Gość: Tom IP: 10.40.193.* 04.09.01, 20:21 Rośnie bezrobocie. Czy w Zielonej Górze można znaleźć pracę bez zanjomości, czy też niezbędne są układy? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: s Re: Praca bez znajomości IP: *.zgora.dialog.net.pl 04.09.01, 20:27 Dobre pytanie. Też zastanawiam się nad tym, gdyż przymierzam się do zmiany pracy. Obawiam się jednak, że znalezienie dobrze płatnej pracy w ZG bez protekcji graniczy z cudem. A przynajmniej wszyscy moi znajomi, którzy taką mają, dostali ją przez znajomości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arwena Re: Praca bez znajomości IP: 64.124.150.* 05.09.01, 09:56 zgadzam sie ale to nie dotyczy tylko zielonej gory! gdziekolwiek mieszkalam, zdarzalo sie ze dostawalam prace, bo ktos znal kogos kto szukal pracownika - choc zaznaczyc musze ze w 50% przypadkach z mojego doswiadczenia znalazlam prace bez jakichkolwiek ukladow znajomosci etc - po prostu ''z ulicy'' prawda jest taka, ze wygodniej szukac pracownika przez znajomych - zazwyczaj ktos zna kogos kto zna... jest to tansze i szybsze, no i wiadomo kogo sie zatrudnia ja sama kilkakrotnie mialam okazje polecac znajomym innych znajomych i nie chodzi moim zdaniem tutaj o jakies kosmiczne uklady (choc niestety to pewnie bardzo pomaga) tylko raczej o troche szczescia... bycia we wlasciwym miejscu o wlasciwej porze czego wam i sobie zycze :))))) a Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qaz Re: Praca bez znajomości IP: *.ipub.pl 05.09.01, 19:19 Pierwszą pracę w zg znalazłem bez znajomości, ale to było 5 lat temu. Obecnie nawet polecenie przez znajomego nie gwarantuje sukcesu, jeśli nie posiada się doświadczenia i umiejętności. Jednak "plecy" ciagle są poważnym argumentem. Odpowiedz Link Zgłoś