Dodaj do ulubionych

Praca bez znajomości

IP: 10.40.193.* 04.09.01, 20:21
Rośnie bezrobocie. Czy w Zielonej Górze można znaleźć pracę bez zanjomości, czy
też niezbędne są układy?
Obserwuj wątek
    • Gość: s Re: Praca bez znajomości IP: *.zgora.dialog.net.pl 04.09.01, 20:27
      Dobre pytanie. Też zastanawiam się nad tym, gdyż przymierzam się do zmiany
      pracy. Obawiam się jednak, że znalezienie dobrze płatnej pracy w ZG bez
      protekcji graniczy z cudem. A przynajmniej wszyscy moi znajomi, którzy taką
      mają, dostali ją przez znajomości.
      • Gość: arwena Re: Praca bez znajomości IP: 64.124.150.* 05.09.01, 09:56
        zgadzam sie
        ale to nie dotyczy tylko zielonej gory!
        gdziekolwiek mieszkalam, zdarzalo sie ze dostawalam prace, bo ktos znal kogos
        kto szukal pracownika - choc zaznaczyc musze ze w 50% przypadkach z mojego
        doswiadczenia znalazlam prace bez jakichkolwiek ukladow znajomosci etc - po
        prostu ''z ulicy''
        prawda jest taka, ze wygodniej szukac pracownika przez znajomych - zazwyczaj
        ktos zna kogos kto zna... jest to tansze i szybsze, no i wiadomo kogo sie
        zatrudnia
        ja sama kilkakrotnie mialam okazje polecac znajomym innych znajomych
        i nie chodzi moim zdaniem tutaj o jakies kosmiczne uklady (choc niestety to
        pewnie bardzo pomaga) tylko raczej o troche szczescia... bycia we wlasciwym
        miejscu o wlasciwej porze
        czego wam i sobie zycze
        :)))))
        a
    • Gość: qaz Re: Praca bez znajomości IP: *.ipub.pl 05.09.01, 19:19
      Pierwszą pracę w zg znalazłem bez znajomości, ale to było 5 lat temu.
      Obecnie nawet polecenie przez znajomego nie gwarantuje sukcesu, jeśli nie
      posiada się doświadczenia i umiejętności. Jednak "plecy" ciagle są poważnym
      argumentem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka