Dodaj do ulubionych

Fundamentalizm katolicki

20.06.21, 09:28
"Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię."

A kobiety na nich głosują :)
Obserwuj wątek
   • dbender Popieram zakaz rozwodów 20.06.21, 10:26
    jeepwdyzlu napisał:

    > To nie wszystko.
    > Jeszcze zakaz rozwodów:
    >
    > dziennikzachodni.pl/zakaz-rozwodow-w-polsce-tego-chce-ordo-iuris-dzialacze-katoliccy-walcza-z-plaga-rozwodow/ar/c1-14745824

    To akurat popieram :) Jeśli jest się tak durnym, że się bierze ślub, to powinno się za to wziąć odpowiedzialność. Powinien być albo zakaz rozwodów albo zakaz ślubów "aż do śmierci". Dozwolone tylko rejestrowane konkubinaty, czyli związku partnerskie niezależnie od płci :)
    • mim1656awo Re: Popieram zakaz rozwodów 20.06.21, 11:41
     To co się dzieje z tubylcami w tej kolonii watykańskiej jest normalne w systemie kolonialnym.Ludzi - wszystkich - można kontrolować pozbawiając ich wolności pooprzez kajdany, kule u nóg, mury itd.To wymaga struktur i dozorców, a i tak więźniowie będą walczyć o wolność i uciekać.Lepiej, łatwiej, skuteczniej zrobić to poprzez strach i przesądy, aby poddani byli strażnikami samych siebie.Oto religia.Komu służy?Religiantom, czyli klerowi który ciągnie zyski ekonomiczne, ma władzę która upaja, robi to co chce i jest ponad prawem
     Może zostanę księdzem?Jeść, pić ru..ać, być obsłużonym, wszyscy cię w rękę całują i du..y daja.
     • privus Re: Popieram zakaz rozwodów 08.07.21, 11:06
      Wierni w kościele św. Jana Nepomucena w Opolu-Sławicach podczas mszy usłyszeli, że zniknęły pieniądze z konta parafii. Proboszcz "zainwestował" pieniądze wiernych w kryptowaluty. Padł jednak ofiarą oszustów i wszystko stracił. Modły nie pomogły.
    • pocoo Re: Popieram zakaz rozwodów 20.06.21, 16:58
     dbender napisał:

     > To akurat popieram :) Jeśli jest się tak durnym, że się bierze ślub, to powinno
     > się za to wziąć odpowiedzialność.

     No i pięknie. Zdradzają się wzajemnie, wyczyniają brewerie i draństwa. Alkoholizm , narkomania, hazard , a dzieci brudne i głodne. Jedna strona nie wytrzymuje i zabija drugą.
     Rozwodów nie będzie tak po katolicku.
   • irma223 Re: Fundamentalizm katolicki 20.06.21, 16:44
    A, czyli, jak tatuś zadźga mamusię (albo odwrotnie, reż się zdarza), to jest to mniej trudne doświadczenie dla dziecka, niż gdy się tatuś z mamusią po prostu rozwiodą. I to swoim tytułem firmuje pani psycholog. Aha.

    Ciekawe, bo ja znam ileś niegdysiejszych dzieci, dla których "dobra" małżeństwa trwały i kążde z owych niegdysiejszych dzieci uważa, że daleko lepiej byłoby wracać do bezpiecznego domu bez awantur, tornada, czy cichych dni, sączonych złośliwości i osobnych półek w lodówce, niż trwać w takim nieustannym koszmarze do momentu "wylotu z gniazda" (zazwyczaj też takie dzieci wyfruwały najwcześniej, jak się tylko dało, często też sporo przed własną osiemnastką).
  • edico Re: Fundamentalizm katolicki 20.06.21, 15:14
   Fundamentalizm, ekstremizm i terroryzm religijny zawsze prowadził do takiego samego finału. Znaczenie motywacji religijnej w terroryzmie państwowym nie jest tu bez znaczenia, co można wywieźć nie tylko z historii Irlandii. Religijne ciągoty rządzących "białuch kołnierzyków" w stosunku do praw kobiet w Polsce daje też wiele do myślenia.
  • n4rmoorr Re: Fundamentalizm katolicki 08.07.21, 11:51
   Nie do końca czytasz wypowiedzi prezesa.Wklejasz tylko to co ci jest wygodne .Manipulujesz artykułami tak jak ty i reszta wiary.A później klepiecie jak papugi .Oj niedobry ten kościół i PIS niedobry . Prezes PiS pytany, w jaki sposób udało mu się przekonać część posłów PiS, którzy wcześniej opowiedzieli się za skierowaniem projektu Ordo Iuris do prac w komisji, by zagłosowali ostatecznie za jego odrzuceniem, odpowiedział: "Pierwsza prawda podstawowa - to nie był projekt PiS. Ci, którzy go zgłosili - Ordo Iuris - później z debaty publicznej zniknęli. Pozostał PiS i niektórzy z naszych posłów ustawili się w debacie publicznej tak, jakby PiS był autorem tego projektu. To było nieporozumienie, oni na pewno robili to z dobrą wolą, ale przecież PiS z tym projektem nie miało kompletnie nic wspólnego"

   "Przyjęliśmy taką zasadę, że każdy projekt społeczny jest kierowany do dalszych prac. Stąd kierownictwo klubu, także ja, głosowaliśmy za skierowaniem do dalszych prac także projektu »proaborcyjnego«, a przecież wiadomo, że nie oznaczało to, że my ten projekt akceptujemy, chodziło o pewną zasadę" - zaznaczył

   "Okazało się, że ktoś chce wykorzystać projekt zaostrzający przepisy aborcyjne, by stworzyć wielki ruch przeciw PiS, ale z tym może dalibyśmy sobie radę, ale też wielki ruch przeciwko Kościołowi" - powiedział Kaczyński.
   Trochę rzetelności kolego i spółka.
   www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-10-12/bedziemy-dazyli-by-nawet-przypadki-kiedy-dziecko-jest-skazane-na-smierc-konczyly-sie-jednak-porodem/
   • privus Re: Fundamentalizm katolicki 08.07.21, 22:16
    Proces krzewienia katopisizmu przybiera czasami różne ludowe odmiany a nawet tworzenie judeochrześcijańskich mantr - tak jak w tym jak robisz to w tym wypadku. Tylko wielokrotne jej powtarzanie może pomóc w własnego opanowaniu umysłu, uspokojeniu i oczyszczeniu go ze splamień. Jeśli powtarzanie tych bzdur ma ci pomóc, weź si e do roboty.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka