Dodaj do ulubionych

Nowa teoria nt. Całunu

06.06.11, 22:15
Autor Całunu się podpisał?

To Giotto jest autorem Całunu Turyńskiego - taką tezę przedstawił włoski malarz i ekspert w dziedzinie konserwacji dzieł sztuki Luciano Buso w wydanej właśnie we Włoszech książce. Według niego słynny artysta wykonał malowidło w 1315 roku.

Buso twierdzi, że Giotto podpisał swe dzieło, bo na płótnie można dostrzec liczbę 15, jak i napis "Giotto 15", co wskazywałoby na rok 1315 jako datę jego pochodzenia.


Ciekawe, ale czy prawdziwe?
Obserwuj wątek
    • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 06.06.11, 22:43
      na discovery byla rekonstrukcja powstania tego calunu .....udalo im sie go zrobic :) doszukano , sie przy tym paru trikow, ktore dodatkowo obalaja jakikolwiek kontakt z Dzizesem
      • ka_p_pa Re: Nowa teoria nt. Całunu 06.06.11, 23:00
        Dżizas to postać literacka, więc byłoby dziwne...
      • dunajec1 Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 01:43
        No dobra, udalo sie, ale czy taka technika malowali jaka byla w 13-m wieku? Czy tez cale siagniecia techniki i nauki pomagalo w tym?
      • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 08:26
        > doszukano , sie przy tym paru trikow, ktore dodatkowo obalaja jakikolw
        > iek kontakt z Dzizesem

        Brak kontaktów z Chrystuem jest oczywistą oczywistością, bo dzieło jest spartaczone (o odwzorowanie chodzi, już to kilka razy tłumaczyłem na tym forum).
        • kolter-xxl Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 09:26
          strikemaster napisał:

          > > doszukano , sie przy tym paru trikow, ktore dodatkowo obalaja jakikolw
          > > iek kontakt z Dzizesem
          >
          > Brak kontaktów z Chrystuem jest oczywistą oczywistością, bo dzieło jest spartac
          > zone (o odwzorowanie chodzi, już to kilka razy tłumaczyłem na tym forum).

          Całun przedstawia kudłatego faceta , a np Paweł napisał ze to obciach być kudłatym :)

          Osądźcie zresztą sami! Czy wypada, aby kobieta z odkrytą głową modliła się do Boga? Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy,podczas gdy dla kobiety jest właśnie chwałą? Włosy bowiem zostały jej dane za okrycie.
          • stacho_i_krycha Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 11:47
            Bo obraz Jezusa musi jak najbardziej być wypaczony, tak żeby zawsze wyglądał jak ten biedny Jezusek bez kołdereczki,bez poduszeczki...
            • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 12:02
              > Bo obraz Jezusa musi jak najbardziej być wypaczony, tak żeby zawsze wyglądał ja
              > k ten biedny Jezusek bez kołdereczki,bez poduszeczki...

              I w miniówce. :) Mogli mu kilt założyć, przynajmniej do czegoś by się ten jego wizerunek ludzkości przydał. :)
          • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 12:04
            Nawet nie o długoś piór chodzi, a o odwzorowanie geometryczne ciała, które się nie zgadza - ciało zawiniete w Całun pozostawiłoby inne ślady, to jest obraz - odwzorowanie na powierzchnię płaska, a nie przylegającą, w dodatku poszczególne partie ciała odwzorowane są w różnej skali.
            • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 08.06.11, 20:57
              >ciało zawiniete w Całun pozostawiłoby inne ślady, to jest obraz -
              > odwzorowanie na powierzchnię płaska,

              Prawdopodobnie Całun był ułożony płasko. Ciało było obłożone po bokach ziołami. Zawijano ciało po umyciu i namaszczeniu - z powodu szabasu nie zdążono tego zrobić. Dlatego kobiety wróciły do Grobu w niedzielę, aby dokończyć dzieła.
              • methinks Re: Nowa teoria nt. Całunu 08.06.11, 21:00
                Tzn calun stanowil plaszczyzne? Z dykty byl zrobiony? Wow.
                • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 08.06.11, 21:08
                  Ponoć dokonano kopii Całunu - ale na płótnie,nie na dykcie :)
              • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 00:06
                cialo chasydzie....albo rzezba :) poza tym kiedy przylozysz plutno do twarzy to w jaki sposob ono przylega ? na plasko? tak jak twarz sie odbila czy jednak opada po calej twarzy? a teraz jak wezmiesz i zdejmiesz takie plotno to twarz odbita jak bedzie wygladac gdy takie plutno rozlozysz na plasko? no pomysl chasydzie...troche wyobrazni przestrzennej i odpowiedz sama przychodzi :)
                jesli jednak brakuje tobie wyobrazni mozesz poprosic jednego z ministrantow by umalowal ryło jakas farba i odbij je w plotnie...a potem sprawdz :) nic tak nie mowi prawdy jak wykonany eksperyment w dodatku powtarzalny :)
              • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:15
                > Prawdopodobnie Całun był ułożony płasko. Ciało było obłożone po bokach ziołami.
                > Zawijano ciało po umyciu i namaszczeniu - z powodu szabasu nie zdążono tego zr
                > obić. Dlatego kobiety wróciły do Grobu w niedzielę, aby dokończyć dzieła.

                I dlatego Całun zawiera tak odwzorowanie przedniej, jak i tylnej części ciała. :D Kto to leżące ciało w regularnych odstępach czasu przewracał?
                • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:29
                  > I dlatego Całun zawiera tak odwzorowanie przedniej, jak i tylnej części ciała.
                  > :D Kto to leżące ciało w regularnych odstępach czasu przewracał?

                  Zaskakujesz mnie swoją ignorancją...
                  • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:50
                    > Zaskakujesz mnie swoją ignorancją...

                    A Ty mnie nie zaskakujesz. Próbujesz obronić coś, co ewidentnie jest falsyfikatem snując wyjątkowo dziwaczne wizje. Jak wytłumaczysz, ze poszczególne partie ciała odwzorowane sa w różnej skali?
                    • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 12:18
                      strikemaster napisał:

                      > Próbujesz obronić coś,

                      Błąd: nie próbuję bronić , ale wyjaśnić


                      > co ewidentnie jest falsyfikatem

                      A więc udowodnij, że jest !

                      > snując wyjątkowo dziwaczne wizje.

                      Dziwaczna jest twoja wizja , że ciało Jezusa złożono bezpośrednio na kamieniu... :)

                      Jak wytłumaczysz, ze poszczególne partie c
                      > iała odwzorowane sa w różnej skali?

                      Jeśli obraz powstał w sposób cudowny, to nie musi on podlegać zasadom zwykłej geometrii.
                      • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 12:39
                        > Jeśli obraz powstał w sposób cudowny, to nie musi on podlegać zasadom zw
                        > ykłej geometrii.

                        A ja uważam, że Całun został stworzony przez Dress Code'a, udowodnij, że jest inaczej. :)

                        > > co ewidentnie jest falsyfikatem
                        >
                        > A więc udowodnij, że jest !

                        Zrobiłem to w poprzednim wątku nt. Całunu. Tobie udowodniłem (ja jeszcze pamiętam z kim dyskutuję, Ty w tamtym wątku wykazałeś, ze nie pamiętasz, ale do archiwum forum dostęp masz).
                        • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 12:57
                          chasydzie upierasz sie przy tej "cudownosci" calunu jakby od tego mialo zalezec istnienie i wiarygodnosc czarnego kosciola :) jakby inne rzeczy nie mialy znaczenia...jakby ten calun byl wazniejszy niz cokolwiek innego co mialo cos wspolnego z Dzizesem :) dlaczego taki smieszny jestes?
                        • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 21:23
                          > Tobie udowodniłem

                          Wskaż, w którym miejscu
                  • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 12:53
                    przygadal wielki kociol ...malenkiemu naparstkowi :)
          • krzyc_h Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 16:23
            kolter-xxl napisał:

            > Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie
            > włosy,podczas gdy dla kobiety jest właśnie chwałą? Włosy bowiem zosta
            > ły jej dane za okrycie.

            A nie mówiłem, rabbi jechoszua była kobietą :p

            • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:31
              krzyc_h napisał:

              > kolter-xxl napisał:
              >
              > > Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie
              > > włosy,podczas gdy dla kobiety jest właśnie chwałą?
              >
              > A nie mówiłem, rabbi jechoszua była kobietą :p
              >

              Ateistyczne matołki nie wiedzą,że "długie" to pojęcie względne :)
              • kolter-xxl Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:54
                chasyd_666 napisał:


                >
                > Ateistyczne matołki nie wiedzą,że "długie" to pojęcie względne :)

                Chcesz mi katolicki matole powiedzieć ze na tym bohomazie ten niby Jezus ma krótkie włosy ??
                imageshack.us/photo/my-images/806/jezusewww.gif/
      • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 12:17
        kotekali napisał:

        > udalo im sie go zro
        > bic :)

        Przypomnij jak


        doszukano , sie przy tym paru trikow,

        Jakich ?
    • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 12:10
      napis "Giotto 15",

      1. Ciekawe, że nikt (także zespoły naukowców) tego nie zauważył...

      2. Obraz na Całunie nie jest namalowany, ale "wypalony"

      3. Obraz zawiera informację 3-wymiarową, co czyni go unikalnym
      • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 12:20
        > 3. Obraz zawiera informację 3-wymiarową, co czyni go unikalnym

        ???
        Mógłbyś wyjaśnić, jak w jednym rzucie zawiera się informacje trójwymiarowe?
        • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 17:12
          chasyd wogole nie wie co sie dzieje na bierzaco :) zrobiono calun taki sam, ze wszystkimi elementami tego turynskiego ...zaczna robic repliki i kazdy bedzie mial tak w domu jak bedzie chcial....poza tym calun ten mial pierwotnie inne znaczenie...w ogole nie mial nic wspolnego z calunem , w ktory mialby byc zawinety Jezus Chrystus....on byl rodzajem ikony...zostal przywieziony z Bliskiego Wschodu ...jesli pamietam dobrze z jakiegos klasztoru...dopiero tu w Europie przeinaczono jego sens ( jako ikone)...i stal sie relikwia :)

          program byl na discovery ....rekonstrukcji dokonali dwaj wloscy naukowcy.
          • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 19:20
            Przede wszystkim, znaleziono "relikwie" z dokładnie identycznym obrazkiem, z takimi samymi błędami w odwzorowaniu włącznie. A to budzi podejrzenia o zastosowanie technik drukarskich podczas wytwarzania owych dzieł. Możliwe, ze jeszcze kilkanaście "oryginalnych Całunów" się znajdzie. :)
            • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:38
              strikemaster napisał:

              > Przede wszystkim, znaleziono "relikwie" z dokładnie identycznym obrazkiem, z ta
              > kimi samymi błędami w odwzorowaniu włącznie.

              Istnienie kopii jest zrozumiałe - podobnie jak kopii Mony Lisy :)

              A to budzi podejrzenia o zastosowa
              > nie technik drukarskich podczas wytwarzania owych dzieł

              To jakiś żart ?... :) Obraz na Całunie nie ma nic wspólnego z drukiem (to swoista "fotografia")
              • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:58
                > To jakiś żart ?... :) Obraz na Całunie nie ma nic wspólnego z drukiem (to swois
                > ta "fotografia")

                Zrobiona lustrzanką cyfrową. :DDD
                • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 12:21
                  strikemaster napisał:
                  >
                  > Zrobiona lustrzanką cyfrową. :DDD

                  Nie ośmieszaj się...
                  Lepiej wytłumacz jak zrobiono Całun metodą drukarską :))
                  • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 12:40
                    > Lepiej wytłumacz jak zrobiono Całun metodą drukarską :))

                    Stempelkiem. :)
                    • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 21:24
                      > Stempelkiem

                      Twoja zadufana ignorancja poraża... Nie widzę sensu dyskusji z tobą...
                      • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 21:50
                        nie małpuj chasydzie pojecia ignorancji...bo ono cialem sie stalo i chasydem zostalo :)
                  • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 12:51
                    chsydzie zwroc sie do discovery channels o udostepnienie filmu dokumentujacego powstanie owego calunu :) i nie kompromituj sie juz....slepa wiara zabija rozum ..chasydzie :)
              • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 12:48
                chasydzie a ty jestes swoistym oszolomem, ktory podwazalby grawitacje nawet gdyby spadal z drzewa :)
              • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 21:49
                > > Przede wszystkim, znaleziono "relikwie" z dokładnie identycznym obrazkiem
                > , z ta
                > > kimi samymi błędami w odwzorowaniu włącznie.
                >
                > Istnienie kopii jest zrozumiałe - podobnie jak kopii Mony Lisy :)

                Ponadto zastanów się dlaczego owe kopie nie wzbudzajadziś zainteresowania...
                • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 21:52
                  :) hehehehehehe
        • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 08.06.11, 20:44
          > Mógłbyś wyjaśnić, jak w jednym rzucie zawiera się informacje trójwymiarowe?

          3. wymiar jest zakodowany w intensywności barwy obrazu. Potwierdziły to badania komputerowe
          • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 08.06.11, 20:52
            > 3. wymiar jest zakodowany w intensywności barwy obrazu. Potwierdziły to badania
            > komputerowe

            Sugerujesz jakąś formę fotografii?
            • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 08.06.11, 21:00
              > Sugerujesz jakąś formę fotografii?

              Tak - wyjątkowej fotografii
              • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 08.06.11, 23:53
                mozesz sobie sugerowac , nikt ci nie broni :) , ale jakie to ma znaczenie wobec dokonanych doswiadczen? zadne :)
              • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 07:45
                Wyjątkowej na pewno nie, skoro okazuje się, że to była produkcja taśmowa. Dlatego uważam, ze to drukarstwo.
                • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 10:57
                  strikemaster napisał:

                  > Wyjątkowej na pewno nie, skoro okazuje się, że to była produkcja taśmowa.

                  ?? Co masz na myśli ?

                  Dlate
                  > go uważam, ze to drukarstwo.

                  Czy druk wyjaśnia zapis 3-wymiarowy ??...
                  • ka_p_pa Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:02
                    Jak to trójwymiarowy? Struktury przestrzenne jakieś są, czy jak? Trzeba mieć okulary jak w kinie? Weź coś bliżej, jakiegoś linka byś podrzucił.
                    • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 22:16
                      ka_p_pa napisał:

                      > Jak to trójwymiarowy? Struktury przestrzenne jakieś są, czy jak?

                      Już to wyjaśniłem

                      > jakiegoś linka byś podrzucił.

                      Przecież załączyłem
                      Jeśli chcesz o coś dopytać, to napisz do p.Schwortza :)
                      • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 23:33
                        chasyd nie jest na bierzaco ....calun to oszustwo...pierwotnie byl rodzajem ikony :)
                  • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:14
                    > ?? Co masz na myśli ?

                    Mam na myśli np. chustę z identycznym nadrukiem, o której znalezieniu niedawno była na tym forum mowa.

                    > Czy druk wyjaśnia zapis 3-wymiarowy ??...

                    Najpierw przedstaw ten "zapis trójwymiarowy", bo dla mnie Całun przedstawia jedynie marnej jakości odwzorowanie kształtu ludzkiego ciała na powierzchnię płaską (co wyklucza możliwość aby ciało było w ten Całun zawinięte, po zawinięciu powierzchnia Całunu nie byłaby powierzchnią płaską).
                    • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 22:12
                      strikemaster napisał:
                      >
                      > Mam na myśli np. chustę z identycznym nadrukiem,

                      Jakieś namiary ?... :)

                      > Najpierw przedstaw ten "zapis trójwymiarowy",

                      Już wyjaśniłem : intensywność barwy ("wypalenia" płótna) jest funkcją odległości od płótna
                      • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 23:34
                        chasyd wyksztus wreszcie czym jest calun dla ciebie? ze niby Jezus jednak byl w to zawiniety? :) tak? heheheh :)
                        • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 11.06.11, 16:26
                          > ze niby Jezus jednak byl
                          > w to zawiniety? :)

                          Oczywiste jest, że nie mógł być zawiniety, kwestia odwzorowania. Dlatego Chasyd wymyślił, że Jezus sobie na tym Całunie leżał, a inni Jego cialo regularnie obracali, by wszystko się dla potomności utrwaliło. :)
                          • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 11.06.11, 23:18
                            Dlatego Chasyd
                            > wymyślił, że Jezus sobie na tym Całunie leżał, a inni Jego cialo regularnie ob
                            > racali, by wszystko się dla potomności utrwaliło. :)

                            Oszołomie,nie przypisuj mi swoich urojeń
                            Oszołom-ignorant czyli typowy ateista :)
                            • strikemaster Re: Nowa teoria nt. Całunu 12.06.11, 09:56
                              > Oszołom-ignorant czyli typowy ateista :)

                              Wypraszam sobie! Jestem wyznawcą Dress Code'a - Stworzyciela Wszelkiego Profesjonalizmu! Nie ma boga nad Dress Codem!
                            • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 12.06.11, 13:14
                              chasyd nie bulgocz za duzo...muisz sie pogodzic juz z tym , ze kolejne oszustwo czarnych zostalo obaloene...zobacz , zreszta ...wszystko co ma wymiar materialny ...a czrni z tego zrobili jakas "cudowna" relikwie z tego...zostaje obalone :) tak jak chyba ze 20 napltekow Dzizesa :) hehehhe ( liczby dokladnej nie pamietam...ale nawet jesli bylyby 2 to i tak jest oszustwo )

                              normalnie facet ma jeden...chociaz moglo sie zdazyc , ze moze miec dwa...skoro rodza sie ludzie z dwiema glowami :)))))) ale 20? :)))

                              natomiast udowadniac naprzyklad , ze teologia mowi prawde lub nie ....no to jest kwestia tylko i wylacznie wiary a nie rozumu...tak jak i wiara w to , ze calun mial kontakt z Dzizesem :)
                              to na 100% procent jest wiara...wierza ci , ktorzy mniej mysla :) jak ty chasydzie :) heheh
                              • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 13.06.11, 11:17
                                kotekali napisał:

                                > chasyd nie bulgocz za duzo

                                Nie przypisuj mi tego co sam robisz...
                                Najpierw uporaj się z tym :
                                forum.gazeta.pl/forum/w,721,125690064,126022134,Do_ateistow_.html
                                :)
                                • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 13.06.11, 14:26
                                  mam tobie podac jakas definicje? heheh

                                  a czy tu mo wyjasnieles jak u siebie odrzoniasz wiare od urojenia? :)

                                  Podajcie choć 1 racjonalny argument za ateizmem !
                                  Nie dowód, ale choć argument...

                                  racjonalny argument jest taki , ze twoj bog to tylko i wylacznie kwestia wiary i niczego wiecej ...nie ma nic namacalnego, niczego co daloby sie zweryfikowac...i logicznie udowodnic wszytko co tego boga dotyczy to tylko paplanina i banda pasozytow , ktora za wszelka cene wykorzystujac pojecie boga chce latwo i przyjemnie zyc :)...ateizm nie jest zadna wiara i nie tworz jakiej nowej religii na swoj uzytek :) skad ten absurd? chasydzie jak daleko urojenia sa w w stanie niszczyc twoj mozg ? obudz sie chasydzie:) otworz oczy i spojrz na swiat taki jakim jest bez rozowych...i bez czarnych okularow :) ciesz sie zyciem bo drugi raz tej szansy nie dostaniesz :) heheheheh

                                  takze nie bulgocz za duzo ...
                  • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 12:46
                    chasydzie a slyszales , ze mozna plotno przeswietlic swiatlem slonecznym? :)
          • ka_p_pa Re: Nowa teoria nt. Całunu 08.06.11, 23:35


            > 3. wymiar jest zakodowany w intensywności barwy obrazu. Potwierdziły to badania
            > komputerowe

            Możesz przytoczyć?
            • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 08.06.11, 23:58
              ten calu na 100 % nie mial zadnego kontaktu z Dzizasem, to jedno z wielu oszustw czarnego kosciola ktore wyszlo na jaw :)

              potwierdzily to badania , oraz wykonanie calunu dokladnie z tymi samymi cechami i efektami jakie ma ten calun turynski...i to wykonie przy uzyciu technik dostepnych w tamtych czasach... :)
              • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:25
                kotekali napisał:

                > ten calu na 100 % nie mial zadnego kontaktu z Dzizasem,

                1. Udowodnij !
                2. Dlaczego przekręcasz imię Jezusa ? Czy musisz być głupkiem nawet w tym ?...

                to jedno z wielu oszust
                > w czarnego kosciola ktore wyszlo na jaw :)

                1.Bredzisz oszołomie - Kościół nigdy nie wypowiadał się nt autentyczności Całunu
                2. Kościół piszemy z dużej litery , nieuku...

                >
                > potwierdzily to badania ,

                Jakie ? Jesli masz na myśli datowanie na XIV wiek - to muszę cię rozczarować... :)

                oraz wykonanie calunu dokladnie z tymi samymi cechami
                > i efektami jakie ma ten calun turynski...i to wykonie przy uzyciu technik dos
                > tepnych w tamtych czasach... :)

                Podasz wreszcie te techniki ? Już o to prosiłem, ale nabrałeś wody w usta... Może teraz dasz radę ?... :)
                • spitfiremkxv Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 12:42
                  bede pisal z malej :) i to nie jest blad ale celowe :) nie obchodza mnie twoje zawodzenia w stylu ..a u was murzynow bija :)

                  ten calun to ikona i nie mial nigdy kontaktu z cialem Dzizesa :) na 100%

                  to oszustwo dokonane dla wyciagania szmalu od naiwnych , zostalo obalone w 100 %

                  jakie techniki? chlopie to po wuj sie odzywasz? nie wiesz? powinienes pierwszy wiedziec, zeby nie gledzic bzdur o jego rzekomej autentycznosci ...

                  a tak na marginesie chasydzie to ile napletkow Dzizesa czarni poupychali po swoich boznicach?
                  wiesz ile? to tez powinienes wiedziec przede wszystkim...zebys sie nie kompromitowal raz za razem :)

                  ty mnie niczym nie rozczarujesz :) nawet gdybys przestal zyc tymi swoimi urojeniami :)
                  • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 21:31
                    spitfiremkxv napisał:

                    > bede pisal z malej :) i to nie jest blad ale celowe

                    Jesteś fanatykiem ? :)

                    > ten calun to ikona i nie mial nigdy kontaktu z cialem Dzizesa :) na 100%
                    >

                    Udowodnij

                    > to oszustwo dokonane dla wyciagania szmalu od naiwnych , zostalo obalone w 100
                    > %

                    Udowodnij

                    > jakie techniki? chlopie to po wuj sie odzywasz?

                    Oszołomie, o to powinieneś zapytać strikemajstra, a także autora artykułu :)

                    powinienes pierwszy
                    > wiedziec,

                    Mylisz się,ale czekam,że mi powiesz :)

                    > zeby nie gledzic bzdur o jego rzekomej autentycznosci ...

                    Oszołomie,gdzie twierdziłem , że na 100% jest autentyczny ??... :)
                    >
                    • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 21:38
                      PS:

                      > > Oszołomie, o to powinieneś zapytać strikemajstra, a także autora artykułu :)
                      >

                      A także 'eksperta Łucjana Buso' :)
                    • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 10.06.11, 21:48
                      trzeba tobie osobiscie katolicki talibie udowadniac ? :)
                      tobie nie musze nic udowwadniac...zadasz dowodow jakbym mial tobie klamac, niby dlaczego ? nie rozumiem? podalem tobie gdzie mozesz ten film dokumentalny obejrzec...jest tam pokazane jak wyprodukowano ten piekielny calun :) a ty znow ..udowodnij... jak kretyn ...:)
                      przceiz i tak ledwo kumasz co sei wokol dzieje...o czym swuadcza twoje infantylne wpisy...kreacjonistyczne bajeczki...:)

                      jakiekolwiek argumenty i dowody w rozmowie z toba nie odgrywaja roli bo ty sie nie poslugujesz rozumem w sposob racjonalny ale obsesyjny :)

                      czytalem twoje wpisy ...dyskusje z toba :) to ty jestes fanatykiem i oszolomem...a nazywsz tak innych :)

                      ignorancie o waskiej specjalizacji jaka jest katolicka mitologia :) heheh smieja sie z ciebie tutaj a ty dalej z uporem maniaka heheheh

                      chcialbys uchodzic tutaj za jakis autorytet , uczestniczyc w wiekopomnych rozwazaniach...intelektualizowac urojenia...:) heheheh

                      dlaczego jestes takim ignorantem?? chasydzie ...dlaczego szokujesz swoja ignorancja?? :)

            • chasyd_666 Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:18
              > Możesz przytoczyć?

              Badanie przeprowadził B. Schwortz (Żyd ! :)) , który zajmuje się badaniem Całunu od ok. 30 lat - założyciel strony: www.shroud.com/
              • kolter-xxl Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 11:25
                chasyd_666 napisał:

                > > Możesz przytoczyć?
                >
                > Badanie przeprowadził B. Schwortz (Żyd ! :))

                Udowodnij ze to żyd ??
      • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 07.06.11, 17:03
        chasydzie to wszystko udalo sie zrobic :) i to jest udokumentowane...dokladnie taki sam calun :)

        tyle ludzi czarni nabrali przez tyle wiekow :)

        pytasz sie jak dziecko :) myslisz, ze nie ma odpowoedzi na te pytania , sa :)

        kolejne oszustwo zdemaskowane :)
      • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 00:10
        obalili wszystko cos tu napisal , sugerujac ze ten material mail jakikolwiek kontak z Jezusem...bo wogole nie mial... :) ten calun byl rodzajem ikony...a lacinski czarny kosciol zrobil z niego relikwie dla szmalu , ktory koch ponad wsztsko :) ot cala tajemnica chasydzie :)
        • voxave Re: Nowa teoria nt. Całunu 09.06.11, 08:06
          Kot---Ladny wykop w nabiał :)
          • billy.the.kid Re: Nowa teoria nt. Całunu 11.06.11, 09:47
            jest jeszcze kopytko osiołka na którym św.rodzina uciekła do egiptu.
            i szczebel z drabiny ktora przyśniła sie jakubowi.
            • kotekali Re: Nowa teoria nt. Całunu 11.06.11, 11:27
              i pioro archaniola michala , ktore mu odpadlo przy jakiejs okazji :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka