Dodaj do ulubionych

Jezus i kobiety

13.04.21, 18:34
W ewangelii świętego Mateusza, owo zdarzenie opisano następująco: „A gdy Jezus był w Betanii, w domu Szymona trędowatego, Przystąpiła do niego niewiasta, mająca alabastrowy słoik bardzo kosztownego olejku i wylała go na głowę jego, gdy spoczywał przy stole. A uczniowie, ujrzawszy to, oburzali się i mówili: Na cóż ta strata? Przecież można było to sprzedać i rozdać ubogim. A gdy to zauważył Jezus, rzekł im: Czemu wyrządzacie przykrość tej niewieście? Wszak dobry uczynek spełniła względem mnie. Albowiem ubogich zawsze macie wśród siebie, ale mnie nie zawsze mieć będziecie. Bo ona, wylawszy ten olejek na moje ciało, uczyniła to na mój pogrzeb.Mówiąc, że z Jezusem i dwunastu apostołami podążało kilka kobiet należy wystrzegać się podtekstów seksualnych, dziś tak powszechnych, tak modnych, iż prawie że niezbędnych. Historia bez seksu to żadna opowieść – głosi popularna mądrość. Ale to nie ten przypadek. Łukasz podkreśla wyraźnie, że niewiasty owe… służyły im majętnościami swymi. Mężczyźni do swych, czy to wielkich czynów, czy szaleństw, zawsze potrzebują kobiet, które idą za nimi w krok, i się nimi opiekują, a często kierują. Gdyby nie owe niewiasty, Jezus i jego uczniowie nie mieliby co do ust włożyć, po prostu przymieraliby głodem. Kto wie, czy bez pomocy tych kobiet byliby w stanie dalej głosić dobrą nowinę?Jaki morał z tego .Bez kobiet nasze życie nie ma sensu.www.salon24.pl/u/bielinski/1124070,jakze-szczesliwa-jestes-mario
Obserwuj wątek
  • kociak40 Re: Jezus i kobiety 13.04.21, 21:10

   "Bez kobiet nasze życie nie ma sensu" - n4rmoorr

   Zdarza się, że kobieta jest większym żywiołem od: ognia, wody i powietrza.
   Ze wszystkich dziwów na świecie, mężczyźni cenią najbardziej młode dziwy.
   W księdze życia każdej kobiety najważniejszy jest spis treści.
  • feelek Re: Jezus i kobiety 14.04.21, 00:06
   "... bez kobiet nasze życie nie ma sensu ..."
   ..
   Islam wyraża to wyraźniej:
   ..
   "Allah stworzył wielbłąda i kobietę aby człowiek nie musiał pracować"
   ..
   wnioski, na kt. chciałbym zwrócić uwagę - co wynika z ww.:
   1. wielbłąd wymieniony jako pierwszy, kobieta jako drugą,
   2. kobieta to nie człowiek

   Wolę inaczej na to patrzeć:
   1. kobieta jest równa mężczyźnie, oboje są ludźmi. Komentarz:
   1.1: w różnych językach człowiek = mężczyzna,
   ( ang.: a man).
   Ale...
   ALE ....
   ...zawołaj na ulicy: - Człowieku!; odwrócą się jedynie faceci
   ..
   2. baby są w istocie jakieś dziwne, czego b. często nie da się nijak wytrzymać. Osobiście mam na sumieniu rozp....lony resor w aucie po braku możliwości zrozumienia babskiej logiki.
   ..
   3. to nijak nie przeszkadza mi myśleć, że bez rozlicznych krzywizn z których składają się krągłe, my płascy nie dalibyśmy rady.
   ..
   4. kobieta dla mnie to: wspomniane krągłości, zapach, przewrotna logika....
   ..
   5. wychodzi, że kobieta to także większa zdolność do uporządkowania otoczenia , wyczyszczenia wszystkiego, wyprania, ugotowania, co w sumie tworzy atmosferę bezpieczeństwa.
   ..
   6. co budzi mój sprzeciw to gdy zostawia się całość na głowie kobiety, gdy spokojnie można te niezbędne działania podzielić po równo...
   ..
   7. Kierowanie tym powinno być ukobiecone; faceci nie nadają się do tego i też byłoby śmieszne, niemęskie gdyby w stadzie faceci wybierali np. kolor falbanek firanek.
   Ale ugotować, zrobić zakupy, opróżnić/ zapełnić zmywarkę, uprać to jak najbardziej, my, faceci możemy razem z kobietami codziennie robić!
   • n4rmoorr Re: Jezus i kobiety 14.04.21, 00:31

    Obraz kobiet u muzułmanów zna tylko dwie kategorie: dobra i zła. Kobiety uważa się wciąż za uwodzicielki mężczyzn. Sama już tylko dosłowna interpretacja Koranu, wedle której kobieta warta jest tyle, co pół mężczyzny, jest odbiciem patriarchalnego systemu w islamie. Jego zwolennicy wciąż wychodzą z założenia, że islam to nie religia tylko sposób życia.
    • feelek Re: Jezus i kobiety 14.04.21, 12:52
     Koran napisał mężczyzna, więc jest męskocentryczny, dodatkowo być może Mahomet był niespełniony mizogin, co mu jakaś czarnooka Fatma nie dała, stąd takie prymitywne podejście Islamu.
     ..
     Z kolei szczupły, wysokiJezus był cool, podobał się kobietom, leciały na niego, w NT nie ma opisu, żeby kobiety w jego umyśle były niżej od wielbłąda.
     Magdalena, Maria, Weronika, nie były brzydkie, grube ( jak choćby matka Briana z " Żywotu Briana" wg. Monty Pyton Flying Circus.
  • n4rmoorr Re: Jezus i kobiety 14.04.21, 00:28
   Miłość do bliźniego, bez miłości do Boga, prowadzi do bałwochwalstwa, i do zbrodni. Łatwo zauważyć, że ci, co kochają lidzkość, najczęściej nienawidzą człowieka. Łatwo kochać ludzi, ogólnie, czy abstrakcyjnie, trudniej kochać, czy bodaj tolerować np. przykrego sąsiada, lub ubogiego, a nachalnego krewnego. Zatem miłość do bliźnich, tak, ale wpierw miłość do siebie, i do Boga. Miłość do siebie nie znaczy uwielbienia i ulegania zwierzęcemu dziedzictwu i takich że popędów, lecz umiłowanie boskiej cząstki w duszy. Dlatego Jezus pochwalił Marię, gdy natarła mu stopy drogim olejkiem. „Zaprawdę powiadam wam, gdziekolwiek na całym świecie będzie zwiastowana ta ewangelia, będą opowiadać na jej pamiątkę i o tym, co ona uczyniła.” (Mat. 26, 13)

   Szczęśliwa jesteś Mario, bowiem zobaczyłaś i uwierzyłaś. Szczęśliwa jesteś Mario, bowiem uwierzyłaś i wytrwałaś. Nie zachwiałaś się, nie cofnęłaś ani o krok. Byłaś przy nim przed, byłaś przy nim w drodze na Golgotę, byłaś pierwsza przy jego grobie. Byłaś przy nim, więc jesteś i będziesz. Ci, co mówią, że byłaś w szczęśliwym miejscu i czasie, źle mówią. Przecież wielu tam było tych byli, ale się zlękli, odeszli, odwrócili głowy. Zapomnieli. A ty byłaś przy nim niezachwiana. Dwie kobiety, dwie Marie. Maria zwana Magdaleną i Maria, druga albo pierwsza. Jakże szczęśliwa jesteś, Mario! Jakże szczęśliwe jesteście obie, Marie.Wszystkie cytaty za: Biblia, to jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.
   • feelek Re: Jezus i kobiety 14.04.21, 13:07
    "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego...."
    przeczytać odwrotnie...
    wychodzi:
    "...kochaj siebie samego jak bliźniego swego..."
    lub krcej:
    ..
    "...kochaj siebie..."
    ..
    Ww. poświęcił całą książkę niejaki Fromm.
    Tam w niej przez 150 stron tłumaczył, że ww. podejście to nie jest egoizm tylko najzdrowszy sposób myślenia.
    Ludzkość zdaniem Fromma pod wpływem myślenia: ".... jesteśmy z natury źli, grzeszni... " nie powinniśmy myśleć o sobie w sposób łagodny, pozytywny. Kochać siebie to egoizm w najczystszej postaci.
    Fromm apeluję o zmianę tego podejścia.
  • dbender Mitologia semicka 14.04.21, 05:27
   n4rmoorr napisał(a):

   > W ewangelii świętego Mateusza, owo zdarzenie opisano następująco: „A gdy Jezus był w Betanii, w domu Szymona trędowatego, Przystąpiła do niego niewiasta, mająca alabastrowy słoik bardzo kosztownego olejku i wylała go na głowę jego, gdy spoczywał przy stole. A uczniowie, ujrzawszy to, oburzali się i mówili: Na cóż ta strata? Przecież można było to sprzedać i rozdać ubogim. A gdy to zauważył Jezus, rzekł im: Czemu wyrządzacie przykrość tej niewieście? Wszak dobry uczynek spełniła względem mnie. Albowiem ubogich zawsze macie wśród siebie, ale mnie nie zawsze mieć będziecie. Bo ona, wylawszy ten olejek na moje ciało, uczyniła to na mój pogrzeb.Mówiąc, że z Jezusem i dwunastu apostołami podążało kilka kobiet należy wystrzegać się podtekstów seksualnych, dziś tak powszechnych, tak modnych, iż prawie że niezbędnych. Historia bez seksu to żadna opowieść – głosi popularna mądrość. Ale to nie ten przypadek. Łukasz podkreśla wyraźnie, że niewiasty owe… służyły im majętnościami swymi. Mężczyźni do swych, czy to wielkich czynów, czy szaleństw, zawsze potrzebują kobiet, które idą za nimi w krok, i się nimi opiekują, a często kierują. Gdyby nie owe niewiasty, Jezus i jego uczniowie nie mieliby co do ust włożyć, po prostu przymieraliby głodem. Kto wie, czy bez pomocy tych kobiet byliby w stanie dalej głosić dobrą nowinę?Jaki morał z tego .Bez kobiet nasze życie nie ma sensu.www.salon24.pl/u/bielinski/1124070,jakze-szczesliwa-jestes-mario

   Czy musi tu być cały czas o mitologii semickiej?
  • pocoo Re: Jezus i kobiety 14.04.21, 09:55
   n4rmoorr napisał(a):

   >Bez kobiet nasze życie nie ma sensu.

   Bez kobiet dzieci byłyby owocem kapusty lub kombinacją bocianów.
   A teraz niech wyobraźnia zadziała u facetów. Wszystko sami.
   • n4rmoorr Re: Jezus i kobiety 14.04.21, 21:25
    pocoo napisała:

    > n4rmoorr napisał(a):
    >
    > >Bez kobiet nasze życie nie ma sensu.
    >
    > Bez kobiet dzieci byłyby owocem kapusty lub kombinacją bocianów.
    > A teraz niech wyobraźnia zadziała u facetów. Wszystko sami.
    No fakt .Co może chłop z chłopem.Wódki się napić.My mamy naszego bociana podrzucającego dzieci prosto z nieba przez komin, plemiona germańskie znajdowały niemowlęta w dziuplach drzew, Francuzi, jak przystało na smakoszy, zbierali je w zagonach kapusty lub różach – tam podobno pojawiały się piękne dziewczynki.
    • feelek Re: Jezus i kobiety 15.04.21, 14:27
     "... Co może chłop z chłopem..." ?
     ..
     ? Mieć dzieci ?
     Widziałem taki wielki banner, jakby pisany dziecięcą ręką:
     ..
     " tato + tato= rodzina"
     ..
     PS. może coś pomyliłem? Tam było ograniczenie do 120 km/ h, ledwo dałem radę jechać 130, więc miałem mało czasu, aby to przeczytać
      • feelek Re: Jezus i kobiety 15.04.21, 23:55
       kociak40 napisał:
       > Aby się nie pomylić - pisz mało i niewyraźnie.
       ..
       feelek odp. :
       Lepsza ...W...[niewyraźnie]...uja Dobra Rada
       niż pachnąca czymś Kanada.

        • kociak40 Re: Jezus i kobiety 16.04.21, 12:27
         feelek napisał:

         > Lepsza Dobra Rada W....[niewyraźnie]...uja
         > Niż tego kolegi, choćby i metrow .... [niewyrażnie].... szczeż....[niewyrażnie]... uja.

         Tu widać polot myśli, i trudno mi dać krótką odpowiedz. A co mnie przychodzi
         na myśl jak to czytam - Nie mam pojęcia o pojęciu, tego pojęcia.
         • pocoo Re: Jezus i kobiety 16.04.21, 14:55
          kociak40 napisał:

          > feelek napisał:
          >
          > > Lepsza Dobra Rada W....[niewyraźnie]...uja
          > > Niż tego kolegi, choćby i metrow .... [niewyrażnie].... szczeż....[niewyr
          > ażnie]... uja.
          >
          > Tu widać polot myśli, i trudno mi dać krótką odpowiedz. A co mnie przychodzi
          > na myśl jak to czytam - Nie mam pojęcia o pojęciu, tego pojęcia.
          >
          Jesteś boski.

         • feelek Re: Jezus i kobiety 16.04.21, 16:31
          kociak41 napisał:
          . A co mnie przychodzi
          > na myśl jak to czytam..."
          ..
          mi
          ..
          PS. Autor ( v.2.329) nie mogących być tłumaczalnymi aforyzmów/ powiedzeń, nie mogąc podejść do sprawy ze swobodą/ wyluzowaniem, niech wie, że:
          ...
          "....mi..."
          ...
          po polsku to tu będzie :"....mi...."
          ..
          nie: "...mnie..."
          ..
          [...niestety...].
          Nie możemy przecież pozwolić, aby w jakimś przyszłym polskim powiedzeniu był jaki błąd, choćby nawet i gramatyczny...
          Co by to było gdyby w takiej np. Inwokacji się było pojawiło np.:
          ..
          ".... dziś piękno twe w całej ozdobie
          Widzę i opisuję bo tęsknię po ciebie
          ..
          Oprócz wszystkiego brakowałoby tam także rymu.
          ..
          PS. 2
          Jakoś tak, po wypuszczeniu może i 10 000 wpisów nie udało mi się kogokolwiek czymkolwiek obrazić...nijak nie mogę się tego nauczyć....
          ..
          Czy to szatan wodzi na poruszenie?
          ..
          Mówiłem Chińczycy i te ich nieszczęsne podróby....

          • pocoo Re: Jezus i kobiety 18.04.21, 10:23
           feelek napisał:


           o polsku to tu będzie :"....mi...."
           > ..
           > nie: "...mnie..."
           Dziś piękno twe w całej ozdobie
           > Widzę i opisuję bo tęsknię po ciebie
           > ..

           Ale już "do ciebie" byłoby prawidłowe.


           > Czy to szatan wodzi na poruszenie?

           Nie każdy ruch zależy od szatana.
           > ..
           > Mówiłem Chińczycy i te ich nieszczęsne podróby....
           >
           A to ci kitajce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka