie wierzę" albo wierzę a nie
            > chodze do Koscioła, albo"mam swoja wiarę"( jak Krytykantka07:))

            Ja wierzę tylko w to, co powiedział Jezus.
            Nie wierzę w to, co wymyślił Szaweł i nie wierzę w brednie zawarte w ST.
            Wiem, że nie ma takiego boga, o którym mowa w ST.
            Żydzi sami udowodnili, że nie ma.
            Oni wymyślili tę religię i oni jej zaprzeczyli, tylko, że ani im nie opłaca się
            do tego przyznać, ani tym, co ST wzięli za świętą księgę i jeszcze Apokalipsą z
            NT się pasjonują.
            Stek bzdur wzięli za prawdę...
            Każde dziecko, którego matka straszyła ojcem, gdy nie było posłuszne wie, że
            obraz ojca budowany przez matkę był nieprawdziwy.
            To samo jest w religii.
            Obraz prawdziwego Boga czyli żydowski JHWH jest nieprawdziwy.
            A że można było mu przypisać takie cechy jakie autorom ( mocno ograniczonym )
            przyszły do głowy...

            > Albo jest to > niewiedza , ale może się też w tym wyrażać pycha
            człowieka.Jeśli w Piśmie > Świętym jest napisane, że Chrystus Syn Boży tak
            powiedział, nie mogę > powiedzieć, że Chrystus nie miał racji albo że się
            pomylił, bo byłoby to > zaprzeczenie samej istocie Boga.

            Niestety takiej istocie boga jest to jak najbardziej zaprzeczenie.
            Jezus wiele nie powiedział bo nie musiał, cudów nie czynił bo nie mógł dla
            jednych czynić cuda, a dla drugich nie.
            To, co uznajesz za prawdę o Jezusie to tylko chwyt marketingowy aby zdobyć jak
            najwięcej wyznawców.
            Sami autorzy tych bredni tak się rozpalali, że pisali coraz więcej bzdur.
            I to powinno być dla Ciebie podejrzane.
            Zamiast łagodzić - straszyli.
            Im więcej ludzi się nawracało tym bardziej straszyli?
            Jakie pobudki oprócz żądzy władzy i chciwości mogły nimi kierować?

            > Ateista też w coś wierzy , a konkretnie wierzy ,że nie ma żadnego Boga . .>
            Nauka na dzień dzisiejszy wcale n ie zbliżyła się do wyjaśnienia pochodzenia >
            świata ,a my wierzący w Boga uważamy że to właśnie On jest jego twórcą.

            Problem polega na tym, że o prawdziwym Bogu i w jaki sposób stworzył świat my
            nic nie wiemy.
            Jezus o tym nie mówił.
            A to w jaki sposób wymyślony bóg stworzył świat to można między bajki włożyć.
            Tak jak i pozostałe mity...

            > "Nie może mieć Boga za Ojca, kto nie ma Kościoła za Matkę".
            > Św. Cyprian

            O to mi się podoba ;).
            Bardzo mądre i zgodne z tym, co ja mówię.
            Matka czyli Kościół wykreowała obraz Boga czyli JHWH...
            Ale w jakim celu ludzie mają wierzyć w żydowski fałszywy obraz Boga to nie mam
            pojęcia...
            Widocznie chcą, aby na ziemi było piekło...
    • oszolom-z-radia-maryja tak myśleli też Marks Hitler Stalin 06.06.10, 08:50
      i zaproponowali nam nowy wspaniały swiat i 150 mln trupów
      • karbat Re: tak myśleli też Marks Hitler Stalin 06.06.10, 11:00
        Co chcesz od Marxa , USA upanstwwiaja banki , dotuja na potege
        zaklady przem., reluluja cywilizuja kapitalizm .... jakby Marxa
        studiowali .

        Stalin , Hitler ... uksztaltwani zostali przez religie , wiare w
        Jezusa , swe koscioly .- Wplyw ideologii na masy .
        Stosowali mechanizmy jakie firmy z krzyzem na dachu duzo
        wczesniej znaly , wczesniej praktykowaly i nic wiecej .
        Totalitaryzm , autorytaryzm , brak demokracji ... mieli z czego
        czerpac .
        • oszolom-z-radia-maryja Re: tak myśleli też Marks Hitler Stalin 08.06.10, 13:18
          ci ludzie zostali ukształtowani przez rewolucje francuska bezbożna i zbrodniczą
          • kolter-xxl Re: tak myśleli też Marks Hitler Stalin 08.06.10, 16:56
            oszolom-z-radia-maryja napisał:

            > ci ludzie zostali ukształtowani przez rewolucje francuska bezbożna i zbrodniczą

            Kto ukształtował torquemade ?
      • kolter-xxl Re: tak myśleli też Marks Hitler Stalin 06.06.10, 15:26
        oszolom-z-radia-maryja napisał:

        > i zaproponowali nam nowy wspaniały swiat i 150 mln trupów

        Jakby tak policzył ofiary wojen ,zabójstw jakich dopuścili się katolicy od czasu
        założenia ich kościoła czyli w IV wieku myślę ze liczba pół miliarda nie jest
        liczbą zbyt wygórowaną ?
        • oszolom-z-radia-maryja Re: tak myśleli też Marks Hitler Stalin 08.06.10, 13:19
          jakby tak było jak piszesz to ludzkosć dawno by wyginęła bo pierwszy miliard ludzkość osiągneła dopiero w XIX stuleciu po pokonaniu nieuleczalnych dotąd chorób zakaźnych
          • kolter-xxl Re: tak myśleli też Marks Hitler Stalin 08.06.10, 16:59
            oszolom-z-radia-maryja napisał:

            > jakby tak było jak piszesz to ludzkosć dawno by wyginęła bo pierwszy miliard lu
            > dzkość osiągneła dopiero w XIX stuleciu po pokonaniu nieuleczalnych dotąd choró
            > b zakaźnych

            Oj Głąbie tu mowa o 17 wiekach istnienia katolicyzmu !! w tym o 20 wieku w
            którym katolicy czy to niemieccy czy włoscy mordowali z Jezusem na ustach !sama
            2 wojna to 52 miliony ofiar z których z 70 % zginęło z rak Niemców i włochów o
            Chorwatach nie wspomnę
      • tuciak Re: tak myśleli też Marks Hitler Stalin 07.06.10, 21:06
        oszolom-z-radia-maryja napisał:
        "i zaproponowali nam nowy wspaniały swiat i 150 mln trupów"

        Hitler i Stalin mieli też wąsy. Wystrzegaj się przeto ludzi, którzy je noszą.
        • oszolom-z-radia-maryja Re: tak myśleli też Marks Hitler Stalin 08.06.10, 13:19
          słuszna uwaga dlatego też wytrzegam się jak moge Bronisława Komorowskiego
    • szczurek3 Nie o to tutaj chodzi! 06.06.10, 11:05
      Nie chodzi o religię tylko o władzę.
      Ci opanowani żądzą władzy zawsze będą musieli mieć jakieś "narzędzia wspomagające".
      Wyliczę kilka opcji:
      1. Religia katolicka przez setki lat do momentu pojawienia się globalnej
      komunikacji (Internet) w unii z oficjalną władzą (Torquemada na przykład był
      narzędziem króla i królowej Hiszpanii, bo zagrabiony majątek z reguły bogatych
      heretyków zasilał skarbiec królewski). Teraz religia katolicka musi iść na układ
      z komerchą i jakoś się "wyluzować", patrz Hołownia w TVN.
      2. System kastowy i reinkarnacja w Indiach.
      3. Kult jednostki (Stalin, Hitler, Faraon w starożytności itp.) - to też jest
      forma religii, tyle, że tu człowiek chce być uważany za Boga.
      4. Komercha - to też religia - wierność korporacji, robienie kariery, zjawisko
      yuppies.

      To wszystko służy głównie do tego, żeby TRZYMAĆ ZA PYSK LUD PRACUJĄCY MIAST I
      WSI. Od tysięcy lat.

      A grupa trzymająca władzę żyje sobie jak chce.

      Więc religie będą zawsze. W takiej lub innej formie.

      A Ty człowieku - zastanów się, gdyby się okazało, że masz jeszcze 60 minut życia
      i potem zgaśniesz - co zrobisz? Z kim porozmawiasz?

      Pobiegniesz do kościoła klepać różaniec?
      Pobiegniesz do pracy skończyć ważny projekt?
      Napiszesz sprawozdanie z realizacji planu pięcioletniego?

      Tak sobie myślę ostatnio sporo o życiu.
      • szczurek3 Chwała Bogu 06.06.10, 11:22
        Rozmawiałem dziś rano przez telefon z kimś z mojej rodziny, emerytka,
        katoliczka. Pyta się, czy zalało. Odpowiadam: nie, nie zalało, bo Wisła wylała z
        drugiej strony. NO TO CHWAŁA BOGU - mówi ona, a ja mówię: a jaka chwała TYM Z
        DRUGIEJ STRONY??? Oni bardziej nagrzeszyli???
        Pod cienką warstwą katolickiej skórki kryje się mentalność łagrowego knajaka:
        Jak Cię nie chromolą, to czego tyłkiem ruszasz? Trzeba zamykać oczka od czasu do
        czasu i pewnych rzeczy nie widzieć. Tak jest zdrowiej.
        • lilu71 Re: Chwała Bogu 17.06.10, 21:38
          Ale demagogia! To normalne, ludzkie i po prostu tak już jest, ze człowiek
          bardziej przejmuje się rodziną, znajomymi niż losem obcych ludzi. A to "chwała
          Bogu" ja odbieram jako radość z faktu, ze Ciebie nie zalało a nie że podtopiło
          innych.
    • tomek854 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 06.06.10, 13:06
      My też słuchaliśmy Imagine Lennona :)
    • chasyd_666 Re: Mam wrażenie... 06.06.10, 15:30
      że trzeba być idiotą, żeby mieć takie wrażenie...

      allessane napisał:

      > Wy też?

      Kiepska prowokacja...


      --
      "Mamy przyjaciół w TVN"
    • strikemaster Ja jestem realistą 06.06.10, 23:19
      i wiem, że wielu ludzi nie potrafi żyć bez religii. Po zniknięciu jednej wpadliby w szpony jakiejś innej sekty.
      • piwi77 Re: Ja jestem realistą 08.06.10, 13:44
        strikemaster napisał:

        > i wiem, że wielu ludzi nie potrafi żyć bez religii.

        Nie potrafi, bo ich od dziecka do życia w religii przysposabiano.
        Wystarczy zaniechać ogłupiania dzieci religią, a nie sądzę, że gdy
        dorosną, miałoby im się nagle jakiejś religii zachcieć.
    • megi1973 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 08.06.10, 08:12
      a dla mnie jest rajem!!! żeby jeszcze mnie uwolnili od PRZYMUSOWEGO
      sponsorowania księży!!! niech wierzący płacą-na nowe autka i
      emerytury księżowskie!!! dlaczego ja mam płacić???
    • croyance Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 16.06.10, 13:47
      Jak w stalinowskiej Rosji?
    • lilu71 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 17.06.10, 21:33
      Ja nie. Bo co to za raj, gdzie istnieją choroby,katastrofy naturalne itp.... A
      przecież nie religia odpowiada za takie nieszczęścia
    • dziadek506 Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 17:47
      allessane napisał:

      > Wy też?

      Ja myślę że życie z religią
      jest wstępem do raju
      • karbat Re: Mam wrażenie, że życie bez religii byłoby raj 29.06.10, 18:19
        czy zycie bez religii byloby rajem ... z religia czy bez niej
        zycie nigdy nie bylo i nie bedzie rajem .

        bez religii , wiary , nie bylo by wielebnych cwaniakow pasacych sie
        na kasie wiercow i ludzi nie utozsamiajacych sie z religia
        ( Polska ) sprzedajach "prawdy" obrzezanych zydow sprzed tysiecy
        lat .
        • oszolom-z-radia-maryja taki model przyjęły Kambodża Polpota 12.07.10, 10:48
          Korea Płn Kimów ZSRR Lewnina i Stalina oraz Francja Robespierra, wykik miliony trupów! Nowy wspaniały swiat, też mi coś
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka