Dodaj do ulubionych

Dyspensa na zabijanie

16.01.16, 20:53
"Nie zabijaj" to tylko przykazanie. Ksiądz ma władzę uczynić je nieistotnym. Tak jest zorganizowana ta sekta religijna. I tak to działa w realu, bo przecież potem taki "morderca" może ze spokojnym sumieniem żyć do końca swoich dni. Z pełną satysfakcją dobrze spełnionego obowiązku, wobec... tych, którzy pełnią funkcję boga na ziemi.

weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,19472671,drapiezne-ptaki-z-ak-mieli-po-kilkanascie-lat-dostali-od.html
Polecam również film, w którym pojawia się ten sam temat. Naprawdę warto obejrzeć. pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_(film_2010)
Obserwuj wątek
  • pocoo Re: Dyspensa na zabijanie 18.01.16, 12:30
   Każdy mord,każde ludobójstwo i dzieciobójstwo,można usprawiedliwić wolą boga najwyższego.Któż chciałby się jej sprzeciwić?
   "Nie zabijaj",dla katolika niewiele znaczy.Piszę katolika dlatego ,że niektóre odłamy protestanckie nie zabiją nawet robaka.
   • alinasobotka Re: Dyspensa na zabijanie 18.01.16, 21:26
    Nie ulega wątpliwości, że protestanci są związani z tym światem i jego polityką równie mocno jak katolicy.
    W dziele Encyclopedia of Latin America... (Encyklopedia Ameryki Łacińskiej).. czytamy: ?Protestantyzm latynoamerykański dostroił się też do (...) haseł populistycznej polityki wyborczej. Miejscowi pastorzy często stanowią klientelę protektorów politycznych i pozyskują dla nich głosy wyborców w zamian za przysługi wyświadczane ich kościołom przez władze?.
    Jak oświadczono w pewnej publikacji, ?odkąd tylko protestantyzm zawitał do Gwatemali, zawarł mariaż z polityką tego kraju?, a ponadto ?był w tym samym stopniu religią, co narzędziem upowszechniania postaw politycznych i społecznych? .....(Latin American Research Review).
    Angażowanie się w politykę często wikłało protestantyzm w wojny.
    Harry Emerson Fosdick, zaliczany do najbardziej wpływowych duchownych protestanckich w dziejach Ameryki, przyznał kiedyś:
    ?Historia Zachodu to jedno pasmo wojen. Hodujemy mężczyzn dla wojny, zaprawiamy ich do wojowania, gloryfikujemy wojnę, uznajemy wojowników za bohaterów, a nawet dekorujemy nasze kościoły sztandarami bojowymi (...)
    Jednym kątem ust wychwalamy Księcia Pokoju, a drugim wysławiamy wojnę?.
    Na przykład prawie wszystkie ugrupowania protestanckie uczą, że Bóg jest Trójcą, a przecież nauka ta nie ma żadnych podstaw biblijnych.
    Dzieło The Encyclopedia of Religion.... (Encyklopedia religii) ..podaje:
    ?Dzisiejsi egzegeci i teolodzy zgodnie przyznają, że doktryna o Trójcy nie znajduje uzasadnienia w Biblii hebrajskiej (...)
    Również Nowy Testament nie zawiera jasno sprecyzowanej doktryny o Trójcy?.
    Zarówno katolicyzm, jak i protestantyzm, będące składnikami Babilonu Wielkiego, ogólnoświatowego imperium religii fałszywej, są mocno zaangażowane w stosunki z gospodarczymi i politycznymi żywiołami tego systemu rzeczy (Objawienie 17:1-6; 18:1-19).
    To prawda, że poszczególne wyznania protestanckie dysponują mniejszymi wpływami niż potężny Kościół rzymskokatolicki.
    Jednakże protestantyzm jako całość prześciga katolicyzm pod względem znaczenia i wpływów. Odgrywa na przykład niepoślednią rolę w szeregu krajów uprzemysłowionych, a pewni duchowni protestanccy ubiegają się o wysokie stanowiska polityczne.
    Na tym więc polega jeden ze sposobów, jakimi protestantyzm ze swymi licznymi odłamami skalał się bardziej niż katolicyzm.
    Ale stało się to także w innym sensie. Protestantyzm ?zapałał jeszcze gorszą namiętnością? i bardziej zasłużył na potępienie niż katolicyzm.
    Dlaczego?
    Otóż Reformacja dała jego wyznawcom przynajmniej odrobinę nadziei i widoków na większe oświecenie pod względem duchowym.
    Niektórzy reformatorzy istotnie podjęli w tym kierunku szczere, konkretne kroki. Mimo to protestanci w dalszym ciągu po staremu wierzą w takie niebiblijne nauki, jak doktryna o Trójcy, o nieśmiertelności duszy ludzkiej oraz o ogniu piekielnym.
    Podobnie jak katolicy stali się winni kultu stworzeń i przedkładania tradycji ludzkiej nad prawdę biblijną......... (...Mateusza 15:1-9....; 23:9, 10....).
    ??Zorganizowana religia? protestancka widziała, jak katolicyzm skalał się gospodarczymi i politycznymi żywiołami tego świata, i z tego powodu wystąpiła przeciw katolikom;
    wkrótce jednak protestantyzm poszedł dokładnie tą samą drogą, a nawet zaczął postępować jeszcze gorzej. (...)
    Oba systemy obrały identyczny kierunek, ale protestantyzm posiadł więcej oświecenia niż katolicyzm i dlatego bardziej zasłużył na potępienie?.
  • alinasobotka Re: Dyspensa na zabijanie 18.01.16, 21:30
   Nie ulega wątpliwości, że protestanci są związani z tym światem i jego polityką równie mocno jak katolicy.
   W dziele Encyclopedia of Latin America... (Encyklopedia Ameryki Łacińskiej).. czytamy: ?Protestantyzm latynoamerykański dostroił się też do (...) haseł populistycznej polityki wyborczej. Miejscowi pastorzy często stanowią klientelę protektorów politycznych i pozyskują dla nich głosy wyborców w zamian za przysługi wyświadczane ich kościołom przez władze?.
   Jak oświadczono w pewnej publikacji, ?odkąd tylko protestantyzm zawitał do Gwatemali, zawarł mariaż z polityką tego kraju?, a ponadto ?był w tym samym stopniu religią, co narzędziem upowszechniania postaw politycznych i społecznych? .....(Latin American Research Review).
   Angażowanie się w politykę często wikłało protestantyzm w wojny.
   Harry Emerson Fosdick, zaliczany do najbardziej wpływowych duchownych protestanckich w dziejach Ameryki, przyznał kiedyś:
   ?Historia Zachodu to jedno pasmo wojen. Hodujemy mężczyzn dla wojny, zaprawiamy ich do wojowania, gloryfikujemy wojnę, uznajemy wojowników za bohaterów, a nawet dekorujemy nasze kościoły sztandarami bojowymi (...)
   Jednym kątem ust wychwalamy Księcia Pokoju, a drugim wysławiamy wojnę?.
   Na przykład prawie wszystkie ugrupowania protestanckie uczą, że Bóg jest Trójcą, a przecież nauka ta nie ma żadnych podstaw biblijnych.
   Dzieło The Encyclopedia of Religion.... (Encyklopedia religii) ..podaje:
   ?Dzisiejsi egzegeci i teolodzy zgodnie przyznają, że doktryna o Trójcy nie znajduje uzasadnienia w Biblii hebrajskiej (...)
   Również Nowy Testament nie zawiera jasno sprecyzowanej doktryny o Trójcy?.
   Zarówno katolicyzm, jak i protestantyzm, będące składnikami Babilonu Wielkiego, ogólnoświatowego imperium religii fałszywej, są mocno zaangażowane w stosunki z gospodarczymi i politycznymi żywiołami tego systemu rzeczy (Objawienie 17:1-6; 18:1-19).
   To prawda, że poszczególne wyznania protestanckie dysponują mniejszymi wpływami niż potężny Kościół rzymskokatolicki.
   Jednakże protestantyzm jako całość prześciga katolicyzm pod względem znaczenia i wpływów. Odgrywa na przykład niepoślednią rolę w szeregu krajów uprzemysłowionych, a pewni duchowni protestanccy ubiegają się o wysokie stanowiska polityczne.
   Na tym więc polega jeden ze sposobów, jakimi protestantyzm ze swymi licznymi odłamami skalał się bardziej niż katolicyzm.
   Ale stało się to także w innym sensie. Protestantyzm ?zapałał jeszcze gorszą namiętnością? i bardziej zasłużył na potępienie niż katolicyzm.
   Dlaczego?
   Otóż Reformacja dała jego wyznawcom przynajmniej odrobinę nadziei i widoków na większe oświecenie pod względem duchowym.
   Niektórzy reformatorzy istotnie podjęli w tym kierunku szczere, konkretne kroki. Mimo to protestanci w dalszym ciągu po staremu wierzą w takie niebiblijne nauki, jak doktryna o Trójcy, o nieśmiertelności duszy ludzkiej oraz o ogniu piekielnym.
   Podobnie jak katolicy stali się winni kultu stworzeń i przedkładania tradycji ludzkiej nad prawdę biblijną......... (...Mateusza 15:1-9....; 23:9, 10....).
   ??Zorganizowana religia? protestancka widziała, jak katolicyzm skalał się gospodarczymi i politycznymi żywiołami tego świata, i z tego powodu wystąpiła przeciw katolikom;
   wkrótce jednak protestantyzm poszedł dokładnie tą samą drogą, a nawet zaczął postępować jeszcze gorzej. (...)
   Oba systemy obrały identyczny kierunek, ale protestantyzm posiadł więcej oświecenia niż katolicyzm i dlatego bardziej zasłużył na potępienie?.

   • pocoo Re: Dyspensa na zabijanie 18.01.16, 22:01
    alinasobotka napisał(a):

    > Nie ulega wątpliwości, że protestanci są związani z tym światem i jego polityką
    > równie mocno jak katolicy.

    Ty też,ponieważ w nim żyjesz.Korzystasz nawet z komputera ,jak widzę. Jak mi wiadomo,wybraliście sobie nawet siedziby po Armagedonie.Ty nie?Czekasz na przydział?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka